Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spisek teorii spiskowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#76

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie Lynx, ja zrzucam obowiązek udowodnienia racji na kłamcę-proste.

Czyli wymagasz od oskarżonego, by udowodnił swoją niewinność. W dodatku zostawiasz sobie otwartą furtkę, by odrzucić wszelkie jego tłumaczenia - w końcu skoro kłamał wcześniej, to teraz pewnie też kłamie, nie? Według mnie w takim podejściu nie ma za grosz zdrowego rozsądku, nie jest to też oznaka dążenia do prawdy. To raczej polowanie na czarownice.

Tak samo dobrze sprawdzona jest teoria "zielonych płuc świata". Chrońmy je bo nie będzie czym oddychać!

W tym miejscu chciałbym poruszyć sprawę ignorancji, którą uważam za sprzyjającą wierze w teorie spiskowe. Nie od dziś wiadomo, że powierzchowna znajomość danego tematu nierzadko jest powodem jego radykalnej oceny. Zajmowanie określonego stanowiska na podstawie niepełnej wiedzy, często pochodzącej wyłącznie z jednego źródła i niekonfrontowanej z innymi danymi, jest domeną wielu zwolenników TS. W skrajnych przypadkach ignorancja jest przez nich traktowana niemalże jak cnota na zasadzie "nie znam się, ale swoje zdanie mam, nigdy go nie zmienię i jestem z tego dumny". W parze z ignorancją idzie zazwyczaj brak umiejętności krytycznego myślenia i duże zaufanie do ludzi myślących podobnie (niezależnie od ich wiedzy i doświadczenia). W rezultacie zwolennicy TS odcinają się od informacji pozwalających zweryfikować ich przekonania.
  • 3



#77

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli wymagasz od oskarżonego, by udowodnił swoją niewinność. W dodatku zostawiasz sobie otwartą furtkę, by odrzucić wszelkie jego tłumaczenia - w końcu skoro kłamał wcześniej, to teraz pewnie też kłamie, nie? Według mnie w takim podejściu nie ma za grosz zdrowego rozsądku, nie jest to też oznaka dążenia do prawdy. To raczej polowanie na czarownice.

Nie wiem czy zauważyłeś ale sądy w demokratycznych krajach tak właśnie postępują. Jakoś nie zarzuca się im przez to irracjonalnego podejścia, czy polowania na jednorazowego kłamcę. To jest właśnie logiczne i rozsądne podejście.

W tym miejscu chciałbym poruszyć sprawę ignorancji, którą uważam za sprzyjającą wierze w teorie spiskowe. Nie od dziś wiadomo, że powierzchowna znajomość danego tematu nierzadko jest powodem jego radykalnej oceny. Zajmowanie określonego stanowiska na podstawie niepełnej wiedzy, często pochodzącej wyłącznie z jednego źródła i niekonfrontowanej z innymi danymi, jest domeną wielu zwolenników TS. W skrajnych przypadkach ignorancja jest przez nich traktowana niemalże jak cnota na zasadzie "nie znam się, ale swoje zdanie mam, nigdy go nie zmienię i jestem z tego dumny". W parze z ignorancją idzie zazwyczaj brak umiejętności krytycznego myślenia i duże zaufanie do ludzi myślących podobnie (niezależnie od ich wiedzy i doświadczenia). W rezultacie zwolennicy TS odcinają się od informacji pozwalających zweryfikować ich przekonania.


W tym momencie chciałbym zwrócić uwagę na "czepianie" się jednego elementu z całej układanki. Gdy udowodni się że jeden element (istotny) jest fałszywy, wymyślony, oparty na stronniczych założeniach to podważona zostaje całość. Nie muszę skupić się na całości zagadnienia-wystarczy że udowodnię kłamliwość jednego elementu na którym bazują całościowe teorie rządowe/korporacyjne.
  • 0

#78

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybaczcie ale doczytałem do końca ... i w zasadzie nie wiem o co chodzi twórcy tego postu ... klika klika coś tam pisze ...

Czy nigdy nie przysżło ci do głowy, zwolenniku tajemnicy, że wszystkie te informacje, które pracowicie przyswoiłeś, są tylko zmyślonymi przez kogoś bzdurkami? Bzdurkami z premedytacją spisanymi i sprzedanymi właśnie tobie - aby ktoś sprytniejszy od ciebie mógł przeskoczyć na droższy gatunek cygar?


To samo można powiedzieć o wszystkich kanałach TV ,wiadomościach ect.


Pomyśl teraz ile zarobił na tej książce jej autor.

tutaj już autorowi postu z zazdrości i żalu dupę ściska ... to takie polskie...

Podstawowym motorem wszelkiej naszej działalności jest przedłużenie gatunku. Tak, u podstaw wszystkiego, jeśli zdroworozsądkowo się zastanowić, leży seks. Od prapoczątków człowieka więcej seksu otrzymywał osobnik wyróżniający się od reszty (w pozytywnym znaczeniu oczywiście - jaskiniowiec bez nogi wyróżniał się z reszty plemienia, ale niekoniecznie stawiało go to na pozycji samca alfa).

Jesteś specjalistą w tej dziedzinie, czy po prostu są to, Twoje wolne wnioski, podparte doświadczeniami z życia...

To dlatego tak lubimy złoto, błyskotki - są oznaką POSIADANIA, oznaką że posiadacz błyskotek może zapewnić swej wybrance i potomstwu byt lepszy niż osobnik posiadający błyskotek mniej.

Kto lubi ten lubi ... jak widzę takich posiadaczy, którym brakuje już tylko złotego piórka pawia w d. to wiem co to za typ człowieka... P.S. myślenie o złocie i błyskotkach jak w średniowieczu ...

Oczywiście, jak wszystkie teorie spiskowe, moja teoria powstała dla kasy i sławy.

W końcu ostatnie zdanie, okazuje się konkretne, ale to tylko zdanie, marzenie.

W gruncie rzeczy mogłeś napisać krócej swój post...

Największy spisek świata.
Wszystko teorie spiskowe są spiskowe a raczej komercyjne ...ludzie je wygłaszający chcą się na nich dorobić kosztem Twojej naiwności. Ja to wiem i ciebie ostrzegam .
I jak wszyscy piszę (te pierdoły) dla kasy.

krótko zwięźle i na temat.

W sumie masz za złe komuś że zarabia na teoriach spiskowych a raczej faktach ... skoro ktoś to kupuje, to wie co kupuje.
Ktoś się napracował spisał to i sprzedaje . Ktoś podchodzi kupuje lub nie . Wolny wybór.

Nie zgadzam się z tym co napisałeś. Piszesz byle pisać.

P.S.
Jak nie odpowiem, to wiedz że żal mi czasu na dalsze dywagacje.





Użytkownik GuardAngel edytował ten post 15.12.2012 - 10:10

  • 0

#79

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy zauważyłeś ale sądy w demokratycznych krajach tak właśnie postępują.

Rzeczywiście nie zauważyłem, wręcz przeciwnie, zasada domniemania niewinności jest jedną z podstawowych zasad sądownictwa w praworządnym kraju.

W tym momencie chciałbym zwrócić uwagę na "czepianie" się jednego elementu z całej układanki. Gdy udowodni się że jeden element (istotny) jest fałszywy, wymyślony, oparty na stronniczych założeniach to podważona zostaje całość.

Słusznie. Niestety zwolennicy TS często nie przyjmują tego do wiadomości i domagają się obalenia wszystkich stawianych przez nich zarzutów, nawet tych najbardziej absurdalnych i nieweryfikowalnych.

Nie muszę skupić się na całości zagadnienia-wystarczy że udowodnię kłamliwość jednego elementu na którym bazują całościowe teorie rządowe/korporacyjne.

Znowu słusznie. Niestety zwolennicy TS często mają problem z określeniem, które elementy obalanej przez nich wersji zdarzeń są bazowe, a które wtórne. Co więcej, żeby ułatwić sobie pracę, nierzadko wymyślają łatwy do podważenia argument i traktują go jako podstawę całej obalanej kwestii. Tak się dzieje np. w przypadku GMO, kiedy wytykają biotechnologom, że naukowcy nie są nieomylni, mimo że takie założenie w ogóle się nie pojawia w inżynierii genetycznej.

Oczywiście powyższe wywody nie dotyczą bezpośrednio źródeł wiary w teorie spiskowe, ale pokazują, że predyspozycje do pewnego sposobu rozumowania mogą ułatwiać wiarę w TS.
  • 0



#80

Sledzinsky.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to jest SPISEK SPISKU TEORII SPISKOWYCH i co Ty na to ?
  • 0

#81

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście nie zauważyłem, wręcz przeciwnie, zasada domniemania niewinności jest jedną z podstawowych zasad sądownictwa w praworządnym kraju.

Zauważyłeś może że oskarżony może kłamać do woli? On wyjaśniając ma do tego prawo-ważne aby sąd mu uwierzył. Przed każdym procesem zanim biegły, świadek, pokrzywdzony zacznie zeznawać sąd pyta się czy w/w był skazany za fałszywe zeznania-ciekawe dlaczego? Jak sąd interpretuje opinię biegłego przyłapanego na kłamstwie ? Gdy udowodni się kłamstwo w jednym procesie to jest to powód do podważenia jego wszystkich opinii zawartych w innych procesach. Tu kłamał to i tam też mógł.

Znowu słusznie. Niestety zwolennicy TS często mają problem z określeniem, które elementy obalanej przez nich wersji zdarzeń są bazowe, a które wtórne. Co więcej, żeby ułatwić sobie pracę, nierzadko wymyślają łatwy do podważenia argument i traktują go jako podstawę całej obalanej kwestii. Tak się dzieje np. w przypadku GMO, kiedy wytykają biotechnologom, że naukowcy nie są nieomylni, mimo że takie założenie w ogóle się nie pojawia w inżynierii genetycznej.

Czy jednym z elementów bazowych w globciu są programy sadzenia lasów w celu minimalizowania ilości CO2, programy ochrony "zielonych płuc"? Trzeba sadzić drzewa aby ilość tlenu nam nie spadła...

Czy przy szczepionkach jednym z istotnych elementów będą afery dotyczące ptasiej oraz świńskiej grypy? Zauważ że nikt nie wyciągną konsekwencji wobec tych koncernów-dostali więc zielone światło na wciskanie kolejnych bezsensownych szczepień, wszystko dla naszego dobra okupionego ubytkami z naszych kieszeni oraz cierpieniami dzieci.
Następnie po takich wtopach oczekują abym ja zaszczepił swe dziecko na pneumo i rota? :rotfl:

Oczywiście powyższe wywody nie dotyczą bezpośrednio źródeł wiary w teorie spiskowe, ale pokazują, że predyspozycje do pewnego sposobu rozumowania mogą ułatwiać wiarę w TS.

No tak, przecież wywody osoby popierającej przeciwne stanowisko niż rządowe nie mogą być słuszne, przecież to szalony spiskowiec który wierzy w Yeti, Reptilian, UFO i Nibiru...
Takie szufladkowanie jest bardzo pomocne w akceptacji rządowych/korporacyjnych bzdur...
Jakoś nie zauważyłem piętnowania negatywnych działań-lepiej przeczekać może szaleni spiskowcy zapomną gdy im podrzucimy nowy powód do rozważań...
  • 0

#82

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, uznajmy że wyjaśniliście już tą kwestię już wystarczająco.



Ok, teorie o reptilianach, kosmicznych budowniczych piramid czy kontaktach z duchami to nie teorie spiskowe.



Teraz kiedy już ustalono że to nie to samo, chętnie dowiem się czemu ludzie wierzą w te teorie nie-spiskowe.

Użytkownik Tytus84 edytował ten post 17.12.2012 - 10:00

  • 0

#83

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz kiedy już ustalono że to nie to samo, chętnie dowiem się czemu ludzie wierzą w te teorie nie-spiskowe.

Najlepiej załóż drugi temat bo w obecnym wyjdzie masło maślane.
  • 1

#84

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i teraz możemy porozmawiać :) Ale faktycznie lepiej w nowym temacie. Chociaż....może wystarczy powiedzieć, że chcą wierzyć. Tak po prostu, w coś/kogoś wyżej, silniejszego, na kogo można zrzucić niepowodzenia, poczuć, że nie są sami, że jak o coś jest walka to że to jednak jest warte tej walki.
  • 0

#85

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważyłeś może że oskarżony może kłamać do woli?

Tak, ma do tego prawo. I choćby z uszu mu się kopciło, a nos urósł o 2 metry, to oskarżony jest uznawany za niewinnego, dopóki nie udowodni mu się winy ponad wszelką wątpliwość. To nie oskarżony ma udowodnić, że nie kłamie. Podobnie jest z biegłymi i świadkami - nie muszą udowadniać, że mówią prawdę, to oskarżyciele mają im ponad wszelką wątpliwość udowodnić kłamstwo - i to w każdej sprawie osobno. Domaganie się czegoś przeciwnego jest poważnym błędem w rozumowaniu i prowadzi do polowania na czarownice.

Czy jednym z elementów bazowych w globciu są programy sadzenia lasów w celu minimalizowania ilości CO2, programy ochrony "zielonych płuc"? Trzeba sadzić drzewa aby ilość tlenu nam nie spadła...

W cytacie, do którego się odnosisz napisałem, że zwolennicy TS, "żeby ułatwić sobie pracę, nierzadko wymyślają łatwy do podważenia argument i traktują go jako podstawę całej obalanej kwestii." Twój tekst jest doskonałym przykładem takiego działania. Rzucasz błędną sugestię, że problemem globalnego ocieplenia jest spadający poziom tlenu w atmosferze i wytykasz, że proponowane nasadzenia drzew go nie rozwiążą. Zupełnie jakbyś nie zrozumiał, że chodzi o zmniejszenie poziomu CO2 w atmosferze.

Czy przy szczepionkach jednym z istotnych elementów będą afery dotyczące ptasiej oraz świńskiej grypy? Zauważ że nikt nie wyciągną konsekwencji wobec tych koncernów-dostali więc zielone światło na wciskanie kolejnych bezsensownych szczepień, wszystko dla naszego dobra okupionego ubytkami z naszych kieszeni oraz cierpieniami dzieci.

Tym razem zarzucasz firmom farmaceutycznym, że... sprzedają szczepionki, czyli robią to, do czego zostały powołane. To chyba dobry przykład sposobu rozumowania, który może ułatwiać wiarę w TS: za dowód winy uważa się każde działanie oskarżonego (rządy są winne, bo podejmują kluczowe dla państwa decyzje; korporacje są winne, bo reklamują i sprzedają swoje produkty; czarownice są winne, bo gotują jakieś mikstury).

No tak, przecież wywody osoby popierającej przeciwne stanowisko niż rządowe nie mogą być słuszne, przecież to szalony spiskowiec który wierzy w Yeti, Reptilian, UFO i Nibiru...

To już twoja opinia, którą najwyraźniej próbujesz wcisnąć w usta swoich oponentów. I kolejny przykład rozumowania spiskowego.
  • 1



#86

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Lynx - proste pytanie - miałeś kiedyś do czynienia z tzw. wymiarem sprawiedliwości? Jeśli tak to jak dużo i z jakiej pozycji?

Tak, ma do tego prawo. I choćby z uszu mu się kopciło, a nos urósł o 2 metry, to oskarżony jest uznawany za niewinnego, dopóki nie udowodni mu się winy ponad wszelką wątpliwość. To nie oskarżony ma udowodnić, że nie kłamie.


Ciekawe gdzie tak jest, bo na pewno nie w Polsce(i podejrzewam, że w innych krajach "zachodu" wcale nie jest lepiej, a jeżeli jest to nieznacznie). W praktyce wygląda to tak, że prokurator tworzy historyjkę, a sędzia przyklepuje wyrok. Jak brakuje jakiegokolwiek dowodu to zatrudniają biegłego, żeby go spreparo...ekhm... zaopiniował.

Jeśli kiedyś prokurator oskarży Cię o coś czego nie zrobiłeś, to gwarantuję Ci że wychodząc z założenia "To nie oskarżony ma udowodnić, że nie kłamie, przecież nie ma żadnych dowodów na moją winę" skończysz jako skazany. Ba, często nawet jak udowodnisz, że wersja prokuratury jest sprzeczna z faktami i dokumentami i tak skończysz jako skazany. Im jest wszystko jedno co się z Tobą stanie, bo oni za nic nie odpowiadają, a zarabiają na wyrokach (statystyki).

Podobnie jest z biegłymi i świadkami - nie muszą udowadniać, że mówią prawdę, to oskarżyciele mają im ponad wszelką wątpliwość udowodnić kłamstwo - i to w każdej sprawie osobno.


Nie da się udowodnić świadkom lub biegłym, że kłamią. To jest fizycznie niemożliwe o ile sąd Cię w tym nie wesprze, a sądom jest wszystko jedno, a nawet raczej im to nie na ręke. Ponadto, jeżeli złożysz doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez biegłego/świadka to nawet nie będziesz miał statusu poszkodowanego w tym procesie, bo system został zrobiony tak, żebyś nie miał na nic wpływu, czy nawet informacji o tym co się w postępowaniu dzieje (poszkodowanym w takich procesach jest wymiar sprawiedliwości - rotfl, biedny poszkodowany wymiarek).

A kto osiąga korzyści z kłamstw biegłych? Prokuratura. A kto decyduje o tym, czy wszcząć przeciwko biegłemu postępowanie? Prokuratura.

No... chyba, że mówisz o teorii podręcznikowej...

Użytkownik Flayed One edytował ten post 17.12.2012 - 15:24

  • 0

#87

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe gdzie tak jest, bo na pewno nie w Polsce

"Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem." (art. 5 par. 1 kpk)

Im jest wszystko jedno co się z Tobą stanie, bo oni za nic nie odpowiadają, a zarabiają na wyrokach (statystyki).

Dokonywanie podziału według reguły MY-ONI jest jedną z cech charakterystycznych osób podatnych na teorie spiskowe.
  • 0



#88

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe gdzie tak jest, bo na pewno nie w Polsce

"Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem." (art. 5 par. 1 kpk)


I? Co ma piernik do wiatraka? Każdy człowiek po szkole podstawowej wie o istnieniu tego przepisu - ameryki nie odkryłeś.

Ja (i zapewne wszyscy wcześniejsi rozmówcy) twierdzimy, że jest on martwy. Prostszym językiem: ja traktuję o praktyce, a Ty o teorii, co podkreśliłem pisząc:

No... chyba, że mówisz o teorii podręcznikowej...


Im jest wszystko jedno co się z Tobą stanie, bo oni za nic nie odpowiadają, a zarabiają na wyrokach (statystyki).

Dokonywanie podziału według reguły MY-ONI jest jedną z cech charakterystycznych osób podatnych na teorie spiskowe.


A skrajny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i wyciąganie na bazie błędnych przeświadczeń o wiedzy i zamysłach autora wypowiedzi nieuzasadnionych i niezwiązanych z rzeczywistym przekazem tej wypowiedzi wniosków jest jedną z cech charakterystycznych osób z niskim wykształceniem bądź ilorazem inteligencji.

Swoją drogą, nie dokonałem w mojej wypowiedzi nigdzie podziału "my/oni". Pisałem o jasno sprecyzowanej grupie społecznej. Jeśli nie można używać trzeciej osoby liczby mnogiej bez narażania się na takie posądzenia, to zaproponuj jakiej należy używać. Czwartej?

Użytkownik Flayed One edytował ten post 17.12.2012 - 23:32

  • 0

#89

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Lynx
Może pójdziemy do sądu i ja powołam sobie biegłego Kowalskiego a Ty powołasz Nowaka. Oni różnią się tym że Nowak jest większym specjalistą lecz był skazany za fałszywe zeznania. Który biegły będzie bardziej wiarygodny dla sądu?

W cytacie, do którego się odnosisz napisałem, że zwolennicy TS, "żeby ułatwić sobie pracę, nierzadko wymyślają łatwy do podważenia argument i traktują go jako podstawę całej obalanej kwestii." Twój tekst jest doskonałym przykładem takiego działania. Rzucasz błędną sugestię, że problemem globalnego ocieplenia jest spadający poziom tlenu w atmosferze i wytykasz, że proponowane nasadzenia drzew go nie rozwiążą. Zupełnie jakbyś nie zrozumiał, że chodzi o zmniejszenie poziomu CO2 w atmosferze.

Ojejku-nie dopisałem...
Myślałem że dla zwolenników sekty cieplarnianej jest to oczywiste. Drzewka pobierają niepożądany CO2 i wydalają O2. Z wadliwego produktu tworzą idealny towar. Więc bierzmy łopaty i idźmy sadzić drzewa aby było więcej tlenu a mniej CO2...
Wyszedłem sobie przed domek, zaciągnąłem świeżego powietrza-przefiltrowanego przez drzewa...
Chwila, chwila... Przecież wegetacja została uśpiona-to dlaczego ja oddycham?????????
Dlaczego nie skupiasz się na dementowaniu bzdur WWF-u, Greenpeace itp organizacji?

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 18.12.2012 - 08:25

  • 0

#90

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale działanie wymiaru sprawiedliwości nie opiera się na spiskowej teorii dziejów a na fatalnym systemie prawnym + opieszałość sądów + zawiłość prawa. Nikt nie robi tajemnicy, że wymiar sprawiedliwości w wielu krajach, nie tylko w Polsce działa źle. Oprócz teorii spiskowych jest coś takiego jak korupcja i burdel w papierach. Nie od dziś i nie tylko u nas, bogaty może więcej. Ma pieniądze na lepszych prawników. Oskarżyciele z urzędu często są młodymi prokuratorami bez stażu i doświadczenia. Kiepsko opłacani, bez prestiżu społecznego (naleciałość z dawnego systemu) to są czynniki gdzieś mimochodem pozbawiające motywacji. Na pocieszenie powiem Ci, że są sądy i sądy. Trochę jak urzędy skarbowe, gdzie jedni urzędnicy starają się podchodzić do problemu należycie a inni tylko patrzą na statystki. Ale czy tak nie jest nawet w sklepie za rogiem? Jeden sprzedawca z uśmiechem pomoże inni odburknie na odczep. Oczywiście że tak być nie powinno ale...póki co to tak jest a system prawny w tym kraju od lat czeka na gruntowną reformę. To że nie została przeprowadzona nie jest światowym spiskiem a tylko i wyłącznie brakiem determinacji u rządzących aby coś z tym zrobić. Jak każda reforma tak i tak spotkałaby się z ogromnym protestem dotkniętej grupy. Więc lepiej niewiele albo wcale ale nie ruszać bo będzie larum.

Koncerny farmaceutyczne to rzeczywiście ciekawy temat. Ale też nie ma co szukać spisku w tym, że zależy im przede wszystkim na leczeniu. Tak to bezduszne. Ale czy nie bezduszne jest wyrzucanie ton jedzenia podczas gdy Afryka umiera? Nie bezdusznym jest odkręcanie wody i mycie zębów podczas gdy ta woda ciągle leci z kranu? Kwestia skali ale mechanizm ten sam. Oczywiście że koncerny farmaceutyczne to potężne korporacje. W zasadzie wraz z WHO to oni trzymają wszystkie sznurki co jest chorobą co nie jest. I tutaj nie wiem czy to już spisek czy li tylko zmowa, ale odrazę czuję jak widzę, że czyjeś życie jest przeliczane na pieniądze - chociaż to akurat wina systemu w jakim dobrowolnie żyjemy a do innego być może nie dojrzeliśmy jako ogół.

Może tak naprawdę nie ma teorii spiskowych. Może to wszystko zmowa w demonicznej pogoni za zyskiem. Zyskiem, który tworzy wirtualne ciągi cyfr na kontach banków, zyski, których nie da się zmaterializować, ale można za ich pomocą wygenerować jeszcze większe zyski, które dadzą władzę.
Ale czy tak naprawdę większość tak nie postępuje każdego dnia? To tylko kwestia skali. Posiadać, pokazać, czuć się lepszym, prestiż. Czyż nie po to ludzie kupują samochody droższe od małego mieszkania by się pokazać? By zdobyć reputację i poważanie wśród sąsiadów?

Może wystarczy tak naprawdę zamiast gonić i szukać teorii spiskowych zacząć od siebie. Być nie mieć, chociaż mieć nie jest złe przecież, ale mieć w zdrowy sposób. Wychować w ten sposób kolejne pokolenie, które wychowa jeszcze lepiej kolejne.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych