Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silnik Magnetyczny


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#16

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem że oś koła będzie oparta na owych płytach CD? Z jednej strony ciekawy pomysł, omijasz sporo problemów z mocowaniem magnesów, ale za to możesz napotkać kłopoty z wyważeniem i wycentrowaniem wirnika.


Nie chciałbym krakać, ale moim zdaniem ten model nie będzie działać. Mimo wszystko życzę sukcesu.
Czekam na zdjęcia i filmy z kompletnym już modelem.
  • 0



#17

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Też mam pewną "niepewność" co do jego działania, nie wiem czy ktoś zauważył wcześniej, ale już w trakcie prac zauważyłem że większość, jeśli nie wszystkie modele tego silnika mają magnesy ułożone nie pod kątem prostym, a pod jakimś innym kątem w stosunku do magnesów napędowych, które z kolei też są umieszczone pod pewnym kątem do tarczy.
Na pocieszenie powiem że jestem przygotowany na taką ewentualność ;)

Nie jestem pewien, ale może to przypominać metodę prób i błędów, ale jestem dobrej myśli.


Pozdrawiam
  • 0

#18

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam jeszcze filmik z youtube właśnie z magnesami ułożonymi pod kątem, i silnik ten nawet nieźle działa

Użytkownik sebastian578 edytował ten post 06.01.2013 - 16:22

  • 0

#19

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

link nie dziala
  • 1



#20

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam, źle skopiowałem, już poprawiłem

Działający silnik magnetyczny
  • 0

#21

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zbudowałem podobny model mający działać na takiej zasadzie - NIE DZIAŁA. Wirnik ustala się w martwym punkcie i potrzeba baaardzo dużej siły żeby obrócić go chociaż trochę, po czym znajduje kolejny martwy punkt. Na takiej zasadzie można skonstruować hamulec a nie silnik.
Poczytajcie trochę o tej firmie Perendev Development czy jakoś tak, to podobno byli oszuści, ponaciągali tysiące ludzi którzy chcieli kupić te ich silniki (czy tam wynająć bo oni chyba oferowali leasing) i zniknęli.
  • 0



#22

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Mnie też ten temat interesuje od dłuższego czasu, a to ze względu na ciągle rosnące rachunki za prąd. Niestety nic w temacie nie robię a dużo, brak zaplecza technicznego. Jak narazie zbieram materiały.

Otóż na YouTube oglądałem taki filmik:

, nawet napisałem emalia do tego Pana.

W odpowiedzi odsyła mnie do tej strony

http://www.witts.ws/videos/

Może coś podobnego polecam to zbudowania, chętnie sam bym chciał coś podobnego zbudować, ale nie mam miejsca.
  • 0

#23

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Silnik+prądnica... Jakby było tak łatwo, to już dawno mielibyśmy to w domach... Zastanawia mnie, jak autor
tego "wynalazku" zredukował do zera straty wynikające z tarcia na łożyskach, rezystancji przewodów
i uzwojeń oraz straty w rdzeniach, m. in. na prądy wirowe i reluktancję, pomijając już tarcie na kołach
przekładni pasowej. Polecam test w mikroskali, wystarczą dwa silniki z magnetofonu. Film jest oczywiście
fake'em, perpetuum mobile jeszcze nie zostało wynalezione.

Użytkownik hayashi edytował ten post 07.01.2013 - 11:56

  • 0

#24

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam

Mnie też ten temat interesuje od dłuższego czasu, a to ze względu na ciągle rosnące rachunki za prąd. Niestety nic w temacie nie robię a dużo, brak zaplecza technicznego. Jak narazie zbieram materiały.
(...)
Może coś podobnego polecam to zbudowania, chętnie sam bym chciał coś podobnego zbudować, ale nie mam miejsca.


Zatem polecam bliższe zainteresowanie się silnikiem Stirlinga.

http://www.youtube.com/watch?v=6DBktwPf3rk

  • 0



#25

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dodam tylko osobiste przemyślenie na temat silników z magnesami stałymi. Magnes stały ma to do siebie że się z biegiem czasu zużywa, jego moc słabnie pod wpływem uderzeń, temperatury. Nawet jeżeli uda Ci się stworzyć obracający się dysk, to wydaje mi się że nie uda Ci się uzyskać wystarczającej energii na stworzenie następnych magnesów stałych, które wymagają dużych nakładów energii i czasu do namagensowania.

Musiałbyś też wziąć pod uwagę proces tworzenia samego stopu do magnesu np. neodymowego. Trzeba zużyć energię do wydobycia potrzebnych na niego składników, energię na transport, energię na przetopienie składników i o czym wcześniej wspomniałem energię na magnetyzację. Także z wytworzeniem takiej energii zapewne będziesz miał problem, ale życzę powodzenia ;).
  • 0

#26

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Kiedys widzialem na youtube filmik z auto silnikiem magnetycznym i to juz bylo dawno temu, dziwne ze temat śpi.--------------http://www.youtube.com/watch?v=QD6tpiAtCPw

Użytkownik real edytował ten post 07.01.2013 - 20:50

  • 0

#27

sebastian578.
  • Postów: 35
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, widziałem też taką koncepcję:



Inna działająca koncepcja silnika magnetycznego



MEfi, co do łożyska to gdzieś widziałem koła samochodowe, ale tylko animacje jak ma to być zrobione, zobacz na filmik niżej od 32 sek, do 42 sek i jeszcze pod koniec jest też pokazane...



Filmik dla MEfi :)
  • 0

#28

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Haha, dzięki za filmik, zastosowanie do moich łożysk miało być dużo bardziej prozaiczne, zresztą sprawa i tak jest już nieaktualna...

Co do pierwszego filmiku, to jest to fake. Prawdziwe zachowanie modelu jest pokazane na początku, później gość włącza ukryty silnik.


  • 0



#29

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat interesuje mnie od dawna, chociaż prawda jest taka, że bardziej w roli obserwatora wyciągam wnioski niż sam konstruuję. W układzie V- Gate widzę duży potencjał, oglądnąłem dziesiątki filmów z bardziej lub mniej udanych prób z tym układem.

Mefi, jak wyglądają Twoje doświadczenia z V- Gate? Od dawna myślałem o czymś podobnym do filmiku z Twojego postu z pierwszej strony. To jest szansa, ale cały czas o tym cisza( mimo, że tysiące ludzi eksperymentują na całym świecie).

Masz jakieś informacje o wdrażanej technologii czy nowinkach w tej dziedzinie? Przyznam, że po oglądnięciu YT temat trochę opuściłem( jakieś 2- 3 lata temu) z braku postępów- pomimo obiecujących wyników niektórych konstruktorów. Jeśli jesteś w posiadaniu jakiś ciekawych filmów i innych materiałów to udostępnij je, z chęcią obejrzę. Nie często( nawet na forach typu paranormalne.pl) można spotkać kogoś, kogo ten temat interesuje a moim zdaniem jest to przyszłość i kwestią czasu pozostaje kiedy okiełznamy moc drzemiącą w magnesach stałych( posiadają moc, musimy ją jedynie ukierunkować w satysfakcjonujący nas sposób).

Przy okazji- oglądałem kiedyś prezentację japońskiego skutera działającego ponoć jedynie dzięki silnikowi magnetycznemu. Działał bezszelestnie i zachowywał się jak typowy skuter, wiesz coś na ten temat?

Pozdrawiam

Użytkownik Shay edytował ten post 08.01.2013 - 22:33

  • 0

#30

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

V-gate zainteresował mnie po nieudanych eksperymentach z innymi modelami. Zbudowałem model bardzo podobny do tego z filmiku, różnił się kilkoma detalami ale zasada działania jest taka sama - moment obrotowy jest wytwarzany przez przyłożenie strumienia magnetycznego prostopadle do bieżni v-gate'a; moment jest najmocniejszy na początku i maleje do zera, by nawet na początku następnego cyklu przybrać przeciwny zwrot - to jest ta chwila, gdy "rozrząd" musi oddalić magnes "stacjonarny" od bieżni wirnika.

Model działał po kilka - kilkanaście minut, nie wymagał żadnego "bodźca startowego", dokładnie tak jak ten z filmiku. Za to w odróżnieniu od tego na filmie (to jest średnio zresztą udane oszustwo, wstawiłem go tylko dlatego że zasadą i budową był podobny do mojego) mój wykazywał dużą pulsację, tzn. wirnik obracał się najpierw szybko, potem coraz wolniej, by następnie zdecydowanie przyspieszać. I tak co każdy obrót wirnika.
Duże znaczenie dla działania modelu miały ciężarki zamachowe, dobranie odpowiedniej wagi i ich umieszczenie.
Co do problemów - najważniejsze były dwa - trwałość i precyzja.


Tak naprawdę, po głębszej analizie, to model działający w oparciu o v-gate działa głównie jako silnik grawitacyjny, z magnesami mającymi za zadanie wspomóc i utrzymać ruch wirnika.

Przyznam szczerze, od dłuższego czasu nie śledzę na bieżąco najnowszych prób w tym kierunku, od czasu do czasu coś poczytam, lub obejrzę na Youtubie, niestety większość z tego co widzę to oszustwa, lub nieudolne próby.
Niestety w chwili obecnej nie mam możliwości kontynuować prac nad modelami, choć być może miałbym kilka pomysłów.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych