Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik Magnetyczny


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#31

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wytłumaczcie mi proszę bo jak to czytam to czuję się zagubiony.

Co ma taki V-gate dawać? Przetwarzać energię potencjalną pola magnetycznego na energię kinetyczną w ruchu obrotowym, a tą znowu na potencjalną i tak w kółko?

Co to jest silnik grawitacyjny? Co ma robić?
  • 0

#32

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co ma taki V-gate dawać? Przetwarzać energię potencjalną pola magnetycznego na energię kinetyczną w ruchu obrotowym, a tą znowu na potencjalną i tak w kółko?

Nie. To znaczy nie do końca.
V-gate działa tak (z góry przepraszam za rysunek, robione na szybko w paint'cie):

Dołączona grafika

Powstała siła ma za zadanie (przynajmniej w koncepcji mojego modelu, o którym mówiłem wcześniej) obrócić wirnik o tyle, żeby ciężarek zamachowy znalazł się w pozycji w której swoją masą obróci koło dalej, przy okazji unosząc poprzez "rozrząd" magnes stacjonarny, aby umożliwić następny obrót wirnika. Bez uniesienia magnesu v-gate zatrzyma wirnik przed następnym cyklem. Bez v-gate'a wirnik obróci się raz, lub dwa, po czym pooscyluje i zatrzyma (cały czas mowaq o mojej wersji modelu).

Model prezentowany w moim pierwszym filmiku jest oszustwem, ale jest dobrym przykładem (po modyfikacji ma szansę zadziałać).

Co to jest silnik grawitacyjny? Co ma robić?


Zamieniać energię przyciągania ziemskiego na energię kinetyczną w ruchu obrotowym, jak to ładnie określiłeś. Tak działa na przykład zegar z kukułką, wahadłem i ciężarkami na łańcuszkach. Magnesy są po to żeby nie musieć pociągać za łańcuszki gdy ciężarek zjedzie na sam dół. Inny przykład to klepsydra z piaskiem spadającym na łopatki koła które się obraca.

W odpowiedzi odsyła mnie do tej stronyhttp://www.witts.ws/videos/

To całe WITTS to banda naciągaczy, w dodatku o charakterze jakiejś sekty. Sporo poczytałem tę ich stronę...


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych