Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z komputerem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#31

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


To ja ostatnio składałem komputer z wgraną siódemką i mam coś takiego, że nie mogę na nim zainstalować XP, wyskakuje błąd. Był u mnie znajomy, który niby ogarnia te tematy i powiedział, że mam za dobry komputer i XP na nim nie pójdzie, bo coś tam...( coś tam powiedziałem, ale mało zrozumiałem ) faktycznie może tak być?

Zawodowo zajmuje sie kompami.Raz sie spotkałem ze talkim efektem w w pewnej serii HPkowskiego laptopa .Był zainstalowany tam Radeon z modyfikowanym BIOSem tak musiąłes użyć tylko i wyłacznie sterownika pobranego ze strony producenta - HP . A na stronie tylko stery do W7 . Producent nie przewidzywał uzycia innnego systemu ze stajni windows.Lapek chodził normalnie pod Ubuntu.Pewenie gdyby mi się bardziej chciało, a klientowi mniej spieszyło(sprawa był atypu fast &furious) to pewnie bym coś wymyślił ,przegrał bios albo cóś , a tak kompek skończył z oryginalnym W7 i tyle)Klient zapłacił ile chciałemi jeszce się cieszył że szybko przed wyjazdem załatwiłem i zainatslowałem oryginał.

A czy mógłbyś mi jeszcze coś doradzić?

#32

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy mógłbyś mi jeszcze coś doradzić?

W czym? W instalacji xp?Czy wypitolenu szkodliwego oprogramowania z istniejacej instalki w7 ? Tak czy inaczej służe pomoca na PW.



#33

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, pobieram tego malware, czy przed instalacją mam usunąć avasta? Bo słyszałem, że mogą się 'gryźć' ze sobą.



#34

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze jest odinstalować innego antywirusa przed zainstalowaniem kolejnego.



#35

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na problem przedstawiony w temacie widzę jeden sposób: przede wszystkim zainstalowanie adblocka a jeżeli to nie pomoże: przeskanowanie komputera kilkoma antywirusami - któryś w końcu wykryje śmiecia. Ostatecznie można utworzyć na komputerze nowe konto użytkownika i przenieść się na tamto - wiele drobnych wirusów ogranicza się jedynie do konta na którym zostały przypadkowo zainstalowane.

Jeśli chodzi o wspomniany w temacie komputer zakupiony na allegro - mam nadzieję, że "szczęśliwy" nabywca wiele nie zapłacił: sprzęt posiada fizyczne uszkodzenie (na co wskazuje fakt, że nie wykrywa podstawowych komponentów) i reinstalacja windowsa, nawet orginalnego nie pomoże. Można spróbować otworzyć obudowę i sprawdzić czy któryś z kabelków się nie obluzował. Jeżeli tak nie jest konieczna będzie wymiana jakiegoś komponentu - stawiam na to, że szlag trafił dysk twardy albo kartę graficzną. Chociaż objawy wskazywałyby raczej na uszkodzone kable.



#36

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Adblocki nic wam nie dadzą. To jedynie UKRYJE skutek a nie przyczynę.



#37

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapuściłem nowego malware, wykrył 22 wirusy, Avast przy 4-krotnym skanowaniu nie wykrył żadnego. Po skanowaniu Malware jak wziąłem ' pokaż wyniki ' to po prawej stronie były narysowane takie robaczki jakby :P Może ktoś się orientuje co to? Wziąłem opcje usuń, pomyślnie usunął wszystkie. Zeskanuje ponownie, być może problem będzie rozwiązany.



#38

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Adblocki nic wam nie dadzą. To jedynie UKRYJE skutek a nie przyczynę.


Czasem skutek jest jednocześnie przyczyną. Bywa, że jakieś ścierwo podłączone jest do reklamy i to jej uruchomienie wywołuje nieporządane efekty. Reklamę można później owszem - zamknąć - ale zamknięcie nie skasuje tego co reklama zainstalowała/uruchomiła. Dlatego adblock jest jak najbardziej porządany - jeżeli nie jako sposób naprawy to przynajmniej jako zabezpieczenie. Dzięki adblockowi reklamy nie uruchamiają się a co za tym idzie nie instalują świństw.



#39

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbuj powywalać śmieci z autostartu, czasem to pomaga...

Start->run->msconfig->startup (zakładka)

#40

McBekon.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też miałem taki sam problem, tyle że wszystko uspokoiło się po jakiejś godzinie. Myślę, że miało to związek z którąś ze stron, które w tym czasie przeglądałem. Możliwe, że to ustrojstwo czyha na jakiejś stronie, którą regularnie odwiedzasz.

#41

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko działa okej, aż w pewnej chwili zaczynają mi się same otwierać inne karty, są to 2-3 różne strony, ale nie więcej. Jedna to jakaś gra, druga to reklama ' Gratulacje! Wygrałeś Ipoda ' i jeszcze jedna też jakaś gra chyba.

Mam to samo.
Miałem Avasta-wywaliłem go. (Zmiana antywira trochę pomogła-chyba sprawdzę tego Malwarebytes) Poprawa jest znaczna-wykrył kilka wirusów, jednak strona z wygraną wciąż się pojawia. Teraz raz na jakiś czas, wcześniej po kilkadziesiąt razy.

Reklama z grą pojawia mi się gdy wchodzę na iitv aby obejrzeć jakiś serial.

To ja ostatnio składałem komputer z wgraną siódemką i mam coś takiego, że nie mogę na nim zainstalować XP, wyskakuje błąd. Był u mnie znajomy, który niby ogarnia te tematy i powiedział, że mam za dobry komputer i XP na nim nie pójdzie, bo coś tam...( coś tam powiedziałem, ale mało zrozumiałem ) faktycznie może tak być?

Na swym kompie mam XP i jedyne co to nie "widzi" wszystkiego RAM-u. Wycina mi chyba 1/4. Ale to wina XP-ma za mało bitów :roll:

Coraz częściej zastanawiam się nad Ubuntu-są teraz jakieś emulatory do gier? Raczej starszych-w nowe nie chce mi się pykać.

#42

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robak mam to samo, malware wykrył wirusy, pousuwałem je i faktycznie już strony się nie otwierają po kilkadziesiąt razy, ale pojedynczo nadal pojawia się ' Gratulacje! ', tylko, że tym razem zamykam i spokój...hmm doprawdy dziwne.



#43

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem skutek jest jednocześnie przyczyną.

Na pewno nie w tym przypadku. W tym przypadku przyczyną jest wirus, który otwiera sobie strony.

@up może masz jakieś dodatki zainstalowane albo wtyczki?



#44

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Connor sporo mam dodatków, ale nie mam pojęcia co to. Ostatnio zainstalowałem Block Site, ale to w ogóle nie pomogło.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 31.12.2012 - 14:33




#45

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeskanowałem kompa Malwarebytes-nic nie wykrył. Trzeba znaleźć coś lepszego.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych