Skocz do zawartości


Zdjęcie

8 lat paranormalne.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu przetrwaliśmy koniec świata, co samo w sobie jest już powodem do świętowania. Chcemy jednak podzielić się z wami informacją, która sprawia nam, jako ekipie na co dzień tworzącej Vortal Rzeczy Paranormalnych, znacznie większą radość. 5 stycznia mija 8 lat, kiedy paranormalne.pl działa w sieci. Wszystko zaczęło się piątego dnia roku 2005, od tego czasu VRP przeżywało swoje lepsze i gorsze chwile, mieliśmy wzloty i upadki. Często znajdowaliśmy się pod ostrzałem krytyki, nie tylko naszych czytelników, ale także internautów, którzy brali nas za bandę niebezpiecznych fanatyków. Niewątpliwym sukcesem jest fakt, że przez te wszystkie lata, dzięki waszej pracy, nie odbiera się już nas w ten sposób. Teraz jesteśmy obiektywnym źródłem informacji o zjawiskach paranormalnych, niewyjaśnionych, a także niezależnym i obiektywnym źródłem informacji na temat bieżących wydarzeń na świecie.

Jeśli jesteście z nami od początku, to mamy nadzieję, że czas poświęcony na wypowiadanie się i przeglądanie zasobów forum nie uważacie za stracony. Jeśli jednak dołączyliście do nas odrobinę później, to mam nadzieję, że pewnego dnia wasze konto dobije 8-letniego stażu... a może i znacznie większego, czego wam i sobie życzę.

Mówią, że jaki pierwszy stycznia, taki cały rok. Miejmy zatem nadzieję, że dzisiaj - pomimo zmęczenia po szampańskiej zabawie dnia wczorajszego - będziecie wspólnie z nami dzielili ten wyjątkowy czas. Odłóżmy teraz na bok wszelkie różnice jakie nas dzielą i powspominajmy wszystkie burzliwe dyskusje, wszelkie rozwiązane i nierozwiązane teorie konspiracyjne, wszystkie dowody prezentowane na forum i pytania, których przez ostatnie 8 lat przewinęło się tutaj więcej niż bylibyśmy w stanie zliczyć.

Zróżnicowanie użytkowników jest naszą siłą. Zwolennicy rozwiązań lewicowych, zwolennicy rozwiązań wolnorynkowych; sceptycy i "wierzący"; ateiści i chrześcijanie. To dzięki wam istniejemy już 8 lat. Miejmy nadzieję, że także dzięki wam przetrwamy kolejne 8.

A na koniec, komentarz dotyczący naszej działalności w Internecie pochodzący od administratora portalu INFRA, jednego z największych (zaraz za nami oczywiście) miejsc poświęconych tematyce paranormalnej.

VRP to pierwszy serwis na jaki trafiłem dotyczący zjawisk, które mnie interesują. Tu poznałem wielu przyjaciół, którzy zainspirowali mnie do dalszych bardziej "samodzielnych" działań. Od tej pory, prowadząc własny portal i też forum, wracam na VRP z sentymentem, aczkolwiek nie jestem stałym bywalcem. Nawet nie wiedziałem, że to już 8 lat! Życzę wielu dalszych w rzetelnym propagowaniu zjawisk anomalnych!


A jak rozpoczęła się wasza przygoda z Vortalem Rzeczy Paranormalnych?


Ciekawostka numer 1:

Layout VRP na rok 2006:

Dołączona grafika



#2

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czysty pzypadek. Na forum trafiłem dawno. Potem było tak że mnie przez krótką chwilę nie było. Ale wróciłem. Z nowym świerzszym spojrzeniem na pewne kwestie :)



#3

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od zawsze zainteresowany tematyką UFO, fizyką teoretyczną, wpatrzony z utęsknieniem w gwiazdy, kwiestią czasu było tylko znalezienie tej strony, Forum i Ludzi :) Dzięki za te wspólne kilka lat...



#4

daVinciPL.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukałem coś na temat slenderman'a w google i znalazłem to forum:-)

#5

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A jak rozpoczęła się wasza przygoda z Vortalem Rzeczy Paranormalnych?


Typowy przypadek buszującego w sieci.

Po za tym, że jak zwykle miło się czytało wstęp do tematu, to jednak ciekawostka powyższa wyraziła me większe zainteresowanie zaledwie wskazując na ilość zalogowanych która dziś na VRP jest podobna o godz.3 po północy.

Będą ordery i zapewne piersi wypnie się doń więcej niż zasłużyło na to, ale należy mym zdaniem też wspomnieć minusy, a za takowy największy uznaję rezygnacje założyciela z administrowania. Me osobiste spostrzeżenia związane z forum paranormalne.pl, to zbyt duże naciski sceptycznie odbierających ten świat, na chcących tu zaistnień nuworyszy. Takie działania odbierają im chęci produkowania siebie na VRP, a co dopiero upublicznianie prywatności czasami budzącej i w nich samych więcej pytań, niż odpowiedzi rozum im nasuwa.

p.s..Ludu mi tłumaczył co prawda,lecz jako niedouczon większą wolę mam na nie co do przekazów na mą godność, tu tez pytam

VRP to przypadkiem nie jest zakamuflowany skrót od 5RP, a jeśli tak, to po linii jakiej partii??

#6

Dr.BreeM.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawno temu szukając różnych informacji na temat duchów i zjawisk paranormalnych jako pierwszy wynik w google wyskoczyło mi forum paranormalne.pl . Od czas do czasu zaglądałem tu by poczytać na tematy duchów czasem innych zjawisk paranormalnych. Konto założyłem dopiero w wakacje, by wypowiedzieć się w pewnym temacie :)

#7 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja za to trafiłem tutaj szukając czegoś o UFO, dawno temu to była moja mała pasja, dziś niewiele z niej pozostało. Pamiętam, że zarejestrowałem się tylko po to, żeby ściągnąć jakiś załącznik do postu, jakieś zdjęcia. Chociaż bardzo mgliście to pamiętam i mogło być zupełnie inaczej Jednak zostałem na dłużej :]

#8

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja trafiłem na paranormalne.pl jakoś w 2006 albo 2007 roku, za pośrednictwem innego portalu o podobnej tematyce (i nazwie). I czytywałem tutaj różne artykuły, aż w końcu uznałem że może warto się zacząć wypowiadać tu i ówdzie.

Co ciekawe, właśnie dzięki temu forum trochę "zesceptyczałem", stałem się bardziej krytyczny... Ale wciąż ciekaw nieznanego i wierzący, że takie zjawiska występują :)

#9 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Około 2007 roku, pokazał mi VRP chłopak(jeszcze wtedy), brać studencka rzeszowsko-warszawska :D czytała wszystkie nowinki dotyczące vrp i rzeczy paranormalnych. Przez pierwsze dwa lata tylko czytałam, i obserwowałam śmiejąc się w duchu, po każdym dziwnym nowym temacie, jak to zaraz forumowicz zostanie zdiagnozowany, jako potencjalny troll albo fake :-). Pamietam teksty w kuluarach : "zaraz go/ją zjadą" :-).

Wtedy nie miałam odwagi, ale nadszedł ten sądny dzień, chyba to był hmm 2009 kiedy pierwszy raz napisałm swój post i .....oczywiście mnie zjechali :D
Ps. Ale dobrzy ludzie, przyjeli mnie pod swój dach ;]

A potem co się działo to już Wiecie 8)

Użytkownik mroova edytował ten post 01.01.2013 - 19:37


#10

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

forum Astral Dynamics pamięta ktoś? baaardzo dawno temu :)



#11

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh. Zanim tu trafiłem to siedziałem na forum apokalipsy2012 i sporo czytałem na stronce fallenangel czy swiadomosc.com Liliany Lato, teraz jak patrzę to te strony nie istnieją już i to od wielu lat :-( Tyle wspomnień, tyle stron internetowych, które bezpowrotnie przepadły :-(

Ciekaw jestem ilu weteranów (osób zarejestrowanych w 2006-07 roku i wcześniej) jeszcze się tu udziela.

Użytkownik Ano edytował ten post 01.01.2013 - 21:08


#12

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W połowie 2007 roku, interesowały mnie wtedy książki Sitchina i Danikena, stworzenie człowieka przez Anunnaki itp. itd. Szukałem coś na ten temat i trafiłem tutaj.

#13

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedyś byłem bardzo zafascynowany tematyką UFO, szaraków itp. Ale wraz z mijającym czasem fascynacja minęła, a teraz hmm... chyba zaglądam tutaj tylko z przyzwyczajenia :) Chociaż gdzieś głęboko w duszy pali się jakaś iskierka nadziei, że w końcu przybysze z innych planet się ujawnią ;)

#14

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja także zanim tu trafiłem siedziałem na forum apokalipsy :) Ahh jak to szybko minęło a jak człowiek się bał wtedy tego 2012 roku :) Jak to życia szybko nam mija :(

Dużo ludzi powyżej mylnie podaje swoje daty rejestracji ;p W profilu widać np 2011 rok a ktoś piszę, że 2007 się rejestrował ;p

Ja z tego co pamiętam to 2007 :P Zaraz będę wiedział.

#15

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie tu przygnała tematyka 9/11. Wątek był i jest najbardziej rozwinięty z pośród wszystkich forów jakie widziałem i odwiedzałem.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych