Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tybetańskie amulety ochronne


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Dołączona grafika
Sipa-ho jest tybetańską tanką ochronną, które są bardzo popularne w tybetańskich domostwach, harmonizującą energię jednostki i wpływy planetarne. Zazwyczaj jest umieszczana nad drzwiami wejściowymi do domu aby chronić mieszkańców przed złymi duchami oraz nieszczęściem. Może być również wystawiana przy specjalnych okazjach, jak ślub, wprowadzanie się do nowego domu lub wtedy, kiedy ktoś umiera. Powyższa tanka jest tylko jednym z rodzajów Sipa-ho.




Dołączona grafika
Amulet Kalaczary – jeden z najbardziej popularnych symboli ochronnych w Tybecie, zwany "Potężnymi 10 sylabami". Jest to symbol opisujący funkcjonowanie energii w mikro i makrokosmosie - opisujący zależności miedzy energia ludzkiego ciała i wszechświata - harmonizujący wszelkie zaburzenia i negatywne wpływy. Używa się go jako ochrony, amuletu, błogosławieństwa. Często spotykany nad, w, lub po obu stronach drzwi i okien aby chronić pomieszczenie przed zaburzeniami i niekorzystnymi wpływami geomantycznymi, na flagach modlitewnych, ozdobnych relikwiarzach itp.




Dołączona grafika
Amulet ochronny Zielonej Tary.




Dołączona grafika
Amulet ochronny Tary Sosor Drangmy, chroniący przed negatwnościami, przeszkodami i nieszczęściem. Szczególnie przydatny dla małych dzieci.




Dołączona grafika
Amulet ochronny 21 mantr Zielonej Tary.




Dołączona grafika

Dołączona grafika
Amulety ochronne Awalokiteśwary.




Dołączona grafika

Dołączona grafika
Amulety ochronne Garudy przeciwko złośliwym wpływom ośmiu klas istot, a w szczególności tym powodowanym przez Nagów.




Dołączona grafika
Amulet Simhamukhi przeciwko klątwom, urokom, złym czarom i wszelkim rodzajom przeszkód.




Dołączona grafika
Amulet Hayagriwy przeciwko zlośliwym duchom.




Dołączona grafika
Amulet Dordże Drollo, groźnej formy Padmasambhawy, szcególnie chroniący przed chorobami zakaźnymi.




Dołączona grafika
Amulet Atisi, który oczyszcza karmę, gdziekolwiek się znajduje.




Dołączona grafika
Amulet do ochrony przeciw szaleństwu i psychicznemu opętaniu.




Dołączona grafika
Amulet przeciwko chorobom i problemom spowodowanym przez duchy Gyalpo.




Dołączona grafika
Amulet z termy Dudjom Tersar przeciwko chorobom i problemom spowodowanym przez duchy Gyalpo.




Dołączona grafika
Amulet z termy Dudjom Tersar przeciwko chorobom i problemom spowodowanym przez duchy Gyalpo.




Dołączona grafika

Dołączona grafika
Amulety namalowane zgodnie z wizją V Dalajlamy, służące do kontrolowania demonów.




Dołączona grafika
Amulet przeciwko ośmiu klasom złośliwych istot.




Dołączona grafika
Amulet Dżambhali aby pomyślnie wiodło się finansowo.




Dołączona grafika
Amulet sprowadzający szczeście i pomyślność.




Dołączona grafika
Amulet z termy Tathonga Gyalpo usuwający groźby trzęsienia ziemii.




Dołączona grafika
Amulet ochronny przeciwko pogryzień przez psy, dla tych co przemierzają na pieszo Nepal, Indie czy gdziekolwiek indziej.




Dołączona grafika
Amulet Ochronny Lwa do ochrony przeciw negatywnym układom planet.
  • 6



#2 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

Świetnie ale może jakaś instrukcja obsługi do tego....? Że sobie wydrukuję? tak? wsadzę do portfela i pstryk.... Coś tam nie wiem nie będzie trzęsienia ziemi w promieniu 10 m ode mnie czy też psy będą mnie nie gryzły już nigdy....? Nie wiem może trzeba to jakoś poświęcić jak figurkę z Jezuskiem i św. Krzysztofem i postawić w samochodzie tudzież przyczepić do lusterka żeby dyndało... Bo nie kumam

Wybacz że ironizuję ale pytam całkiem serio

Co ja mam z tym zrobić żeby to działało?


Patrzyć się nie wiem 10 minut dziennie?? wydrukować powiesić nad łóżkiem? czy może być czarno biały druk? bo na highdetalu na te pierwsze kolorowe to chyba szkoda tuszu.... Jestem agnostykiem ale umysł mam otwarty nawet.... na autowkręt mentalny że mi to jest w stanie pomóc więc w ramach testu sprawdzę czy to działa....

Jakieś sugestie ramowe odnośnie metodologii eksperymentu - pisać :roll:
  • 0

#3

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, to nie bardzo chodzić może o znaczenie dosłowne, a raczej wpływ na twoje nastawienie do świata i układu "energii wewnętrznych".Wiara że taki amulet działa już może wpływać na twoje zachowanie i chronić przed konkretnymi sytuacjami.
  • 2



#4 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Widziałem już gdzieś takie znaki. Co więcej rysuje podobne kiedy jestem czymś zajęty... Według mnie wystarczy sobie takie coś wizualizować, lub nosić obrazek przy sobie i ciągle myśleć, że to działa. Autosugestia czyni cuda.
  • 0

#5

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czym to się różni od katolickich medalików "ochronnych"
Religijny bełkot nie mający nic wspólnego z prawdą, ale wielu uważa go za coś bardziej realnego niż nasze medaliki bo ten bełkot jest egzotyczny -_-

Działa podobnie jak te wierzenia w przepowiednie majów. Brednie wyssane z palca ale wielu wierzy bo są one z dalekich krajów, a tam ludzie "nie mogą się mylić"
  • 0

#6

Greed.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam jeden taki amulet, dostałem dawno temu od taty który jest buddystą. Wybaczcie ale nie mam jak wstawić fotki
  • 0

#7

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o działanie amuletów to powiem tak że wszystko zależy od nastawienia danej osoby. Dla jednych będą to nic nie znaczące bazgroły i pewnie takie osoby może jedynie rozboleć głowa od patrzenia na nie, :) jednak jeśli komuś wyzwalają się np. jakieś uczucia, o których wcześniej nie myślał to znaczy że pewnie mamy związek z danym symbolem. Tak ja to odbieram. Zresztą wszystkie te symbole mają określenie [Tadrol] czyli wystarczy je zobaczyć, nosić a już nam pomagają. Na końcu więcej na ten temat.

Jak pisze Namkhai Norbu Rinpocze (Praktyki rytualne Dzogczen):
Jeśli (dany symbol) zetknie się z osobami niepraktykującymi, pomoże im w chwili śmierci, ponieważ stwarza dobrą przyczynę. Ogólnie mantra wyzwolenia poprzez kontakt z 6 właściwościami dla wyzwolenia /sgrol.ba.drug.rten / posiada sześć charakterystycznych cech, ponieważ mamy 6 zmysłów i dzięki któremuś z nich można wytworzyć przyczynę przyszłego wyzwolenia.

Kiedy widzimy litery mantry ustala się potencjalna przyczyna wyzwolenia. Posiadanie jej, noszenie rozwija naszą przejrzystość ma pozytywny wpływ na rozwój naszej praktyki. W Tantrze Tag.drol szczegółowo wyjaśnia się jak ją przygotować, których mantr używa się wraz z nią, które dni mają znaczenie, itd.

Mówi się również że każde miejsce w którym śpiewa się Pieśń Wadżry staje się świętym miejscem, miejscem gdzie uobecnia się energia. Oznacza to że energia jest w stanie wszczepić przyczynę wyzwolenia w kontinuum istot, które odwiedzają to miejsce.

Jest oczywiście prawdą, że każdy, kto jest obecny podczas jej śpiewania wprowadza do swego strumienia umysłu pozytywną przyczynę. Tatry uważają, że kiedy śpiewa się Pieśń Wadżry tysiące dakiń są obecne, ponieważ reprezentują one energię i mądrość z którymi jednoczymy się podczas śpiewania tej Pieśni.


/edit

Jego Świątobliwość Dalaj Lama powiedział, że posiadanie mantry OM MANI PEME HUM zapisanej w komputerze na twardym dysku działa jak koło modlitewne - twardy dysk obraca się setki tysięcy, miliony razy kiedy korzystamy z komputera co daje ten sam efekt i błogosławieństwo dla otoczenia co obracanie kołem wypełnionym mantrami. Można zadedykować zasługę po każdym uruchomieniu komputera!

Jak pisze Lama Zopa Rinpocze koła modlitewne są uważane za mandale, przejawienie bóstwa którego mantrę zawierają i wszędzie tam gdzie się znajdują buduja pole mocy - czysta krainę owego bóstwa. Najpopularniejsze są koła zawierające minimum 100.000 do kilku milionów (obecnie dzięki zastosowaniu klisz mikrofilmowych może i miliardów) mantr Mani.

Miejsce gdzie znajduje się koło modlitewne jest czysta krainą bóstwa, samo dotknięcie go oczyszcza wiele negatywnej karmy, nawet jeden obrót nim to wielkie nagromadzenie zasługi. Jeśli koło zawiera 100 000 mantr - jeden obrót to jak recytacja 100 000 mantr i długie odosobnienie.


Wyzwolenie przez noszenie (tadrol). Dotyczy ono wszelkich amuletów, mandal, mantr, świętych tekstów i wizerunków, a także term noszonych jako błogosławieństwo lub dotykanie nimi np. głowy, serca, gardła zmarłej czy umierającej istoty.

Dołączona grafika
(ujrzenie mantry Hanu oczyszcza negatywną karmę zgromadzoną przez 300 mln eonów)
Eon – największa formalna jednostka geochronologiczna, dzieląca się na ery i wynosząca co najmniej 500 mln lat.

Użytkownik PTR edytował ten post 23.10.2012 - 18:59

  • 1



#8

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(ujrzenie mantry Hanu oczyszcza negatywną karmę zgromadzoną przez 300 mln eonów)


Czyli każdy, kto przejrzy ten temat (a w nim ostatni post), oczyści swoją negatywną karmę? :)
  • 1



#9

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na to wygląda :)
ale pomyśl ile miliardów ludzi nie będzie (z najróżniejszych powodów) miało takiej możliwości.

Jak jeszcze coś znajdę to zamieszczę.
  • 1



#10

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miło z twojej strony. Nawet jeśli ktoś nie wierzy w działanie tego typu amuletów, ale poczuje się dzięki nim lepiej, lżej to już ma duże znaczenie bo czerpią z tego wszyscy w jego otoczeniu :)
  • 0



#11

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że ktoś żyje w najwyżej położonym terenie na ziemi nie czyni z jego przesądów czegoś b.autentycznego. Te amulety mają tyleż samo mocy sprawczej co jakieś św. patyki Pigmeja.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 25.10.2012 - 06:12

  • 0

#12

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Placebo. Bardzo ciekawe zjawisko.

Użytkownik Halloween edytował ten post 25.10.2012 - 12:14

  • 0

#13

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na razie to po przyjrzeniu się tej mantrze oczy mnie bolą :P
Mam to samo co Doomin- też rysuję takie znaczki. Nawet dwa z tej mantry są podobne.

Co do samych symboli- myślę, że tu kluczowa jest wiara. Choć gdzieś czytałem, że kształty jakoś oddziaływają na podświadomość.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych