Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozdanie nagród w konkursie Złote Szaraki 2005-2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aktualizacja: poniedziałek, 14 stycznia, godzina 20:00.

Niniejszym chciałam oficjalnie powitać wszystkich użytkowników na wielkiej gali z okazji rozdania nagród w konkursie Złote Szaraki.



Galę uważam za otwartą!

Na początek oczywiście słowa podziękowania dla pomysłodawców oraz organizatorów całej imprezy, czyli dla Yawa oraz Aquili -- bez ich pracy nie byłoby tego konkursu. W drugiej kolejności chciałam podziękować użytkownikom za oddanie głosów na swoich faworytów.

I naturalnie gratuluję zwycięzcom poszczególnych kategorii oraz zdobywcom kolejnych miejsc na podium! Dla tych, którzy się nie zmieścili w czołowych trójkach przypominam, że za rok odbędzie się kolejna edycja, gdzie zdobyte już teraz przez Was doświadczenie z pewnością zaprocentuje. Nie zmienia to faktu, że oczywiście również gratuluję!

Teraz oddaję głos Yawowi, zapraszam na scenę w światła jupiterów, a ja zmykam za kulisy :)
  • 0



#2

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsza edycja „Złotych Szaraków” dobiegła końca, czas na małe podsumowanie. Pozwólcie jednak, że będzie to nie tylko podsumowanie organizatora, ale również jednego z użytkowników tego forum, który miał własne typy. Momentami nie będzie więc ono w pełni obiektywne, ale wyniki już ogłoszone, więc wolno mi ;) No to lecimy po kolei, począwszy od tych najbardziej prestiżowych kategorii (w moim założeniu), do tych nieco mniej.
  • 0



#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pora więc na pierwszą nagrodę. Zaczniemy od zapewne najbardziej interesującej kategorii, czyli największy wkład w forum. Tutaj walka niezbyt zacięta, ale o szczegółach opowie Yaw. Zapraszam :)
  • 0



#4

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Największy wkład w forum – w opisie tej kategorii widać, że zdefiniowałem ją tak, aby było jasne, że wkładem w forum jest działalność jako zwykłego użytkownika, ale również pełnienie na forum jakiejś funkcji. Mimo wszystko użytkownicy zadecydowali, że dwa miejsca na podium należą się administratorom forum. Pierwsze miejsce przypadło pierwszemu adminowi i jednocześnie założycielowi forum - Euremu, z niemal 3-krotną przewagą nad miejscami 2 i 3. I myślę, że owa przewaga sprawia, że dalszy komentarz jest zbędny. Pierwsze miejsce Eurego było po prostu formalnością. O kolejne miejsca rozegrała się zacięta walka między wspomnianą obecną administrator – Dzikim Kurakiem, a zasłużonym użytkownikiem – Jareckim. Ostatecznie Jarecki dzięki 1-punktowej przewadze wspiął się na drugą pozycję, na samym finiszu konkursu. Jarecki dodatkowo zwyciężył w innej kategorii, więc jeszcze do niego wrócimy. Trzecie miejsce na podium Dzikiego Kuraka oznacza swoisty mandat od użytkowników dla nowej administratorki VRP. Zmiany, niosące powiew świeżości na forum, zostały pozytywnie ocenione.
  • 0



#5

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego też z nieukrywaną radością wręczam tę oto statuetkę Twórcy forum - bez którego nie byłoby nas tutaj.

Dołączona grafika


  • 0



#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszę burzę oklasków... owacje na stojąco... podrzucane kapelusze... proszę nie rzucać na scenę innych części garderoby, bo nie uchodzi :mrgreen:

Oczywiście do nagrody głównej dołączane jest małe wyróżnienie, które zwycięzca będzie mógł nosić na co dzień <odgłos przypinania> Dołączona grafika

Przejdźmy zatem do kolejnej kategorii, która jest z pewnością równie ważna, bo bez niej nie byłoby przecież forum paranormalne.pl.

Czyli najlepszy zwolennik!


  • 0



#7

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepszy zwolennik – jak można się było spodziewać, walka o pierwsze miejsce, rozegrała się między radosławem, a Muhadem. Walka bardzo wyrównana, bo jednym punktem wygrał ją ostatecznie Muhad. Trzeba jednak zaznaczyć, że minęło już sporo czasu, od kiedy radosław usunął konto i świeży użytkownicy mogą go nie kojarzyć. Gdyby radosław był aktywny mógłby wiele namieszać (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i to nie tylko w tej kategorii - i myślę, że Muhad się nie obrazi, na tę sugestię. Natomiast w mojej ocenie, dobrze się stało, że ostatecznie zwyciężył Muhad – lepiej, że Złoty Szarak powędrował do użytkownika, który nadal ma konto, a drugie miejsce radosława w pełni wystarczy, aby stanowić pewien symbol czy nawet sygnał („Radku pamiętamy, Radku wracaj” ;) ) Na trzecim miejscu uplasował się nasz profesor ufologii – dj_cinex.
  • 0



#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż łezka w oku się kręci, gdy wręczam tę oto statuetkę. Tyle słów przelanych, tyle dni i nocy spędzonych na rozmaitych dyskusjach... Zdecydowanie jestem zwolennikiem przyznania tej oto statuetki temu użytkownikowi.

Dołączona grafika


  • 0



#9

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście również w tym przypadku (jak i każdym kolejnym) dla zwycięzcy przewidziana jest miniaturka: Dołączona grafika

Proszę już przerwać owację, bo nie dajecie Państwo dojść do głosu. Wiem doskonale, że Muhad (Creator) cieszy się Państwa olbrzymim uznaniem, ale zostawcie trochę energii na bicie braw kolejnym zwycięzcom.

Przed nami kolejna kategoria, która z kolei dodaje naszemu forum niewątpliwej pikanterii oraz kolorytu. Czyli najlepszy sceptyk!


  • 0



#10

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepszy sceptyk – jeśli między Muhadem i radosławem rozegrała się „wyrównana walka”, to tutaj mieliśmy do czynienia z prawdziwą wojną ;) , dlatego też pozwolę sobie poświęcić temu więcej miejsca. Można było się spodziewać zderzenia dwóch gigantów – Mariusha i Aquili, ale raczej niespodziewanie (przynajmniej wg mnie) do walki włączył się Wszystko i za nic nie chciał (a raczej głosujący nie chcieli ;) ) uznać wyższości wcześniej wspomnianej dwójki. Ba, przez pewien czas nawet prowadził. Ostatecznie jednak po naprawdę zaciętej rywalizacji Aquila (72 punkty) zwyciężył minimalnie przed Mariushem (69), który z kolei, z tą samą różnicą 3 punktów wyprzedził Wszystko (66). Co ciekawe – jeśli chodzi o głosy z pierwszego miejsca, to kolejność była odwrotna – Wszystko (19), Mariush (15), Aquila (13). Mimo więc tylu oddanych głosów w tej kategorii (48 - najwięcej ze wszystkich), wystarczyłby jeden głos, żeby Wszystko wyprzedził Mariusha, tak jak i jeden głos, by to Mariush zwyciężył. Ale nie ma co gdybać. Aquila, Mariush, Wszystko – tak się przedstawia kolejność najlepszych sceptyków. Co nie znaczy, że nie mogę tutaj pomarudzić na gusta użytkowników (uwaga, to będzie jeden z tych mocno subiektywnych momentów podsumowania ;) ) – szanuję pracę Wszystko na rzecz forum, ale do wkładu Aquili i Mariusha jeszcze mu daleko, a o mały włos ich nie wyprzedził. Wszystko duży kapitał zbił na świeższych użytkownikach, którzy właśnie jego kojarzą z przyjmowaniem roli sceptyka, w paranormalnych tematach. Widać to było po głosach - wielu użytkowników, którzy głosowali na Wszystko, wymieniając go na pierwszym miejscu, pozostawiało puste miejsca drugie i trzecie (co wg mnie nie było do końca z duchem fair play ;) ). Z kolei ktoś kto głosował na Aquilę, zazwyczaj głosował również na Mariusha (i na odwrót), więc czołowa dwójka poniekąd dzieliła się punktami. Zaznaczam jednak, że nie mam nic przeciwko, żeby Wszystko wygrał kolejną edycję – jedynie teraz chodziło o oddanie tego Aquili i Mariushowi, że są z nami dłużej, napisali więcej, etc. I tak też się stało - zwyciężył Aquila - zasłużenie, ale to samo bym napisał, gdyby wygrał Mariush. I ociupinkę żałuję, że tak się nie stało. Ba, poważę się nawet stwierdzić, że sam Aquila może myśleć podobnie, zwłaszcza gdy przeczyta się jego uzasadnienie głosowania na Mariusha. Aquila ogólnie zdominował tę edycję „Złotych Szaraków”, wspomnę o nim jeszcze w kilku kategoriach, dlatego w tej jednej kibicowałem Mariushowi. Ale podkreślam – Aquila na szczycie podium, ani trochę nie razi w oczy. Wręcz przeciwnie - jeśli ktoś miał pokonać Mariusha, to tylko on.
  • 0



#11

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponieważ nie uchodzi wręczanie nagrody samemu sobie, więc tym razem ten zaszczyt przypadł mnie. Niezmiernie mi z tego powodu miło, bowiem prywatnie uważałam rywalizację w tej kategorię za najbardziej wyrównaną i jak widać nie pomyliłam się. Serdecznie gratuluję Aquili wygranej, szczególnie w tak wyrównanej stawce!

Dołączona grafika



Oczywiście z uznaniem przypinam miniaturkę do klapy -- wybacz Aquilo, że dziurawię Ci garnitur :)Dołączona grafika

 

Burza oklasków jak najbardziej zasłużona, co wrażliwsi użytkownicy i użytkowniczki już mdleją z nadmiaru emocji. I najzupełniej słusznie :mrgreen:

Ale jeśli pozwolicie dojść do głosu, to przechodzimy do kolejnej kategorii, która jest o tyle istotna, że niewątpliwie potrafi zainteresować nawet osoby, którym zjawiska paranormalne są zupełnie obojętne.

Czyli po prostu najciekawsze posty!
  • 0



#12

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najciekawsze posty – tutaj zwyciężył fenomenalny noxili, prezentujący nieprzerwanie od dnia rejestracji, aż do dzisiaj, równą formę – na każdą okazję znajduje jakieś historyczne anegdotki lub dzieli się własnymi doświadczeniami, którym wydaje się, że nie ma końca. Ciężko jest zignorować jego posty, zawsze przyjemnie się je czyta. Drugie miejsce i radosław po raz drugi na podium. Jak widać, spośród wielu usuniętych kont, to jego brakuje najbardziej. Ostatnie miejsce podium i również Aquila po raz drugi (ale nie ostatni). Tym razem nie w towarzystwie Mariusha, a to zapewne ze sprawą debat, które zrobiły ogromną różnicę.
  • 0



#13

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm? Co? Jak? Ach! Wybaczcie, ale tak zaczytałem się w twórczości noxili, że totalnie zapomniałem po co się dziś tutaj zgromadziliśmy. Bez wątpienia statuetka w tej kategorii trafia w iście zasłużone ręce. Gratuluję!

Dołączona grafika







A ja wracam do czytania...
  • 0



#14

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Aquila, ja Cię jednak proszę o zachowanie koncentracji, bo to jeszcze nie koniec gali. Wiem, że noxili jak najbardziej słusznie wygrał i jego posty warto czytać w każdej wolnej chwili, ale nie możesz tak lekceważyć łowców autografów i papparazich!

Oczywiście z niekłamaną przyjemnością przypinam noxiliemu do klapy miniaturowy dowód uznania Dołączona grafika, bo wiem, że w pełni na niego zasłuzył i szczerze gratuluję wygranej!

Kolejna kategoria jest nagrodą równie prestiżową, bowiem oprócz wiedzy premiuje także umiejętność zachowania odpowiednio wysokiego poziomu w dyskusji, co jest niekiedy znacznie trudniejsze od zaprezentowania swojej wiedzy. Mowa naturalnie o kategorii pod nazwą najwyższa kultura wypowiedzi.





  • 0



#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najwyższa kultura wypowiedzi – tak jest, Aquila po raz trzeci na podium i tym razem znowu na najwyższym stopniu. I znowu z Mariushem za plecami. Jak widać kultura wypowiedzi jest mocną stroną naszych czołowych sceptyków. Mamy tu również jedyny przypadek tej edycji, gdy dwóch użytkowników znalazło się ex aequo na tym samym stopniu podium – trzecie miejsce przypadło Arkadiuszowi oraz może tak może nie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych