Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjaśnić niewyjaśnione - pakt z diabłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#106

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Renata ty także mylisz satanizm. Kościół szatana to tylko jedna z mnogich form satanizmu. I z tego co widzę mieszasz typowy satanizm deistyczny z satanizmem teistycznym.
I mam taką drobną uwagę szatan nie pisze się wielką literą, bo to (w brew temu co ludzie twierdzą) nazwa funkcji, nie imię. Imię szatana to Samael powstałe (wedle gnozy) przed stworzeniem świata gdy JHWH był tylko imionami, a najważniejszym z nich było Sa'el pomiędzy nie dostał się znak "mem" który w ten sposób utworzył Samaela (Bóg który truje, odurza, narkotyzuje) występującego zwykle jako podwojona literka "mem" od Malach Mawet - czyli anioł śmierci.
To była taka drobna dygresja co nazwy, a teraz satanizm. Jak najbardziej w satanizmie zdarzają się gwałty, zoofilia, nekrofila, morderstwa dzieci, czy rytualny kanibalizm. Mówisz, że to domena "pseudo-szatanistów". Zmartwię Cię, to jest satanizm i niektóre jego nurty są dużo starsze od książeczki LaVey'a. Zbiorczy termin satanizm odnosi się również do tych (marginalnych, często tylko regionalnych) kultów.
Dlatego jeśli chcesz unikać (przynajmniej wśród ludzi znających trochę temat) posądzeń o gwałty, morderstwa, i tym podobne używaj sformułowania satanizm deistyczny (bądź ateistyczny) chociaż w tym przypadku nie ma mowy o podpisaniu paktu z diabłem jako istotą (pakt jest tylko aktem afirmacji), albo mów satanizm laveyański (filozoficzny) w którym chyba też nie ma jako takiego paktu z diabłem (mimo wszystko jest to odnoga satanizmu ateistycznego w której szatan jest tylko figurą retoryczną), ale mogę się w tej kwestii mylić.

Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 28.03.2013 - 09:36

  • 2

#107

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się, skoro jest tyle sceptyków i uważają podpisanie paktu z diabłem za totalną głupotę i coś co nie ma prawa istnieć, to dlaczego na dowód nie nagrają filmu w którym tworzą cyrograf, wypisując jakieś życzenia, które później łatwo byłoby zweryfikować (w sensie, czy się spełniły)?
  • 0

#108

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak już napisałem wcześniej - podpisałem to coś... i co? nie dostałem niczego, a prosiłem o niewiele. Pakt/Cyrograf jest jedną z największych ściem. Jeżeli było by to prawdziwe, to wszyscy teraz i na wieki byli by w miejscu zwanym "raj na ziemi" (zaraz za granicą polski), mieli by skrzydła i pełno forsy, leniliby się i nie pracowali. Obecnie sam nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć... Z jednej strony jestem katolikiem, który chce wierzyć, że istnieje jakaś siła, a z drugiej ateistą, który udowodnił nieistnienia "szatana"... To naprawdę rozdziera wewnętrznie. Ja muszę z tym żyć! A ty mówisz, że w życiu jest ci ciężko jak rodzice nie chcą ci kupić iphona!!!
To by było na tyle, zapewne teraz będą posty typu "On chciał abyś stał się ateistą/ osłabła twoja wiara i dlatego po podpisaniu cyrografu stałeś się tym kim jesteś"
Serio, jeśli pojawia się takie posty, stracę wiarę w ludzkość. Żyjemy w XXI wieku, a nie w... no nie wiem XV, by wierzyć, że pakt jest czymś prawdziwym.
A na koniec dajemy suchara :
- Czemu dziecko idące do piekła nie jęczy?
- Bo piekło je tak samo, jak z tamtym panem spod stokrotki!KAA-BOOOM!
Kurde, teraz to dostanę warna...

Użytkownik Nothing edytował ten post 29.03.2013 - 14:44

  • 0

#109

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak już napisałem wcześniej - podpisałem to coś... i co? nie dostałem niczego, a prosiłem o niewiele. Pakt/Cyrograf jest jedną z największych ściem. Jeżeli było by to prawdziwe, to wszyscy teraz i na wieki byli by w miejscu zwanym "raj na ziemi" (zaraz za granicą polski), mieli by skrzydła i pełno forsy, leniliby się i nie pracowali. Obecnie sam nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć... Z jednej strony jestem katolikiem, który chce wierzyć, że istnieje jakaś siła, a z drugiej ateistą, który udowodnił nieistnienia "szatana"... To naprawdę rozdziera wewnętrznie. Ja muszę z tym żyć! A ty mówisz, że w życiu jest ci ciężko jak rodzice nie chcą ci kupić iphona!!!
To by było na tyle, zapewne teraz będą posty typu "On chciał abyś stał się ateistą/ osłabła twoja wiara i dlatego po podpisaniu cyrografu stałeś się tym kim jesteś"
Serio, jeśli pojawia się takie posty, stracę wiarę w ludzkość. Żyjemy w XXI wieku, a nie w... no nie wiem XV, by wierzyć, że pakt jest czymś prawdziwym.
A na koniec dajemy suchara :
- Czemu dziecko idące do piekła nie jęczy?
- Bo piekło je tak samo, jak z tamtym panem spod stokrotki!KAA-BOOOM!
Kurde, teraz to dostanę warna...



Pewnie nie miałeś nic do sprzedania.
  • 1



#110

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nothing, ja mysle ze od poczatku nie miales szansy dostac tego o co prosiles. Zakladajac ze diabel to oszust , klamca i kretacz nie mozna oczekiwac ze wywiaze sie z jakiejkolwiek obietnicy czy zawartego paktu.Jego jedynym celem jest zniszczyc czlowieka. Zwrociles sie do niego i poprosiles o cos , w zamian ofiarowales dusze. W momencie tego ofiarowania ,odrzuciles Boga .Okresliles sie . "Przeszedles na ciemna strone mocy" . Stalo sie .
Skoro juz sie stalo, to wytlumacz mi z jakiego niby powodu diabel mial wypelnic obietnice czy inaczej, Twoje oczekiwania? Moim zdaniem to rzeczywiscie jest tak jak napisales , on juz Cie zdobyl, nie potrzebuje sie wysilac. Mysle ze dostac cos od diabla mozna tylko na etapie pokus. Nagroda ? Od diabla??? Jestes az tak naiwny?
  • 0

#111

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nothing, ja mysle ze od poczatku nie miales szansy dostac tego o co prosiles. Zakladajac ze diabel to oszust , klamca i kretacz nie mozna oczekiwac ze wywiaze sie z jakiejkolwiek obietnicy czy zawartego paktu.Jego jedynym celem jest zniszczyc czlowieka. Zwrociles sie do niego i poprosiles o cos , w zamian ofiarowales dusze. W momencie tego ofiarowania ,odrzuciles Boga .Okresliles sie . "Przeszedles na ciemna strone mocy" . Stalo sie .
Skoro juz sie stalo, to wytlumacz mi z jakiego niby powodu diabel mial wypelnic obietnice czy inaczej, Twoje oczekiwania? Moim zdaniem to rzeczywiscie jest tak jak napisales , on juz Cie zdobyl, nie potrzebuje sie wysilac. Mysle ze dostac cos od diabla mozna tylko na etapie pokus. Nagroda ? Od diabla??? Jestes az tak naiwny?



Zawsze może przejść na inną stronę. Jest ich pewnie jeszcze kilka.
  • 1



#112

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zawsze może przejść na inną stronę. Jest ich pewnie jeszcze kilka.



Pewnie tak, jednak my tutaj mowimy o tej jednej, konkretnej.
  • 0

#113

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Zawsze może przejść na inną stronę.   Jest ich pewnie jeszcze kilka.



Pewnie tak, jednak my tutaj mowimy o tej jednej, konkretnej.



Takie zawężanie tematu wprowadza w błąd.
  • 0



#114

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlaczego w blad? Pozwol ludziom wierzyc w co chca .
  • 0

#115

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego w blad? Pozwol ludziom wierzyc w co chca .



Pozwalam ^^, ale po co straszysz dorosłych ludzi.
  • 0



#116

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sceptycy! Przybywajcie! Wzywam was abyście pomogli mi w tym sporze!

@Mo.nika
Spodziewałem się takiej odpowiedzi, jak już mówiłem straciłem wiarę w ludzkość i to przez twój post! Możesz być z siebie dumna, gratuluję.
Ale teraz na poważnie nie będę wam wbijał na chatę i wmawiał, że to co ja uważam za prawdziwe jest prawdziwe, nie z lenistwa, a z praw autorskich, tak ktoś już wymyślił takie coś...

@Aidil
"Pewnie nie miałeś nic do sprzedania" wyraża więcej niż tysiąc słów.

Kochanie, nikt nie kupił dziś niczego w naszym sklepie.
- Pewnie nie miałeś nic do sprzedania.

Ludzie musimy się naradzić, dlaczego nie mamy zysków ...
- Pewnie nie miałeś nic do sprzedania.

No tak szefie, bo wiesz, nie dostałem wypłaty...
- Pewnie nie miałeś nic do sprzedania.

Tak właściwie, to ciekawe, ponieważ ja nie hejtowałem nikogo na internecie, a nazwano mnie bezdusznym...

Omg! Ja jestem bezduszny? Czy ty pomagasz kotom przechodzić przez ulicę? Nie ? Bo ja tak! Ha! I kto tu jest bezduszny? Ty! Ty bezduszna maszyno zaprogramowana na hejtowanie!!!
  • 0

#117

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil, strasze? Niby czym?
Ja wierze w istnienie diabla, kolega Nothing jak zakladam tez, skoro decyduje sie na jakies pakty. Wiec wymieniamy swoje spojrzenia na sprawe. Nie wydaje mi sie zeby byl przestraszony przez to co napisalam.Moze rozczarowany ale nie przestraszony.
Ty jesli masz ochote to sobie wierz, w poziomy, strony, wcielenia, etapy i co tylko jeszcze. Tylko to nie ten watek, nie uwazasz?
  • 0

#118

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Up
Kolega Nothing ( z dużej litery z szacunku) nie wie w co wierzyć, bo lekarz mówił mu, że jak słyszy głosy i nie widzi człowieka to czas zmienić dilera.
  • 0

#119

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil, strasze? Niby czym?
Ja wierze w istnienie diabla, kolega Nothing jak zakladam tez, skoro decyduje sie na jakies pakty. Wiec wymieniamy swoje spojrzenia na sprawe. Nie wydaje mi sie zeby byl przestraszony przez to co napisalam.Moze rozczarowany ale nie przestraszony.
Ty jesli masz ochote to sobie wierz, w poziomy, strony, wcielenia, etapy i co tylko jeszcze. Tylko to nie ten watek, nie uwazasz?



O to przepraszam. Myślałam że ostrzegacie się na poważnie.
  • 0



#120

Mo.nika.
  • Postów: 265
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolego Nothing , wiec moze w tym jest problem ze Twoja wiara zbyt mala :P :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych