Skocz do zawartości


Zdjęcie

DYNAMO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1

nerka123.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siema!
Chciałem pokazać coś co mnie zaciekawiło ostatnio. Mianowicie chodzi o program na Discovery "Więcej niż magia". To co koleś w nim pokazuję to... no niektóre sztuczki to masakra. Możliwe, że większość z was to już widziała, ale wrzucam. Wrzucam to tylko dlatego, że koleś jest niesamowity a nie widziałem wczesniej tematu o nim i jego iluzji.

Dynamo, właściwie Steven Frayne (ur. 17 grudnia 1982 w Bradford) – brytyjski iluzjonista. W Polsce znany głównie z programu Więcej niż magia emitowanego na Discovery Channel.
Dynamo wychował się w mieście Bradford w Anglii Północnej. Sztuki magicznej nauczył go dziadek, od którego czerpał inspirację. W szkole dokuczali mu inni koledzy, którzy spychali go z pobliskiego wzgórza w koszu. Steven poprosił dziadka o pomoc, a on pokazał mu jak sprawić żeby nie mogli go podnieść. To była pierwsza sztuczka jaką Dynamo zrobił w życiu.

W wieku 19 lat postanowił, że zajmie się profesjonalnie sztuką magiczną. w swoich pokazach połączył iluzję z kulturą hip-hopową, co wyróżnia go spośród innych iluzjonistów. U Frayne'a zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna.
źródło: Wikipedia





Jeżeli był już temat o nim to proszę o usunięcie lub przeniesienie.
Odcinków póki co jest 5, polecam obejrzeć wszystkie.

Użytkownik nerka123 edytował ten post 30.10.2012 - 23:43

  • 1

#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poczytaj co o nim sądzą miłośnicy iluzjonistyki.
http://forummagic.pl....php?f=7&t=6584

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 31.10.2012 - 07:56

  • 0

#3

nerka123.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z chęcią poczytam :)
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłem kiedyś adminem na tym forum, ale dorwała się do niego gimbaza i odszedłem.

Dynamo, magik jak magik. Triki całkiem niezłe robi, może lepsze niż criss angel. Ale wszystkie te efekty mają racjonalne wyjaśnienie.
  • 3



#5

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U Frayne'a zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna.
źródło: Wikipedia

Jeżeli był już temat o nim to proszę o usunięcie lub przeniesienie.


Już trochę było o nim, choćby w tym temacie: http://www.paranorma...__1#entry517435

Ja wiem, że cytat za wikipedią, ale po co informacja o chorobie jelit?
  • 0



#6

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Poczytałem ten wątek na forum iluzjonistycznym i dalej niczego się nie dowiedziałem.
Jeśli to wszystko ma wytłumaczenie racjonalne to jak np wytłumaczyć to, że w butelce pojawiła się komórka?
  • 0

#7

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli to wszystko ma wytłumaczenie racjonalne to jak np wytłumaczyć to, że w butelce pojawiła się komórka?

Masz na myśli trick z ok. 16-stej minuty w filmiku, w pierwszym poście?
Kiedy Dynamo bierze do ręki pustą butelkę, "ofiara" wyciąga telefon, jednocześnie Dynamo chowa tą butelkę za siebie i wyciąga drugą butelkę z telefonem w środku (dostaje ją od osoby stojącej za nim). W momencie kulminacyjnym telefon wpada za pazuchę kurtki Dynamo. Po tricku Dynamo odchodzi z podstawionym gościem (który to trzyma w ręku pustą butelkę).
  • 0

#8

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Jeśli to wszystko ma wytłumaczenie racjonalne to jak np wytłumaczyć to, że w butelce pojawiła się komórka?

Masz na myśli trick z ok. 16-stej minuty w filmiku, w pierwszym poście?
Kiedy Dynamo bierze do ręki pustą butelkę, "ofiara" wyciąga telefon, jednocześnie Dynamo chowa tą butelkę za siebie i wyciąga drugą butelkę z telefonem w środku (dostaje ją od osoby stojącej za nim). W momencie kulminacyjnym telefon wpada za pazuchę kurtki Dynamo. Po tricku Dynamo odchodzi z podstawionym gościem (który to trzyma w ręku pustą butelkę).


Koleś musi mieć dostawczaka za sobą... W końcu tyle modeli telefonów może się trafić :D
  • 1

#9

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up

Myślę, że głównie polują na użytkowników iPhonów. Inną kwestią jest to, że "ofiara" też może być podstawiona.

Użytkownik chrumtataj edytował ten post 04.11.2012 - 17:25

  • 0

#10

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pod to zapewne tak, ale ciekawe jak z taką sztuczką jak się przechodniom pokazuje ją.

U nas proste, szukasz kogoś kto wygląda jak debil(czyt. hipstera). I już masz kogoś z iCrapem :D
  • 0

#11

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pod to zapewne tak, ale ciekawe jak z taką sztuczką jak się przechodniom pokazuje ją.

U nas proste, szukasz kogoś kto wygląda jak debil(czyt. hipstera). I już masz kogoś z iCrapem


A skąd pewność, że przypadkowy przechodzień to przypadkowy przechodzień, a nie podstawiony przechodzień?
  • 0



#12

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pod to zapewne tak, ale ciekawe jak z taką sztuczką jak się przechodniom pokazuje ją.

U nas proste, szukasz kogoś kto wygląda jak debil(czyt. hipstera). I już masz kogoś z iCrapem


A skąd pewność, że przypadkowy przechodzień to przypadkowy przechodzień, a nie podstawiony przechodzień?


Ale jeśli jest podstawiony to jest dalej przechodniem? W końcu przechodzień to osoba przechodząca. Podróżuje z punktu A do B, jeśli punktem B jest Dymano, to czy jest to dalej przechodzień?
  • 0

#13

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widziałam program o nim w TV ^^ Ciekawe, jak chodzi po wodzie. Normalnie w Londynie aż policja z rzeki go ściągnęła x)
Co do telefonu, to ja mam przy moim przywieszki dwie, więc jeśli rzeczywiście ten trick polega na tym, co powiedział chrumtataj, to by mu nie wyszło :<
  • 0

#14

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do telefonu, to ja mam przy moim przywieszki dwie, więc jeśli rzeczywiście ten trick polega na tym, co powiedział chrumtataj, to by mu nie wyszło :<

Co skutecznie zmniejsza do zera prawdopodobieństwo, że wybrałby Cię do tricku, jeśli "ofiara" nie jest osobą podstawioną.

A co do chodzenia po wodzie, w momencie kiedy przepływają kajaki, ten po prawej jakby ześlizguje się na lewo, co sprawia wrażenie, że pod taflą wody jest inna powierzchnia. Do tego kajakarze bardzo płytko wiosłują.
  • 1

#15

Alka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gość rzeczywiście jest dziwny. No bo kto normalny schodzi po ścianie budynku? ;p Co o tym myślicie?

Użytkownik Alka edytował ten post 18.11.2012 - 15:00

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych