Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 lat paranormalne.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#46

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsza styczność z forum to lata 2006. Wszystko zaczęło się kiedy założono u mnie w domu stały internet. Lubiłem czytać ciekawe historie, również interesowałem się różnego rodzaju zjawiskami nadprzyrodzonymi i tak trafiłem tutaj :)

Generalnie co jakiś czas odwiedzam to forum aby poczytać o jakiś ciekawych rzeczach, aczkolwiek lata kiedy się tym bardzo interesowałem niestety mineły bezpowrotnie. Teraz człowiek jest zajęty sprawami bardziej przyziemnymi a szkoda. Jak sobie przypomne kiedy to do późnych godzin nocnych czytałem różne artykuły to włącza mi się duża nostalgia... :) Fajne czasy

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
Patryk

Użytkownik Jocker edytował ten post 09.01.2013 - 01:24


#47

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh. Zanim tu trafiłem to siedziałem na forum apokalipsy2012 i sporo czytałem na stronce fallenangel czy swiadomosc.com Liliany Lato, teraz jak patrzę to te strony nie istnieją już i to od wielu lat :-( Tyle wspomnień, tyle stron internetowych, które bezpowrotnie przepadły :-(

Ciekaw jestem ilu weteranów (osób zarejestrowanych w 2006-07 roku i wcześniej) jeszcze się tu udziela.



Trochę ich jeszcze jest, ale najprawdopodobniej spora część z nich więcej czyta niż komentuje. Z 2005 roku dawno nikogo nie widziałem (o ile ktoś taki jeszcze tutaj zagląda). Nie pamiętam czy czasem nie było takiego myku, że użytkownicy musieli tworzyć nowe konta po przebudowie/przeniesieniu starej strony - to by wyjaśniało wiele kont stworzonych w styczniu - kwietniu 2006 i brak jakichkolwiek z 2005.

Użytkownik Ófnik edytował ten post 10.01.2013 - 01:40


#48

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż nie mogę uwierzyć ile czasu minęło! Poznałem tu całkiem sympatycznych ludzi, zwłaszcza na czacie. Istnieje on jeszcze?
Pamięta ktoś użytkownika o nicku Fenix, który był najpotężniejszym psionikiem na forum, co jednak udowodnione nie zostało? hah^^
Jeszcze przypomniała mi się Tacita i parę osób, których nicków nie pamiętam i większość z nich jest już nieaktywna, ale pozdrawiam wszystkich, którzy mnie pamiętają^^

#49

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czat nie istnieje, istnieje shoutbox na stronie forum. Jest tam zawsze stała ekipa, wiec nudzić się nie można.

Fenix - skompromitowany. Swego czasu strasznie nakombinował, umarł, zmartwychwstał etc.
Tacita - miała jakieś multikonto, też jakieś kombinacje i spiski.



#50

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pamięta ktoś użytkownika o nicku Fenix, który był najpotężniejszym psionikiem na forum, co jednak udowodnione nie zostało? hah^^


Właśnie jak zobaczyłam ten temat to chciałam zapytać czy ktoś jeszcze pamięta Fenixa :D I te jego groźby o odbieraniu energii etc <3
Pamiętam forum właśnie takiego wyglądu jak w pierwszym poście i wracam tutaj co jakiś czas z sentymentu do ludzi i miejsca. Forum uzależnia to fakt, ale z tą ekipą która tutaj kiedyś działała mogłabym uzależnić się od wszystkiego i nigdy tego nie żałować. Dziękuje!

#51

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mnie przed chwilą Szada ściągnęła do odwiedzenia forum przez zaproszenie do znajomych :P Byłem też tu na ''końcu świata''.
Znalazłem ten temat, więc pozwolę napisać moją historię - nieaktywnego już użytkownika

Wszystko zaczęło się 08.09.2007 (może trochę wcześniej przeglądałem bez rejestracji, ale to niedługo). Nie pamiętam już jak dokładnie trafiłem na paranormalne, zapewne ktoś dał mi link albo znalazłem na google odnośnik do tematu z jakimiś zdjęciami o duchach.
Na początku wielka fascynacja, że może znajdzie się niepodważalny dowód na istnienie duchów, obcych itp. Szybko jednak stałem się bardzo sceptyczny (dzięki temu forum zacząłem wszystko bardziej analizować :> ). Mimo to zostałem, bo zainteresowały mnie inne działy oraz ciekawi ludzie :)

Potem powstał pomysł stworzenia grupy tłumaczy. Zaoferowałem, że mogę się nią zająć. Tak zostałem jej opiekunem :D Troszkę porządku się wtedy z artykułami zrobiło, hehe :>

Następnie razem z użytkownikiem Mienso zostałem adeptem na moderatora a po okresie próbnym moderatorem działu "Tajemnice kosmosu".

W 2009 r. jednak mi się trochę znudziło :/ Nie było już tych świeżych, ekscytujących informacji. Zrezygnowałem na rzecz Quaka Live, do którego link bodajże w marcu'09 wkleił Bomaw, z pomysłem wspólnego, forumowego pogrania. Grałem 2 lata, dochodząc do 1 polskiej ligi i grając też w ligach europejskich :P

No to by było na tyle
Pozdrawiam wszystkich ;)

PS1. J.T Yorke ja Cię pamiętam z pod nicków Eternal Oblivion i Vanquish ;)
PS2. Fenixa pamiętam. Miał przyjechać do kogoś i zrobić eksperyment (wszystko miał mieć opłacone) :D Potem tak jak mylo napisał, umarł i zmartwychwstał na nowej stronie ze swoimi rekrutami
PS3. I tak najlepszy był nieoficjalny kanał paranormalne na Polcht'cie ^.^
PS4. miło popatrzeć na znajome nicki



#52

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Noooo Szada robi jakiś zlot czarownic ;)

#53

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trafiłem na forum w 2006 roku, nie jestem pewien jak, ale mogło do tego dojść dzięki forum Ogame.
Powstał tam mały kącik o różnych ciekawych i mniej lub bardziej wytłumaczalnych zjawiskach i wielokrotnie linkowano do paranormalne.
Pamiętam chyba jeszcze poprzednią formę strony, choć zarejestrowałem się dopiero w sierpniu '06.
Od tamtej pory mniej lub bardziej regularnie odwiedzam forum, choć zdarzały się okresy, w których w ogóle na forum nie zaglądałem.

Zdaje się, że pod koniec 2007 roku zaproponowałem utworzenie grupy "Tłumaczy", o której to dwa posty wyżej pisał Snajper (miło cię zresztą widzieć :) ). Byłem też jej jednym z pierwszych członków.

Jako amatora historii od zawsze ciekawiła mnie historia alternatywna, starożytne cywilizacje i paleoastronauci.
Moja pierwsza styczność z tematyką to niewielkie książeczki Arnolda Mostowicza "O tych co z kosmosu".
Tak więc największym "uczuciem" darzyłem od zawsze dział "Starożytne Cywilizacje".
Pamiętam stronę uleszka, na której autor zamieszczał wiele ciekawych artykułów, które wielokrotnie kopiowano na forum, niestety autor w którymś momencie zamknął stronę i artykuły przepadły.

Fenixa oczywiście pamiętam. Guru ezoteryki, zrobił szybką karierę na forum, został nawet moderatorem, po czym wywinął swój numer, a jego nick przez długi czas był na forum tematem tabu.

Edit: wow, właśnie tak pod wpływem sentymentu sprawdziłem stronę uleszka, i proszę ona znowu działa, tak więc jakby ktoś był zainteresowany: http://uleszka.uprow...acja/tematy.htm

Użytkownik Logos edytował ten post 04.02.2013 - 13:02




#54 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

w 2005 roku stronka chodziła na polskim skrypcie "jPortal", Eury tlumaczyl na polski arcyciekawe zagraniczne artykuly, którymi ściągnał całą mase ludzi

#55

Meroth.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie to nawet nie pamiętam kiedy byłem tutaj po raz pierwszy.... zaczeło się od srony nieznane.pl , nie zaspokoiłem tam swojej ciekawości i był odnośnik na tą strone, więc czytałem artykuły tutaj. Potem była długa przerwa i odkad zainteresowałem sie creepypastą znowu tutaj wchodze. Uważam, że ta strona była najbardziej wiarygodna co do informacji.

#56

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ehhh wspomnienia.

Ja doskonale pamiętam mój początek przygody z paranormalne.pl
Szukałam informacji na temat egzorcyzmów Annaliese Michel :) Z tego co pamiętam to po niedługim czasie, nawet kupiłam o niej książkę.
Zarejestrowałam się pod koniec 2006 (jak widać na moim profilu), także troszkę tu już siedzę. Oczywiście były czasy zwątpienia i wypalenia, przez co nie zawsze aktywnie uczestniczyłam w życiu forum, ale nigdy o nim nie zapomniałam. Wiele mnie to forum nauczyło- chyba najprzydatniejszymi umiejętnościami okazał się sceptycyzm, cierpliwość do odmiennego zdania niż moje i nie wdawanie się w dyskusję z trollami ;)

Layout z 2006 roku pamiętam równie dobrze, ponieważ mam dość dobrą pamięć wzrokową, ale pamiętać a zobaczyć raz jeszcze to zupełnie inna bajka. Wspomnienia ożywają.

Fenix, Szada, Tacita...kawał historii :)

#57 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiele lat minęło. Nawet nie zwróciłem uwagi na to, że mój profil obejrzano 14,5 mln razy....To miejsce... Zeszło co prawda na psy i jest w stanie agonalnym, bo duch paranormalne gdzieś uleciał, ale sentyment pozostaje. Zacząłem jako entuzjasta wielu różnych zjawisk broniąc ich z jednego powodu - dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Z prostej przyczyny...nasza cywilizacja jest zaledwie drobną kroplą w całym oceanie wiecznego istnienia. Chociaż nie ma namacalnych dowodów na pewne rzeczy, to wciąż jestem przekonany, że spora część pytań jakie sobie zadajemy ma inną odpowiedź niż nam się wydaje. Dziś z perspektywy czasu wiem, że myliłem się w niektórych wątkach, ale tylko w niektórych. Na przestrzeni tych wszystkich lat, tych wszystkich dyskusji, jak i różnych doświadczeń życiowych jakie mnie spotkały, wiem że światem rządzi relatywizm. Dziś wiem, że wszystko co było, jest i będzie dzieje się tylko w tu i teraz. Pozdrawiam.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych