Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kosmici używają Firefoxa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W stanie Oregon w USA pojawiły się tajemnicze kręgi zbożowe, przypominające do złudzenia logo przeglądarki Firefox.

Ich twórcą nie jest jednak UFO, ale grupa studentów z Uniwersytetu Stanowego Oregon.

Po dwóch tygodniach pomiarów i przygotowań, 12-osobowy zespół w ciągu zaledwie jednego dnia wykreślił na polu 220-stopowy, bardzo dokładny obraz, który jest niewidoczny z przebiegającej w pobliżu szosy, ale doskonale rozpoznawalny z powietrza.

Studenci mają nadzieje, że wielkie logo znajdzie sie na serwisie zdjęciowym Google Earth.

Autor: Piotr Ślusarski
Źródło: Chip.pl

Dołączona grafika
  • 0



#2

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo że piktogram wykonali ludzie. To może dać do myślenia jak wiele piktogramów wychodzi spod rąk Ziemianów.

P.S
Sorki Ariel za zamknięcie tematu... Moja wina
  • 0

#3

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe tworcy kregow poprostu robia sobie jaja z tych wszystkich slepo wierzacych ze to ufo robi. Wogole to musze powiedziec ze kregi ludzkie sa lepsze niz te robione niby przez ufo :lol : Widzialem juz pare takich kwiatkow z ich strony, postacie z kreskowek itd. :) i nigdy nie widzialem komentarza ze strony tych co w to wierza gdy takie zdjecie sie gdzies pokaze, zawsze milcza, jakby slepo chcieli uciekac od takich zdjec i smiesznych piktogramow.
  • 0

#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzialem juz pare takich kwiatkow z ich strony, postacie z kreskowek itd. :) i nigdy nie widzialem komentarza ze strony tych co w to wierza gdy takie zdjecie sie gdzies pokaze, zawsze milcza, jakby slepo chcieli uciekac od takich zdjec i smiesznych piktogramow.


Zrobic piktogram to zaden problem, chodzi o to, zeby zrobic taki piktogram w ktorym wszelkie zaleznosci matematyczne, wymiary i proporcje beda idealne.

Ponizej masz przyklad: pozornie sliczny piktogram, ale gdy nalozono na niego schemat to widac jak duze sa odstepstwa od idealnej geometrii. W ten sposob udowodniono, ze to oszustwo - wykonane przez czlowieka.

Dołączona grafika

Inny przyklad: SUNFLOWER Woodborough Hill, Wiltshire

Dołączona grafika
Dołączona grafika

308 trójkątów stojącego zboża, wykonany z 44 spiral opartych na współczynniku fi (φ), lub inaczej na tzw, "zlotej zaleznosci" (stosunek 1:1.618). Pojedyncza spirale ciezko narysowac nawet na papierze.
  • 0



#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naprawde sa fachowcy, a wrecz artysci ktorzy sie tym zajmuja i potrafia wykonac to doskonale.
  • 0

#6

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I maja na to nieograniczona ilosc czasu. Tiamat dobrze prawi.
  • 0

#7 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

tak a swistak siedzi i owija w te s.... :thc:

akurat ten ostatni nie wiem jak ludzie staraliby sie go wykonac to i tak im nie wyjdzie. takiej geometrii nik nie powtorzy.. Tak jak Eurycide mowi, to nawet Ci co kregi tworza, zastanawiaja sie jak wiele kregow mozna zrobic z taka dokladnosci , co za czym idzie - jest niemozliwe.
  • 0

#8

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też jestem przekonany, ze taki jak ten ostatni zrobili obcy, ale nie mozna powiedziec, że człowiek na 100% nie da rady tego zrobić.
Jak zbudowali tunel francja-anglia ? taka prezycja, że aż cięzko mi uwierzyć
drapacze chmur to też bardzo dokładne konstrukcje, minimalne uhybienia i od razu wszystko sie rozsypie.
Gdyby się postarali, to sądze, że nawet ten ostatni dali rade by zrobić, ale mimo tego wciaż jestem przekonany, że jest to sprawka Obcych.
  • 0

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby się postarali, to sądze, że nawet ten ostatni dali rade by zrobić, ale mimo tego wciaż jestem przekonany, że jest to sprawka Obcych.


A czemu przekonany ? moze poprostu chcesz wierzyc ze tak jest ? z jednej strony mowisz ze czlowiek jest w stanie a zdrugiej jestes pewien ze to obcy. Skad ta pewnosc ?
  • 0

#10

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skad ta pewnosc ?

Stąd, że tak dokładnych piktogramów ludzie nie robią, nie oznacza to że nie mogą.

z jednej strony mowisz ze czlowiek jest w stanie a zdrugiej jestes pewien ze to obcy

No, mówie że moga to zrobić, ale to raczej sprawka Obcych. A o ich istnieniu [nie w 100%] jestem przekonany, z naprawde WIEEEEEELU materiałów filmowych. A najbardziej przekonujący chyba był ten z WTC.
  • 0

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stąd, że tak dokładnych piktogramów ludzie nie robią, nie oznacza to że nie mogą


Ale skad wiesz ze nie robia, skoro moga ?

No, mówie że moga to zrobić, ale to raczej sprawka Obcych. A o ich istnieniu [nie w 100%] jestem przekonany, z naprawde WIEEEEEELU materiałów filmowych. A najbardziej przekonujący chyba był ten z WTC.


Ekhm, ze co ? material o obcych kolo WTC ? moglbym prosic o jakiegos linka ? bo ciekawi mnie to. A moze to widzialem ? co na tych filmikach jest ?

[ Dodano: 2006-08-30, 20:59 ]
Tylko nie mow ze chodzi ci o ten spot reklamowy puszczany w amerykanskiej TV gdzie babka z helikoptera robi zdjecia wiez WTC :lol : to ? http://www.zagadkisw....pl/ufiwtc.html
  • 0

#12

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale skad wiesz ze nie robia,

A skąd wiem, że robią ?

Taka dyskusja jest bez sensu.
  • 0

#13

Malkav.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, czy siak - Firefox potęgą jest i basta :> .

Jeżeli jesteśmy w temacie autentyczności, to powstawało wiele programów o technikach tworzenia piktogramów, jak i o odtwarzaniu anomalii w ich obrębie (zmiany komórkowe w zborzu, opiłki żelaza, promieniowanie), polecam poszukać.
  • 0

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawde sa fachowcy, a wrecz artysci ktorzy sie tym zajmuja i potrafia wykonac to doskonale.


To niech taki artysta wezmie kartke, dlugopis, linijki, cyrkiel i bez rysowania linii pomocniczych "wykresli" taki pikrogram, Moze sobie nawet powbijac w kartke pinezki, pociagnac jakies nitki i niech rysuje. Gwarantuje, ze nie ma szans wykreslic pojedynczej spirali. Zboze ma to do siebie, ze nie mozna go klasc a potem podnosic. Na papierze linie pomocnicze na koncu mozna wygumowac.
  • 0



#15

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

[url="http://ourworld.compuserve.com/homepages/D...5/crop0008a.jpg"]http://ourworld.compuserve.com/homepages/D...5/crop0008a.jpg[/url] - chodzi Ci o to ? przeciez nawet na oko widac ze rowne to to nie jest, oczywiscie patrzac na calosc jest piekne, ale jak sie przyjrzec to nie jest on idealnie rowniutki.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych