Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moce Sidhi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niewiele w tym prawdy, praktycznie wcale. Chociaż wygląda to dość przekonująco, to od razu rzuca się w oczy fakt, że nie są to przypadkowe osoby, ale podstawione, czyli są ludźmi z jego szkółki.
Sama gestykulacja przypomina trochę hipnozę. W filmie jest pokazany pokaz hipnozy. Jedną z odmian hipnozy jest tzw. szybka indukcja hipnotyczna, co wygląda mniej więcej tak:

Chociaż metoda jest bardzo szybka i efektowna to ma też swoje wady, nie działa na wszystkich. Większość osób może w ogóle nie zareagować tak jak byśmy tego chcieli.
  • 0



#17

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szybkie chodzenie (lung-gom)


Brzmi bardzo podobnie do Feimao Jia, ze słynnych 72 sztuk świątyni Shaolin - czy to jest jakoś ze sobą powiązane PTR ?

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 10.01.2013 - 21:08

  • 0



#18 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Wygląda to tak jakby jej złamał kark :-)
Właśnie zawsze mnie to zastanawiało jak to jest, że ludzie od razu upadają, czy to dla potrzeb filmu :-).
Osobiście nie znam nikogo kto by był na takim seansie.
Czy faktycznie można z ludźmi robić takie rzeczy ? Czy jest to kwestia nacisku na tak zwane punkty witalne na ciele, czy słów jakie są wypowiadane.

Osobiście miałam kiedyś podobne doświadczenie. Było to rankiem, kiedy miałam kilkanaście lat.
Tata wybierał się do pracy i zwykł nastawiać radio na budzenie około godziny 6.00 rano, do czasu jego wyjścia radio grało..w związku z tym, że w kuchni nie było drzwi pamiętam,
że śniło mi się, jak ktoś mówi, podniesionym głosem, na dany temat..i wszystko cały ten dialog, ułożył się w konkretny sen.

Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, po przebudzeniu, że ten głos który słyszałam śniąc był głosem spikera, który opowiadał historię z mojego snu.
Podobne doświadczenia były przeprowadzane na studentach, puszczano im
muzykę( w trakcie hipnozy), bądź całe opowiadania, ukrytym gdzieś sprzętem
audio. Sprawiało to, że ich mózg zaczynał symulować historię, na które wpływ miały słyszane dźwięki.

Przykładowo, kobieta podczas hipnozy słyszała muzykę w stylu arabskim, hipnotyzer specjalnie
naprowadzą ją na dany temat, zaczęła więc opowiadać o swoim życiu w Starożytnym Egipcie :/

Wychodzi na to, że jesteśmy podatni na sugestie, tak samo może być, z medytacją, osiąganiem poziomów.
Może nam się wydawać, że przeżywamy dany stan, a tak na prawdę sobie to wmówiliśmy.
Podobnie ma się rzecz z nadprzyrodzonymi mocami. :roll:

Użytkownik mroova edytował ten post 10.01.2013 - 21:27

  • 2

#19

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Tak działają moce sidhi w praktyce.

http://www.youtube.c...e&v=TM2kudrm1kY

http://www.youtube.c...e&v=gEDaCIDvj6I

W pierwszym filmie jest pokazane, że tajemnicza moc mistrza działa tylko na podstawione osoby.
W drugim filmiku inny mistrzu dostaje oklep od zawodnika mma.


Zostawmy kuglarzy i przejdźmy do prawdziwych mistrzów :

http://www.youtube.com/watch?v=rZf4taeqht0

Wewnętrzne style są na prawdę niesamowite - tylko trzeba je zrozumieć i dojrzeć do nich; ja raczej nie potrafię.
  • 0



#20 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

z Miszczów to najbardziej lubię :

Takeshi Masters :D, może ktoś kojarzy tych wariatów. Tak na marginesie wtrącę.

http://www.youtube.com/watch?v=5juL4jncwYE

Wewnętrzne style są na prawdę niesamowite - tylko trzeba je zrozumieć i dojrzeć do nich; ja raczej nie potrafię.

...

"...jeszcze nie potrafię .." tak powinieneś napisać ;]
Ale wielki ten Pan w niebieskim Kimono ..:o

Użytkownik mroova edytował ten post 10.01.2013 - 21:37

  • 1

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem sobie ten filmik z mistrzem. We wszystkich scenach ktoś chce go obalić a on stawia opór. Widzimy jednego kolesia który siłuje się z nim a potem podłącza się drugi i pcha tego pierwszego (pcha jak to zabrzmiało ;] ) W takiej sytuacji ich siła się nie sumuje w równych proporcjach, ten drugi dokłada się w niewielkim stopniu. A biorąc pod uwagę jak ten mistrz się ustawił to nie mają szans go przewrócić. T Jakby 10 chłopa pchało ciężarowe auto w ten sposób że jeden pcha drugiego to efekty będą marne.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych