Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyspieszenie upływu czasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas płynie zawsze tak samo...

Jego tempo jest niezmienne i wynosi JEDNA SEKUNDA na SEKUNDĘ. :mrgreen:

Reszta jest tylko subiektywnym odczuciem...
  • 0



#17

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale jeśli mamy bardzo dobrze rozwiniętą duchowość to może nam się czasem przytrafić jak np. Halley'owi, że czas stanie w miejscu a my obserwujemy jakąś scenę na podłoży ezotercznym.

Poza tym chyba można ingerować w czas jaki działa na nas samych. Tutaj o tym czytałem
http://www.fallenang.../fotamecus.html

A tu macie adres na którym możecie poczytać więcej na temat tego typu magii http://www.fallenang...a.pl/chaos.html
  • 0



#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, w zegarku owszem płynie tak samo... Ale w umyśle w zależności od sytuacji czas płynie inaczej... Także jesli piszesz egzamin na który się nauczyłeś czas ci leci szybciutko, a niekiedy nawet go brakuje ;) Natomiast jeśli się nie nauczyłeś na egzamin, a nieszczęśliwie się na nim znalazłeś, czas się dłuuuuży, dłuuuży i dłuuuży :)
  • 0

#19

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Malutki Ot ale cos zauwazylem :P :

To co dobre po prostu kiedyś musi sie skończyć. Jak wróciłem do domu o 22 nawet nie zauważyłem, że minęła już godzina jak usiadłem przed komputerem. Przysiąg bym, że siedze jakieś pół godziny

A teraz najlepsze: data wyslanie postu:
Wysłany: Dzisiaj 22:32  
Wiesiu, co Ci sie nie zgadza? :mrgreen:














Ps: dobra, zartuje, na forum czas jest zle ustawiony i tyle :-D
  • 0

#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt, zegarki maja to wszystko gdzieś.
A my, niestety skazani jesteśmy na fochy i nastroje naszego umysłu ;-)
  • 0



#21

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czas jest subiektywnym odczuciem nas samych, jego upływ się nie zmienia, zmieniają się za to nasze odczucia co do podziału jednostki życiowej, przez co wydaje się, że płynie coraz szybciej. Doskonale zobrazowali to starożytni Chinczycy i od ich czasów wytłumaczenie to zostaje niepodważalnym, mianowicie dla jednorocznego dziecka rok czasu to całe życie, strasznie długo, bo znajduje w nim wszystko, co do tej pory przeżył, zaś dla staruszka z setką na karku, rok jest jedną setną jego życia, niewielką częścią tego co już zna, przez to kolejny rok minie mu niczym sekunda, ujmując to poetycko. On po prostu nie widzi w okresie roku tego co widzi w nim 10cio latek. Ot i cała tajemnica przyspieszającego czasu. Ułamki Watsonie, ułamki....
  • 0



#22

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

miałem już nic nie pisać, ale poprostu musze bo nie wytrzymam, czasami zakładacie głupsze tematy niż na onecie i to ma być szanujący się portal zjawisk paranormalnych ?? czyste kpiny. Czas wam przyśpiesza ?? tak ?? fajni jesteście i wogóle was lubie. :rotfl: :rotfl:
  • 0

#23

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas caly czas przyspiesza , a raczej upada  ze wzgledu na to ze zblizamy sie do 2012. Dlatego wszystkim sie wydaje ze tak szybko plynie.Przez tysiace lat rezonans Szumana (puls)
ziemi wynosil 7.83 cykla na sekunde.Wojsko uzywalo tego jako bardzo dobrego odnosnika.Od 1980 rezonans ten wzrasta. W tej chwili wynosi powyzej 12 cykli na sekunde.Oznacza to ze dzisiejsze 24 godziny nie sa takie jak kiedys. Dzisiejszy dzien trwa niecale 16 godzin


Faktycznie, na wielu zagranicznych stronach jest o tym mowa. Informacji po Polsku praktycznie nie ma. Czy zatem dzisiejsza doba to odpowiednik 16 godzinnej doby z przed kilkunastu lat? A moze faktycznie rozwoj ma wplyw na postrzeganie uplywu czasu...
  • 0



#24

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w takim razie dlaczego zegar atomowy pokazuje prawidłową godzinę ?? gdyby dzisiejszy dzień trwał 16 godzin to nie uważasz że zima wypadła by Ci po kilkunastu latach w maju ?? albo sierpniu ?? zastanówcie wy się nad swoimi bzdurami
  • 0

#25

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

asp, czas płynąłby i tak dla wszystkiego tak samo,
  • 0

#26

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

asp, wysil się odrobinkę i zamist wytykać palcami to czego nie rozumiesz, może zastanowisz się jak to działa u Ciebie? Czy to czujesz a moze masz inne odczucie? To wszystkim przyniosło by dodoatkową wiedzę. A z Twoich przycinek nic nie wynika! Nic!

Tylu ludzi mówi o tym, ze czas nagle przyspieszył, że albo wszyscy żyjemy w zbiorowej psychozie napedzanej przez Illuminatów, aleboi rzczywiscie nastepuje rozciągnięcie przestrzeni i stąd wrażenie przyspieszenia czasu.
  • 0

#27

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także mam takie odczucie. W tym momencie dni lecą tak szybko, że często nie mogę zrealizować swojego planu dnia, z czym nigdy nie miałem problemów. Ale to i tak moje subiektywne wrażenie. ;-)
  • 0

#28

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doskonałym przykładem owego "przyspieszenia" czasu są te wakacje - jakoś tak dziwinie szybko zleciały (zdaje się, że szybciej niż poprzednie.). BTW: wy też kiedys tak mieliście, że spojrzeliście na zegar na ścianie, była godzina 7:10, odwróciliście się, po kilku sekundach spojrzeliście znowu i była 7:40? O.o
  • 0

#29

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Meledictum, z tym zegarem, to akurat jeżeli jesteś zainteresowany czymś to czas nie miłosiernie szybko leci.
A w wakcje chociażbym siedział na tyłku i nic nie robił, czas bdzie coraz szybciej płynoł w stosunku do poprzednich- dziwne co ?
  • 0

#30

eliam.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kiedys dzien mi sie dluzyl nie milosiernie i mi sie nudzilo nie mialem co robic a jak znalazlem zainteresowania to nagle dzien wydaje mi sie krotszy bo nie moge zrobic wszystkiego co zaplanowalem ... jakby mi brakowalo pare h (doba 16 h ;] )
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych