Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Czarny Demon.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Każdy katolik powinien przestrzegać 10 przykazań i żyć tak,aby inni mieli pożytek z jego życia. Powinien również wierzyć w boga i inne świętości biblijne. Jednak kościół odpycha wiernych od wiary. Można to zauważyć np. podczas zamiany wina w krew,czy ksiądz jest magiem?? Innym przykładem jest kolęda (za którą ksiądz zbiera grube tysiące). Ale nie o tym miałem pisać. Istnienie Boga lub innych bóstw jest pojęciem względnym i można je interpretować na wiele sposobów. Należy się jednak zastanowić nad kilkoma rzeczami. Gdzie jest Bóg podczas morderstw,zamachów terrorystycznych,gwałtów,wypadków itd?? Wiem że cześć z Was powie "teraz światem rządzi zło" a ja zapytam dlaczego?? Skoro Bóg nas stworzył to po co zsyła na nas choroby i inne nieszczęścia?? Pewnie ktoś powie że to przez Adama i Ewę. Ale mało kto zada pytanie "co obchodzi nas ich wina?". Adam i Ewa są dla mnie bzdurą...
Tak samo krzyż (ja noszę na szyi pentagram czarny),czy noszenie krzyża czyni z nas lepszych ludzi,a może pentagram robi z nas złych? Odpowiedź jest prosta,krzyż i pentagram są stworzone przez ludzi. Ale mimo wszystko istnienie Boga jest ludziom potrzebne ze względów psychologicznych. Większość ludzi chce mieć opiekuna i bierze sobie za niego Boga,chcą mieć świadomość że ktoś nad nimi czuwa i ma ich w swojej opiece.

Ale czy Bóg istnieje i gdzie jest,to zostawiam do Waszej opinij...
  • -6

#2

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Należy się jednak zastanowić nad kilkoma rzeczami. Gdzie jest Bóg podczas morderstw,zamachów terrorystycznych,gwałtów,wypadków itd?? Wiem że cześć z Was powie "teraz światem rządzi zło" a ja zapytam dlaczego?? Skoro Bóg nas stworzył to po co zsyła na nas choroby i inne nieszczęścia??


Przyjmując za punkt odwołania religie chr-jan, odpowiedź padała już wiele razy - dał ludziom wolną wolę aby mogli opowiedzieć się po każdej ze stron "odwiecznego konfliktu". Ja osobiście nie zastanawiam się nad tym, bo wiem, że natura ludzka jest zmienna i Bogom nic do tego.
  • 0



#3

sowcia_masterka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja też powiem że w to wszystko wątpię, gdzie ta miłosierność boska właśnie???

Użytkownik sowcia_masterka edytował ten post 04.12.2012 - 23:36

  • 0

#4

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fajny zlepek myśli...

Jesteś ostatnią osobą, która nie wie, że przeistoczenie wina w krew jest po prostu symboliczne. Żadnej magii tam nie ma.
"Chrystus jest przyjmowany jak rzeczywiście obecny w sakramencie, ale przyjmowany w sensie duchowym, a nie jako rzeczywistość fizykalna." - tak mówił już ponad 1000 lat temu pewien teolog, benedyktyn.

Księdza do domu nie musisz wpuszczać, a sama ofiara jest dobrowolna, więc o co chodzi? Niech każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

Do tego, gdzie jest Bóg podczas morderstw, gwałtów itp. się nie odniosę...
  • 1



#5

sowcia_masterka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i taka ciekawostka biblijna pełna sprzeczności

(Księga Wyjścia 34, 6)
"Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia."
(Księga Izajasza 63, 3)
,,Ja rozdepczę ich w swym gniewie i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie"


6.Nie zabijaj
(Księga Liczb 31, 7)
,,Według rozkazu jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn"


(Psalm 37,8 )
,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to
wiedzie do złego..."
(Na 1,2 -3)
,,Zazdrosnym i niszczącym Bogiem jest Pan, mścicielem i władcą gniewu, Pan mści się nad swoimi wrogami i gniewa się na swoich nie przyjaciół"
  • 3

#6

Guy Fruit.
  • Postów: 111
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Gdzie jest?

ha ha ha a to Ci gratka...Poznaj podstawy człowieku ,pózniej zacznij oskarżać.
  • 0

#7

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy katolik powinien przestrzegać 10 przykazań i żyć tak,aby inni mieli pożytek z jego życia. Powinien również wierzyć w boga i inne świętości biblijne.


Każdy chrześcijanin i żyd powinien.
Wierzyć w Boga powinien przede wszystkim, a nie "również". Co do "świętości biblijnych" - to już zależy od obrządku, lub odłamu.

Jednak kościół odpycha wiernych od wiary. Można to zauważyć np. podczas zamiany wina w krew,czy ksiądz jest magiem??


primo: Zgadzam się, ale co ma do rzeczy element obrządku, nie znam nikogo kto odwróciłby się od wiary z powodu rytualnego spożywania wina podczas mszy przez księży?
secundo: Wino nie zmienia się w krew fizycznie, to tylko taki symbol.
tertio: Ksiądz jest kapłanem a nie magiem. Niczego w nic nie zamienia, odprawia obrządek, lub pełni inne funkcje.

Innym przykładem jest kolęda (za którą ksiądz zbiera grube tysiące). Ale nie o tym miałem pisać.


Do pewnego stopnia się zgodzę, chciwość i wystawne życie kleru może wiernych zniechęcić do kościoła, ale...
...kolęda nie jest przymusowa. Ofiara na niej też nie jest. Co więcej znam z autopsji przypadki, gdy ksiądz znając sytuację ekonomiczną rodziny odmówił przyjęcia ofiary.

Istnienie Boga lub innych bóstw jest pojęciem względnym i można je interpretować na wiele sposobów.


To raczej powinna być kwestia wiary a nie interpretacji. Ale generalnie mogę się zgodzić.

Należy się jednak zastanowić nad kilkoma rzeczami. Gdzie jest Bóg podczas morderstw,zamachów terrorystycznych,gwałtów,wypadków itd?? Wiem że cześć z Was powie "teraz światem rządzi zło" a ja zapytam dlaczego?? Skoro Bóg nas stworzył to po co zsyła na nas choroby i inne nieszczęścia??


To już jest kwestia głębszej analizy. Generalnie w chrześcijaństwie istnieje pojęcie doświadczania przez Boga, jest to rodzaj próby wiary. Zarówno dla katów jak i i ofiar.


Pewnie ktoś powie że to przez Adama i Ewę. Ale mało kto zada pytanie "co obchodzi nas ich wina?". Adam i Ewa są dla mnie bzdurą...


Nie. Przez Adama i Ewę na wszystkich chrześcijan nałożony jest tzw. grzech pierworodny. To tak jakbyś rozpoczynał życie z ujemnym saldem, musisz poprzez swoje postępki "odrobić" pewien minus, to taki rodzaj wymuszenia dobrego życia.

Tak samo krzyż (ja noszę na szyi pentagram czarny),czy noszenie krzyża czyni z nas lepszych ludzi,a może pentagram robi z nas złych? Odpowiedź jest prosta,krzyż i pentagram są stworzone przez ludzi.


To, co nosisz, to twoja sprawa. Generalnie to są symbole, które służą głównie do identyfikowania się z jakąś grupą ludzi, czasem mają przypominać komuś o czymś albo są talizmanami, czyli mają wpływać na psychikę noszącego.
Co czyni nas złymi czy dobrymi to my sami, nasze czyny, myśli i słowa.
Pentagram, jako symbol kojarzy mi się raczej z dobrem i bezpieczeństwem, podobnie jak gwiazda Dawida. Jak wiele symboli (np. swastyka - wyjątkowo pozytywny znak, albo ankh - równie stary i równie dobrze się kojarzący) pentagram został przez ludzi określony jako zły i negatywny. A to nieprawda.
Dużo bardziej "złym" znakiem niż pentagram moim zdaniem byłby odwrócony krzyż, będący już z założenia negacją jakichś wartości.

Ale mimo wszystko istnienie Boga jest ludziom potrzebne ze względów psychologicznych. Większość ludzi chce mieć opiekuna i bierze sobie za niego Boga,chcą mieć świadomość że ktoś nad nimi czuwa i ma ich w swojej opiece.


Tu docieramy do sedna całej dyskusji. Ale moim zdaniem to nie tylko chodzi o opiekę, to także kwestia celu życia, jego sensu, to także próba wyjaśnienia rzeczy i procesów które wymykają się naszemu pojmowaniu...

Ale czy Bóg istnieje i gdzie jest,to zostawiam do Waszej opinij...


Tu pełna zgoda. Kto w co wierzy to jego sprawa.



  • 0



#8

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A i jeszcze ja się wypowiem co do tego dlaczego jest tyle cierpienia. A jest tyle dlatego, że wszechświat wyglądał by sztucznie gdyby nie było dobra i zła, morderców, ludzi złej woli. Wyobraź sobie co by było gdyby istaniało tylko dobro? Jak człowiek wtedy by to wszystko pojmował? zwłaszcza, ze czasami TRZEBA wybrać mniejsze zło. Taki świat nie ma po prostu prawa bytu tutaj gdzie rządzi natura, nie Bóg. Z resztą patrzysż na świat poprzez pryzmat Chrześcjiaństwa.

Na forum były już setki tematów roztrząsających ten temat, poczytaj, poznaj podstawy, poszerz światopogląd i wtedy przeczytaj jeszcze raz swój temat i sam sobie odpowiesz czemu jest tak a nie inaczej.
  • 0



#9

daVinciPL.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie Jezus faktycznie kiedyś był na tej ziemi. Na pewno był bardzo charyzmatyczny dlatego pociągał za sobą wielu ludzi. Kiedyś nasz historyk wyjaśniał nam że w historii Jezusa jest moment w którym nic o jego życiu nie wiemy. Wtedy nauczyciel pokazał nam kilka dowodów które mogą sugerować że Jezus mógł zetknąć się z buddyzmem. :-) Wiem że brzmi to śmiesznie ale obie religie mają kilka wspólnych zasad. Niestety to co robi KK jest karygodne. Uznawanie homoseksualistów jako osoby chore i szydzenie z nich. Często słyszymy na kazaniach żeby szanować mniejszości religijne ale jakby taki ksiądz by powiedział że należy szanować homo to wszyscy byliby oburzeni a ksiądz miałby wizytę u biskupa.:-)
Jest to jeden z wielu punktów które odrzucają mnie od KK.
  • 0

#10

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale czy Bóg istnieje i gdzie jest,to zostawiam do Waszej opinij...


Diabli wiedzą...

podczas zamiany wina w krew,czy ksiądz jest magiem??


Alchemikiem. Przemiana materii w inną materię to alchemia. I wampirem, bo przecież następnie ową krew wypija. Nie dzieląc się z wiernymi...

Gdzie jest Bóg podczas morderstw,zamachów terrorystycznych,gwałtów,wypadków itd?


No, możesz to sobie tłumaczyć w ten sposób, że Bóg wie co jest najlepsze dla Wszechświata i gwałty, morderstwa i wypadki są częścią tego wielkiego planu i za tryliony lat doprowadzą do tego że we Wszechświecie zapanuje światłość, szczęście i Jezus.

czy noszenie krzyża czyni z nas lepszych ludzi,a może pentagram robi z nas złych?

Naprawdę niewielu ludzi umarło w męczarniach na pentagramie, czego nie można powiedzieć o krzyżach.

Większość ludzi chce mieć opiekuna i bierze sobie za niego Boga,chcą mieć świadomość że ktoś nad nimi czuwa i ma ich w swojej opiece.

Przede wszystkim większość ludzi twierdzi że myślenie na temat życia, wszechświata i całej reszty jest bolesne, nieprzyjemne i bezsensowne. Mają rację. O wiele łatwiej jest w życiu kierować się objawieniami kogoś innego. A jeśli chodzi o wiarę to na pewno wiele osób z tego forum się zgodzi, że wiara jest po prostu przyjemna. Miło wierzyć w życie pozaziemskie, chodzące trupy, apokalipsę, bogów, anioły, duchy, reinkarnację i inne niesamowite rzeczy, tym bardziej jeśli ktoś twierdzi że je widział i jest to poparte rozmaitymi kolorowymi i ciekawymi cudami. Wiara jest dość rozrywkowa a poza tym sprawia, że człowiek mniej boi się śmierci i łatwiej znosi problemy codziennego życia. Oczywiście chrześcijaństwo jest jedną z tych smutniejszych i mniej kolorowych wiar a do tego nie ma już krucjat i palenia czarownic, dlatego jest też skazane na zapomnienie.

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 05.12.2012 - 14:39

  • 0

#11

Guy Fruit.
  • Postów: 111
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Alembik
Piszesz głupoty.To po pierwsze.Po dwa - Pomyliłeś chyba chrześcijaństwo z katolicką wiarą,bo Chrześcijaństwo to przede wszystkim dobra nowina i jedna z tych ,która daje nadzieje(rownież popartą dowodami) a smutna jest katolicka, bo nie ma ona niestety nic wspólnego z wczesnochrześcijańskim (gnostyckim) pojmowaniem świata.
  • 0

#12

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg - jest czy go nie ma - z logicznego punktu widzenia, na pewno, nie wie wszystkiego, czyli jest do końca boski :D. Dlaczego, stworzył raj posadził sobie "drzewo poznania dobra ze złem" Ewka zaimała jabłko(czy owoc pochodny, może melon?) podzieliła się z Adasiem, i już przestawał on latać tak wysoko na skrzydłach niebieskich(nie mylić z Małyszem), bóg wywalił te dwie persony na klatkę swego ogrodu, no i wszyscy zaczęli się zabijać, począwszy od Kaina, skończywszy na Stalinie, Hitlerze, Mamie Madzi, itd... A więc jest potworem który kocha mordować małe ludzkie dzieci, no i resztę hołoty, która nazywa swą rasę Homo sapiens sapiens, to drugie sapiens jest wyznacznikiem że myślimy.... Dlatego też od 3 albo 4 tysięcy lat czytamy i nauczamy, jeśli jesteśmy izraelitami że nasza ziemia, ma 7tyś lat! A no i oczywiście że bóg umarł, o imieniu Jezus... Urodził się podobno... Tylko nikt nie wie kiedy, tak oczywiście Sol Invictus 25 grudnia ma urodziny, dobrze że go czcimy, ubierając w obrzędzie germańskim choinkę, a ten Chrystus z Betlejem? hmmm po co mówić o kimś kogo nie ma? Taaa 12 pisarzy napisalo niezłą powieści SF, znaczy Nowy testament dobrze sprzedaję się po dziś dziań, choć Rzym boi się że lepsze noty może mieć Zmierzch.... Literacko na podobnym poziomie.

Czy bóg jest czy go nie ma, tak oczywiście są głodujące dzieci, jest plemię Tutsi i Hutu które kwieciście współpracują(to nie truizm!), aaa i Irak, Czeczenia, Afganistan, no i oczywiście, problem nr. Czy jest Bóg? - a czy to naprawdę nas powinno obchodzić? Nie lepiej coś zrobić? Wnieść starszej sąsiadce zakupy na klatkę, kupić bułkę bezdomnemu, czy przeprowadzić ślepego przez przejście? Proponuje wszystkim ludziom leżeć krzyżem i liczyć że świat będzie lepszy, aaa i jeszcze medytować.

Może tak stańmy się Ludzcy? Z Bogiem czy bez boga... Bo bez sensu zajmować sie tym czym się zajmują wszyscy i nikt nie doszedł do niczego...
  • 0

#13

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alembik
Piszesz głupoty.To po pierwsze.Po dwa - Pomyliłeś chyba chrześcijaństwo z katolicką wiarą,bo Chrześcijaństwo to przede wszystkim dobra nowina i jedna z tych ,która daje nadzieje(rownież popartą dowodami) a smutna jest katolicka, bo nie ma ona niestety nic wspólnego z wczesnochrześcijańskim (gnostyckim) pojmowaniem świata.


Nie przejmuj się, po prostu używam ironii smutna i niekolorowa oznacza mniej więcej tyle, że chrześcijanie nie kamienują diabła, nie przeprowadzają zamachów samobójczych, nie składają ofiar z ludzi, nie biegają nago po ulicach jak wariaci i nie robią tych wszystkich szalonych rzeczy które robią ludzie żeby czcić zmyślonych bogów. I dlatego w nowej rzeczywistości wypali się to jak świeczka. (chyba że księża coś wymyślą, w co wątpię)
  • 0

#14

Margon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapewne tak..
To, ze jakis 40 letni grubas zgwalci moja 5 letnia corke doprowadzi nas do szczescia radosci i Jezusa ?
Ze co prosze Alembiku ?

@Edit Nie usune posta ale przypomnialem sobie slowa sarkazm i ironia ; P

Użytkownik Margon edytował ten post 05.12.2012 - 19:10

  • 0

#15

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przejmuj się, po prostu używam ironii smutna i niekolorowa oznacza mniej więcej tyle, że chrześcijanie nie kamienują diabła, nie przeprowadzają zamachów samobójczych, nie składają ofiar z ludzi, nie biegają nago po ulicach jak wariaci i nie robią tych wszystkich szalonych rzeczy które robią ludzie żeby czcić zmyślonych bogów. I dlatego w nowej rzeczywistości wypali się to jak świeczka. (chyba że księża coś wymyślą, w co wątpię)


Ps. a czarownice, inkwizycja, rzesze wypraw krzyżackich, zabijanie niewiernych? obecnie też przeprowadza się zamachy w imię Chrystusa...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych