Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągłe uczucie Deja vu. Błagam o pomoc !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja miałem wiele dejavu w życiu ale tylko jedno było takie jak u ciebie - że wiedziałem co się zaraz stanie, i to się stało. To było dawno temu i do dzisiaj nie wiem co to było, może to jakiś rzadka odmiana dejavu?
  • 0

#17

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na przełomie liceum i studiów miałem to co Ty. Bardzo częste deja vu. Nosiłem się z pójściem do lekarza, ale jakoś samo przeszło i już od lat deja vu nie miałem, ale ja również raczej proponowałbym ci się zbadać, nic na tym nie stracisz.
  • 0



#18

Trybik0710.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie jeszcze raz. Trochę mnie przeraża wizja, że mogę mieć schizofrenię albo cokolwiek innego, więc teraz wypiszę wszystkie ,,objawy'' które zauważyłem u siebie w przeciągu 2 lat. Do każdego dopiszę jakiś argument potwierdzający. Pragnę też powiedzieć, że stają się one uciążliwe i wydaje mi się, że stają się one coraz mocniejsze. No to zaczynam.

-Ciągłe Deja Vu - To co napisałem na samym początku tematu. Bardzo często mam uczucie Deja Vu i w 60% przypadków wiem co się zaraz stanie i te rzeczy rzeczywiście się dzieją.

-Intuicja - Mam bardzo dobrą intuicję. Bardzo mi ona pomaga np. na lekcjach gdy jestem pytany. Jakiś ,,dziwny głos w głowie'' mówi mi odpowiedź która w 90% jest poprawna. Moja intuicja rzadko się myli. Najczęściej ,,pomaga'' mi na lekcjach lub w momentach, kiedy jestem o coś pytany ,,wyrywkowo'' czyli jak np. jakiś przechodzień się mnie o coś zapyta.

-Niepokój - Gdy wychodzę z moim psem (3 miesięczny szczeniak) na spacer, to cały czas mi się wydaje, że ktoś mnie obserwuje. Efekt ten znacząco się nasila podczas wieczornych spacerów. Gdy chodzę z moim psiakiem wieczorem i ktoś za mną idzie (nawet jak jest jakieś 300 lub 400 metrów za mną) to przyspieszam kroku i cały czas się odwracam, ponieważ boję się, że ten ktoś mnie śledzi i chce mi zrobić krzywdę.

-Przesłyszenia - Ciągle mam uczucie ,,przesłyszenia się''. Podam pewien przykład. Kładę się spać (wtedy najczęściej się to dzieje) i zaczynam przysypiać, lecz w pewnym momencie mam wrażenie, że z drugiego pokoju woła mnie moja Mamcia, więc idę sprawdzić czy wszystko OK i jak się pytam, czy mnie wołała to odpowiada, że nie. Czasem też jak jestem sam w domu albo jak Mamcia jest w drugim pokoju, to mam wrażenie jakby ktoś mnie wołał, ale nikogo nie ma. Zdarza mi się to jakieś 4 razy na tydzień.

-Problem z rozróżnieniem jawy od snu - Ten problem pojawił się u mnie niedawno - jakieś 3 - 4 miesiące temu. Idę sobie np. do sklepu i zaczynam myśleć o pewnych wydarzeniach które miały miejsce jakieś 2 dni temu. W pewnym momencie na moje myśli ,,nachodzi'' jakieś inne zdarzenie - zupełnie inne od tego o którym myślałem. Wtedy zaczynam myśleć o tym drugim zdarzenia, ale nie potrafię sobie przypomnieć czy to się stało na prawdę, czy mi się śniło.

Od pewnego czasu zauważyłem też u siebie, że nie mogę się skoncentrować na czytaniu ! Lubię czytać to nie sprawiało mi to żadnego problemu. Miesiąc temu się to zmieniło... Nie mogę w żaden sposób skoncentrować się na tym, co czytam. Ciągle umyka mi jakaś część tekstu, przez co muszę go czytać od nowa, albo czytam i nie potrafię zrozumieć tego, co czytam !

Czy to są jakieś początkowe objawy schizofrenii albo jakiejś psychozy ? Od razu mówię, że nie robię sobie żartów... Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam Trybik0710
  • 0

#19

mwojt7.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę że najważniejsze pytanie to to czy dobrze się wysypiasz ? Deja Vu często występuje gdy człowiek jest przemęczony niespaniem, może to być również związane z brakiem pewnych witamin lub substancji zapewniających właściwy sen. Są pewne symptomy schizofrenii paranoidalnej ale wydaje mi się że to raczej coś innego, wygląda jakby był pewien problem z hipokampem, jakieś zakłucenia między pamięcią krótkotrwałą i długotrwałą, raczej na poziomie chemicznym, nadmiaru/niedoboru jakichś hormonów lub substancji (np. kortyzolu (niepokój)).
  • 1

#20

Vanilia.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słońce ja Ci powiem tak.... wszystko co się dzieję w naszym życiu, ma jakieś sensowne wytłumaczenie. medyczne, fizyczne, chemiczne, psychologiczne.... zawsze..... nie masz się czym marwić, podejrzewam że każdy miewa czasem stan deja vu :P
  • 0

#21

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę że najważniejsze pytanie to to czy dobrze się wysypiasz ? Deja Vu często występuje gdy człowiek jest przemęczony niespaniem, może to być również związane z brakiem pewnych witamin lub substancji zapewniających właściwy sen. Są pewne symptomy schizofrenii paranoidalnej ale wydaje mi się że to raczej coś innego, wygląda jakby był pewien problem z hipokampem, jakieś zakłucenia między pamięcią krótkotrwałą i długotrwałą, raczej na poziomie chemicznym, nadmiaru/niedoboru jakichś hormonów lub substancji (np. kortyzolu (niepokój)).

Wystawiłbym podobną diagnozę.
  • 0

#22

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dajcie spokój jak by na podstawie deżawi stwierdzano schizofrenie to co drugi latał by w kaftanie. to, że ma się jeden z objawów (deżawi to objaw schizofrenii ?) + 4 dobrane objawy sobie pod siebie to nie znaczy, że trzeba podejrzewać schizofrenie - jestem przekonany, że każdy człowiek na ziemie mógł by dobrać do siebie objawy każdej z chorób, ale to nie oznacza, że np mając ból gardła trzeba podejrzewać raka krtani
  • 0

#23

koza1514.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Też mam czesto deja vu. Jak wyciagaliśmy silnik z malucha z kumplami to go podnosiliśmy za tył i nagle też wiedziałem co sie stanie. Przygniotłem sobie palec kładac malucha na ziemi. Wytłumaczenie tego mam takie że te sytuacje mi się śnią. Załozyłem sobie dzienniczek snow i o dziwo duzo snow mi sie spełnilo i zawsze mialem uczucie deja vu.
  • 0

#24

mike777.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam to samo co Ty Trybik ! Podaj do siebie namiar na skype / telefon zdzwonimy się.

Ja myślę, że przeżywałem takie samo życie już wcześniej, ostatnio zapisuje -5 dni wszystko na kartce i wszystko się spełnia.

Wcześniej kilka lat temu interesowałem się OBBE, LC, trawę paliłem ze 4 razy w życiu - moi znajomi palą tyle na tydzień.
Interesowałem się prawem przyciągania, i snułem wizje mojego życia.

Wydaje mi się też że może cofnąłem się w czasie i dlatego to pamiętam.

Może to z poprzednich żyć ?

Schizofrenia ?

Psychokineza ?

Szatan ?

Może to stres po przeprowadzce ?


Jeśli cokolwiek z tego jest możliwe to gdzie my żyjemy o co w tym wszystkim chodzi ??

Wczoraj zapisałem na kartce, że będę jechał taksówką i on nie będzie wiedział gdzie jechać, a jak mnie wysadzi to spytam gościa który będzie wysiadał z drugiej taksi o drogę a ten nie będzie jej znał. Miałem go nie pytać ale zapytałem i okazało się to prawdą.
Dalej wiem, że jak bym wzioł udział w konkursie to bym wygrał jakiś gadżet - dlatego zbojkotowałem.
Jak to możliwe że miałem takie same rozmowy, impreza była w pomieszczeniu w którym nie byłem nigdy ale które znałem już i wiedziałem, że w nim byłem tak samo z toaletami wiedziałem, że mają tam ciulowe toalety, ciasne i takie były wydawało mi się, że poprzednio strasznie się upiłem i wymiotowałem na jakiś skrzyniach, przez to zwolniłem się z pracy bo było mi wstyd, że tak zrobiłem postanowiłem obserwować i nic nie pić, oraz poszukać skrzyń i były skrzynie...


Dzisiaj w markecie to samo deja vu. Jakiś gówniarz nie chciał dopuścić mnie abym oddał koszyk. Przeprosiłem go a on nic dopiero jak fuknołem to się ruszył.

Jak to jest możliwe żeby nawet jeśli to wiem z poprzedniego życia, ze świadomego śnienia, widzieć dokładnie to samo przecież dużo interakcji zachodzi pomiędzy ludźmi, jak jest to możliwe, zobaczyć daną sytuacje kilka miesięcy lat wcześniej ?? Co nie mamy wyboru w życiu ? Każdy wybór prowadzi nas do tego samego ?

Nie pamiętam czy to mi się śniło czy co od tygodnia żyję w wielkim stresie gdyż rzeczywistość w której żyje stała się jak ze snu.

Mam wrażenie, że żyjemy mam poprawić się w tym życiu, śniło mi się, że stałem na wąskiej ścieżce i czekałem w kolejce do osądzenia jednak strach mnie sparaliżował i wskoczyłem ponownie do linii czasu - coś jakby woda po obu stronach ścieżki.

Może religie które mówią, że jesteśmy tutaj po to aby wyrwać się z nieskończoności w której żyjemy.

Normalnie to się na książkę nadaje...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych