Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hermann Wilhelm Göring


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy powinni nabrać trochę dystansu nie tyle do historii, ale do życia. Bezsensem jest napinać się z byle powodu i robić z tego dramat. Trochę luzu :)
  • 3



#17

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepusa przeczytaj sobie na necie, bo pewnie do biblioteki nie dojdziesz, co to jest Propaganda.

Czemu miało służyć to zdanie? Dlaczego twierdzisz, że ''pewnie do biblioteki nie dojdę''?

Wklejając jego fotki z wnuczkami i z kotkiem, pokazując go jako kochanego dziadziusia, miłośnika zwierząt, właśnie to uprawiasz :-)

Napisałam gdzieś, że był ''kochanym dziadziusiem, miłośnikiem zwierząt''? Nie, napisałam ''Taka mała ciekawostka: Goering miał lwa'' po czym podałam garść dowodów w formie fotografii. DOWODÓW. A ''kochany dziadziuś, miłośnik zwierząt'' to tylko i wyłącznie Twoja interpretacja.


Gdybyś jeszcze napisała, "Ten ludobójca, morderca, zwyrodnialec lubił kotki to rozumiem..."

Nie. Napisałam ciekawostkę i dołączyłam fotografie potwierdzające ją. Jak według Ciebie miałoby to wyglądać? Może tak: ''Ten diabeł w ludzkiej skórze, ta bestia, ten zły, pokrętny, brzydki, chory na umyśle potwór lubił kotki''?
W tej chwili Cię nie rozumiem. Podałam FAKT i DOWODY. Wcześniej żądałaś suchych faktów, a teraz wypominasz mi, że nie obrzucałam Goeringa mięsem?

ale Ty stawiasz go w świetle pozytywnego miłośnika kotków :mrgreen:

Napisałam gdzieś, że był ''pozytywnym miłośnikiem kotków''? Nie, napisałam, że miał lwa. Nie stawiam go w żadnym świetle pisząc, że miał lwa.

Plan zajęć jest napięty. Nauczyciel/profesor nie ma czasu, żeby szczegółowo analizować po kolei każdego nazistę


Proszę Cię hhaaa
Pewnie zmieńmy program i nie ma nic cenniejszego, historycznego jak Hobby Nazistów
III.Rzeszy.

Tylko Ty tak sądzisz. To jest Twoja opinia. Interesuję się nieco historią i takie ciekawostki są dla mnie cenne. Dla historyków również.

Zamiast uczyć o upadku komuny, dążeniu do wolnej Polski, i współczesności o czym tak mało jest w szkołach...

II wojna światowa to największy konflikt zbrojny, jaki kiedykolwiek wybuchł, więc nie dziw się, że jest o niej dużo na lekcjach historii.
Upadek komunizmu to nadal temat dość świeży i w dodatku polityczny. Jeszcze nie rozliczono się z katami z tamtych lat. Oni żyją i mają się dobrze. Niektóre dane są wątpliwe, więc nauczyciele/profesorowie wolą je pomijać.

Użytkownik Lepusa edytował ten post 07.01.2013 - 12:13

  • 0



#18

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie wiem jak można w ogóle interesować się takimi ludźmi, co mnie obchodzą pamiętniki Gebelsa, albo kotek Göring'a.
Chyba Wam się strony pomylił z Nazi.pl >/. Mój dziadek walczył w AK i krew mnie zalewa jak widzę takie głupie tematy.
To jest zwykłe szerzenie nazizmu na forum, jeszcze gdyby jakieś przesłanki były ze świata nadprzyrodzonego w tym temacie to rozumiem..ciekawa jestem jakbyście piszczeli gdyby taki Göring, zabił na śniadanie jak psa waszą matkę, ojca, albo kogoś z rodziny...

Przez takich ludzi jak wy zapomina się o tym co było, a Ty Noxili...miałam o Tobie inne zdanie. ..przykro mi, że nie masz nic innego w domu do roboty tylko czytać pamiętniki mordercy tysięcy ludzi. :/



Ależ o takich ludkach jak Hermi należy pisać i jak najbardziej pamiętać. Prawdziwa tragedia stanie się, gdy się o nich i o tym co zrobili pozapomina. Są niestety ludzie, którzy tego sobie życzą. A za 100 lat pojawi się mit: Geobbels "Tatuś Tysiąclecia".


Edit:

Wklejając jego fotki z wnuczkami i z kotkiem, pokazując go jako kochanego dziadziusia, miłośnika zwierząt, właśnie to uprawiasz :-)


Oj nie. Pokazuje jedną ciekawą rzecz, o której zapewne zapomniał powiedzieć Ci Pan Od Historii. Że największe bydlę z zewnątrz wygląda często jak normalny człowiek - ma kochającą rodzinę, dzieci, kotki, psy, kanarki. Uświadamia też to, że takich Goebbelsów, Göringów wokół nas jest całkiem sporo. Jedynie co ich różni, to fakt że zwyczajnie nie mają szansy pokazać kim są, brakuje odpowiedniego tła, odpowiedniego ustroju.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 07.01.2013 - 12:19

  • 6

#19

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Warto być może zastanowić się, czy to właśnie "odczłowieczanie" sprawców holocaustu nie jest bardziej niebezpieczne. Zapewne wygodnie jest wierzyć, że zbrodnie popełniają jednostki całkowicie zwyrodniałe, emocjonalnie ułomne, bądź mutanty z kosmosu.

Czy nie lepiej wiedzieć, że Goering miał kota, Hitler kochał swojego psa, że naziści mieli rodziny, byli czyimiś ojcami, synami, mężami, że przez tyle lat funkcjonowali w społeczeństwie? Czy to nie jest szczególnie przerażające? Świadomość tego, że zbrodniarze to ludzie, wyrośli w tym samym społeczeństwie, żyjący w tym samym świecie, co nasi dziadkowie, w którym my sami żyjemy? Do refleksji.
  • 3

#20

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto być może zastanowić się, czy to właśnie "odczłowieczanie" sprawców holocaustu nie jest bardziej niebezpieczne. Zapewne wygodnie jest wierzyć, że zbrodnie popełniają jednostki całkowicie zwyrodniałe, emocjonalnie ułomne, bądź mutanty z kosmosu.

Czy nie lepiej wiedzieć, że Goering miał kota, Hitler kochał swojego psa, że naziści mieli rodziny, byli czyimiś ojcami, synami, mężami, że przez tyle lat funkcjonowali w społeczeństwie? Czy to nie jest szczególnie przerażające? Świadomość tego, że zbrodniarze to ludzie, wyrośli w tym samym społeczeństwie, żyjący w tym samym świecie, co nasi dziadkowie, w którym my sami żyjemy? Do refleksji.


Dokładnie o tym należy pamiętać - każdy z tych ludzi był człowiekiem, a nie Jaszczurem, czy innym "UFOnautą". Wygodnie jest powiedzieć "to było dawno, takie były czasy, teraz takie coś się nie może powtórzyć". Ale to guzik prawda.


Może tak: ''Ten diabeł w ludzkiej skórze, ta bestia, ten zły, pokrętny, brzydki, chory na umyśle potwór lubił kotki''?


Taki pomysł był na banner. Hitler, obok owczarek niemiecki. Podpis: "Hitler lubił psy, a Ty?".

Użytkownik pdjakow edytował ten post 07.01.2013 - 12:35

  • 1

#21

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Może tak: ''Ten diabeł w ludzkiej skórze, ta bestia, ten zły, pokrętny, brzydki, chory na umyśle potwór lubił kotki''?


Taki pomysł był na banner. Hitler, obok owczarek niemiecki. Podpis: "Hitler lubił psy, a Ty?".


Można by zrobić reklamę mercedesów z Hitlerem. Podobno je lubił.
''Mercedes. Auto godne Führera'' albo coś w tym stylu.

Przepraszam za drobny offtop.
  • 1



#22

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można by zrobić reklamę mercedesów z Hitlerem. Podobno je lubił.
''Mercedes. Auto godne Führera'' albo coś w tym stylu.

Przepraszam za drobny offtop.


Ja również z góry przepraszam, ale mam tu taką drobną fotkę na tą okazję. Można dorobić napis i wysłać do Mercedesa do zaakceptowania ;)
O tutaj: kilk. Można znaleźć ewentualnie większy kadr i pod kołami dorysować Lenina. Modny ostatnio ;)

Edit:
Patrząc na te uściśnięte łapki można dodać slogan w rodzaju "łączy ludzi", albo cóś...

Już nie będę.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 07.01.2013 - 12:53

  • 2

#23 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ależ o takich ludkach jak Hermi należy pisać i jak najbardziej pamiętać



Oczywiście, ale tylko negatywnie, pokazywać i przypominać, jakimi byli zwyrodnialcami...plus statystki.:/

Anders Behring Brevik - czy trzeba zabić kilka osób, żeby zasłużyć na wpis w wikipedii ? Zobaczcie co się stało z tym światem... do tego zmierzam, fascynacja zbrodniarzami i bicie kapuchy na ich zbrodniach.
  • 0

#24

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ależ o takich ludkach jak Hermi należy pisać i jak najbardziej pamiętać



Oczywiście, ale tylko negatywnie, pokazywać i przypominać, jakimi byli zwyrodnialcami...plus statystki.:/

A nie lepiej neutralnie, zapoznając się zarówno z jedną stroną, jak i z drugą przy wskazaniu, która strona mówi prawdę, a która nie?

Anders Behring Brevik - czy trzeba zabić kilka osób, żeby zasłużyć na wpis w wikipedii ? Zobaczcie co się stało z tym światem... do tego zmierzam, fascynacja zbrodniarzami i bicie kapuchy na ich zbrodniach.

To nie ze światem się coś dzieje, tylko z ludźmi jak już.
  • 2



#25

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ależ o takich ludkach jak Hermi należy pisać i jak najbardziej pamiętać



Oczywiście, ale tylko negatywnie, pokazywać i przypominać, jakimi byli zwyrodnialcami...plus statystki.:/


Żeby rzetelnie przedstawić czyjąś postać, należy ją pokazać w pełni. Zdjęcia kotków i dziadziusiów są wyprzedzone przez post mówiący o tym kim był Hermi i co mu "zawdzięczamy". Nie potrzeba kilka razy o tym przypominać, wszyscy to wiedzą. Ten dziadziuś pozwala nam jednak na uprzytomnienie sobie, że ten pan aż tak bardzo od innych panów się nie różnił i jak już pisałem, takich pewnie po świecie chodzi spokojnie sobie bardzo wielu. Wystarczy wspomnieć eksperymenty psychologiczne, w których grupy normalnych studentów bardzo szybko i entuzjastycznie wcielały się w role "katów".

Pamiętniki Goebbelsa są jeszcze lepszym źródłem informacji na temat "szych" III Rzeszy, bo ukazują ich niejako "od środka" (choć zapewne subiektywnie - czy Goebbels mógł być obiektywny?). W każdym razie dobrze, że zostały tu zacytowane - z pewnością o wielu aspektach "szaleństw" Goringa nie miałeś pojęcia, a są one ciekawe bo dopełniają jego obraz.

Anders Behring Brevik - czy trzeba zabić kilka osób, żeby zasłużyć na wpis w wikipedii ? Zobaczcie co się stało z tym światem... do tego zmierzam, fascynacja zbrodniarzami i bicie kapuchy na ich zbrodniach.


Kuba Rozpruwacz zabił jeszcze mniej (choć trzeba przyznać, że w szczególny sposób), a był "modny" od dawien dawna. Może to jednak oznacza, że to nie "nagle coś się stało ze światem", tylko ten świat był taki cały czas? A nieograniczony dostęp do mediów/informacji jedynie pewne rzeczy podkreślił?
  • 3

#26

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W temacie zapomniono powiedzieć że Herman Göring był największym myśliwym III Rzeszy , Jego myśliwskie Trofea i działa sztuki świata były przechowywane w jego ,,magicznej'' posiadłości w Carinhallu,można powiedzieć że Herman był królem Niemiec i tak się zachowywał.Marszałek jest moją ulubioną postacią z II wojny światowej i jego charyzma zachwyca mnie, a żadna Mrovva nie będzie mi wmawiać co mam lubić a co nie oraz narzucać swojego zdania innym użytownikom bo jest to faszyzm i komunizm w jednym. Ja też moge powiedzieć że mój dziadek był w Wehrmachtcie i kogo to obchodzi?
  • 0

#27

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W temacie zapomniono powiedzieć że Herman Göring był największym myśliwym III Rzeszy , Jego myśliwskie Trofea i działa sztuki świata były przechowywane w jego ,,magicznej'' posiadłości w Carinhallu,można powiedzieć że Herman był królem Niemiec i tak się zachowywał.

To stuprocenowa prawda. :>
Mam nawet garść fotografii jako potwierdzenie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A co do lwa, o którym wspominałam już wcześniej, mam jeszcze TO w zanadrzu.
Edit:

...oraz to:
Dołączona grafika

Użytkownik Lepusa edytował ten post 09.01.2013 - 19:29

  • 1



#28

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Powinno się znać historię. Lepiej uczyć się na cudzych błędach niż na swoich.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych