Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie jestem towarzyski - co robić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#31

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam narzeczoną, która nie wymaga ode mnie tego czego wymaga większość kobiet, nie chodzimy na wesela, imprezy, dyskoteki itp. Prawie wszystkie wspólne wieczory spędzamy tylko we dwoje od ponad 8 lat!!! Siadamy po pracy z butelką Cognacu, Brandy lub Bourbonu, przy dobrym żarciu


Wow. Gdzie znalazłeś taki skarb?



#32

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wow. Gdzie znalazłeś taki skarb?


W liceum :)
Tak czy siak musieliśmy się dotrzeć i bywało ciężko ale to już za nami. To się czuje:)

#33

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wow. Gdzie znalazłeś taki skarb?


Nie narzekaj, sporo takich się zdarza.



#34

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Dave1 jak widać na załączonym obrazku jest wielu czujących podobnie do Ciebie. I to cieszy, że nie jest się samemu bo to oznacza, że nasz odchył zawiera się w granicach normalności


Albo po prostu to forum przyciąga osobowości patologiczne hehe


Mam nadzieje, że jest to powiedziane żartem ponieważ jest to obraźliwe. Być innym niż masy idące tym samym torem, mające zero indywidualności, zdanie jakie mają jest wpojone i narzucone przez reszte szarej masy - nie oznacza być patologicznym. Jak dla mnie to właśnie te masy odstają od normalności, a pozostałe jednostki zostały wyparte przez całą resztę.



#35

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dużo jest takich dziewczyn. Ale co to za życie gdy oboje osób jest introwertykami? Życie trzeba smakować nie tylko siedząc w dwójkę.

BrainCollector@

Avenarius jest zatwardziałym nacjonalistą i takież posiada poglądy. Musisz spełniać jego warunki by być uznanym za normalnego. ;)



#36

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dużo jest takich dziewczyn. Ale co to za życie gdy oboje osób jest introwertykami? Życie trzeba smakować nie tylko siedząc w dwójkę.


Dla Ciebie smakowanie życia jest czym innym niż dla introwertyka... zresztą cały obraz jest dużo szerszy, chodziło po prostu o pokazanie ogólnego zarysu bez zbędnych w tym przypadku szczegółów.

#37

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vogozuse@

Jestem (teraz czasem jestem) introwertykiem. Miałem kilka dziewczyn z którymi często spędzałem w ten sposób czas i nadal bardzo dużo spędzam samotnie. Ale z drugiej strony wiem ile się w ten sposób traci i dlaczego warto "bywać" tu i tam. Do wszystkiego można się przyzwyczaić i zmienić siebie na wzór który jest praktyczniejszy.

Życie samotnika jest jednorodne, monotonne i nie ma czego potem wspominać. Nie polecam z własnego doświadczenia, nie z moich wymysłów.



#38

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avenarius jest zatwardziałym nacjonalistą i takież posiada poglądy. Musisz spełniać jego warunki by być uznanym za normalnego. ;)


No ba, nazbyt delikatnie to ująłęś Mylo, ja jestem wręcz reakcyjno-burżuazyjnym faszystą.



Dave1 jak widać na załączonym obrazku jest wielu czujących podobnie do Ciebie. I to cieszy, że nie jest się samemu bo to oznacza, że nasz odchył zawiera się w granicach normalności


Albo po prostu to forum przyciąga osobowości patologiczne hehe


Mam nadzieje, że jest to powiedziane żartem ponieważ jest to obraźliwe. Być innym niż masy idące tym samym torem, mające zero indywidualności, zdanie jakie mają jest wpojone i narzucone przez reszte szarej masy - nie oznacza być patologicznym. Jak dla mnie to właśnie te masy odstają od normalności, a pozostałe jednostki zostały wyparte przez całą resztę.


No można to sobie i tak tłumaczyć dla poprawy samooceny ;)

Użytkownik Avenarius edytował ten post 10.11.2012 - 17:57


#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avenarius@

Z każdym postem tylko utwardzasz stereotypy. Potem narzekaj że ktoś Ci mówi tak a nie inaczej. ;)



#40

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bycie zamkniętym nie oznacza bycie nudnym czy bycie człowiekiem który nie ma czego wspominać. To, że jest się zamkniętym na pustych ludzi, obgadujących wszystko i wszysykich jakby własnego życia nie mieli i.t.d. , że nie ma się co tu ukrywać śmieciowych wspomnień (trudno je uznać za przydatne) gdzie na/po imprezie odpierdzielało się głupoty i cokolwiek co robi większość dzisiejszych ludzi, nie oznacza, że my nie mamy powodów do wspomnień, jedyne czego nam brakuje to ludzi normalnych z którymi można spędzić miło czas nie koniecznie gadając o tym kogo się przeleciało, jak, kiedy, ile razy, czego debilnego się nie odwaliło, z kim, po ilu itd. Bo jak narazie to siedząc i na przerwach w zajęciach siedząc ze swoją grupką, obok czyli pozostali mają główne tematy - dziewczyny, chłopacy - czyli narzekanie na swoich "kochanych/e", opierniczanie tyłków innych osób, co było na/po kolejnym melanżu. Sorry, ale jak tak ma wyglądać otwartoś i normalność to wolę zgnić samemu.



#41

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylo, życie introwertyka absolutnie nie oznacza bycia samotnikiem. Przynajmniej nie z mojej perspektywy. Biorę tyle ile mi potrzeba - albo mówiąc inaczej - tyle by flaki mi się w żołądku nie przewracały z nadmiaru bodźców z otoczenia.

Po drugie piszesz, że dużo się traci i można się przyzwyczaić... dla mnie jako introwertyka naprawdę niewiele tracę a zmuszanie się DO - sprawi, że będe się czuł nieswojo, niekomfortowo a w końcu ciągnąc to dalej - nieszczęśliwie.
Wiem bo próbowałem, nieraz

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że ktoś widzi w innych pustość jest zwykle spowodowane trudnością zauważenia wartości człowieka. Jeśli prześlizgujemy się po znajomościach to oczywistością jest że nie zauważymy głębi człowieka, bo w powierzchownych relacjach mało kto prezentuje swoją odmienność i wyjątkowość.

Potrzeba do tego empatii i społecznego obycia. Ich się nie wytrenuje siedząc samemu.


Vogozuse@

Nikt nie karze być otwartym dla innych cały czas. Ale zamykanie się w bezpiecznym bunkrze z jedną osobą to samobójstwo społeczne.



#43

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avenarius@

Z każdym postem tylko utwardzasz stereotypy. Potem narzekaj że ktoś Ci mówi tak a nie inaczej. ;)


Pociesza mnie to że Ty ramię w ramię z innymi młodymi członkami komsomołu, z pomocą partii i pod światłym kierownictwem naszych Najukochańszych Przywódców zajmujesz przodującą pozycję w walce ze wszelkimi stereotypami oraz zabobonami na odcinku tego forum.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 10.11.2012 - 18:30


#44

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vogozuse@

Nikt nie karze być otwartym dla innych cały czas. Ale zamykanie się w bezpiecznym bunkrze z jedną osobą to samobójstwo społeczne.

Mylo sorry ale tylko jedno mi się teraz ciśnie na usta:
Dramatyzujesz! Wyolbrzymiasz gdzie nie trzeba i umniejszasz gdzie wygodniej. Nonsensem byłaby dalsza dyskusja z Tobą...

#45

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

https://www.youtube.com/watch?v=fYFZJamQpEE

Napisałeś na forum internetowym, czyli w miejscu gdzie jest cała masa takich jak ty i prosisz o rade ludzi którzy mają ten sam problem. Na jaką odpowiedz liczysz? Równie dobrze sam mozesz sobie odpowiedziec bo nie oszukujmy się jesteś wśród swoich ;)

Nie martw się, ja też nie lubie ludzi i mas, od niedawna zmieniłem swoje życie towarzystkie, poszerzam kontakty bo w koncu mi się to przyda a mając grupkę znajomych zawsze można zrobić selekcję ;)Ja mimo wszystko polecam ci się zmienić. Wyjdz raz na dwa tygodnie potem częsciej a zobaczysz jakie życie może być ciekawe.
Człowiek jest istotą stadną i musi przebywać wsród ludzi i nie sluchaj ludzi którzy przegrali życie na tym czy innym forum, no chyba wolisz rozmowę z dziewczyną niż z nerdami z for :D

ps

jedyne czego nam brakuje to ludzi normalnych z którymi można spędzić miło czas nie koniecznie gadając o tym kogo się przeleciało, jak, kiedy, ile razy, czego debilnego się nie odwaliło, z kim, po ilu itd.

Przecież na swiecie nie ma tylko takich ludzi. Juz patrząc na to forum jest pełno ludzi z którymi mozna normalnie pogadac na ciekawe tematy tylko, że ci ludzi siedzą w domu i jęczą, że są same pustaki. Błędne koło aż śmiać sie chce. Żeby kogos poznać trzeba wyjść z domu a nie z góry twierdzić, że jest jak nie jest ;s

Użytkownik  edytował ten post 10.11.2012 - 19:03



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych