Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ujemna reputacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#1

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.

Chciałbym zaproponować pewien filtr bazy danych/punkt regulaminu dot. krótko mówiąc żałośnie niskiej reputacji. Konta mające dziesiątki a nawet setki minusów na pewno znaczą coś o wartości merytorycznej wypowiedzi właściciela. Także, propozycja jest następująca - autoblokada użytkowników z ustalonym wcześniej przez administratora limitu minusów na koncie.



#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A nie lepiej banować prowokatorów, wyśmiewaczy i różnej maści idiotów nie rokujących poprawy?
Niech ilość zaraportowanych uchyleń od regulaminu wpływa na stałe blokowanie konta.
Raportujmy.
Ktoś przekroczy daną liczbę skarg, moderator tworzy ankietę w, której użytkownicy demokratycznie głosują za usunięciem bądź ułaskawieniem niereformowanego delikwenta.

#3

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za propozycją erebuzet-a
Moderatorzy powinni być bardziej uważni na to co pojawia się na forum.



#4

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Minusy dostają ludzie o poglądach innych niż ogół (nie tylko tutaj ale na każdym portalu, czy blogu, gdzie taki mechanizm wprowadzono). Oczywiście można takich ludzi filtrować, lecz wtedy tworzy się takie kółeczko wzajemnej adoracji, każdy komplementuje poglądy innych i sam czeka by komplementowano jego.

Ja bym chciał inny filtr - wyświetlanie tylko postów od użytkowników którzy mają bardzo dużo minusów, w myśl zasady, że skoro mają dużo minusów, to mówią coś co mówi się bardzo rzadko, więc ja chcę to usłyszeć żeby poznać coś nowego.

Problem też jest widoczny w życiu codziennym, sam znam ludzi, którzy mimo bardzo dużej wiedzy z różnych tematów są uważani za laików lub wręcz traktowani z wrogością. Co ciekawe, jak sam szukam potem w necie info na konkretne tematy, które poruszają to często okazuje się, że to oni mają rację, a prawdziwymi idiotami są ludzie, którzy ich wyśmiewali.



#5

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na forum często osoby z żałośnie niską reputacją mają poglądy (najczęściej polityczne o charakterze lewicowym), których nie akceptuje większość użytkowników tego forum, no i zasypują takiego gościa rzeką minusów :) Moim zdaniem powinno się banować prowokatorów i trolli a nie osoby, które mają coś do powiedzenia, ale większości się to nie podoba i stąd ich niska reputacja.

#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobny temat już był: http://www.paranorma...0-urlop-30-dni/



#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie lepiej banować prowokatorów, wyśmiewaczy i różnej maści idiotów nie rokujących poprawy?

No właśnie tylko tacy dorabiają się totalnie ujemnych punktacji . Nie jest tu łatwo dorobić się ujemnego bilansu na dłuzsza skalę.

Niech ilość zaraportowanych uchyleń od regulaminu wpływa na stałe blokowanie konta.
Raportujmy.
Ktoś przekroczy daną liczbę skarg, moderator tworzy ankietę w, której użytkownicy demokratycznie głosują za usunięciem bądź ułaskawieniem niereformowanego delikwenta.

Jestem za połączeniem propozycji Erebuzeta i Braina. Niech ten kto spadnie o powiedzmy 50 ponizej reputacji idzie pod sad kapturowy. Jezeli społeczeństwo forum tak zadecyduje to go zbanować . Jezli ułaskawi... resetujemy jego konto powiedmy do minus 40. Bedzie maił szansę na poprawę. Jeżli 3 razy trafi przed Areopag forum to do odchłani z nim. Niech jego nick i IP beda przeklete na wieki. :roll:



#8

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny pomysł noxili



#9

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponujecie dziwne rzeczy. Nie będę bawił się w sędziego, do którego przyprowadza się człowieka jak jakiegoś wyrzutka bo ma -50 reputacji (która na tym forum nic nie znaczy). ~70% z nas ma reputację za artykuły i hejty na innego użytkownika, którego większość nie lubi. Czy to jest sprawiedliwe w stosunku do osoby która wygłasza swoje teorie i zdanie, które nie pasuje innym i za to dostaje minusy?



#10

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, tylko, że jak pisze posty to mam na ogół odmienne zdanie nd. temat (np. o polityce, czy UFO) i za to dostaje minusy)? Może zamiast banować takich użytkowników to zajmiecie się trollami, który zaśmiecają swoimi durnymi postami i tematami?

#11

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

BrainCollector

Zobacz mój profil i moją sygnaturkę. Mogę cię zapewnić że 90 % minusów pochodzi od nacjonalistów, czyli moich przeciwników politycznych. Zbanujesz mnie bo mam własne zdanie?

#12 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak zarabiać plusiki na tym forum??

ctrl+c ctrl+v

Jak zbierać minusy wystarczy myśleć i pisać co się myśli....

Ja to odbieram własnie tak...zwłaszcza że ja jakieś 70% moich zebrałem w jednym temacie!! żarliwie odpisując pewnej "lamie"....

Jasne róbcie sobie sądy usuwajcie konta chwalcie się kolegom :roll: wchodźcie sobie od tylca i kopiujcie tematy z niewiarygodne.pl będziecie mieć pluuusy i meedaale i odznaki i i i będziecie sobie pisać "ej ty nie pisz tak na forum moim i moich kolegów bo ci dam minusaaa".... bo nie mam kolegów w realu jestem niewyżyty emocjonalnie i nie mam dziewczyny ale jak dostaje plusik to wzrasta moja samoocena czuje się wtedy że komuś na mnie zależy
że ktoś mnie lubi, że jestem zaaaj....och och i mam władze... bo mnie w szkole gnoją to się gdzieś muszę wyżyć

jakieś straszne ciśnienie jest na hejtowanie na tym forum..... ale co tam płaka za kontem nie będę zawsze moge se nowe założyć.....

Kim trzeba być żeby w ogóle sie podniecać tymi plusami minusami rangami bez kitu



#13

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zarabiać plusiki na tym forum??

ctrl+c ctrl+v

Jak zbierać minusy wystarczy myśleć i pisać co się myśli....


Każda osoba ze złą reputacją uważa, że myśli i jest mądrzejsza od minusujących ją osób.
Każda osoba z dobrą reputacją dla odmiany też uważa, że myśli i jest mądrzejsza od osób, które minusuje.
Takie ględzenie do niczego nie prowadzi.

Odnośnie tematu:
Można wprowadzić bana za ujemną reputację, ale oprócz troli spowoduje to też zbanowanie osób o poglądach niezgodnych z ogółem. To tylko obrazuje fakt, że reputacja jest wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem - zamiast służyć do nagradzania osób z merytorycznymi postami i karania osób z bezwartościowymi, służy do nagradzania/karania ludzi za poglądy.

Dlatego moja propozycja jest taka - niech każdy weźmie odpowiedzialność za swoje plusy i minusy - niech zostanie wprowadzony obowiązek uzasadnienia tych plusów i minusów. Oczywiście, takie uzasadnienie musi być jawne i możliwe do skomentowania. Być może to zwiększy skuteczność reputacji jako miary wartości postów usera, a w konsekwencji pozwoli na praktyczne wykorzystanie tej miary np. w formie zaproponowanej przez BrainCollectora.

IMO wprowadzenie tego o czym mówi BrainCollector bez wprowadzenia mechanizmu kontroli (czy to publicznej, czy przez moderację) zbyt łatwo doprowadzi do nadużyć.

Użytkownik Flayed One edytował ten post 02.12.2012 - 00:59


#14

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę poprzeć tę propozycję pod warunkiem że będzie możliwość minusowania tow. Mylo.

Dlatego moja propozycja jest taka - niech każdy weźmie odpowiedzialność za swoje plusy i minusy - niech zostanie wprowadzony obowiązek uzasadnienia tych plusów i minusów. Oczywiście, takie uzasadnienie musi być jawne i możliwe do skomentowania. Być może to zwiększy skuteczność reputacji jako miary wartości postów usera, a w konsekwencji pozwoli na praktyczne wykorzystanie tej miary np. w formie zaproponowanej przez BrainCollectora.

IMO wprowadzenie tego o czym mówi BrainCollector bez wprowadzenia mechanizmu kontroli (czy to publicznej, czy przez moderację) zbyt łatwo doprowadzi do nadużyć.


Idźmy krok dalej, wprowadźmy możliwość plusowania i minusowania plusów oraz minusów !

Użytkownik Avenarius edytował ten post 02.12.2012 - 02:17


#15

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na forum często osoby z żałośnie niską reputacją mają poglądy (najczęściej polityczne o charakterze lewicowym), których nie akceptuje większość użytkowników tego forum, no i zasypują takiego gościa rzeką minusów :) Moim zdaniem powinno się banować prowokatorów i trolli a nie osoby, które mają coś do powiedzenia, ale większości się to nie podoba i stąd ich niska reputacja.


Poglądy lewicowe? To raczej lewaki dają minusy. Wypowiedz się nie tak o PiS - brzoza, Smoleńsk i już minus leci. Pochwal PO i Tuska - leci minus.

Napisz, że jesteś przeciw marihuanie - minus.

Itd, itp.

Jestem za skasowaniem minusów. Plus jak ci się coś podoba. Jak ci się nie podoba to nie czytasz, nie hejtujesz. Za bluzgi, nienawiść, opluwanie jadem, nawoływanie do negatywnych zachowań, off-topy są takie narzędzia jak WARNY i BANY.

Ja nie trawię tych od psi-balli - nie czytam a powinienem zgodnie z logiką PiS - minusować.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych