Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potencjalnie niebezpieczne asteroidy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#61

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na ofcicjalnej stronie NASA nic na ten temat nie znalazłem, niewiarygodne.pl to zbiór kłamstw i tyle....


Dla ciekawych link do strony NASA można znaleźć TU

Użytkownik Haures edytował ten post 05.01.2013 - 22:06

  • 0

#62

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jaki stek klamstw? przeciez Lynx podal bezposredniego linka do strony programu obserwacji bliskich obiektow Ziemi przy NASA.. niewiarygodne troche to podkoloryzowalo, ale nie klamie odnosnie samej asteroidy..
  • 1

#63

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

niewiarygodne troche to podkoloryzowalo, ale nie klamie odnosnie samej asteroidy

Niewiarygodne.pl kłamie twierdząc, że NASA dopuszcza możliwość kolizji tej planetoidy z Ziemią w lutym br.
  • 0



#64

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tak ale wg posta Hauresa, to ta asteroida nie istnieje, bo on nic na stronie NASA nie znalazl.. a ja napisalem ze podkoloryzowali, w sensie ze walnie w Ziemie..
  • 0

#65

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://tvnmeteo.tvn2...,37522,1,0.html

Eksperci z NASA potwierdzili, że odkryta przed tygodniem przez hiszpańskich uczonych planetoida 2012 DA14, może zagrozić Ziemi - pisze rosyjskie "Izvestia", powołując się na słowa dr. Davida Dunhama z projektu Deep Space Network, któremu patronuje NASA.

Pewnie to wszystko sprawa Rosjan :)

Tylko, że te info są już dosyć stare..

Użytkownik Daniel. edytował ten post 05.01.2013 - 22:24

  • 1



#66

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Manitoris, dla Hauresa stekiem kłamstw jest niewiarygodne.pl, a nie sama planetoida. Tak przynajmniej zrozumiałem jego wypowiedź.

Daniel, przez krótki czas po odkryciu planetoidy wydawało się, że istnieje realne niebezpieczeństwo kolizji w roku 2020. Późniejsze obserwacje wykluczyły taką możliwość.
  • 0



#67

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

15 megaton to mniej więcej moc bomby zrzuconej na Hiroshimę, wiec powodów do paniki raczej nie ma.

Mój błąd, moc Little Boy'a to około 15 kiloton, 15 megaton to już sporo.

Użytkownik marko895 edytował ten post 05.01.2013 - 22:56

  • 0

#68

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

15 megaton to mniej więcej moc bomby zrzuconej na Hiroshimę, wiec powodów do paniki raczej nie ma.


Powiedz to tym, którzy byli by w centrum impaktu...
  • 0



#69

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


15 megaton to mniej więcej moc bomby zrzuconej na Hiroshimę, wiec powodów do paniki raczej nie ma.


Powiedz to tym, którzy byli by w centrum impaktu...


Większe prawdopodobieństwo, ze spadłaby na obszar niezaludniony
  • 0

#70

markus_111.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


15 megaton to mniej więcej moc bomby zrzuconej na Hiroshimę, wiec powodów do paniki raczej nie ma.


Powiedz to tym, którzy byli by w centrum impaktu...


"Little Boy" miał siłę ok 15 kiloton trotylu. 15 kiloton TNT a 15 Megaton TNT to "delikatna" różnica, jakieś 1000 razy. źródło
  • 0

#71

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano



15 megaton to mniej więcej moc bomby zrzuconej na Hiroshimę, wiec powodów do paniki raczej nie ma.


Powiedz to tym, którzy byli by w centrum impaktu...


"Little Boy" miał siłę ok 15 kiloton trotylu. 15 kiloton TNT a 15 Megaton TNT to "delikatna" różnica, jakieś 1000 razy. źródło


Masz rację, pomyliłem się, co nie zmienia faktu, że bomby o podobnym i większym ładunku były już detonowane.
  • 0

#72

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A ja znalazłam coś takiego:
Object Name/Close Approach Date/CA Distance(AU) /CA Distance(LD) /Estimated Diameter/ H(mag) /Relative Velocity
(km/s)
(2012 DA14) 2013-Feb-15 0.0002 0.09 35 m - 79 m 24.4 7.78

źródło: http://neo.jpl.nasa.gov/ca/

Więc istotnie obiekt przeleci w odległości 0.09 LD 15 lutego 2013. Ale jakoś mnie to nie przeraża. Wciąż pamiętam co się działo gdy ta sama strona pokazała dla pewnej asteroidy odległość 0,00 LD (później zmienili na 0,004 - program po prostu zaokrąglił liczbę do 2 miejsc po przecinku a ludzie spanikowali). Wszyscy gadali, że obiekt uderzy i co to się nie będzie działo - a kamyczek po prostu przeleciał obok i nawet go widać nie było.

BTW: Przypominam o programie umożliwiającym obliczenie skutków potencjalnego uderzenia: http://www.purdue.edu/impactearth/ , z jakiegoś powodu nie da się ustawić prędkości niższej niż 11km/s a tu jest wspomniane o 7,78 km/s, ale im mniejsza prędkość tym mniejsze zniszczenia.


Edit. Może i coś z tego być. Włączam telewizor a tam "Kiepscy" panikują, że "Asteroida pierdyknie w Wrocław i nie będzie niczego". Ciekawy zbieg okoliczności, jakiś znak? :D
  • 5



#73 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Bzdury, gdyby miała w nas uderzyć to aż huczałoby w mediach a przede wszystkim na forach zagranicznych i polskich o tej tematyce. Z drugiej strony mogłoby coś małego w nas walnąć np. w Afrykę albo inne mało znaczące tereny. Może byśmy wtedy wydawali więcej na badania i eksplorację kosmosu...

edit:
ło dopiero teraz zauważyłem jakiego babola strzeliłem "chuczało" kurde...

nie tylko ;)

edycja: ultimate


tak tak to jest jak człowiek nie spał przez kilkadziesiąt godzin, pobiłem chyba rekord dwa błędy w poście, dzięki za zwrócenie uwagi

Użytkownik Alucard edytował ten post 06.01.2013 - 20:36

  • 0

#74

Decepticon.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

/impactearth/ , z jakiegoś powodu nie da się ustawić prędkości niższej niż 11km/s a tu jest wspomniane o 7,78 km/s, ale im mniejsza prędkość tym mniejsze zniszczenia.


Edit. Może i coś z tego być. Włączam telewizor a tam "Kiepscy" panikują, że "Asteroida pierdyknie w Wrocław i nie będzie niczego". Ciekawy zbieg okoliczności, jakiś znak? :D



hahahhahaha , bo 11 km/s to prędkośc ucieczki z ziemi ! żeby odlecieć z ziemi dalej niż te kilka tysięcy km trzeba nadać obiektowi co namniej 11km/s bo inaczej spadnie na Ziemie. Skoro asteroida leci z mniejszą.......... choć nadal mamy za mało danych. Reszta niech sie nie wymadrza bo gdyby miała uderzyć w ziemie to nigdy tego nie powiedzą w mediach.    

  edit: ()

Dołączona grafika
Dołączona grafika

pomyśl nad tym przez kolejne 7 dni

edycja: ultimate

Użytkownik ultimate edytował ten post 06.01.2013 - 20:19

  • 0

#75

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba zacząć zbierać od ludzi pieniądze na bunkry.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych