Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złote Szaraki 2005-2012 - Komentarze, gratulacje, podziękowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat do dyskusji, komentarzy, zgłaszania uwag, pytań odnośnie regulaminu (jeśli coś niezbyt dokładnie zostało wyjaśnione), itd.
  • 0



#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawy konkurs na "koniec czasów" :)
Muszę na spokojnie jutro przejrzeć forum aby wybrać kandydatury.
Miłego końca świata jutro życzę, sorki za drobny off top ;]
  • 0



#3

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam, zapomniałem w regulaminie wspomnieć o dwóch sprawach (szczegóły konkursu omawialiśmy do dzisiaj i pewne rzeczy jak widać umknęły)

1. Pod każdym postem z głosami będzie wpis moderatora w stylu "weryfikacja OK". I teraz - JEŚLI ktoś zmieni zdanie i uzna, że chce zagłosować inaczej lub np wymienił dwóch użytkowników, a chce dodać trzeciego, to nie edytujcie postów, które zostały już zweryfikowane (mają wpis moderatora). Lepiej stworzyć nowy post i zaznaczyć, żeby moderator zaktualizował - dodam to później do regulaminu.

2. Pewnie pojawi się pytanie - co jeśli wygra (lub będzie w pierwszej trójce) użytkownik, który usunął konto - naturalnie nagrody nie otrzyma, bo nie ma jak. Postaramy się jedynie żeby został poinformowany o tym na priv, o ile do niego jakoś dotrzemy. To do Was należy decyzja, czy symbolicznie docenicie czyjś wkład z poprzednich lat istnienia forum, czy będziecie woleli przyznać nagrody tym, którzy mogą je "namacalnie" otrzymać. Oczywiście może i nie być takiej sytuacji, ale lepiej to wyjaśnić teraz.

To tyle.
  • 0



#4

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inicjatywa godna uwagi, ale zamiast kategorii" Najlepszy Zwolennik" i" Najlepszy Sceptyk" powinna być jedna kategoria dla najlepszego użytkownika.

Te dwie wymienione kategorie mogłyby się odnosić do konkretnego tematu a nie całej aktywności na forum. Bo to, że ktoś wierzy bo jest naiwny albo krytykuje z marszu tylko po to żeby krytykować, podbudowywać swoje ego i uważać się za lepszego nie zasługuje na żadną pochwałę. A i jedna i druga grupa jest obecna na naszym forum. Ocena danego zagadnienia powinna zależeć od KONKRETNEGO przypadku a nie od tego, że ktoś uważa się za" forumowego zwolennika" lub" naczelnego sceptyka". Wieczny sceptyk/ zwolennik jawi mi się jako dziecko po drugiej stronie Internetu, które ocenia dany temat według własnego widzimisię( na temat swój i danego wątku) i nie jest dojrzałym zachowaniem.

Poza tym rodzi to pewien paradoks, bo będę mógł zagłosować na tę samą osobę jako" Najlepszego Zwolennika" i " Najlepszego Sceptyka" a w uzasadnieniu podać, że dany user świetnie bronił tematu X w pierwszym przypadku, a innym razem świetnie obalił argumenty zwolenników teorii Y.

Piszę to, gdyż nie o to chyba chodzi by oceniać dane zagadnienie z wcześniej przyjętej pozycji. Także stygmatyzowanie konkretnego usera nie jest rzeczą dobrą. Nie sprzyja to poziomowi dyskusji.

Samą ideę konkursu oceniam pozytywnie, pomimo wpadki z wyżej wymienionymi kategoriami. Z ocenami działań konkretnych użytkowników muszę się jeszcze" przespać", zanim oddam głos ;)

Użytkownik Shay edytował ten post 20.12.2012 - 21:59

  • 0

#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co z glosowaniem na samego siebie? Taki głos może zaważyć na wyniku.



#6

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co z glosowaniem na samego siebie? Taki głos może zaważyć na wyniku.

Już ktoś na SB poruszył ten problem. Przyznam, że to dość spora luka w regulaminie i musi zostać szybko załatana :P Proszę o wstrzymanie się z takimi głosami, bo będę oczywiście za zakazaniem tego.
  • 0



#7

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa inicjatywa, mam kilku kandydatów.
Mam nadzieję, iż kilka osób których praca na co dzień nie jest zauważana, zostanie w ten sposób doceniona.
  • 0



#8

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nastąpi aktualizacja regulaminu (później naniosę zmiany):

- o kwestie wspomniane przeze mnie tutaj - http://www.paranorma...671#entry533671
- nie można głosować na samego siebie ;)
- zwycięzca kategorii "Najlepszy debiut" wyjątkowo nie otrzyma, tak jak to jest w innych kategoriach 150 punktów (a drugie miejsce 75 i trzecie 50), z uwagi na to, że to jedyna kategoria dotycząca samego 2012 roku. Oczywiście żeby nie deprecjonować pozostałych wyróżnień za 6 lat aktywności na forum, nagroda musi być odpowiednio mniejsza. I będzie - 30 punktów (i rzecz jasna odpowiednie odznaczenie do profilu - to bez zmian) reputacji dla zwycięzcy oraz 15 i 10 punktów dla kolejnych dwóch miejsc.
- znowu odnośnie kategorii "Najlepszy debiut" - zostanie dodany zapis uwzględniający sytuacje, gdy ktoś, kto usunął konto, założył je w tym roku ponownie - oczywiście takie osoby nie będą brane pod uwagę, jako że debiut mają dawno za sobą ;)

Na razie tyle. Później również zostanie zamieszczona lista wszystkich moderatorów, jacy się tu przewinęli przez te lata.

-----

@Shay
Co do Twoich wątpliwości - oczywiście są różni sceptycy i różni zwolennicy. Ale tylko od Ciebie zależy, co zrobisz ze swoim głosem (a właściwie głosami, bo każdy ma ich łącznie 27). Jeśli uważasz, że oddawanie głosu w tych kategoriach nie ma sensu, to nie musisz tego robić. Jednak nie każdy musi podzielać Twoją opinię.

Odnośnie paradoksu, o którym wspominasz, to oczywiście mogą istnieć takie przypadki. Sam kojarzę użytkownika z TOP10 (reputacja), który jest zdecydowanym sceptykiem odnośnie różnych teorii nt Księżyca, ale jednocześnie nieraz dawał do zrozumienia, że jest zwolennikiem teorii o tym, że UFO nie jest "dziełem" ludzi. W takich przypadkach możliwa będzie podwójna nominacja w tych kategoriach.

A łączyć ich nie ma sensu, bo na ogół są to jednak dwie odrębne grupy, które tworzą specyfikę tego forum. Na wielu forach jedna lub druga grupa userów jest po prostu banowana.
Z kolei pomysł, by kategorie przypisywać do tematów jest niemal niemożliwy (a przynajmniej ponad moje siły) - pierwotna wersja konkursu, zawierała nagrody za działalność w poszczególnych działach, ale stwierdziliśmy, że to by było już za wiele. Pewne uogólnienia jednak muszą być.


-----
Zaktualizowałem regulamin. Punkty: 6, 7 i 10.
  • 0



#9

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie, ale dajcie spokój z wyborem wszystko na naj sceptyka. Jest kilka innych kandatów na podium z kilku ważnych względów - po 1 i najważniejsze, szacunek do "przeciwnika", 2 wiedza a nie wikipedia, po 3 lata "służby na forum" i na pewno można wymieniać dalej ale te punkty są chyba najważniejsze. Wszysyko nie spełnia żadnego z nich. Dziękuje, tyle mam do powiedzenia.
  • 0



#10 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Brakuje kategorii dla najlepszego fasza ale trudno :) Pomysł dobry ponieważ promuje dobre praktyki na forum.
  • 0

#11

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zweryfikowałem dotychczasowe głosy. Czterech użytkowników oddało nieważne głosy:
- optymista - http://www.paranorma...ura-wypowiedzi/
- Eldim - http://www.paranorma...725#entry533725
- D.B. Cooper - http://www.paranorma...757#entry533757
- kamilus - http://www.paranorma...937#entry533937

Reszta OK.
  • 0



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy o TAKIE komentarze chodziło w tym wątku ale trudno - zaryzykuję...
I mimo wszystko pozwolę sobie skrobnąć te kilka słów odnośnie mojej nominacji w kategorii Najlepszy debiut.

Ok, w każdym razie znalazłem swój typ:
1. Pishor...


:o

W zasadzie miałbym tylko tyle do powiedzenia na ten temat ale wiem, że na tym forum, tak krótkie formy nie są mile widziane... :roll:
Więc może kilka słów komentarza...
Wiem, że to tylko zabawa i takie tam... Jednak...
Po pierwsze - dziękuję. Tym bardziej, że nominację przedstawia "nie byle kto" (trudno - poturlam trochę wazelinkę ) - mam tylko nadzieję, że nie wyłącznie z chęci "rozruszania" kategorii... 8)
Po drugie - jestem zaskoczony. Głównie tym, że ktoś wogóle zauważył moje istnienie w tak niszowym wątku jak 9/11 (niszowym na tą chwilę - bo odnoszę wrażenie, że w tym temacie kurz niestety opadł już chwilę temu...)
Pomijam tu oczywiście Robakotarianina, który zauważył mnie już chwilę wcześniej... :mrgreen:
Po trzecie - jeśli chodzi o "lukę"... Cóż, nie wiem czy to nie są oczekiwania na wyrost - szczególnie kiedy czytam wpisy moich niebywających tu już poprzedników (przy okazji - żałuję bardzo, że rozminęliśmy się z "bytnością" ) ale traktuję to jako duży komplement i pewnego rodzaju kredyt zaufania. Co będzie - czas pokaże.
Raz jeszcze - dzięki...
  • 0



#13

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na wstępie - Paweł, w tym poście ( http://www.paranorma...211#entry534211 ), nie mogę Ci uznać Atona, zgodnie z regulaminem konkursu. Aton to stary wyjadacz, który "udaje" nowicjusza ;) Musieliśmy uwzględnić takie sytuacje, skoro już umożliwiliśmy głosowanie na usunięte konta, wychodząc z założenia, że bardziej tu chodzi o posty użytkownika, które po sobie zostawił.

Pishor - żadna tam zagrywka dla rozruszania. Dawniej z uwagą śledziłem dyskusje o 11.09, a czasem i coś tam naskrobałem. Teraz nadal zaglądam z przyzwyczajenia, więc wiem co tam piszczy w trawie ;) Nawet jeśli to obecnie jest nisza, to inni "debiutujący" też pewnie się poruszają w tego typu niszach. Jedna użytkowniczka z tego roku, ma około 150 postów, a ponad 500 punktów reputacji (nieźle), zebranych chyba głównie na creepypastach - to niestety nie mój konik, ale może i ją ktoś wyłowi ;)
  • 0



#14

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A myślałem, że liczy się data rejestracji. Chwila... ale ja i tak nie wiem kto to jest. Nie znam gościa ;)
  • 0



#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Owszem, jest zabronione, a mówi o tym punkt nr 6, regulaminu konkursu:

Również niedozwolone jest głosowanie na samego siebie, a także na użytkowników w kategorii "Najlepszy debiut", którzy posiadali konto przed 2012 rokiem, jednak je usunęli, a w 2012 roku, założyli nowe.

Aton sam przyznał na dzień dobry, że jest tym samym Atonem :P więc nie chciałbym tu robić szumu, wokół jego konta. Traktujcie go jako starego (nie)dobrego Atona po prostu ;)

Był chyba jeszcze jeden przypadek takiego "zmartwychwstania", ale w tej chwili wyleciał mi z głowy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych