Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Opowieści o wróżkach i elfach kojarzyły nam się zawsze raczej z klasycznymi bajkami Disneya, ale informacje o małych humanoidalnych istotach potrafiących latać jak insekty obecne są w kulturze wielu społeczności. Nikt z tak zwanych realistów nie uwierzy w to, że te istoty mogą naprawdę istnieć bez namacalnego dowodu. Coś takiego właśnie pojawiło się w Meksyku.

Dopóki ktoś tylko o tym mówił, że widział coś takiego to uważano go za człowieka z przewidzeniami. Co jednak zrobić, gdy wejdzie się w posiadanie zwłok takiej istoty? Trzeba przyznać, że one są i trzeba się dowiedzieć, czym one są.

To, co znalazło się w rękach meksykańskiego biologa Enrique Ortiza to istotnie humanoidalny organizm o dziwnym "demonicznym" wyglądzie. Być może to odkrycie nowego rodzaju zwierzęcia. Przypisuje się mu inspiracje, że jest protoplastą pojęć takich jak wróżka i elf obecnych w folklorze ludowym. Właściciele tych zwłok twierdzą, że zostało ono znalezione w meksykańskiej dżungli i to już dwa lata temu. Odkrycie nie spotkało się z duża odpowiedzią środowiska naukowego.

i filmik - http://www.youtube.c...&v=piicSILS9G0#!

źródło - innemedium.pl

Jak było to niech moderator zamknie, jak źle to niech przeniesie.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 23.12.2012 - 02:49

  • 11



#2

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ktoś zna hiszpański i mógłby co nieco napisać o czym mówią w filmie?
  • 0

#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe...
Mam tylko jedno "ale" odnośnie tego filmu.
Myślę, że poniższy cytat autora tematu trafia w sedno problemu

To, co znalazło się w rękach meksykańskiego biologa Enrique Ortiza to istotnie humanoidalny organizm


No właśnie - w rękach...
Nie jestem specjalistą w dziedzinie badania zmumifikowanych (?) organizmów ale jak patrzyłem na to co robi z tym kruchym i delikatnym (przynajmniej tak to wygląda na filmie) "czymś" wspomniany biolog z Meksyku, to szczerze mówiąc, byłem lekko zdumiony, jego podejściem...
No chyba, że to jest skamielina, a nie mumia ale nawet wtedy istniałby przynajmniej cień ryzyka, że w pewnym momencie te cienkie kończyny "chrupną" i będzie "po ptokach".
W przypadku tak wyjątkowego "odkrycia" sposób badania określiłbym jako, co najmniej - beztroski.
A to z kolei powoduje, że podchodzę do tematu z pewnym dystansem
  • 4



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest fimik przedstwiający to zwierzę w trakcie lotu. Mogę ostrożnie założyć że to jest fejk.


  • 0



#5

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda jak kopulujące ważki... (drugi filmik)
Co do pierwszego - dla mnie to fake.

Użytkownik MEfi. edytował ten post 23.12.2012 - 17:18

  • 0



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to Red powiedzial w filmie "Hellboy"?
Aha, "wróżka zębuszka".



#7

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W czasach dzisiejszej technologii żaden film nie jest materiałem dowodowym.

Pierwszy filmik - jak dla mnie filmik rzeczywiście nagrano ale to nie jest żadne żyjątko tylko jakaś spreperowana figurka.

Drugi filmik - wyobraźcie sobie teraz, że ktoś kadr ze Star Treka skompiluje do rozdzielczości 240i i przekaże materiał do badania specjalistom pod względem czy to jest fotomontaż czy też nie. Moim zdaniem marne szanse, że da się to udowodnić bo w takiej jakości giną markery.. To też się tyczy wszelkiej maści filmów o UFO.

Mimo, że od ponad półtora roku komórki posiadają aparaty 8mpix i kamery HD to każdy filmik o UFO jest w jakości z kamerki internetowej z przed 10 lat.

Użytkownik Striker edytował ten post 23.12.2012 - 19:07

  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na moje to pierwszy filmik na pewno jest bardziej autentyczny niż drugi ( ten co wstawił Wszystko ). Nawet gdzieś czytałem, że to jest fejk. Ten pierwszy raczej jest prawdziwy, a jedynie właśnie tak jak pisze kolega wyżej - może to być jakaś figurka czy coś, a jeśli nie no to jestem w kropce ;)
  • 0



#9

Czarli02.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh... W poważnym laboratorium stworek leżałby na stole sekcyjnym w jasnym świetle lampy zabiegowej, a nie jak tu - oświetlony kieszonkową latareczką...
Kupa śmiechu...
  • 0

#10

Code 06.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem takie mini humanoidy nie mają prawa bytu na naszej planecie ponieważ grawitacja byłaby dla nich zbyt silna.Co do filmików to pierwszy 'człowieczek' wygląda jak spalona zabawka ewentualnie jest zrobiony z gliny czy czegoś w ten deseń.A drugi filmik wydaje się dziwny i sposób lotu tego czegoś wygląda dość dziwacznie, jak dla mnie oba to fejki.

Użytkownik Code 06 edytował ten post 08.01.2013 - 19:36

  • 0

#11

Fanaticous.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Code 06, grawitacja była by zbyt silna dla dużych stworzeń, np takich jak dinozaury. Dlatego powstałą teoria o powiększającej się ziemi. Jednak jak wykazały badania skład atmosfery wpływa na rozmiary zwierząt ( i nie pamiętam czy roślin też).
  • 0

#12

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem teorię ze dinozaury były jakby puste w środku. Miały puste kości jak ptaki, zaś zauropody miały ponoć płuca zajmujące 1/3 klatki piersiowej. Czyli ich waga mogła być znacznie mniejsza niż szacowana. Nie były tez powolnymi ociężałymi stworzeniami. Wiele wskazuje na to ze były stałocieplne.

Jeśli chodzi o to stworzenie. z pewnością spreparowane i do tego marnie, nieproporcjonalnie. Wygląda jak ulepione z jakiejś masy. Ostatnio mnożną się takie odkrycia i zalewają internet. Ale jest róznica pomiędzy wiarą w kryptydy a wiarą w wiarygodność idiotycznie spreparowanych szczątków. zresztą zobaczcie sobie ten temat:
http://www.paranorma...zione-w-iranie/

naukowcy znów nas zaskoczyli :))
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych