Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z komputerem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja ostatnio składałem komputer z wgraną siódemką i mam coś takiego, że nie mogę na nim zainstalować XP, wyskakuje błąd. Był u mnie znajomy, który niby ogarnia te tematy i powiedział, że mam za dobry komputer i XP na nim nie pójdzie, bo coś tam...( coś tam powiedziałem, ale mało zrozumiałem ) faktycznie może tak być?



#17

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja ostatnio składałem komputer z wgraną siódemką i mam coś takiego, że nie mogę na nim zainstalować XP, wyskakuje błąd. Był u mnie znajomy, który niby ogarnia te tematy i powiedział, że mam za dobry komputer i XP na nim nie pójdzie, bo coś tam...( coś tam powiedziałem, ale mało zrozumiałem ) faktycznie może tak być?

Nie wiem ale jak masz dobry sprzęt to lepiej zostań przy Windows 7 .

#18

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak za mocny komputer na XP :P Nie spotkałem się z tym nigdy.

Bartoloneo- pomoże w tym, że masz piracką wersję i powinieneś mieć oryginał. A Windows 8 masz na płycie? Oryginalny?



#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie obraz się, ale avastem, to można sobie maszynkę do golenia przeskanować. Efekt taki sam.l

To teraz jeszcze mi powiedz dlaczego uważasz, że avast jest słaby?

Connor. Bylem przekonany do avasta bardzo długo. Zawsze wydawało mi się, że mam czystego kompa. Do czasu, aż zmieniłem antywira na inny... i się zaczęło. Tylko windows essential znalazł mi 10, a avast milczał jak zaczarowany. Od kilku lat używam płatnych anty i mój sprzęt ma się dobrze.



#20

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak za mocny komputer na XP :P Nie spotkałem się z tym nigdy.

Bartoloneo- pomoże w tym, że masz piracką wersję i powinieneś mieć oryginał. A Windows 8 masz na płycie? Oryginalny?

Nie był wgrany jak już dostałem komputer . Wgrywałem już kilka razy piraty i z takim czyś się jeszcze nie spotkałem :)

#21

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak za mocny komputer na XP :P Nie spotkałem się z tym nigdy.

Coś tam o parametrach mówił i wydajności czy jakoś tak. W każdym bądź razie próbowały dwie osoby wgrać tego XP i się nie da, wyskakuje jakiś błąd, więc może coś jest na rzeczy. Były dwa różne XP, więc nie ma mowy o tym, ze był jakiś felerny.



#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie, downgrade jest zawsze trudny do przeprowadzenia. Jeżeli przechodzimy z Win7 na XP, to najpierw należy ustawić 1-sze bootowanie w biosie z CD/DVD, następne HDD.

Zakładam, że to płyta samobootująca/samobootowalna, czy jak tam ją zwał.

Użytkownik Staniq edytował ten post 30.12.2012 - 21:22




#23

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam Malwarebytes Anti-Malware, najlepszy program do czyszczenia peceta z wszelakiego syfu z jakim miałem styczność. Potrafił wykrywać wirusy z którym nie radziły sobie antywiry typu avast ;)

Edit: Staniq mnie uprzedził ;]

Użytkownik Tsu edytował ten post 30.12.2012 - 21:23




#24

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy ktos jest mi w stanie coś poradzić?

#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Tak Tsu. Patrz post #4.
:mrgreen:



#26

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ktos jest mi w stanie coś poradzić?

Myślę, że oryginalny Windows załatwi sprawę :)



#27

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Czy ktos jest mi w stanie coś poradzić?

Myślę, że oryginalny Windows załatwi sprawę :)

Drogie masz te przemyślenia powiem ci :) zaniosę go jutro do zaprzyjaznionego informatyka

#28

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra to tak podsumowując co będzie najlepszym, a zaraz najprostszym rozwiązaniem? Bo przyznam się, że na komputerach nie znam się w ogóle, więc najlepiej jakby ten program był prosty w obsłudze. Więc:

1.Ad-aware
2.Spybot
3.Malwarebytes Anti-Malware 1.70.0.1100
4.ESET NOD32

Który z nich?



#29

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra to tak podsumowując co będzie najlepszym, a zaraz najprostszym rozwiązaniem? Bo przyznam się, że na komputerach nie znam się w ogóle, więc najlepiej jakby ten program był prosty w obsłudze. Więc:

1.Ad-aware
2.Spybot
3.Malwarebytes Anti-Malware 1.70.0.1100
4.ESET NOD32

Który z nich?

Ja od siebie ESET NOD32 lub kaspersky

#30

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja ostatnio składałem komputer z wgraną siódemką i mam coś takiego, że nie mogę na nim zainstalować XP, wyskakuje błąd. Był u mnie znajomy, który niby ogarnia te tematy i powiedział, że mam za dobry komputer i XP na nim nie pójdzie, bo coś tam...( coś tam powiedziałem, ale mało zrozumiałem ) faktycznie może tak być?

Zawodowo zajmuje sie kompami.Raz sie spotkałem ze talkim efektem w w pewnej serii HPkowskiego laptopa .Był zainstalowany tam Radeon z modyfikowanym BIOSem tak musiąłes użyć tylko i wyłacznie sterownika pobranego ze strony producenta - HP . A na stronie tylko stery do W7 . Producent nie przewidzywał uzycia innnego systemu ze stajni windows.Lapek chodził normalnie pod Ubuntu.Pewenie gdyby mi się bardziej chciało, a klientowi mniej spieszyło(sprawa była typu fast &furious) to pewnie bym coś wymyślił ,przegrał bios albo cóś , a tak kompek skończył z oryginalnym W7 i tyle. Klient zapłacił ile chciałemi jeszce się cieszył że szybko przed wyjazdem załatwiłem i zainatslowałem oryginał.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych