Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pochwalcie się co dostaliście


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
77 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja dostałam książkę ''Metro 2033'' i 50 zł oraz od ojca grę heroes VI (a słyszałam o niej same złe opinie, mam nadzieję, że jednak nie będzie taka zła, ale póki co i tak nie mam czasu, przechodzę Baldur's gate no i zaczęłam tę książę wymienioną wers wyżej ;) a pozatym zbliża się sesja).

Tak w ogóle, Serail, jakoś miło czytało się Twój post. Dla mnie święta też dawno straciły jakiś wymiar religijny (zresztą stałam się agnostyczką), magię świąt czułam ostatni raz 3 lata temu, natomiast te rodzinne wspolne gadanie, opowiadanie roznych historii, zwłaszcza dziadka, który urodził się jakoś chyba rok przed II WŚ.
Aktualnie myślę sobie, że chciałabym być teraz sama w domu, ewentualnie z chłopakiem, czy jakąś dobrą kolezanką, bo troche boje się nocować sama :P Ale siedzieć samotnie w pokoju.

Użytkownik RekaThora edytował ten post 24.12.2012 - 22:10


#17

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie podobnie jak u Wszystko.
Portfel a w nim Kazimierz W., czekolada i żelki. Ot, o nic nie prosiłem i niczego nie chciałem. Wystarczającym a nawet ogromnym prezentem jest opłacanie szkoły co miesiąc.

Nieco późno ale
Wesołych Świąt. ! :)



#18

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczere życzenia i słowa wsparcia. Warte więcej niż najdroższy prezent.



#19

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Prezent dla mnie zamówiony przez żonę nie dotarł na czas. Więc kupiła mi czteropak 8D Ja jej za to kupiłem łańcuszek z wisiorkiem i pierścionek zaręczynowy, którego nigdy ode mnie nie dostała (Piszę to apropos mojej prośby z SB, by było jasne jaką ostatecznie podjąłem decyzję). Ale najlepszym prezentem było dla mnie ubieranie choinki z córką i jej radość na widok swoich prezentów. Ja już tej magii (podobnie jak parę osób przede mną) nie czuje. Myślę, że to kwestia wieku i fakt, że samemu trzeba te święta przygotować. Kolejny w roku dzień dziecka i tyle.

#20

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

U mnie dostaje się na mikołaja , dla mnie swieta nigdy nie byly jakies magiczne. Smutne ale jedyny pozytywny akcent w moim odczuciu to pasterka którą spędzimy na cmętarzu nieopodal kościoła w towarzystwie kuzynostwa racząc się jakimś podłym trunkiem :)

Użytkownik Bartoloneo edytował ten post 24.12.2012 - 22:55


#21 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Moje "święta" wyglądały tak jak każdy inny dzień, w tym roku nie mam z kim ich obchodzić, nie dostałem też żadnego prezentu. Wesołych Świąt :]

#22

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przykro jest słyszeć jak z wielu z was samotnie spędza te dni. Ale mam nadzieje, że pewego roku to się zmieni.



#23

Gelu.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Troche kasy, oraz sporo słodyczy :D A tak poza tym to jak poprzednicy pisali, to już nie czuć tej magi świąt. Kiedyś to było jakoś inaczej, no ale nie ma co patrzeć w wstecz, bo już pewno ta magia świąt nie powróci.

#24

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic nie dostałem, nic nie dałem. Ale przyjechałem do rodziców, na dobrego karpia :P Ogólnie dzień uznaje jednak za bardzo owocny, jak co roku próbowałem Ojcu coś wytłumaczyć o kosmosie, planetach, galaktykach, potem rozmowy religijne standardowe i widzę z roku na rok jest coraz mniej sterylny ze swoją wiarą katolicką. Nawet o LHC posłuchał, było fajnie :D

Czy jest jakaś magia ? No cóż, magia jest w dzieciństwie, a potem jako dorosły...można próbować tworzyć tą magię dla swoich dzieci by czuły to samo :)

#25

Osh Maya.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic nie dostałem, dałem córce na gitarę, ale i tak rodzina zdecydowała, że pieniądze pójdą na ciuchy. Trochę szkoda, bo mała może nauczyla by się grać.

#26

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Normalnie wstyd sie przynać:
biały szlafrok (taki bardzo puchaty i duży -zawsze taki chciałem ) taki sam tylko mniejszy kupiłem noxilince, 2,5 kg słodyczy , butelka Cabernet Sauvignon z 2009r (nawet niezły :mrgreen: ) , dezodorant,jakies kosmetyki. połowa bardzo fajnego garnka(druga połówka jest noxilinki :mrgreen:-wspólny prezent ).Los zgotował mi prezent dodatkowy:: dzisiaj udało mi się zdobyć kuchnie węglowa w stylu retro w stanie praktycznie idealnym( ceramiczna polewa bez jakichkolwiek uszkodzeń) w cenie" jak za darmo".A szukałem takiej chyba z 2 lata.
Wieczór wigilijny był bardzo romantyczy i taki "cieplutki".

A tak poza tym to jak poprzednicy pisali, to już nie czuć tej magi świąt. Kiedyś to było jakoś inaczej, no ale nie ma co patrzeć w wstecz, bo już pewno ta magia świąt nie powróci.

U mnie wigilia jest wielkim świetem (niekoniecznie religinym ale też nie do końca ) przygotowania dosłownie nas zabijają, dzisiaj koniec wielkiego kilku dniowego wędzenia wedlin, razem gotujemy(ja dużo mniej niż Noxilinka),zmywamy (jedno myje- drugie wyciera).Podłoga wyszorowana i wywiórkowana (stara XIX-wieczna technologia- strasznie pracochłonna) i wypastowana.Podłoga kaflowa odświerzona.Plecy i ramiona bola jak cholera ale było warto.
Przeraża mnie myśl ,że mógłbym spedzać wigilie samemu.
Kot rozbroił już troche choinke:
Dołączona grafika

Zwierzki przeżarte i szczęśliwe(kot poszedł spać do pralki(ulubiony schowek)).

Dołączona grafika



#27

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Biblioteczka cymes Dołączona grafika
Co do prezentów - standardowe - kosmetyki , bielizna, tytoń, trochę gotówki. Ogólnie strasznie biednie - ale to nie był dobry rok...



#28

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zegarek o którym marzyłem od dawna (to jedna z moich pasji)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I tak się właśnie zastanawiam - przez dłuższy czas goniłem za przysłowiowym "króliczkiem", odkładałem pieniądze i dawało mi to wiele radości.
Osiągnąłem cel, lecz co dalej?

Użytkownik antietam edytował ten post 25.12.2012 - 01:14




#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dostałem pieniądze na moje nowe zabaweczki :D - http://wstaw.org/m/2...ie-0359_001.jpg - półeczkę niżej, gdzie stoją dwa pudełka - to właśnie jedno z nich, a drugie jest w drodze już :D + perfumy.



#30

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja klasycznie, jak co roku dostałam opiernicz od ojca, że nie mam pracy, nic w domu nie robie i chodzę późno spać. Cóż, on już tak ma. Wigilia to dla niego wielkie święto i "baby" powinny już 2 tygodnie wcześniej robić gruntowne sprzątanie całego domu i gotować. A prezenty to nowomoda. Tradycjonalista od siedmiu boleści.

Od mamy dostałam lepszy prezent: paczkę ze słodyczami (połowa wylądowała na stole w salonie bo nie lubię np. kruchych ciastek czy białej czekolady ale część zostawiłam sobie w pokoju - pyszny marcepan i czekoladowe Mikołajki), 6 par majtek i coś co nazwała plecakiem a co wygląda mi raczej na przenośną lodówkę - torbę trzymającą ciepło zrobioną tak by dało się tam wsadzić talerz. Cóż, niezbyt trafiony prezent ale doceniam starania. Majtki się przydadzą, słodycze się zje - tylko po kiego mi ta torba termiczna?

Ja sprezentowałam tacie kombinerki bo wiem, że wiecznie gubi narzędzia a mamie dałam spinkę do włosów i portfel - taki jakiego od dłuższego czasu szukała i nie mogła natrafić: duży, z wieloma przegródkami i czerwony. Tylko obawiam się, że zapięcie nie jest zbyt fortune. Ale mama wydaje się z prezentu zadowolona więc jest OK.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych