Skocz do zawartości


Zdjęcie

MUZYKA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak muzyka relaksacyjna to Burzum. Poważnie. Nie trzeba od razu sięgać po metalowy dorobek projektu, ambientalne albumy są bardzo melancholijne, relaksacyjne; czasem wzniosłe.



W przypadku burzum monotonia jest siłą całej muzyki
Ktoś tu wspomniał o Dimmu Borgir zdaje się - muszę przyznać że album For All Tid ma wspaniały klimat.
Od siebie polecę Ulver - albumy: Shadows of the Sun oraz soundtrack do "Małżeństwa nieba i piekła" Blake'a

Ale przecież Ulver to ten "zuy" metalowy zespół :|. Poważnie, piękna muzyka.
Wspomnieć muszę jeszcze o takim gatunku jak neofolk:





Ewentualnie coś z muzyki klasycznej:



Może coś ci się spodoba ;)

PS widzę tu ludzi z monopolem na prawdę - i za prawdę powiadam wam, że dla jednych relaksującą muzyką będą jęki chorego psychicznie człowieka przy black metalowo/harsh noisowym akompaniamencie, a dla drugich będzie to np. "I talk to the wind" zespołu King Crimson (wstyd, że dopiero tutaj o tym utworze wspominam, jak i o całym K. C.; )

Użytkownik Mad Butcher edytował ten post 02.12.2012 - 18:06


#32

Guy Fruit.
  • Postów: 111
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

MAD ,dałeś naprawde bardzo ambitną i swietną muzyke ale nie jest to muzyka aby człowiek sie zrelaksował....Jest to mroczne i ma tajemnice niepokoju,a raczej nie oto autorowi tematu chodziło.

#33 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

MAD ,dałeś naprawde bardzo ambitną i swietną muzyke ale nie jest to muzyka aby człowiek sie zrelaksował....Jest to mroczne i ma tajemnice niepokoju,a raczej nie oto autorowi tematu chodziło.


Czyli nie ma dla mnie nadziei ;)Wolę dla relaksu słuchać marszy wojennych i niepokojących klimatów, widzę że jestem w opozycji. Ale jestem świadom, że nie każdego taka muzyka ucieszy. zawsze można puścić sobie braci figo fagot i zapomnieć o wszystkich problemach :mrgreen:

#34

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możecie się oburzać że nie możecie wlepić waszej muzyki do tematu. Jednak jeśli ktoś zamieści wątek a w opisie jest:

"Typu.......relaksacyjno medytacyjnej........"

To z czym się chcecie spierać? Od wklejania muzyki która się wam podoba są wątki, a kilka razy ludzie tworzyli tematy o muzyce relaksacyjno-medytacyjnej i zawsze pojawiało się tam masę muzyki która w ogóle nie odpowiada kryteriom.

Jeśli ktoś z was założy temat: "muzyka z kopem" i adnotacją że chodzi wam o metal, to z myślą żeby ktoś tam wstawiał rap ze słowami "ten kawałek ma kopa"?
Odpowiedzcie sobie na to pytanie i napiszcie czemu na forum nie może zaistnieć temat z kawałkami typowo relaksacyjno-medytacyjnymi.





#35

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mylo ;) Jest taki temat, i tam choć na początku nie, to później zaczęto wstawiać muzykę typowo relaksacyjno-medytacyjną (chill out na maxa). Jednak tutaj autor napisał :

Typu.......relaksacyjno medytacyjnej........

Możecie też podawać inne piosenki byle by nie RAP ani HIP-HOP......


Więc wydaje mi się, że tutaj przynajmniej ja regulaminu nie łamię, bo starałem się typowo kojące piosenki wstawiać, a że w niektórych są delikatne gitarki to nie znaczy, że nie są kojące ;) Sam wstawiłem utwory, które słucham przed snem, pomagają mi we wpadnięcie w objęcia Morfeusza ;)

A tak poza tym, sam autor stwierdził, że są ok, więc jaki problem? :)

Użytkownik RuudJolie edytował ten post 02.12.2012 - 23:34




#36

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też o tamten temat mi chodzi. Z jego perspektywy irytuję mnie jeśli ktoś robi z tematów kierunkowych hydepark. :P



#37

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I kurcze. Pies jest pogrzebany w tym, że żaden z autorów nie sprecyzował o co mu konkretnie chodzi ;) Jak mniemam obydwu nam chodzi o temat autora "Hologram", a jego post brzmi :

"Niech każdy z was doda melodię która go uspokaja, równoważy, pomaga w skupieniu i zapomnieniu problemów. Moje 3 melodie:"


Czyli, że jest duże pole do popisu, nie tylko muzyka chilloutowa, relaksacyjno-medytacyjna, ale każda która nas uspokaja. Proponuję Ci stworzenie własnego tematu z odpowiednim "regulaminem" :)

Użytkownik RuudJolie edytował ten post 02.12.2012 - 23:43




#38

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak muzyka relaksacyjna to Burzum. Poważnie. Nie trzeba od razu sięgać po metalowy dorobek projektu, ambientalne albumy są bardzo melancholijne, relaksacyjne; czasem wzniosłe.


O to to. Filosofem działa jak pieprzone zaklęcie rzucone przez nordyckiego maga - środek zimy, siarczysty mróz i ciche jak grobowiec lasy północy; ja przy tym odlatuję i to dosłownie, kilka razy zrobiło mi się tak zimno podczas tej płyty, że musiałem się cieplej ubrać. A słuchanie tego podczas nocnego, samotnego spaceru po lesie to już w ogóle odjazd.

http://www.youtube.com/watch?v=aILcxwc7jsM

Jeżeli to nie jest muzyka medytacyjna to nie wiem co nią jest!



#39

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Dzisiaj zaaplikuje to, ostatnim razem skopało mnie do nieprzytomności.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych