Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybuchy nuklearne...


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nukemap
  • 0



#17

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nukemap


Tak! To to! Dzięki wielkie :D
  • 0

#18

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tysiące prób a ja mam w związku z tym dwa pytania:
-dlaczego w śród tych potęg testujących atomówki nie ma Niemców-nie mają atomu, konwencje im zabraniają?
-czy podczas którejkolwiek z prób testowano skuteczność klatek Faradaya? Chodzi mi głównie o możliwości przechowywania i używania elektroniki.
  • 0

#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemcom nie pozwolono na stworzenie broni atomowej. Należy pamiętać że nawet połączenie wschodnich i zachodnich Niemiec było kontrowersyjne dla Francji.
  • 0



#20

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tysiące prób a ja mam w związku z tym dwa pytania:
-dlaczego w śród tych potęg testujących atomówki nie ma Niemców-nie mają atomu, konwencje im zabraniają?
-czy podczas którejkolwiek z prób testowano skuteczność klatek Faradaya? Chodzi mi głównie o możliwości przechowywania i używania elektroniki.


1. Na początku zimnej wojny pojawiały się głosy nad koniecznością uzbrojenia Niemiec w broń jądrową, ale kilkunastu najlepszych fizyków RFN ogłosiło w Manifeście z Göttingen, że nie będą brali udziału w takim projekcie. Ostatecznie poprzestano na elektrowniach jądrowych, które mają jednak zostać zlikwidowane do 2022 (jedyny kraj świata, który je likwiduje). Poza tym na terenie Niemiec stacjonują amerykańskie głowice, które w razie wybuchu globalnej wojny zostaną przekazane państwu na terenie którego są rozlokowane - taki sam układ USA mają też z Włochami, Holandią, Belgią oraz Turcją.
2. Klatka Faradaya nie chroni chyba przed promieniowaniem przenikliwym.

Użytkownik Karaś edytował ten post 04.12.2012 - 22:07

  • 0

#21

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2. Klatka Faradaya nie chroni chyba przed promieniowaniem przenikliwym.

Dotychczas spotykałem się ze stwierdzeniem większości "specjalistów" mówiących o tym że ta klatka uchroni elektronikę i dane przed EMP, jednak to tylko teorie-chyba niepotwierdzone doświadczalnie.
  • 0

#22

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


2. Klatka Faradaya nie chroni chyba przed promieniowaniem przenikliwym.

Dotychczas spotykałem się ze stwierdzeniem większości "specjalistów" mówiących o tym że ta klatka uchroni elektronikę i dane przed EMP, jednak to tylko teorie-chyba niepotwierdzone doświadczalnie.


Samochód bez okien byłby dobrym przykładem klatki Faradaya. Nie sądzę by wybuch przetrwała jakakolwiek elektronika w nim schowana - zakładając, że samochód byłby na tyle wytrzymały by samemu przetrwać.
  • 0

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fala EMP to silna fala elektromagnetyczna, która indukuje w elektronice i przepala ją - przed nią chroni klatka Faradaya. Jednak wybuch bomby atomowej wiąże się też z emisją promieniowania alfa, beta i gamma, przed którymi nie chroni taka klatka.
  • 0



#24

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fala EMP to silna fala elektromagnetyczna, która indukuje w elektronice i przepala ją - przed nią chroni klatka Faradaya. Jednak wybuch bomby atomowej wiąże się też z emisją promieniowania alfa, beta i gamma, przed którymi nie chroni taka klatka.

Niektóre atomówki tak się konstruuje i detonuje w atmosferze aby wytworzyły jak największą falę EMP-osłabienie potencjału militarnego,ekonomicznego przeciwnika znaczne-praktycznie druzgocząca porażka. Podobnie jest z EMP od Słońca-podobno klatka chroni elektronikę przed tym impulsem, tylko czy sprawdzono to doświadczalnie?
  • 0

#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależy jakim impulsem. Jeśli będzie wystarczająco silny to spowoduje indukcje napięcia w elementach wewnątrz klatki.
  • 0



#26

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fala EMP to silna fala elektromagnetyczna, która indukuje w elektronice i przepala ją - przed nią chroni klatka Faradaya. Jednak wybuch bomby atomowej wiąże się też z emisją promieniowania alfa, beta i gamma, przed którymi nie chroni taka klatka.


Promieniowania alfa i beta bym się nie obawiał, co do promieniowania gamma - to już może być problem.
Co do klatki Faradaya - najprostszą, którą chyba każdy w domu ma jest... kuchenka mikrofalowa. Przy okazji znakomicie izoluje przed promieniowaniem alfa i beta.
Żeby dobrze zabezpieczyć elektronikę, można użyć starej kuchenki mikrofalowej, żeby np. schować w niej laptopa i/lub kilka twardych dysków z ważnymi danymi i ukryć np. w piwnicy. Oczywiście w piwnicy należy zadbać o zabezpieczenie przed zalaniem itp.

Co do samochodów - bez problemów impuls EMP powinny przetrwać wszystkie stare diesle np. mercedes beczka. Poza tym stare silniki diesla mają taką zaletę, że spalą prawie wszystko.
  • 0



#27

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależy jakim impulsem. Jeśli będzie wystarczająco silny to spowoduje indukcje napięcia w elementach wewnątrz klatki.

Chodzi mi o taki co pokona nasze pole magnetyczne, lub towarzyszy wybuchowi atomówki typu Tsar-nie myślę o centrum wybuchu.
Możliwości klatki można zwiększyć poprzez uziemienie jej, wykonanie jej z materiałów o lepszych właściwościach przewodzących (miedziane) lub zbudować je z grubszych ścianek-tyle mi teoretycy podpowiedzieli.

Co do klatki Faradaya - najprostszą, którą chyba każdy w domu ma jest... kuchenka mikrofalowa. Przy okazji znakomicie izoluje przed promieniowaniem alfa i beta.
Żeby dobrze zabezpieczyć elektronikę, można użyć starej kuchenki mikrofalowej, żeby np. schować w niej laptopa i/lub kilka twardych dysków z ważnymi danymi i ukryć np. w piwnicy. Oczywiście w piwnicy należy zadbać o zabezpieczenie przed zalaniem itp.

Z tego co wiem to mikrofalówka nie jest klatką Faradaya.

Co do samochodów - bez problemów impuls EMP powinny przetrwać wszystkie stare diesle np. mercedes beczka. Poza tym stare silniki diesla mają taką zaletę, że spalą prawie wszystko.

Diesle mają tą zaletę że do rozruchu nie potrzebują iskry-jak benzyniaki. Jeżeli komputer (większość przed 2000r.) nie steruje paliwem to na pych powinien odpalić.


Na obecną chwilę nikt nie znalazł potwierdzenia czy testowano klatkę jako element umożliwiający przetrwanie elektroniki...
  • 0

#28

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Co do klatki Faradaya - najprostszą, którą chyba każdy w domu ma jest... kuchenka mikrofalowa. Przy okazji znakomicie izoluje przed promieniowaniem alfa i beta.
Żeby dobrze zabezpieczyć elektronikę, można użyć starej kuchenki mikrofalowej, żeby np. schować w niej laptopa i/lub kilka twardych dysków z ważnymi danymi i ukryć np. w piwnicy. Oczywiście w piwnicy należy zadbać o zabezpieczenie przed zalaniem itp.


Z tego co wiem to mikrofalówka nie jest klatką Faradaya.



Z założenia mikrofalówka musi być klatką Faradaya, przecież nikt nie dopuściłby na rynek urządzenia które siałoby po okolicy promieniowaniem. Zarówno obudowa (wewnętrzna i zewnętrzna), jak i szyba (z siatką z metalu) ekranują przed promieniowaniem. W teorii jeszcze wszystko powinno być uziemione, no ale to już zależy od stanu instalacji elektrycznej a z tym bywa różnie.
Zrób eksperyment - włóż do kuchenki telefon (tylko jej nie włączaj Dołączona grafika) tak żeby widzieć ekran - i popatrz na wskaźnik zasięgu.
  • 0



#29

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu prób nuklearnych:

Próby atomowe z udziałem ludzi


Użytkownik kamilus edytował ten post 05.12.2012 - 11:56

  • 0



#30

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu prób nuklearnych:

Próby atomowe z udziałem ludzi



Aby dowiedzieć się więcej na ten temat polecam artykuł: http://www.kontratek...0324134336.html

ZSRR wykorzystywało więźniów GUŁAG-ów do sprawdzania wpływu wybuchu na organizm ludzki. Niejednokrotnie kazano im przemaszerować przez strefę 0 kilkanaście minut po eksplozji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych