Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2012] Najlepszy sceptyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

1. Wszystko
2. Aquila
3. Mariush

edit Yawgmoth
1. Wszystko
2. Aquila
3. Mariush

weryfikacja OK

  • 0

#17

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na wstępie - strasznie w tej kategorii ciasno. Mam w głowie trzech poważnych kandydatów na ostatnie miejsce podium - Dager, Lynx i Tiamat.

Tiamat - nie bagatela jeden tysiąc postów więcej od pozostałej dwójki. Niestety jego największa aktywność przypadła na lata, w których mnie jeszcze na forum nie było, stąd mam najmniej danych o nim. Tam gdzie trafiałem na jego posty, był zawsze rzeczowy i przekonujący.

Dager - z aktywnością o wiele lepiej, poziom zawsze wysoki, ale zakres swojej działalności dość wąski. Profesor Księżycologii, Doktor Kosmologii - żeby było jasne, mówię to z uznaniem.

Lynx - nieco gorzej z aktywnością dzisiaj, ale dał się wystarczająco poznać, przy początkach mojej przygody z tym forum. W kilku kwestiach jego wpisy miały pewien wpływ na moją opinię i zapewne miał jakiś udział w przekabaceniu mnie na stronę sceptyków. Gdyby nie mniejsza aktywność ostatnimi czasy, może mógłby być wyżej, ale spośród tej trójki, to jemu przyznaję swój jeden punkt.

Co do kolejnych miejsc, to oczywiście, jakżeby inaczej - Aquila-Mariush, Mariush-Aquila. Inaczej być nie mogło. Kolejność zapewne nie tylko mi przysporzyła dylematu. Z tego co pamiętam, to obaj Panowie nawet w rankingu reputacji minęli się 2-3 razy, co też jest wymowne, na swój sposób.

Ale po dłuższym namyśle uważam, że to Mariush swoją wszechstronnością zasłużył na ten tytuł. Działalność Aquili była równie intensywna, co Mariusha i na tym samym poziomie, ale skupiała się na węższym zakresie. Mariush, to chyba jedyny user, którego bez ironii można by nazwać omnibusem, jak to już niedawno określił go Amontillado. Ale tak naprawdę wielkie uznanie dla obu Panów. Obaj równo odcedzili "konkurencję", jak swego czasu Małysz i Schmitt ;) i tylko między sobą rozgrywali walkę o prym. Tacy trochę hegemoni forumowego sceptycyzmu ;) Oki, wystarczy już tego ;) Podsumowanie:

1. Mariush
2. Aquila
3. Lynx

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Aquila
3. Lynx

weryfikacja OK

  • 0



#18

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błagam was, wiem wszystko ? nie ma mowy.

1. Aquila
2. Mariush
3. Dager

edit Yawgmoth
1. Aquila
2. Mariush
3. Dager

weryfikacja OK

  • 0



#19

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up niektórzy nie odróżniają posiadania sensownej wiedzy, od bycia pyskaczem

Proszę na miejscu 3. Dager :) u mnie zatwierdzić i dodać, jeśli łaska.

edit Yawgmoth
Zrobione.

  • 0



#20 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Faktycznie mogłoby się wydawać, że Wszystko jest sceptykiem lecz ciężko mi nazwać "beton negacyjny" sceptycyzmem. Waham się między Aquilą, a Mariushem ale jednak Aquila przeważa. Pamiętam batalię między nim, a radosławem o kwestie historyczne, a zwłaszcza piramidy.

edit Yawgmoth
1. Aquila
2. Mariush
3. -

weryfikacja OK

  • 0

#21

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Mariush
- świetne analizy tematu 9/11 oraz misji apollo! , zawsze rzeczowe wypowiedzi, spokój i opanowanie, do dzisiaj czołowa sceptyczna strona forum.

2. Aquila
- potyczki z Muhadem, świetne debaty w duecie z Mariushem, solidny sceptyk i rozmówca.

3. Lynx
- zawsze kręcił się w okolicach działu kosmos i teorie pustej ziemi, koniec końców jakoś tam zawsze uzupełniał niedobitki i wyprowadzał dobre kontrargumenty.

Reasumując: przez kilka lat na forum spotkałem wielu swietnych sceptyków, wielu bardzo dobrych i zwykle dobrych ale niestety wskazać można tylko trzech. Korzystając z okazji chciałbym wymienić jeszcze paru spoza podium którym trzeba to po prostu oddać...
- Dager, Indoctrine, Tiamat, Aton za aktywność w tematach spol-polit. i walke z wiatrakami
Wiem że było was więcej ale z marszu nie dam rady przypomnieć sobie was wszystkich.

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Aquila
3. Lynx

weryfikacja OK

  • 0

#22

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. erebuzet
2. Wszystko
3. Aquila

edit Yawgmoth
1. erebeuzet
2. Wszystko
3. Aquila

weryfikacja OK

  • 0



#23

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Aquila
2. Mariush
3. Dager

Na Wszystko nie zagłosuję. Jest róźnica pomiędzy sceptycyzmem, a ignoranctwem.

edit Yawgmoth
1. Aquila
2. Mariush
3. Dager

weryfikacja OK

  • 0

#24

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Mariush
2. Aquila

Też nie rozumiem tego głosowania na Wszystko - "sceptyk" a "negator wszystkiego, czego nie uznała nauka, a jak dalej w to wierzysz, jesteś głupcem", to dwie zupełnie różne rzeczy.

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Aquila
3. -

weryfikacja OK

  • 0



#25

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Mariush
2. Aqulia
3. Lynx

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Aquila
3. Lynx

weryfikacja OK

  • 0



#26

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ponownie Aquilla, zawsze potrafi uargumentować swoje zdanie i nie wdaje się w pyskówki.

edit Yawgmoth
1. Aquila
2. -
3. -

weryfikacja OK

  • 0



#27

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1. Wszystko

Kiedy zobaczyłem nazwę kategorii od razu przyszedł mi on. A po chwili kilka innych nicków, jednak moim zdaniem Wszystko jest wyraźnym liderem - bo zawsze kiedy się odzywa, ma argument i to zazwyczaj betonowy :) Jeden z tych o których mówi się, że są "nie do zagięcia". Oby tak dalej panie Wszystko, kawał dobrej roboty.

edit Yawgmoth
1. Wszystko
2. -
3. -

weryfikacja OK

  • 0

#28

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sceptyk? Mariusz, Lynx i Aquila. chyle czola przed wiedza.

Sceptyk? Mariusz, Lynx i Aquila. chyle czola przed wiedza. Dzieki tym trzem userom dowiedzialem sie naprawde olbrzmiej liczby rzeczy, nawet w temacie piramid, budownictwa i okretow podwodnych czego bym sie nie spodziewal po tym forum. Respekt.

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Lynx
3. Aquila

weryfikacja OK

  • 0

#29

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Mariush
2. Lynx
3. Aquila

Kolejność nie była prosta do ustalenia, dlatego to pewien kompromis :)
No i jest paru kandydatów, ale jak trzech to trzech...

edit Yawgmoth
1. Mariush
2. Lynx
3. Aquila

weryfikacja OK

  • 0

#30

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wszystko :) iwszystko ma ten temat

edit Yawgmoth
1. Wszystko
2. -
3. -

weryfikacja OK

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych