Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nauka vs Wiara


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#1

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiara i Nauka od zawsze były jak dwie armie które prowadzą swoją wojnę w nieskończoność .Żadna nie może zdobyć przewagi wystarczającej do pokonania drugiej.Ale czy lepiej ufać nauce czy samej wierze w Boga ?Nauką bada się świat fizyczny w którym żyjemy na co dzień a religią niezbadany świat "duchowy"Więc czy wiara żyjąca i praktykowana przez większość ludzi na świecie bez żadnych dowodów na istnienie Boga ma jakiekolwiek szanse z Nauką która ocenia to co działa na nasze zmysły i ciało?Więc czyżby Bóg był tylko wytworem wyobraźni ludzi?A może nauka jest błędną techniką poznawania świata.A jednak podam kilka argumentów przy których właśnie rozpoczyna się ten konflikt.

Stworzenie świata.
Wiara:Biblia świadczy o tym że Bóg stworzył świat w 7 dni .
Nauka: wszystko zapoczątkował wielki wybuch a do stworzenia ziemi potrzebne jest o wiele wiele więcej czasu że normalny człowiek nie mógłby sobie tego wyobrazić.

Bardzo interesuję się astronomią więc nie muszę chyba pisać za jaką teorią jestem.

Pierwsi ludzie.
Wiara:Najpierw Bóg stworzył Adama i Ewę.
Nauka:Opierając się na teorii ewolucji Darwina nauka zdołała udowodnić że człowiek pochodzi od małpy .

Osobiście według mnie stworzenie Adama i Ewy jako pierwszych ludzi nie miało by sensu ponieważ oznaczało by to że wszyscy ludzie powinni być spokrewnieni a nie są.
Dołączona grafika
Arka Noego
Wiara:Noemu objawił się Bóg i powiedział mu żeby zbudował arkę i zabrał na nie siebie swoją rodzinę i oczywiście zwierzęta po parze z każdego gatunku ponieważ nastąpi potop.
Nauka:Nawet gdyby para zwierzęta z jednego gatunku zostały uratowane to szanse przetrwania gatunku byłyby mikroskopijne oraz również załamał by się łańcuch pokarmowy co doprowadziło by do wyginięcia zwierząt oraz śmierci Noego i jego rodziny a owej arki nie odnaleziono.

Tu oczywiście w 100% "wierzę" nauce.

Zmartwychwstanie
Wiara: Po zdjęciu Jezusa z krzyża został on zawinięty w płótna i złożony do grobu po czym następnego dnia Marii Magdalenie przed grobem objawił się właśnie Jezus po czym odkryła pusty grób w którym zostało tylko płótno zwane "Całunem Turyńskim".

Nauka:Jezus przeżył ukrzyżowanie i ktoś pomógł mu się doleczyć oraz został pochowany w innym grobie bez skonsultowania tego z rodziną albo po prostu ktoś "porwał"jego ciało.A objawienie mogło być po prostu halucynacją spowodowaną szokiem i rozpaczą po śmierci Jezusa.

Osobiście jestem ateistą i ufam tylko nauce ale ten konflikt obu stron pozostanie na zawsze nierozstrzygnięty ponieważ Boga nie da się udowodnić na żaden sposób ale też nie można go obalić ze względu na brak dowodów.A nauka nie musi być perfekcyjna w naszych rękach i możliwe że jej oblicze jeszcze ukaże przed nami niewiarygodną rzeczywistość. Nie przypadkowo pisałem dłuższe opinie do nauki oraz dodawałem do nich linki.

Użytkownik Stoner edytował ten post 11.01.2013 - 20:13

  • -1

#2

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jedno nie przeszkadza drugiemu, zobacz na zewnątrz czy uważasz że to wszystko to dzieło przypadku losowego połączenia się atomów czy dna.

No i zapomniał bym tamte tereny naprawdę kiedyś zalała woda, więc cały świat można brać za tamten teren, więc aż tak dużo zwierząt nie musiałby wsadzać.

No i zapomniał bym tamte tereny naprawdę kiedyś zalała woda, więc cały świat można brać za tamten teren, więc aż tak dużo zwierząt nie musiałby wsadzac tu chodzi czywiście o Arkę Noego.

Dołączona grafika

/mylo
  • -1

#3

Ethril.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pragnę zaznaczyć, iż Bóg nie sworzył świata w 7 dni. To tylko metafora biblijna, która mogła stanowić duże okresy czasowe. Przynajmniej taka jest teoria większośći teologów.
  • 1

#4

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tym ponieważ boga nie jest w czasie. Co chciałeś wyrazić?


Dołączona grafika
/mylo
  • 0

#5

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niestety autor wątku zaprezentował zagadnienie w sposób całkowicie niepoważny, trywialny, lekkomyślny, skrajnie krótkowzroczny, naiwny, niedokładny, wręcz prymitywny. Oczywiście uwagi dotyczą tylko i wyłącznie zawartości tekstu.

Użytkownik rainman edytował ten post 11.01.2013 - 19:39

  • 5

#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pragnę zaznaczyć, iż Bóg nie sworzył świata w 7 dni. To tylko metafora biblijna, która mogła stanowić duże okresy czasowe. Przynajmniej taka jest teoria większośći teologów.


Pragnę zaznaczyć, iż Bóg wyrażnie wg. Biblii tworzył świat 6 dni.
" I nastał wieczór i nastał ranek"
Dla ścisłości 7 dnia odpoczął, ale ile ten 7 dzień trwał to już nie wiemy 8)
  • 0

#7

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co pamietam to 7 odpoczywał (nasza sobota).

Dołączona grafika

/mylo
  • 0

#8

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was.To że jesteście wierzący nie oznacza że ten tekst jest beznadziejny.Wywnioskowałem z waszych komentarzy.
"Jedno nie może istnieć puki drugie istnieje"
  • 0

#9

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

z tego co pamietam to 7 odpoczywał (nasza sobota)


Nasza sobota wypada dnia 6ego.
  • -1

#10

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te dni to już nie mają znaczenia nieważne czy 6 czy 7 dni.

moim zdanie jedno nie przeszkadza drugiemu zobacz na zewnątrz czy uważasz że to wszystko to dzieło przypadku losowego połączenia się atomów czy dna

Właśnie tak uważam że wszystko co nas otacza co wpływa na nasze zmysły to tylko i wyłącznie zasługa fizyki mimo wszystko że nie jestem naukowcem to głupi też nie.

no i zapomniał bym tamte tereny naprawdę kiedyś zalała woda więc cały świat można brać za tamten teren więc aż tak dużo zwierząt nie musiałby wsadzac tu chodzi czywiście o arkę noego

Więc nie bierzesz biblii na poważnie świat to świat a para zwierząt z jednego gatunku to po prostu 2 osobniki.

Użytkownik Stoner edytował ten post 11.01.2013 - 19:59

  • 0

#11

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Stoner jestes głupi ? pytajników nie trzeba dublować zobacz na wypowiedź rainman nie widzę tam żeby chodziło mu o to że
"baranie nasza wiara w boga jest najważniejsza masz w nią wieżyć bo inaczej idziesz na stos "
Twoje wywody są słabe i jeśli z nich wnioskujesz że boga nie ma to strzelam sobie w łeb zrozum biblia jest po brzegi pełna metafor.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

/mylo
  • 0

#12

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stworzenie świata.
Wiara:Biblia świadczy o tym że Bóg stworzył świat w 7 dni .
Nauka: wszystko zapoczątkował wielki wybuch a do stworzenia ziemi potrzebne jest o wiele wiele więcej czasu że normalny człowiek nie mógłby sobie tego wyobrazić.

Dla mnie (deisty) oba stanowiska absolutnie się nie kłócą. Poza wcześniej wspomnianych 6 dniach to religia ma rację z czasem stworzenia.
  • 0

#13

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spokojnie.Czy ja napisałem że wy napisaliście że jestem głupi ???

"baranie nasza wiara w boga jest najważniejsza masz w nią wieżyć bo inaczej idziesz na stos "

Nawet tak nie pomyślałem.
To zależy czy czyta się właśnie metaforycznie czy na serio.
I ja nie wnioskuję że nie ma Boga na podstawie tego co napisałem w tym tekście.
Wnioskuję po tym że nie ma dowodów na jego istnienie.

Ja szanuje wasze wypowiedzi.I jak przebiega wasze życie zależy tylko od was i od waszego Boga.
  • 0

#14

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ateista dający szansę bogu ciekawe. Do mojego cytatu i pod nim komentarzem miałem myśli masochistyczne. Spróbuje ci to wytłumaczyć baranie oznaczało nasz zwrot który według ciebie mógł zostać użyty aby narzucić ci nasza wolę.

/mylo
  • -2

#15

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

cysiasty właśnie

"baranie nasza wiara w boga jest najważniejsza masz w nią wieżyć bo inaczej idziesz na stos "

ten cytat zinterpretowałem właśnie w sposób jaki ty zrozumiałeś...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych