Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opętanie (wyjaśnić niewyjaśnione)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam
To jest kontynuacja serii "Wyjaśnić Niewyjaśnione" z powodu braku czasu Seraila. A więc przejdźmy do artykułu o OPĘTANIU.


Przypadków opętania czyli zawładnięcia ducha i ciała człowieka przez moce które najczęściej przypisywane są szatanowi jest wiele na przestrzeni wieków.
Jedne z najbardziej znanych przypadków opętań człowieka przez siły szatana są te które zostały opisane w nowym testamencie, w Ewangeliach opisane zostały przykłady wypędzania złych istot z ciał nieszczęśników przez Chrystusa.
Sam wygląd egzorcyzmów został ustanowiony przez Jezusa który do sprawowania tej posługi upoważnił apostołów. Procedura wypędzenia ludzi złych mocy zmieniała się na przestrzeni wieków ulegała wielkim reformom m.in. 1998r. z inicjatywy Jana Pawła II.
Jak potrzebna jest ta instytucja egzorcysty pokazują przykłady z ostatnich lat i wieków.
Przez cały ten czas osoby odpowiedzialne za odpędzanie szatana miały ręce pełne roboty.

Dołączona grafika



Wstrząsające przypadki opętania

Przypadki w których zetknęli się egzorcyści czyli wyznaczeni przez kościół specjaliści który zajmowali się wypędzaniem z ciał sił szatana/diabła, słynne horrory zaliczające się do klasyki kina grozy "Egzorcysta" oraz "Egzorcyzmy Emily Rose"- zainspirowane prawdziwymi przypadkami opętania, chociaż na potrzeby kina zostały one nieco ubarwione.
Zazwyczaj odprawianie egzorcyzmów nie przypomina przesyconych ekspresją scen z filmów kina grozy, podczas takich obrządków odmawia się przede wszystkim modlitwę, psalmy oraz czyta Ewangelię.Kapłan wykonuje także znaki krzyża, błogosławiąc w ten sposób osobę opętaną.

Dołączona grafika

5 najsłynniejszych przypadków opętania

Anneliese Michel - Jednym z najbardziej ekstremalnych przykładów opętania przez diabła i jednocześnie jednym z najgłośniejszych jest przypadek Anneliese Michel. To właśnie jej losy posłużyły za kanwę wspomnianego już filmu "Egzorcyzmy Emily Rose".

Pochodząca z Niemiec Anneliese była głęboko wierzącą osobą, prowadzącą normalne życie. Nie wyróżniała się niczym spośród rówieśników, ale pewnego dnia zaczęła się dziwnie zachowywać i stopniowo oddalać od znajomych i rodziny. Pomimo objawów wskazujących na to, że nastolatka została opętana przez diabła, upłynęło aż 7 lat zanim Kościół wydał stosowną zgodę na przeprowadzenie egzorcyzmów. Odprawiało je dwóch duchownych od 1975 r.

Dołączona grafika

Istniało wiele oznak świadczących o demonicznym opętaniu Anneliese. Dziewczyna mówiła wieloma głosami męskimi, żywiła się robactwem i piła własny mocz. Zaczęła też dysponować siłą nieproporcjonalnie większą w stosunku do swojej postury. Irytowały ją symbole religijne - Anneliese niszczyła krzyże i figurki świętych.
Egzorcyzmy prowadzone były do końca jej życia, zmarła podczas snu 1 lipca 1976 r. Niektóre egzorcyzmy zostały zarejestrowane na taśmach.

Dołączona grafika

George Lukins - Żyjący w XVIII w. mężczyzna, który został rzekomo opętany przez diabła, a potem uwolniony od jego mocy pod wpływem odprawionych egzorcyzmów. Jego historia została opisana w kronikach oraz wielu czasopismach.

31 maja 1778 r. do wielebnego Josepha Easterbrooka rezydującego w Temple Church w Bristolu dotarła dziwna informacja przekazana mu przez kobietą przedstawiającą się jako Sarah Barber. Kobieta wyznała pastorowi, że podczas jednej z podróży do wsi położonej w dystrykcie Mendip natknęła się na mężczyznę, który cierpiał na dziwną chorobę. W jej przebiegu ów nieszczęśnik śpiewał dziwne pieśni, a także wydawał z siebie różne, trudne do zidentyfikowania dźwięki, które z pewnością nie przypominały ludzkiego głosu.

Dołączona grafika

Pastor dowiedziawszy się, że mężczyzna - z zawodu krawiec - był wcześniej poczciwym człowiekiem uczęszczającym w spotkaniach modlitewnych oraz przyjmującym sakramenty, postanowił mu pomóc. Szybko okazało się, że George Lukins znajdował się wcześniej pod opieką wielu lekarzy, którzy nie potrafili mu pomóc. Rezultatów nie przyniosło nawet jego 20-tygodniowy pobyt w Szpitalu św. Jerzego w Londynie. O przypadku mężczyzny obszernie informowały gazety, twierdząc, że jest on niezwykle agresywny, sam nazywa siebie diabłem i śpiewa wspak hymn "Ciebie Boga wysławiamy".

Egzorcyzmy zostały przeprowadzone 13 czerwca 1778 r. W obrządku uczestniczyło siedmiu duchownych, którzy śpiewali pieśni i modlili się. Ich wysiłek przyniósł rezultaty - to co nie udało się wcześniej lekarzom, udało się im. Mężczyzna został "uzdrowiony" po przeżywanych przez osiemnaście lat katuszach. Zaraz potem podziękował duchownym i zaczął się modlić wysławiając Boga.

Dołączona grafika

Clara Germana - Pochodząca z Republiki Południowej Afryki dziewczyna, która w 1906 r., w wieku 16 lat miała zawrzeć pakt z diabłem. Zaraz potem w jej życiu zaczęły się dziać przedziwne rzeczy. Pobożna wcześniej sierota, która uczęszczała do zorganizowanej w ramach misji katolickiej szkoły, zyskała niezwykłe zdolności. Z relacji zakonnic, które były świadkami przemiany nastolatki wynika, że dziewczyna zaczęła przemawiać obcymi językami, z którymi z pewnością nie miała wcześniej styczności. Clara bez problemu potrafiła się komunikować m.in. w języku polskim, niemieckim i francuskim. Zyskała też dar jasnowidzenia. Z pamiętników prowadzonych przez jedną z sióstr zakonnych wynika, że 16-latka zaczęła ujawniać niechlubne sekrety z życia ludzi, których wcześniej nie widziała na oczy.

Dołączona grafika

Świadkowie twierdzą, że w czasie opętania Clara Germana Cele dysponowała nadludzką siłą, wykazywała się agresją i nie mogła znieść obecności symboli religijnych. Po skropieniu święconą wodą zaczynała zaś lewitować.

Egzorcyzmy zostały odprawione przez dwóch katolickich kapłanów - księdza Mansueti, który przewodniczył misji katolickiej oraz spowiednika Clary Germany Cele, księdza Erasmusa. Rytuał trwał dwa dni. W ich trakcie opętana nastolatka m.in. zaczęła uderzać w Biblię znajdującą się w dłoniach jednego z duchownych, a także wyrwała mu stułę próbując się za jej pomocą udusić. Wg relacji, egzorcyzmy przyniosły oczekiwany efekt i dziewczyna została "uzdrowiona".

Michael Talor - Pochodzący z Wielkiej Brytanii Michael Taylor wraz ze swoją żoną należał do stowarzyszenia o profilu chrześcijańskim. W trakcie jednego ze spotkań żona Michaela wyjawiła, że jego relacja ze stojącą na czele stowarzyszenia Marie Robinson, była bliższa niż mogło się wcześniej zdawać. Kiedy w obecności członków stowarzyszenia prawda wyszła na jaw - Taylor, który wcześniej podobno miał zdolność mówienia językami przyznał, że już od jakiegoś czasu czuje, że coś złego się z nim dzieje. Zaczął też zachowywać się agresywnie i krzyczeć na Marie Robinson. W trakcie kolejnego spotkania Taylor otrzymał rozgrzeszenie, ale wtedy zaczął się zachowywać jeszcze bardziej napastliwie. Wkrótce ksiądz z pobliskiego kościoła zarządził odprawienie egzorcyzmów

Dołączona grafika

Rytuał został odprawiony przez grupę kapłanów w dniach 5-6 października 1974 r. w Barnsley. Duchowni po zakończeniu obrządku wypuścili Michaela do domu, ale jednocześnie przyznali, że nie udało im się osiągnąć pełnego sukcesu. Kilka demonów - zgodnie z ich relacją - miało pozostać w jego ciele. Wśród nich miał być demon mordercy.

Ta historia nie ma niestety szczęśliwego zakończenia. Po powrocie do domu Taylor zamordował bowiem swoją żonę i zabił psa. Po dokonaniu zbrodni mężczyzna został znaleziony przez policjantów na ulicy - był nagi i brudny od krwi. W trakcie procesu sąd uznał, że Taylor był niepoczytalny.

Dołączona grafika


Robbie Mannheim - Historia Mannheima stała się inspiracją do napisania książki pt. "Egzorcysta" przez Williama Petera Blatty'ego. Później na podstawie tego utworu powstał słynny film Williama Friedkina pod tym samym tytułem.

Dramat Robbiego miał swój początek po śmierci jego ciotki. Chłopiec postanowił, że nawiąże kontakt ze zmarłą krewną i zaczął organizować seanse spirytystyczne. Zresztą odprawiał je wcześniej niejednokrotnie właśnie ze swoją ciotką. Po jednej z prób skontaktowania się z duchem ciotki, w domu Robbiego zaczęły się dziać przerażające, trudne do wytłumaczenia rzeczy. W całym budynku dało się słyszeć tajemnicze dźwięki, przedmioty samoistnie się przemieszczały, a niektóre z nich także lewitowały. W nocy mieszkańców budziły zaś tajemnicze odgłosy czyichś stóp. Drastyczne zmiany dało się też zauważyć w zachowaniu chłopca, który ze spokojnego dziecka zamieniał w wulgarnego furiata.

Dołączona grafika


Kiedy lekarze rozłożyli ręce nie potrafiąc wyjaśnić, co dolega młodzieńcowi, o pomoc poproszony został egzorcysta. Okres, w którym duchowni próbowali wypędzić demona z ciała chłopca, to czas istnego piekła w życiu osób, które były bezpośrednio związane ze sprawą. W opętanym nastolatku drzemały niesamowite siły, które były niejednokrotnie wykorzystywane przeciwko duchownym oraz bliskim Robbiego, a na jego ciele pojawiały się zagadkowe, układające się w napisy, rany.

Rytuał wypędzania złych duchów z ciała Robbiego odprawiany był głównie w nocy i właśnie wtedy dochodziło do dantejskich scen. Pomieszczenia, w których przeprowadzono egzorcyzmy każdej nocy ulegały destrukcyjnej sile ujawnianej przez dziecko.

Egzorcyzmy zakończyły się podczas świąt wielkanocnych w 1949 r. Właśnie wtedy, w poniedziałkowy poranek, chłopiec dał do zrozumienia duchownym, że siły demoniczne ustąpiły. Ceremoniał wypędzania diabła z ciała chłopca trwał przez 24 noce.


Użytkownik SzOgUnEk edytował ten post 30.12.2012 - 20:57

  • 11



#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dziwne jest tylko to, ze szatan nigdy nie opetuje ludzi niewierzacych. Zazwyczaj "opetanymi" sa ludzie fanatycznie wierzacy lub nieszczesliwi.

Użytkownik Akinci edytował ten post 30.12.2012 - 19:55

  • 13

#3

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale nie lubię czytać takich rzeczy, ani czytać, ani oglądać filmów, w ogóle o tym słyszeć - zaczynam się wtedy dziwnie czuć, odczuwam niepokój i muszę sobie w myślach wmawiać, że wszystko jest okej, tylko sobie coś wkręcam. Nie mam pojęcia dlaczego tak reaguje, ale jest to dla mnie dziwne. Czasami jak ze znajomymi umawiamy się na seans filmowy i puszczają coś w stylu egzorcyzmów to muszę wyjść. Może ktoś z Was odczuwa coś podobnego? Pisze całkiem poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.

A jeśli chodzi konkretnie o temat - oczywiście go nie przeczytałem, nie dałbym rady, ale z tego co wiem o opętaniach - ja to tłumacze jakąś chorobą, której nauka do dziś nie potrafi zbadać.
  • 4



#4

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Daniel.

Po prostu jesteś tchórzem ( bez obrazy). Boisz si tych twarzy, jęków, brak tolerancji. Masz małe bagaż doświadczeń życiowych że to robi na tobie jakieś wrażenie. To ściema jakich mało, choroba psychiczna czasem podparta niewytłumaczalnymi zdolnościami mózgu.

Użytkownik LayneStaleyRIP edytował ten post 30.12.2012 - 20:11

  • -1

#5

PsyhicX (Krzysiorex).
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale nie lubię czytać takich rzeczy, ani czytać, ani oglądać filmów, w ogóle o tym słyszeć - zaczynam się wtedy dziwnie czuć, odczuwam niepokój i muszę sobie w myślach wmawiać, że wszystko jest okej, tylko sobie coś wkręcam. Nie mam pojęcia dlaczego tak reaguje, ale jest to dla mnie dziwne. Czasami jak ze znajomymi umawiamy się na seans filmowy i puszczają coś w stylu egzorcyzmów to muszę wyjść. Może ktoś z Was odczuwa coś podobnego? Pisze całkiem poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.

A jeśli chodzi konkretnie o temat - oczywiście go nie przeczytałem, nie dałbym rady, ale z tego co wiem o opętaniach - ja to tłumacze jakąś chorobą, której nauka do dziś nie potrafi zbadać.

Ja mam podobnie,lecz nie tak samo ;p Ja zawsze kiedy coś takiego czytam dziwnie się czuje,a jak mam iść do łazienki (Często tak mam podczas czytania takich historii ) to się czasami boje o.O Lecz,zawsze mnie coś ciągnie aby to przeczytać -,-
  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel.

Po prostu jesteś tchórzem ( bez obrazy). Boisz si tych twarzy, jęków, brak tolerancji. Masz małe bagaż doświadczeń życiowych że to robi na tobie jakieś wrażenie. To ściema jakich mało, choroba psychiczna czasem podparta niewytłumaczalnymi zdolnościami mózgu.


Źle mnie zrozumiałeś, wszystko można o mnie powiedzieć, ale nie to, że jestem tchórzem, coś Ty. Ja się tego nie boję, kurcze nie umiem tego opisać. Ja nie wierze ani w szatana, ani w boga. Jedyna rzecz jakiej się boje to śmierć. Nie mam żadnych fobii i lęków - no może podczas burzy będąc na dworze odczuwam lęk. To jest coś co dzieje się wewnątrz mnie, jakby poza moją kontrolą, robi mi się ciepło w środku i przechodzi mnie takie, hmm...jak to się czasami mówi ' przetrzepało mnie ' - coś takiego. Ja nawet w te opętania nie wierze, tak jak wspomniałem wcześniej. Po prostu mój organizm dziwnie reaguje. Zdjęcia również nie robią na mnie wrażenia, lubię horrory i to takie, gdzie naprawdę jest strasznie. Właściwie wszystkie prócz tych z opętaniami. Chyba, że mam jakąś ukrytą fobię dotyczącą tego tematu, o której nie wiem - mogę się zgodzić.
  • 0



#7

Dr.BreeM.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Nie wiem czemu, ale nie lubię czytać takich rzeczy, ani czytać, ani oglądać filmów, w ogóle o tym słyszeć - zaczynam się wtedy dziwnie czuć, odczuwam niepokój i muszę sobie w myślach wmawiać, że wszystko jest okej, tylko sobie coś wkręcam. Nie mam pojęcia dlaczego tak reaguje, ale jest to dla mnie dziwne. Czasami jak ze znajomymi umawiamy się na seans filmowy i puszczają coś w stylu egzorcyzmów to muszę wyjść. Może ktoś z Was odczuwa coś podobnego? Pisze całkiem poważnie i takich odpowiedzi oczekuje.

A jeśli chodzi konkretnie o temat - oczywiście go nie przeczytałem, nie dałbym rady, ale z tego co wiem o opętaniach - ja to tłumacze jakąś chorobą, której nauka do dziś nie potrafi zbadać.

Ja mam podobnie,lecz nie tak samo ;p Ja zawsze kiedy coś takiego czytam dziwnie się czuje,a jak mam iść do łazienki (Często tak mam podczas czytania takich historii ) to się czasami boje o.O Lecz,zawsze mnie coś ciągnie aby to przeczytać -,-



Mam tak samo :D Ale nie tylko z rzeczami paranormalnymi, jak czytam o jakichś chorobach czy innych rzeczach to zawsze znajdę u siebie objawy i tym podobne.
  • 1

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dr.Beem

Z chorobami mam to samo, oczywiście o czym bym nie czytał to mam wszystkie objawy, moja była się śmiała, że przeżyłem już kilkadziesiąt nowotworów :D. Jeszcze ciekawsze zdarzenie miałem ostatnio. Zaczęło mnie kłóć po prawej stronie pod żebrami, no to mówię hmm...pewnie coś z wątrobą, mówię: 'a poczytam o objawach, itp'. Jak zacząłem czytać, tak na drugi dzień tak mnie bolało po prawej stronie i miałem tyle objawów, że znalazłem się u lekarza :D Oczywiście okazało się, że jestem zdrowy, a wątroba jest cała, powiedział, że kłucie prawdopodobnie było od żołądka. Pogadaliśmy trochę o mojej diecie, o tym co biorę, powiedział mi sporo ciekawych rzeczy i na drugi dzień czułem się dobrze i do tej pory nie mam żadnych ukłuć, ani nic - ludzka psychika jest niesamowita.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.12.2012 - 20:28

  • 0



#9

Dr.BreeM.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również podziwiam ludzką psychikę i bardzo mnie ona fascynuje :D Ale taki trochę offtop robimy :P
  • 0

#10

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziwne jest tylko to, ze szatan nigdy nie opetuje ludzi niewierzacych. Zazwyczaj "opetanymi" sa ludzie fanatycznie wierzacy lub nieszczesliwi.


No dobrze, ale nie umniejsza to ani trochę tych zdolności, które opętani nabywają. Mówienie innymi językami, nienaturalnie duża siła, jasnowidzenie? Opętania to tak naprawdę jedyna rzecz z tych niewyjaśnionych, o której wiedzą wszyscy i nikt im nie zaprzeczy. Wyjaśni mi ktoś, skąd mogą się brać te wszystkie nadzwyczajne zdolności? Co jest ich źródłem?
  • 0

#11

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałem dokument o Anneliese Michel, były w nim wykorzystane taśmy z egzorcyzmów. Na nagraniach można było słyszeć, jak egzorcysta rozmawia z opętaną, ta zaś podczas np. modlitw śmieje się z księży, wyzywa ich. Gdy zostaje zmuszona do tego, aby wyznała imiona 'demonów' które ją opętały (a właściwie żeby one samy się przyznały) wtedy po kolei demony przedstawiają się w języku niemieckim. Było ich z tego co pamiętam 7. "Ich bin Kain/Fleishmann/Hitler..." reszty nie pamiętam. W każdym razie były to na prawdę potężne demony. Nawet i Lucyfer chyba tam był.
Nagrania faktycznie były straszne, dużo krzyków, których nie mogła wykrzyczeć kobieta (zbyt niski ton) ale mężczyzna z łatwością. Sam mam dość niski głos i gdy naśladowałem nagranie - znajomym (a już szczególnie płci bardziej wrażliwej :P ) włosy stawały dęba. Nagrań przez lata egzorcyzmów było sporo, jednak nie przypominam sobie (pytałem się też katechety, jednak nie szukałem na ten temat info w intenecie) by były jakieś nagrania video. Ponoć nie nagrywano egzorcyzmów, bo kapłani chcieli być dyskretni, było to zbyt osobiste. Zastanawiam się, czemu w takim razie dopuszczono do nagrania tylu taśm i zrobienia fotek Anneliese gdy była w tragicznym stanie...


@Eldim
Nie chcę być jakimś zagorzałym sceptykiem, ale to są po prostu powielane schematy - wymarłe języki, jakaś nadzwyczajna siła, jasnowidzenie. Nie widziałem żadnych rzetelnych dokumentów które by to potwierdzały. Na taśmach z egzorcyzmów Annelisse mówi ona przeważnie po niemiecku (przynajmniej na tych, które były użyte w dokumencie który oglądałem).

Chociaż pamiętam, niedawno był na forum użytkownik, który w jakimś temacie opisywał, że sam uczestniczył w egzorcyzmach jako pomocnik. Na prawdę, można było uwierzyć w to co pisał. Chociaż... mogły mi się fora pomylić.

Użytkownik Smok edytował ten post 31.12.2012 - 02:47

  • 0



#12

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No proszę, młoda gwardia na forum i taki przyjemny artykuł stworzyła. :D Zasłużony plus oczywiście leci. Ale to prawda, chociaż Hollywood nagina trochę te "prawdziwe" przypadki opętania, dysponujemy wieloma taśmami udostępnionymi przez osoby związane z egzorcyzmami, także coś musi być na rzeczy. Nie wiem, czy to jest jakaś choroba, której nie potrafimy jeszcze zdiagnozować, kilka chorób występujących jednocześnie, czy faktycznie demon.

Jeśli demon to dlaczego to dotyka tylko wierzących? Dlaczego ateiści nie są podatni na opętania? Dlaczego wyznawcy szatana nie są podatni na opętania? Dlaczego tylko wierzący, którzy powinni być otoczeni specjalną boską opieką?

Dlaczego ja po podpisaniu paktu na potrzeby stworzenia artykułu nie pierdzę siarką i nie gram w Tibię z Belzebubem? Ciekawe, czy kiedykolwiek nasza cywilizacja będzie w stanie odpowiedzieć na te pytania.

Użytkownik Serail edytował ten post 31.12.2012 - 11:30

  • 0



#13

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eldim, można dodać jeszcze do tego czytanie w myślach i wymienanie grzechów egzorcystów przez osobę opętaną. Jeżeli spojrzeć na to z naukowego punktu widzenia i przyjąć to jako chorobę oznaczałoby to, że telepatia, czytanie w myślach, różne ciekawe moce są dostępne dla człowieka, bo jeśli może on użyć ich w stanie opętania to czemu by nie na codzień?
Osobiście jestem osobą wierzącą, jednak nie przynależe do żadnej z religii. Wierze, że jest ta zła strona i ta dobra, uważam więc, że mają prawo bytować istoty na niezwykle niskim poziomie własnie tzw. demony które karmią się ludzką duszą, ale dlaczego opętują tylko ludzi wierzących w religie tego świata? to już pozostanie dla mnie zagadką. Czasami w ogole nie chciałbym słyszeć o opętaniach, to jest naprawdę cięzki orzech do zgryzienia.
A tak nawiasem to słyszał ktoś może o opętaniach wśród muslimów czy buddystow?

Serail, Z zapisków Ojca Pio wynika też, ze Szatan lub jak kto woli demon może opętać osobę, JEDYNIE za przyzwoleniem samego BOGA, co jeszcze bardziej czyni sprawę dziwną, jeśli ojca Pio można brać na poważnie.
  • 0



#14

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No proszę, młoda gwardia na forum i taki przyjemny artykuł stworzyła. :D Zasłużony plus oczywiście leci. Ale to prawda, chociaż Hollywood nagina trochę te "prawdziwe" przypadki opętania, dysponujemy wieloma taśmami udostępnionymi przez osoby związane z egzorcyzmami, także coś musi być na rzeczy. Nie wiem, czy to jest jakaś choroba, której nie potrafimy jeszcze zdiagnozować, kilka chorób występujących jednocześnie, czy faktycznie demon.

Jeśli demon to dlaczego to dotyka tylko wierzących? Dlaczego ateiści nie są podatni na opętania? Dlaczego wyznawcy szatana nie są podatni na opętania? Dlaczego tylko wierzący, którzy powinni być otoczeni specjalną boską opieką?

Dlaczego ja po podpisaniu paktu na potrzeby stworzenia artykułu nie pierdzę siarką i nie gram w Tibię z Belzebubem? Ciekawe, czy kiedykolwiek nasza cywilizacja będzie w stanie odpowiedzieć na te pytania.

Myślę że powodów takiego stanu rzeczy może być kilka;
Po pierwsze, -możliwe że wyżej wymienieni i tak już mają zaklepane miejsce w wesołym klubie pana Lucjana , więc niema co sobie nimi póki co zawracać rogatej główki.
Po drugie,- może jest tak że to takie szatańskie zawody, no bo im wyżej postawiona poprzeczka tym zasługa u szefa większa i prestiż u współpracowników rośnie itd.
Po trzecie, -tak jak Bogu najbardziej zależy na nawróceniu grzeszników , tak Lucjanowi może zależeć właśnie na zbrukaniu tych wszystkich czyściutkich owieczek( opętani robią często bardzo złe i dziwne rzeczy)
Po czwarte,- może to zwykłe działanie prewencyjne, dążące do zachowania równowagi miedzy dobrem a złem, no bo na każdego grzesznika co się nawraca musi przypaść jeden dobry człowiek który zejdzie na złą drogę…
… ale to tylko takie moje luźne przypuszczenia. Być może prawda jest bardziej straszna niż same przypadki opętania…
  • 1

#15

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z zapisków Ojca Pio wynika też, ze Szatan lub jak kto woli demon może opętać osobę, JEDYNIE za przyzwoleniem samego BOGA

Bardzo ciekawe zdanie, które całą sprawę wrzuca do miksera. Teraz to już totalnie nie wiem, o co temu Bogu chodzi.

Kiedyś zdarzyło mi się zamienić kilka wiadomości z dziewczyną, która jak twierdziła, była uczestniczką egzorcyzmów. Z jej relacji wynikało, że opętany potrafił unosić się nad ziemią oraz przenosić różne przedmioty siłą umysłu. Powiedziała mi także, iż na pierwszym z egzorcyzmów, na jakim miała (nie)przyjemność być zemdlała. Na ile można jej uwierzyć? Tego nie wiem.

Użytkownik Eldim edytował ten post 31.12.2012 - 13:08

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych