Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska, Cudowna Kraina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kinuu.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie jestem pewna, czy odpowiedni dział, ale:

Taka Polska wersja tego, o czym mówił Mr.Freeman.
Autor sam na początku mu dziękuje.
Mr.Freeman o Rosji:

Użytkownik Kinuu edytował ten post 02.01.2013 - 17:34


#2

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziękuje za wstawkę, chętnie obejrze. Dałbym plusa za znalezienie ale limit nie pozwala ;p

#3 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Ameryki to on nie odkrył. Już na początku nowego roku się mocno ******* gdy musiałem zapłacić o 1/6 więcej za bilet pkp i jeszcze bardziej gdy przeczytałem o pomyśle wprowadzenia abonamentu audiowizualnego dla wszystkich w wysokości 10-12zł miesięcznie.

Dołączona grafika

edycja: ultimate
wykropkowane przekleństwo to dalej przekleństwo

#4

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nic nowego. Widocznie polakom jest dobrze w kłamstwie. Trafne byłoby tutaj porównanie społeczeństwa polskiego do szlachty Szkockiej za czasów Wallace'a. Dobrze wiemy, że gdybyśmy tylko ponieśli konsekwencje walki z tym złem, to byśmy wygrali. Ale e tam, po co, lepiej siedzieć na dupie i robić bzdurne filmiki na yt ze statystykami wziętymi też nie wiadomo skąd.

Dla ludzi którym się nie podoba, nie chcą żyć w tej kłamstwie i ułudzie, myślą że gdzieś indziej jest lepiej - niech szukają szczęścia gdzie indziej. Sam mam w to w planach. Nie lubię Polski w obecnym stanie. Nie lubię w ogóle państw nacjonalistycznych. Jednakże nasza wspaniała narodowość będzie zawsze w moim sercu, a raczej mózgu - wiem, że polakom nie warto ufać w wieeelu sprawach. Przekonałem się już nieraz. :mrgreen:

Czekam na minusy od forumowej młodzieży wszechpolskiej. 8)

#5

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Filmik świetnie trafia w polską skłonność do narzekania na wszystko i wszystkich.

- Co z tego, że emeryci dostają miesięcznie 200 euro, przecież w Polsce mamy złotówki, po co to przeliczać?
- Co z tego, że gdzieś indziej emeryci dostają większe emerytury?
- Czy to źle, że mamy dużo emerytów? Co mamy zrobić by było ich mniej?
- 2/3 studentów wybiera nieprzydatne kierunki? Co to są nieprzydatne kierunki? Czy to kolejna reminiscencja mitu o szczęśliwym inżynierze i bezrobotnym socjologu?
- Co w tym dziwnego, że młodzi ludzie na starcie zarabiają mało?

Dotrwałem do 1:51 i dalej nie oglądam..



#6

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama prawda, może oprócz części o kościele którego wyniesiono tam na jednego z głównych winowajców takiego stanu rzeczy.. powstrzymywanie rozwoju nauki i inne tego typu bzdury.

Co z tego, że emeryci dostają miesięcznie 200 euro, przecież w Polsce mamy złotówki, po co to przeliczać?


Przelicza się biorąc pod uwagę średnie zarobki i wydatki w róznych państwach, tyle w przeliczeniu wychodzi u nas, co w tym w ogóle dziwnego i po co to w ogole tłumaczyć ? O.o

Czy to źle, że mamy dużo emerytów? Co mamy zrobić by było ich mniej?


Zbalansować liczbę ludzi w wieku produkcyjnyn z emerytamii poprzez wzrost przyrostu naturalnego ? Żeby miał kto na tych emerytów pracować ? Niestety czynnik ten nie będzie mógł zostać podniesiony bo Polaków NIE STAĆ na dzieci.

2/3 studentów wybiera nieprzydatne kierunki? Co to są nieprzydatne kierunki? Czy to kolejna reminiscencja mitu o szczęśliwym inżynierze i bezrobotnym socjologu?


Nie mit tylko fakty ? Po co na rynku pracy tysiące socjologów i psychologów skoro nie ma dla nich miejsca ? Temu stanowi rzeczy głównie winny jest system edukacji i złe podejście do nauczania matematyki, do której sporo mlodzieży przez mało ambitnych i nienadających się na swoją pozycje belfrów, ma awersję, przez co wybierają kierunki humanistyczne, nawet jeżeli interesują się czym innym.

Co w tym dziwnego, że młodzi ludzie na starcie zarabiają mało?


No tak, co w tym dziwnego, że zarabiają X razy mniej, najlepiej to powiedzieć, że w afryce to dzieci nie mają co jeść, więc cieszmy się, hip hip hurra.

Świetne podejście i świetne pytania.

Użytkownik Tsu edytował ten post 02.01.2013 - 22:50




#7

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zbalansować liczbę ludzi w wieku produkcyjnyn z emerytamii poprzez wzrost przyrostu naturalnego ? Żeby miał kto na tych emerytów pracować ? Niestety czynnik ten nie będzie mógł zostać podniesiony bo Polaków NIE STAĆ na dzieci.


Rozsądnych Polaków potrafiących wychować dzieci, nie stać na nie. Natomiast niewyedukowane menelstwo, nie umiejące używać prezerwatyw lub wolące wydać pieniądze na papierosy/alkohol, rozmnaża się na potęgę, szerzy się patologia, przybywa więźniów, pacjentów psychologów i zakładów psychiatrycznych.

#8

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

- Co z tego, że emeryci dostają miesięcznie 200 euro, przecież w Polsce mamy złotówki, po co to przeliczać?

WOW. Powiem jeszcze raz: WOW.

Średnia emerytura w Polsce nie gwarantuje ludziom godziwej starości, na którą pracowali przez całe życie, często w ciężkich warunkach już od najmłodszych lat. Nieważne czy jest to 200 Euro, 500 funtów czy 10 tysięcy złotych. Nie interesują mnie numerki i cyferki, interesuje mnie siła nabywcza pieniądza, a wiem, że na chwilę obecną za 200 Euro miesięcznie ciężko jest kupić leki, opłacić mieszkanie, zapłacić rachunki i jeszcze kupić coś na chleb, w sytuacji kiedy emeryci w innych krajach zwiedzają świat i cieszą się z Jesieni Życia.

- Co z tego, że gdzieś indziej emeryci dostają większe emerytury?


To, że jeśli ktoś pracuje tak samo w Niemczech, jak i w Polsce, to dlaczego emeryt z Niemiec ma na starość jeździć BMW, a w Polsce jechać autobusem do Caritasu, bo zabrakło mu na jedzenie?

- Czy to źle, że mamy dużo emerytów? Co mamy zrobić by było ich mniej?

Tak, to źle. Bo pokazuje, że w dzisiejszych czasach ludzie nie mogą sobie pozwolić na kultywowanie tradycyjnego modelu rodziny. Rodziców nie stać, aby przez 18 lat wychowywać i utrzymywać jedno dziecko, a co dopiero mówić o większej liczbie... Nie stać ich, by co roku we wrześniu kupić podręczniki albo posłać na studia. Nie stać ich, aby co jakiś czas kupić zabawkę albo posłać na kolonię, by miało coś z tego dzieciństwa. Co gorsza, często nie stać ich nawet na to, żeby przygotować im śniadanie do szkoły. Może tutaj widzisz problem?

- 2/3 studentów wybiera nieprzydatne kierunki? Co to są nieprzydatne kierunki? Czy to kolejna reminiscencja mitu o szczęśliwym inżynierze i bezrobotnym socjologu?

To są takie kierunki, które tylko marnują 5 lat z życia młodego człowieka. 5 lat, które mógłby spędzić zdobywając niezbędne doświadczenie, które byłoby bezcenne na zdrowym rynku pracy, gdzie wartościowi pracownicy są doceniani i dobrze opłacani, ale młodzi ludzie wybierają te "nieprzydatne" kierunki nie dlatego, że są głupi. Wiedzą, że jeśli nie pójdą na studia, to po liceum nie wezmą ich nawet do kopania rowów. Wiedzą też, że kiedy skończą studia, nie znajdą pracy w swoim zawodzie, ale chcą odłożyć w czasie brutalne spotkanie z rzeczywistością. Nie chcą spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że prawdopodobnie resztę życia spędzą w parszywej robocie za parszywe pieniądze.

- Co w tym dziwnego, że młodzi ludzie na starcie zarabiają mało?

Dotrwałem do 1:51 i dalej nie oglądam..

To w tym dziwnego, że od 15 roku życia zdobywałem doświadczenie dziennikarskie. Po skończeniu szkół i dostaniu pracy w korporacji dano mi 500 złotych na umowie. To, że mój przyjaciel, Anglik zaczynał tak samo i na początek, od razu po szkole dostał 1600 funtów, po 3 latach pracy w zawodzie wyciąga 3 tysiące funtów z zagwarantowanymi podwyżkami w przyszłości. To, że nieważne ile fakultetów skończyłeś, czy jesteś po UJ czy Uniwersytecie Gdańskim, pracodawca może tak przebierać w pracownikach, że jak rzuci ochłap w wysokości 1000 złotych miesięcznie to magistrzy i inżynierowie rzucą się mu posłusznie do stóp, bo inaczej nie będą w stanie kupić sobie nawet paczki papierosów.

Powiedz mi, Optymisto. Ale szczerze, skończyłeś już 18 lat? Musiałeś kiedyś utrzymywać się samodzielnie? Czy zderzyłeś się już z naszą polską rzeczywistością? Czy musiałeś podjąć się jakieś, obojętnie jakiej pracy, bo inaczej nie miałbyś co jeść? Odpowiedz mi szczerze na to pytanie, bo ja wnioskuję, że jeszcze nie miałeś tej przyjemności, a wszystkie swoje teorie czerpiesz z telewizji.

Ja w wieku 18 lat musiałem wyemigrować, mogąc liczyć tylko na siebie. Zderzyłem się z dorosłością bardzo wcześnie, więc doskonale wiem co mówię.



#9

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak czytam różne opinie tu i tam, i mam wrażenie, że 75% ludzi, uważa że 90% twierdzi ze w naszym kraju jest dobrze, oczywiście, dobrze nie jest, ale jak narazie każdy powtarza to samo w kółko, ciągle narzekanie, przeliczanie i wyliczanie co jest złe, a co robi się z tym by temu zaradzić? No jakoś nic, i nie wiem, czy ludzie nie wiedzą co zrobić z obecnym stanem rzeczy, czy sie po prostu boją. Ja szczerze mówiąc nie wiem jak można temu zaradzić, nie mam takiej wiedzy, jedyne co przychodzi mi do głowy, to wyjść na ulice i wywalić cały rząd, który wymienia się stołkami od wielu lat.

#10

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, pełnoletni jestem, ale nie zderzyłem się nigdy z polską rzeczywistością, dla mnie Polska i teraz i dawniej to bardzo dobre miejsce do życia, gdzie można wiele osiągnąć i na prawdę żyć na dobrym poziomie, jeśli się tylko chce, ma głowę na karku i pracuje się zamiast narzekać na wszytko. Swoją drogą, nie wiem, dlaczego ludzie nie skupiają się na poglądach, a na życiorysie osoby, która je głosi.

Użytkownik optymista edytował ten post 03.01.2013 - 11:43




#11

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up, pełnoletni jestem, ale nie zderzyłem się nigdy z polską rzeczywistością, dla mnie Polska i teraz i dawniej to bardzo dobre miejsce do życia, gdzie można wiele osiągnąć i na prawdę żyć na dobrym poziomie, jeśli się tylko chce, ma głowę na karku i pracuje się zamiast narzekać na wszytko. Swoją drogą, nie wiem, dlaczego ludzie nie skupiają się na poglądach, a na życiorysie osoby, która je głosi.


Dobrze gada, polać mu. Po to mamy intelekt i dwie rączki by kombinować. Można zdziałać cuda, ja z dnia na dzień utwierdzam się, że 'większość traci siebie na własne życzenie'. Jednak życiorys też jest istotny, bo nie wszyscy wywodzą się z identycznych kręgów przez co będą mieć inne priorytety życiowe. Polska to nie jest złe miejsce, nie zauważyłem aby o 2 w nocy bombardowano osiedla. Zaraz ktoś wyskoczy, ze argumentacja w stylu inni maja gorzej jest śmieszna. Wg mnie jest to dobry tok myślenia - patrząc na kogoś niżej w hierarchii możemy wyciągać konstruktywne wnioski i nie stoczyć sie do podobnego poziomu. To co powinno być dla nas przestrogą staje się pomału naszym lustrzanym odbiciem.

Tak czytam różne opinie tu i tam, i mam wrażenie, że 75% ludzi, uważa że 90% twierdzi ze w naszym kraju jest dobrze, oczywiście, dobrze nie jest, ale jak narazie każdy powtarza to samo w kółko, ciągle narzekanie, przeliczanie i wyliczanie co jest złe, a co robi się z tym by temu zaradzić? No jakoś nic, i nie wiem, czy ludzie nie wiedzą co zrobić z obecnym stanem rzeczy, czy sie po prostu boją. Ja szczerze mówiąc nie wiem jak można temu zaradzić, nie mam takiej wiedzy, jedyne co przychodzi mi do głowy, to wyjść na ulice i wywalić cały rząd, który wymienia się stołkami od wielu lat.


Polak musi mieć swojego pana. Polaka łatwo omamić, zmanipulować, wcisnąć kit i poprowadzić do boju. Lubimy liderów, lubimy jak ktoś myśli za nas. Jest źle i o tym wiedzą prawie wszyscy, ale polaczek niczego nie zrobi bez silnego impulsu z zewnatrz. Brakuje jedynie przywódcy, który poprowadziłby Legiony Kowalskich i Nowaków odzianych w krystaliczne zbroje niczym obraz z nowego telewizora HD. W Polsce ciężko być przywódcą. Duża presja jest i wszystkim sie nie dogodzi.

#12

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie wiem jak dla kogo, ale jak dla mnie jest bardzo źle.
Jesteśmy w unii europejskiej i jesteśmy w niej jednym z najbiedniejszych krajów - to jest Fakt, nie jakiś ciężki mit.

-TVN i Polsat czy TVP próbują pokazać jaki to mamy dobrobyt w stylu zachodnim, a tymczasem na forach dla młodych matek pełno jest przepisów na obiad za 5zł - czyli 1,5 Euro dla 4 osób! albo jak wyzywic 4 osoby za 100 zł w tydzień? No o czym to świadczy?

-O czym świadczy fakt, że panstwo zabiera nam z podatków 42% dochodów nie dając za to absolutnie nic?
Ze dopiero człowieka zarabiającego średnią krajową stać na zbilansowaną, zdrową dietę i wakacje poza miastem? O czym to świadczy?

Z polski ludzie emigrują, ja też zamierzam.
Zdobyłam tu doświadczenie, nauczyłam się języka, ale gdy pomyślę, że odkładając 26% dochodów dostanę jakiś ochłap zamiast emerytury za pracę po 10-12h dziennie, to krew mnie zalewa.

-Co to jest, że osoba na jednoosobowej działalności gospodarczej musi opłacać księgowego bo rachunki są tak zawiłe, a kary tak niewspółmierne do winy że strach bierze?

-Wreszcie co to jest, że normalnej, biedniejszej rodziny nie stać na ksiązki dla dzieci bez kredytu, że dwódaniowy obiad codziennie to jest luksus. Ze siedziby zusu to są pałace, natomiast szpitale toną w długach i popadają w ruinę kozystając z najtańszego sprzętu/ Co to jest, że po 2 miesiącach od zakończenia inwestycji podwykonawcy nie dostają kasy, a inwestycja z żądowych pieniędzy się sypie?

Nie chcę tu mieszkać.

#13

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



O tym jak się różni "rzeczywistość medialna" od "rzeczywistości rzeczywistej" w naszym nieszczęśliwym kraju. :)

Użytkownik rainman edytował ten post 03.01.2013 - 15:15


#14

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z polski ludzie emigrują, ja też zamierzam.

To jest konstruktywna postawa. Wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać sobie (lub wypracować sobie) takie miejsce na świecie, gdzie będzie się szczęśliwym.



#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze musicie sobie uświadomić:

Polska to nie Niemcy, Francja czy Anglia. Nie będziecie tutaj żyć na tamtym poziomie i nie będziecie mieć takich możliwości jak w krajach Europy Zachodniej, USA etc.
Żeby osiągnąć ich poziom trzeba 50-60 lat spokojnego rozwoju Polski bez wojen i innych katastrof - to mniej więcej tyle, ile straciliśmy w komunizmie.
Więc wszelkie żądania i bicie piany "czemu u nas nie jest jak w Anglii" są bezpodstawne, wręcz trudno na nie odpowiadać - bo przyczyny naszej mniejszej zamożności są tak oczywiste, że aż biją w oczy. Chyba że ktoś nie miał historii w szkole.

Dlaczego Polska jest na takim poziomie? Historia, akumulacja kapitału, wydajność gospodarki.
To tyle, nie ma nic więcej.

Jeśli chcecie się porównywać to zapraszam do porównywania się do: Słowacji, Czech, Estonii, Litwy, Węgier, Łotwy, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii.


Co do emerytur, opowiadacie populizmy jak to już przystało na internet. Emeryci są w Polsce grupą najmniej zagrożoną ubóstwem. Emerytury w Polsce są największe w regionie (patrz wyżej) w przeliczeniu na siłę nabywczą waluty:

rzeciętne świadczenie polskiego emeryta wyniosło przed dwoma laty 1818 PPS (PPS to sztuczna waluta, która niweluje różnice cen, bo za jej jednostkę można nabyć w tym samym czasie taką samą ilość towarów i usług we wszystkich porównywanych krajach). Było więc o 1 proc. wyższe niż w Czechach oraz o ponad 5 proc. wyższe niż na Węgrzech i o 20 proc. wyższe niż na Słowacji. Natomiast w porównaniu z emeryturami wypłacanymi w Rumunii świadczenia polskich seniorów są o 69 proc. większe, a w stosunku do średnich w Bułgarii aż o 85 proc. większe.


Pod względem poziomu wydatków na emerytury i renty wypadamy korzystnie na tle krajów regionu – wynika z najnowszych, dostępnych danych Eurostatu za 2010 r. Pochłaniają one w Polsce 11,9 proc. PKB. Natomiast na przykład na Słowacji 8,4 proc. PKB, na Litwie – 8,6 proc., w Czechach – 9,2 proc., w Rumunii – 9,5 proc., na Węgrzech blisko 11 proc. Nieprzypadkowo więc emerytury w naszym kraju są wyższe niż przeciętnie w krajach regionu. Bardziej szczodre są natomiast bogate kraje Unii Europejskiej. Wśród nich są m.in. Niemcy, którzy przeznaczają na ten cel ponad 12,8 proc. PKB. Jeszcze więcej, bo ponad 14,4 proc. PKB, wydaje na emerytury i renty Francja. Rekordzistami są jednak Włochy, gdzie na te świadczenia przypada aż 16 proc. PKB. Odstajemy także od średniej obliczonej dla wszystkich krajów Wspólnoty, która wynosi blisko 13 proc.


Dla zainteresowanych więcej informacji.

Emeryci mają w Polsce dobrze jak na nasz region. Jak wspomniałem żądania emerytur w wysokości Europy Zachodniej są całkowicie oderwane od rzeczywistości i są czystej wody populizmem.


W skrócie:
Chcesz żyć jak w Europie Zachodniej - musisz emigrować. To nie wina PiSu, PO, SLD, PSL, leniwych obywateli, złodziei, czy oszustów. To jest wina historii, krajów do których Polacy tak chętnie emigrują które zostawiły nas na pastwę ZSRR i zmarnowanych dekad komunizmu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych