Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjaśnić niewyjaśnione - pakt z diabłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#61

zawszeiwszedzie.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do renata86

Mam złą wiadomość w twoim przypadku nie zadziała. A wiesz dlaczego?
Bo tylko głupi dałby Ci coś za coś co tak naprawdę już posiada. Czas oczekiwania na twoją duszę?
Jest dokładnie taki sam czy podpiszesz cyrograf czy go nie podpiszesz. Oddasz mu ją po swojej śmierci.
Nic więc w zamian nie dostaniesz. On głupi nie jest niestety.

Takie są fakty :(

Użytkownik zawszeiwszedzie edytował ten post 22.03.2013 - 10:11

  • 0

#62

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jezeli wierzyc w to co sie opisuje o bogu.. skoro taki jest milosierny i wybacza wszystko wiec w kazdej chwili moglabym sie nawrocic z zalozenia tak czy nie? ponoc najgorsi grzesznicy nawroceni sa cenniejsi niz najwieksi dewoci, wiec zadna dusza nie nalezy za zycia do Szatana dopoki ta dusza opuszczajac cialo po smierci nie odczuje potrzeby zalu za swoje zycie i otrzymania przebaczenia, logicznie rozumujac to co kosciol mowi o milosierdziu.. wiec na logike rzecz biorac.. moje rozumowanie jest takie ze otrzymujac to czego pragne wyrzekne sie wlasnie tego, tej ostatniej chwili przed smiercia w ktorej moglabym uzyskac teoretyczne przebaczenie. Przemysl jedna rzecz, dazenie do doskonalosci, do zycia ktore nas zadowala i satysfakcjonuje to natyralny instynkt czlowieka, nie ma roznicy w jaki sposob sie do tego dazy, czym sie wspomaga, oczywiscie nie mam na mysli mordowania tabunow niewinnych istot po drodze, oczywiscie ze nie, ale fundamentalnym celem naszego zycia jest doskonalenie go, i idiotyzmem jest mowic ze nasze zycie to tylko przejsciowy stan by dotrzec do raju, zauwaz ze chrzescijanstwo zakazuje i uznaje za grzech wszystko to co w nas budzi zadowolenie czyz nie? pojecie dobra i zla.. jestesmy istotami myslacymi a zarazem tak bardzo ignoranci.. po co nam rozum, po co nam wolna wola skoro slepo zyjemy wedle tego co ktos inny, cos innego nam dyktuje? mowisz ze moja dusza do Szatana nalezy, byc moze, a raczej napewno, co nie znaczy ze bedac zwolenniczka satanizmu, wierzac z jego istnienie nie moge oczekiwac niczego dobrego od zycia! te idiotyczne dysputy ktore sugeruja i wpajaja w nas ze Szatan to zlo wcielone.. zauwaz ze to upadly aniol, a wiesz dlaczego upadly ? bo do cholery nie zgadzal sie na to by ktos zabranial mu czerpac z tego co daje zadowolenie, satysfakcje..! patrzac z boku na chrzescijanstwo wiesz co widze? nieszczescie. bo to bzdura jak gorliwy katolik mowi ze wiara daje mu szczescie, ze nie potrzebuje nic wiecej.. bzdura! jak mozna byc szczesliwym liczac na cos lepszego po smierci, cos czego nawet nie masz pewnosci ze otrzymasz? jak mozna byc szczesliwym kiedy liczac zlotowki dociera do ciebie ze do 1 zostal tydzien a ty nie masz na chleb, jak mozna byc szczesliwym kiedy wybierasz pracowac jako ksiadz i musisz wyrzec sie wszystkiego.. gdzie jest tego sens? gdzie jest sens wiary w cos co jest niemacalne w zaden sposob? my ludzie potrzebujemy namacalnosci, jak ktos mowi ze nas kocha oczekujemy dowodu tak czy nie? wierzymy na slowo? slepo? alez skad, gdzies w nas siedzi ziarenko podejrzenia ze to slowo to tylko pic na wode, chwila, nie mam racji? ja chce tej namacalnosci, i kiedy spelni sie moj pakt ta namacalnosc dostane, i bedzie niepodwazalna wierz mi, i udowodni kazdemu kto zechce ja zobaczyc ze to Szatan mnie wysluchal, ze to on wsparl mnie w dazeniu do szczescia i doskonalosci a nie bog, zadne mrzonki.. nie ktos kto wymaga od nas upokorzenia, upodlenia na ziemi.. a ktos kto doskonale pojmuje nasze instynkty, nasze pragnienia, a wiesz czemu? bo zostal przeklety wlasnie przez to, przez to czego pragnal, przez to ze nie zgadzal sie podporzadkowac swojego istnienia pod kogos innego, jego istnienie jego wola, jego decyzja.. i mial swieta racje.. otwartosc umyslu to pierwszy krok, jezeli masz otwarty umysl przeczytaj Biblie Szatana, obiektywnie, bez tego koscielnego nastawienia ktore ma wiekszosc, i szczerze powiedz czy czytajac ja nie wymknelo ci sie kilka razy z ust "o kurde faktycznie tak jest!" bo mi otworzyla oczy :) ups sie rozpisalam
  • 0

#63

zawszeiwszedzie.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem Ci tyle nawet jeśli spełnisz swoje pragnienia i ten pakt dojdzie do skutku. To jak dla mnie strasznie nisko się cenisz. Oddać duszę za coś namacalnego jak dla mnie kiepskawo. Powiem Ci jedno nie jestem jakimś zagorzałym katolikiem i nie chodzę co niedzielę do kościoła. Tak naprawdę na niedzielnej mszy spokojnie nie byłem około 6 lat nie licząc wesel na których byłem no a tam wiadomo uroczystość w kościele. Powiem Ci Renia że nigdy od życia nie oczekiwałem wiele bo jak dla mnie nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Standard praca dom itd. Mimo tego wszystkiego myślę że jestem szczęśliwy i trochę w życiu przeżyłem. Boga nigdy nie widziałem szatana zresztą też. Ale nigdy w swoim życiu nie wątpiłem że oni istnieją. Ale powiem Ci że jeżeli spojrzeć na niezwykłą złożoność tego świata to tylko głupi może powiedzieć że jest to dziełem przypadku. Może i niektórzy wierzą w ewolucję i takie tam jak dla mnie BREDNIE ale nie ma co człowieka porównywać do innych istot. Pieniądze, władza, rzeczy materialne jest to naprawdę zabawny temat nie mający żadnego sensu jak dla mnie. Po co Ci to wszystko do czego? Będziesz dzięki temu szczęśliwa bo co bo inni są szczęśliwi jak to wszystko mają? a skąd to wiesz, kto Ci takich głupot naopowiadał? Najlepsze jest to że wierzysz w szatana. Jeżeli w niego wierzysz to powinnaś uwierzyć też w Boga bo właśnie szatan jest dowodem na jego istnienie jeżeli takowego szukasz. Myślisz że ktoś tak sprytny pozwoliłby na zdemaskowanie swojego istnienia przed nami w taki oczywisty sposób. Nie zrobi tego bo wie że jest świadectwem na istnienie Boga który jest jego największym wrogiem. Myślisz że dlaczego wyznawcy szatana nie piszą nie kręcą filmików nie chwalą się tym że podpisali z nim pakt i dzięki temu mają to tamto i siamto. Zamyka się ich poprostu w zakładach dla czubków i mówi że są nienormalni bo nauka jest w stanie teraz wyjaśnić wszystko :). Tak naprawde im więcej ludzie wiedzą tym dowadują się ile jeszcze stoi przed nimi pytań bez odpowiedzi.
I może w życiu nie ma sprawiedliwości i ciężko się z wieloma sprawami pogodzić ale trzeba sobie uświadomić dwie sprawy.
Na świecie jest tylko jedna sprawiedliwość - śmierć jest jedyną sprawiedliwością na tym świecie. Wspólny mianownik dla nas wszystkich.
I too że tylko bóg może Cię sądzić właśnie po twojej śmierci.
Cała reszta nie ma najmniejszego znaczenia. Trzeba przejść przez życie takim jakim jest i nie kończyć go za wczasu, a to nie jest takie proste :)
  • -2

#64

zajaczek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lepiej się zapisać do illuminatów, oni mają i wiedzę i władzę nad światem :P
  • -1

#65

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oczywiscie wierzac w istnienie Szatana nie moge negowac istnienia boga, z tym sie zgadzam, bo w koncu Szatan to zbuntowany aniol z zastepow boskich,takze wierzac w jednego trzeba dac wiare tez i w drugiego, a wybor nalezy do nas z ktorym sie sprzymierzymy. uwazam ze po to mamy wolna wole by z niej skorzystac, chrzescijanstwo jednak obliguje nas ja limitowac wedle mnie, to tak jak dac dziecku ulubionego lizaka.. i nie zezwolic mu go lizac :) to spowodowalo bunt w "niebie", brak wolnosci, i jakkolwiek piekne by nie bylo to czegos tam brakowalo skoro tyle aniolow sie zbuntowalo nie sadzisz ?mowi sie ze pieniadze szczescia nie daja.. gowno prawda, pomagaja szczescie odnalezc, i tu nie tylko o pieniadze chodzi, a o szanse na lepsze jutro dla kogos kto takiej szansy w danej chwili nie ma, i powiem szczerze ze nawet najdluzsza litania nie spowoduje by taka opcja sie pojawila bo nasz wielki bog czlowieczy pozostawil nas samym sobie. oczekuje od nas spelniania jego woli, skromnosci unizenia slepej wiary, ale co daje w zamian? banalne kazania w kosciele co niedziele? rozpacz rodzicow ktorzy traca dzieci w szpitalach? swiat ktory coraz bardziej upada? pedofili na ambonach koscielnych? co my otrzymujemy? tyle niewinnych ludzi zginelo przez te 2000 lat za wiare, za ULUDE i co z tego maja? co osiagneli? poza tym ze sa przedstawiani na obrazkach i podpisywani jako swieci ? wiem ze czytasz mnie z poblazaniem a wrecz sarkazmem podejrzewam.. ale nie dziwie sie, ciezko jest zmienic poglady, ciezko myslec inaczej zwlaszcza kiedy od urodzenia bylo nam wpajane inaczej, nie tylko dziadki rodzice, ale tez szkola, ksieza, kosciol, to wszystko uksztaltowalo nasz umysl, i wpoilo bardzo gleboko strach, jestemy uwarunkowani, w glebi umyslu siedzi w nas strach przed diablem, przed zlem wcielonym..pytanie jest jedno, jesli zyjemy w domu z 5 osobami, teoretycznie,i jedna z nich nie stosuje sie do regul przez nas ustalonych, ustala swoje, ktore nam nie pasuja.. izolujemy ta osobe, uznajemy ze jest zla, glupia czy jak chcemy ja okreslic, bo powszechnie wiadomo ze nasze reguly sa dla dobra wszystkich a wiec jest idiotyczne ze ta osoba ich nie stosuje.. widzisz jeszcze nie nadeszly czasy na totalna tolerancje indywidualnosci, zawsze w pewnych granicach musimy sie jednak zmiescic, Szatan nie chcial sie miescic i jest zlem, ksiadz nie chce sie podporzadkowac i rezygnuje i jest opetany, czlowiek nie zgadza sie na wykorzystywanie w pracy i jest zwolniony, do czego daze? spoleczenstwo nadal jest ograniczone i minie troche czasu zanim dotrze do wszystkich ze Szatan to nasza natura, buntownik ktory siedzi w kazdym z nas, bo to czego on pragnal okresla wlasnie to co nas uszczesliwia:)
  • 1

#66

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oczywiscie wierzac w istnienie Szatana nie moge negowac istnienia boga, z tym sie zgadzam, bo w koncu Szatan to zbuntowany aniol z zastepow boskich

Skąd pewność, że jego bunt wynika ze złych pobudek? Może to Lucyfer jest ten dobry i nie podobało mu się to brutalne i bezlitosne podejście Jahwe do swoich owieczek? Że bzdura? A skąd mamy pewność? Bo tak mówi kler?

to spowodowalo bunt w "niebie", brak wolnosci, i jakkolwiek piekne by nie bylo to czegos tam brakowalo skoro tyle aniolow sie zbuntowalo nie sadzisz ?

Idziesz dobrym tropem, ale nie do końca. To nie brak wolności mógł spowodować bunt wśród aniołów, lecz sposób traktowania ludzi. Spójrzmy na starotestamentowego boga, po czym możemy wysnuć wniosek, że anioły mogły mieć pretekst do buntu.

w glebi umyslu siedzi w nas strach przed diablem

To jest twój błąd. Powinieneś go podziwiać, szanować, widzieć jego potęgę, nie tylko się go bać.

spoleczenstwo nadal jest ograniczone i minie troche czasu zanim dotrze do wszystkich ze Szatan to nasza natura, buntownik ktory siedzi w kazdym z nas, bo to czego on pragnal okresla wlasnie to co nas uszczesliwia:)

Trafna puenta. Duży plus.
  • 0



#67

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chcialam powiedziec Ci jeszcze cos, piszesz ze jedynie smierc jest sprawiedliwoscia na tym swiecie, jak dla mnie to mylisz sie, smierc jest ostatecznoscia, jest koncem, jest uwienczeniem naszego zycia na tym swiecie, i wlasnie z tego powodu powinna byc happy endem, w sensie, po kilkudziesieciu latach, na lozu smierci powinno sie powiedziec kurde przezylem naprawde kilkadziesiat wspanialych lat, doznalem tego i tamtego, osiagnalem to i tamto, sprobowalem wszystkiego czego sprobowac pragnelem.. czy ktos ograniczony moze tak powiedziec? ktos kto cale swoje zycie stosowal sie do przykazan nakazan zakazow? kto przy obiedzie zjadl schabowego i mial ogromna ochote zjesc drugiego ale nie zrobil tego bo to by bylo obzarstwo? ktos kto mial cholerna ochote w srode zadzwonic i sklamac szefa ze jest chory zeby sobie pognic w lozku ae nie zrobil tego bo to by bylo lenistwo? ktos kto z natury mial dzika ochote kochac sie ze swoim partnerem badz partnerka po 3 razy dziennie kopulujac jak kroliczek ale ograniczal sie bo to by bylo niepowsciagliwe zachowanie? no kurcze, nasze zycie przelatuje nam przez palce, i zaloze sie ze 80 procent osob ktore odmawialo sobie wielu rzeczy by zyc wedle zasad biblijnych, te 80 procent osob na lozu smierci zdaje sobie sprawe ze nie ma nic przyjemnego co moga wspominac co daje im powod usmiechu,jedyne o czym marza to lepszym zyciu po smierci, ale skoro biblia dyktuje nam tak ograniczone zycie na ziemi czego sie spodziewac w raju? tam tymbardziej bedzie zero indywidualnosci, zero robienia tego co rzeczywiscie powoduje ze rozkladamy sie rozmarzeni na lozku z blogim usmiechem zadowolenia, tutaj, poki zyjemy mamy szanse odnalezc siebie, dazyc do szczescia, zbuntowac sie, byc soba! ale tak naprawde soba, a nie tym kogo chce widziec wiekszosc spoleczenstwa, mam ochote sie objesc jak swinka? objem sie i bede zadowolna, nie bede czuc sie winna bo robie cos niestosownego, baaa popelniam jeden z grzechow glownych, o kurcze, musze leciec do spowiedzi i wydukac w pokucie 20 zdrowasiek.. chcrzescijanstwo dla mnie to najwieksza hipokryzja na ziemi jaka istnieje, ma prowadzic do szczescia, ale jakim cudem skoro wszystko to co to szczescie powoduje jest uznawane za zlo? ale najwieksze zlo jest w samym zrodle tego chrzescijanstwa a wiesz czemu? bo ci ktorzy nam dyktuja czego nie robic, jak postepowac.. robia zupelnie na odwrot, i nie zgadzam sie z kims kto mi powie ze to diabel w nich wstapuje, ze sa opetani, nie! to co powoduje ta hipokryzje i te zlo sa instynkty ludzkie ktore sa tlumione zbyt dlugo, nie roznimy sie wiele od zwierzat, pomimo ze jestesmy inteligentniejsi, ewoluujemy z dnia na dzien, ale mamy z nimi wiele wspolnego, desperacka wola zycia, potrzeba bliskosci, potrzeba seksu, dobrego zjedzenia, i spokojnego zycia, kazdy gatunek o to walczy, my tez, i nieludzkie jest w nas to tlumic, bo to znaczy ze wyrzekamy sie naszego czlowieczenstwa, bo to co nas okresla to nasza natura,nie pisma swiete i tabuny zakazow, a nasze pragnienia i determinacja w dazeniu do ich spelnienia
  • 0

#68 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

w glebi umyslu siedzi w nas strach przed diablem

To jest twój błąd. Powinieneś go podziwiać, szanować, widzieć jego potęgę, nie tylko się go bać.

Czym uzyskał twój szacunek ? Czego ma wzbudzać wśród innych podziw ? Czy zamiast twojego słowa "diabeł" nie może być Bóg ? Rozumiem szanowanie go, ale nie jako jakiegoś przywódcy - tylko przeciwnika, wroga :P Ja widzę potęgę Boga, ale nie diabła bo jego umiejętności są niczym w porównaniu do umiejętności Boga :P

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 23.03.2013 - 18:10

  • 0

#69

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Franciszek, wcale nie okreslilam Szatana jako tego zlego, ja sie wlasnie sprzeciwiam okreslaniu go jako zlo wcielone, bo od kiedy dazenbie do osiagniecia tego czego sie pragnie jest zlem? nie jest wedle mnie. Podziwiam go owszem, i szanuje, i nie popelniam zadnego bledu, jednakze problem ktory tkwi w wiekszosci pojawia sie tez i u mnie, zbyt zakorzenione sa pewne rzeczy ktore byly wpajane od malenkosci, i strach rowniez jest naturalna reakcja, ciezko jest tak w zupelnosci odrzucic stereotypy, i kazdy o tym wie, ale doskonala droga do odnalezienia siebie i odnalezienia odwagi jest przyznanie tego i proba zwalaczania tego strachu, i to wlasnie robie kazdego dnia poniewaz absolutnie nie chce by cokolwiek warunkowalo moja egzystencje poza tym co lezy w moim interesie, o ile dobrze sie wyslowilam w tej chwili mam nadzieje ze zrozumiales. To my, ludzie jestesmy najcudowniejszymi istotami, powyzej innych w lancuchu istnienia, i powinnismy byc z tego dumni i nie pozwalac by cokolwiek nas ograniczalo, ale nic nie przychodzi za pstryknieciem palcami, potrzeba czasu, a tymbardziej go potrzeba w dazeniu do zaaprobowaniu ideologii ktora dotychczas byla dla nas zupelnie obca, to jest nowosc, i do kazdej nowosci trzeba sie dostosowac zwlaszcza jezeli chcemy by ta nowosc nas okreslala, takze moge popelniac bledy w moich wypowiedziach, ale zapewniam ze daze do jednego, do doskonalenia sie, do uwolnienia sie od wszelkich ograniczen jakie dotychczas mnie okreslaly. myslalam rowniez nad Twoja proba podpisania paktu, ktora Ci nie wyszla, wczoraj wieczorem doznalam jakby olsnienia, byc moze za slabo tego pragneles, byc moze w Twojej podswiadomosci, bardzo gleboko tkwil wlasnie strach, nie przed samym Szatanem a przed tym czego moglbys sie pozbawic oddajac mu swoja dusze, bo skoro by ja przyjal mialbys pewnosc ze istnieje, a co za tym idzie potwierdzilbys pewnosc ze i bog istnieje, i wtedy co sie dzieje w naszej glowie? zaczynamy watpic czy aby nie robimy najwiekszego glupstwa pozbawiajac sie raju po smierci i skazujac sie na krolestwo ciemnosci, otoz kluczem jest pozbyc sie watpliwosci, i jest to wielkie wyzwanie, oczyscic umysl z jakichkolwiek mysli ktore kieruja nas w strone boga, a jest ich masa, czasem nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy, dlatego potrzeba czasu i pracy nad soba by taki pakt sie uskutecznil, bo nikt nie obdarzy nas szczesciem jezeli jest w nas chocby ziarenko watpliwosci w niego

Czym uzyskał twój szacunek ? Czego ma wzbudzać wśród innych podziw ? Czy zamiast twojego słowa "diabeł" nie może być Bóg ? Rozumiem szanowanie go, ale nie jako jakiegoś przywódcy - tylko przeciwnika, wroga :P Ja widzę potęgę Boga, ale nie diabła bo jego umiejętności są niczym w porównaniu do umiejętności Boga :P

hm, zapytam o jedno, co okresla idealnego dowodce? jakie cechy? co powoduje ze tlumy ludzi wiwatuja na czesc kogos kto ich prowadzi? otoz umiejetnosc pozyskiwania tych tlumow, ktorej moim zdaniem bog nie posiada, poniewaz coraz wieksze rzesze sie odwracaja, zaczelo sie od aniolow ktore byly najwiekszymi zwolennikami, poplecznikami, ich dowodca zawiodl, rozczarowal, wiec przestaly go jako takiego traktowac, wiec jakimi cechami sie charakteruzuje bog, lepszymi od szatana? istota wspolzycia w zgodzie i szacunku jest dawac i brac, a nie tylko brac, wymagasz szacunku, wymagasz posluszenstwa.. w imie czego? bog tego wymaga, na slepo, nie dajac nic co moze nas utwierdzic w jakikolwiek sposob ze warto, i chyba nie tylko ja tak uwazam, ile chrzescijan kazdego dnia zadaje sobie to samo pytanie? sadze ze wielu. sadze ze wiecej niz mozemy sobie wyobrazic, i to prowadzi do jednego, szukaja sensu istnienia, i z dnia na dzien coraz wiecej ludzi zda sobie sprawe ze to oni sa panami siebie samych, i ze to oni dyktuja warunki swojego istnienia, i pod wladza wlasciwego dowodcy moga to robic, potrzebny jest prawdziwy demokrata a nie dyktator, bog jest dyktatorem, owszem pozwoli ci wybrac, ale jezeli wybierzesz wbrew jego oczekiwaniom skaze cie na potepienie, a wiec gdzie jest wolnosc tego wyboru skoro dyktatura go warunkuje? nie ma tej wolnosci, Szatan daje ci wolnosc wyboru bez straszenia cie ze jesli wybierzesz inaczej niz on oczekuje to cie zesle na stracenie, tak sie nie dzieje, masz cala palete do wyboru, i kazda droga jest wlasciwa dla szatana jesli jest wlasciwa dla ciebie przede wszystkim poniewaz istota satanizmu jest wlasnie stawianie siebie samego w centrum i postepowanie wedle wlasnych pragnien, wlasnych wyborow tworzac wlasne szczescie bazowane jedynie na spelnianiu pragnien a nie na dazeniu do bycia takim jak oczekuje ktos inny
  • 0

#70 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

hm, zapytam o jedno, co okresla idealnego dowodce? jakie cechy? co powoduje ze tlumy ludzi wiwatuja na czesc kogos kto ich prowadzi? otoz umiejetnosc pozyskiwania tych tlumow, ktorej moim zdaniem bog nie posiada, poniewaz coraz wieksze rzesze sie odwracaja, zaczelo sie od aniolow ktore byly najwiekszymi zwolennikami, poplecznikami, ich dowodca zawiodl, rozczarowal, wiec przestaly go jako takiego traktowac, wiec jakimi cechami sie charakteruzuje bog, lepszymi od szatana? istota wspolzycia w zgodzie i szacunku jest dawac i brac, a nie tylko brac, wymagasz szacunku, wymagasz posluszenstwa.. w imie czego? bog tego wymaga, na slepo, nie dajac nic co moze nas utwierdzic w jakikolwiek sposob ze warto, i chyba nie tylko ja tak uwazam, ile chrzescijan kazdego dnia zadaje sobie to samo pytanie? sadze ze wielu. sadze ze wiecej niz mozemy sobie wyobrazic, i to prowadzi do jednego, szukaja sensu istnienia, i z dnia na dzien coraz wiecej ludzi zda sobie sprawe ze to oni sa panami siebie samych, i ze to oni dyktuja warunki swojego istnienia, i pod wladza wlasciwego dowodcy moga to robic, potrzebny jest prawdziwy demokrata a nie dyktator, bog jest dyktatorem, owszem pozwoli ci wybrac, ale jezeli wybierzesz wbrew jego oczekiwaniom skaze cie na potepienie, a wiec gdzie jest wolnosc tego wyboru skoro dyktatura go warunkuje? nie ma tej wolnosci, Szatan daje ci wolnosc wyboru bez straszenia cie ze jesli wybierzesz inaczej niz on oczekuje to cie zesle na stracenie, tak sie nie dzieje, masz cala palete do wyboru, i kazda droga jest wlasciwa dla szatana jesli jest wlasciwa dla ciebie przede wszystkim poniewaz istota satanizmu jest wlasnie stawianie siebie samego w centrum i postepowanie wedle wlasnych pragnien, wlasnych wyborow tworzac wlasne szczescie bazowane jedynie na spelnianiu pragnien a nie na dazeniu do bycia takim jak oczekuje ktos inny

Zaraz zaraz Szatan daje tylko jedno wyjście, między innymi męczarnie w piekle, i tyle żadnych innych wariantów nie ma, skumaj też fakt że Szatan został stworzony przez Boga i to właśnie Bóg dał mu wszystkie umiejętności jakie posiada. Radziłbym ci się zastanowić zanim nazwiesz Boga dyktatorem ponieważ nie on nim jest, a Szatan nim jest i będzie... Załóżmy że w ciągu dnia popełniłaś kilka grzechów co nie jest niczym nienormalnym, no i co ? Bóg nic ci nie zrobi ponieważ dał ci tą wolną wolę i on dobrze wie jakie są twoje wady i zalety, co innego Szatan codziennie cię kusi namawia do złego a Bóg pozwala ci zadecydować, i uważasz że diabeł daje ci wolną wolę ? Szatan traktuje ludzi jak marionetki, powiedziane jest
że nie zwalczysz diabła diabłem :P

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 24.03.2013 - 10:09

  • 0

#71

zawszeiwszedzie.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Renia Życzę Ci Wszystkiego Najlepszego i żeby Twoje marzenia się spełniły żebyś była mega szczęśliwa i na łożu śmierci żebyś mogła sobie powiedzieć wszsystko to co napisałaś. Buziaczki :) i nie kontynuuje z Tobą więcej tego tematu :) poprostu mi się już nie chce :( Wymieniliśmy swoje poglądy fajnie każdy orze jak może
  • 0

#72

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moment, chwila, i tu jest kolosalny blad w rozumowaniu.. "Szatan kusi cie do zlego" i tu sie wlasnie przedstawia nasze pojmowanie dobra i zla, bo dla przecietnego chrzescijanina zlem jest, no wlasnie co ? wezmy pod lupe 7 grzechow glownych, to jest zlo do ktorego kusi nas Szatan? o nie moj drogi, Szatan w tym przypadku otwiera nam oczy, a nie kusi, a wiesz dlaczego? poniewaz daje nam laske ZROZUMIENIA, zrozumienia tego ze te 7 grzechow to nic innego jak dokladnie to co nas zadowala, czyz nie? pozostawia nam miejsce na to bysmy sami, powtarzam SAMI unormowali nasze pojecie dobra i zla wedle naszego rozumu, a nie wedle pisma swietego czy przykazan czy ideologii innych osob! i o to wlasnie chodzi, szukac odpowiedzi w nas samych, dla jednego obzarstwo jest zlem, dla drugiego nim nie jest, jednakze wedle kosciola to grzech i koniec, ale dlaczego? dlaczego mam czuc sie zlym czlowiekiem jesli mam ochote sie nawpierniczac slodkiego bez opamietania? przeciez to moj wlasny wybor, czyz nie? w pojeciu wielu osob satanizm jest zlem, propaguje morderstwo, gwalt, zywe ofiary i przelew krwi, otoz nie! absolutnie nie, Szatan nie pochwala tego typu zachowan, poniewaz to jest postepowanie aczkolwiek barbarzynskie, my mamy odnalezc nas samych, to co nas okresla, co powoduje wewnetrzne szczescie, domena satanizmu jest niszczyc aby budowac, ale trzeba miec otwarty umysl by to zrozumiec, niestety wiekszosc osob ktore zabieraja sie za analizowanie tejze ideologii i za wprowadzanie jej w zycie jest ograniczonych, ma ograniczony umysl, i to oni stwarzaja tych pseudo satanistow ktorzy powoduja ze spoleczenstwo satanizm odrzuca, i nie dziwie sie, gdyz dla zadnego zdrowego na umysle czlowieka nie jest rzecza wlasciwa mordowac niewinne dzieci badz zwierzeta by zlozyc je w ofierze, Szatan nie chce takich ofiar, Szatan uwaza ze dzieci i zwierzeta to istoty niewinne, poniewaz nie maja rozwinietej zdolnosci pojmowania, oraz swiadomego wyboru tak jak ludzie dorosli. To ogromny blad jaki popelnila ludzkosc na przelomie wszechczasow wpajajac nam od wiekow ze Szatan jest uosobnieniem zla, przedstawiajac go w sposob odrazajacy, przerazajacy nas, powodujac ze nie chcemy go zrozumiec, nie chcemy dac mu szansy. tego bledu naprawic sie juz nie oda, zbyt jest zakorzeniony, ale mozna cos zmienic, mozna zaczac myslec, wlasnym rozumiem, nie bazujac sie na niczym tym co wiemy, a zaczynajac od zera, od nowa, tylko w ten sposob mozemy otworzyc nasz umysl, i mozemy dojrzec to co probuje wam uzmyslowic: ze nie jestesmy marionetkami Szatana, tylko marionetkami boga, i to Szatan jest w stanie poprzecinac te cholerne sznurki ktore nami kieruja, jesli tylko damy mu na to szanse, poniewaz chcac czy nie chcac, ziarenko satanizmu jest w kazdym, ale to kazdym znas, i tlumiac je, odrzucajac powodujemy ze sie kumuluje, rosnie w niewlasciwy sposob, a kiedy rozerwie nas na strzepy bedzie za pozno, to metafora, deliktniejsza niz przytaczanie przykladow z zycia wzietych. skad biorze sie zlo na tym swiecie? na pewno nie od Szatana, a od nas samych, my powodujemy ze nasz umysl wariuje i robi z nas potwory, a dlaczego tak jest? dlatego ze natura ludzka przyzwyczajona jest do wolnosci, ta wolna wola ktora posiadamy to jest najcenniejsze w naszym zyciu, a kosciol, delikatnie owszem, przez cale zycie nam ta wole po troszku ogranicza, w koncu wariujemy.. bo najwiecej bledow popelniaja wlasnie ci najbardziej oddani bogu i kosciolowi, co da sie zauwazyc niestety. wiec nie pisz mi ze to Szatan jest dyktatorem poniewaz w jego Biblii nie ma zakazow nakazow i wskazan jak zyc i jak postepowac, za to jest jedno przeslanie, dazyc do poznania samego siebie zeby doznac olsnienia, a to olsnienie ukaze nam dokldnie to co da nam szczescie, wejrzec w glab siebie.. ;)

do zawszeiwszedzie: nie masz ochoty kontynuuowac dyskusji poniewaz brak Ci argumentow, okey, nie ma sprawy, twoj wybor, ale powiem ci ze zapewne cos co napisalam gdzies ci na duszy usiadlo, cos spowodowalo ze na chwile sie zastanowiles ale twoj rozum ten moment odrzucil, szkoda, moze to jeszcze nie czas, ale jak sie zdecydujesz jednak wyjsc spoza barier ktore kreuje ci chrzescijanstwo i spoleczenstwo to przeczytaj Biblie Szatana, sam dla siebie, nikt wiedziec o tym nie musi ze to zrobiles badz zrobisz, i zastanow sie nad tym co jest tam napisane, obiektywnie porownaj biblie Szatana z pismem swietym.. ciekawa jestem ktore z nich bardziej bedzie odzwierciedlalo istote twojego istnienia i rozumowania, moim zdaniem ta pierwsza, ale oczywiscie dla kogos ograniczonego bledem bedzie chociazby sie przyznac do przeczytania satanistycznej biblii a co dopiero otwarcie powiedziec ze odnalazl tam cos co go okresla.. to nic. reszte pozostawiam tobie, powodzenia.
  • 0

#73 Gość_Bla Bla

Gość_Bla Bla.
  • Tematów: 0

Napisano

moment, chwila, i tu jest kolosalny blad w rozumowaniu.. "Szatan kusi cie do zlego" i tu sie wlasnie przedstawia nasze pojmowanie dobra i zla, bo dla przecietnego chrzescijanina zlem jest, no wlasnie co ? wezmy pod lupe 7 grzechow glownych, to jest zlo do ktorego kusi nas Szatan? o nie moj drogi, Szatan w tym przypadku otwiera nam oczy, a nie kusi, a wiesz dlaczego? poniewaz daje nam laske ZROZUMIENIA, zrozumienia tego ze te 7 grzechow to nic innego jak dokladnie to co nas zadowala, czyz nie? pozostawia nam miejsce na to bysmy sami, powtarzam SAMI unormowali nasze pojecie dobra i zla wedle naszego rozumu, a nie wedle pisma swietego czy przykazan czy ideologii innych osob! i o to wlasnie chodzi, szukac odpowiedzi w nas samych, dla jednego obzarstwo jest zlem, dla drugiego nim nie jest, jednakze wedle kosciola to grzech i koniec, ale dlaczego? dlaczego mam czuc sie zlym czlowiekiem jesli mam ochote sie nawpierniczac slodkiego bez opamietania?

To co piszesz droga Renato to bzdura, i mi się wydaje że nie zrozumiałaś co chciałem ci przekazać :P Kolega zawszeiwszedzie , ma racje, że skoro chcesz podpisywać pakt to brakuje ci widocznie poczucia wartości, a i właśnie, kto pomaga człowiekowi się znienawidzić? Proste, Szatan :P
Bo skoro lubisz te słodycze to weź se całą miskę i zjedz nikt ci nie broni, i powiedz mi, czy gniew, zazdrość i chciwość cię zadowala ? I to że ktoś na wpierniczał się słodyczy nie znaczy że jest złym człowiekiem, bo zjedzenie dużej ilości jedzenia a morderstwo to jest znaczna róznica :P

w pojeciu wielu osob satanizm jest zlem, propaguje morderstwo, gwalt, zywe ofiary i przelew krwi, otoz nie! absolutnie nie, Szatan nie pochwala tego typu zachowan, poniewaz to jest postepowanie aczkolwiek barbarzynskie, my mamy odnalezc nas samych, to co nas okresla, co powoduje wewnetrzne szczescie, domena satanizmu jest niszczyc aby budowac, ale trzeba miec otwarty umysl by to zrozumiec, niestety wiekszosc osob ktore zabieraja sie za analizowanie tejze ideologii i za wprowadzanie jej w zycie jest ograniczonych, ma ograniczony umysl, i to oni stwarzaja tych pseudo satanistow ktorzy powoduja ze spoleczenstwo satanizm odrzuca, i nie dziwie sie, gdyz dla zadnego zdrowego na umysle czlowieka nie jest rzecza wlasciwa mordowac niewinne dzieci badz zwierzeta by zlozyc je w ofierze

A skąd ty niby wiesz że Szatan tego nie pochwala ? Spytałaś go ? On nienawidzi człowieka już za samo bycie nim, bo człowiek został stworzony na podobieństwo Boga :P A gdzie w Biblii pisze żeby krzywdzić zwierzęta itd ? W biblii jest napisane aby się miłować nawzajem :PPamiętaj że szatan to jest mistrz kłamstwa ! Tutaj masz pytanie do samego demona:
Egzorcysta: - Dobrze, ale skoro jesteś potężny, a ja piszę książki przeciw tobie, a w czterech z nich bezpośrednio cię demaskuję, to dlaczego nie sparaliżujesz mi ręki?
Demon - Melid: - „Nie mogę, ten tam (Bóg), nie pozwala mi na to".
To powiedz mi co by się z tobą stało gdyby nie Bóg ?

To ogromny blad jaki popelnila ludzkosc na przelomie wszechczasow wpajajac nam od wiekow ze Szatan jest uosobnieniem zla, przedstawiajac go w sposob odrazajacy, przerazajacy nas, powodujac ze nie chcemy go zrozumiec, nie chcemy dac mu szansy. tego bledu naprawic sie juz nie oda, zbyt jest zakorzeniony, ale mozna cos zmienic, mozna zaczac myslec, wlasnym rozumiem, nie bazujac sie na niczym tym co wiemy, a zaczynajac od zera, od nowa, tylko w ten sposob mozemy otworzyc nasz umysl, i mozemy dojrzec to co probuje wam uzmyslowic: ze nie jestesmy marionetkami Szatana, tylko marionetkami boga,

To żaden błąd, to prawda, myślisz że gdybyś upadła to Szatan podbiegł by i pomógł ci wstać ? A z tego co piszesz wnioskuję, że za wszystko obwiniasz Boga, a szatan jest niby sojusznikiem ludzi ? Coś ty !? On cie nie kocha, co innego Bóg, on ci nigdy nie wybaczy, co innego Bóg, on chce dla ciebie źle, co innego Bóg... Mu nie zależy na dobrze on jest uosobieniem zła, i ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak on cieszy się z widoku iż ludzie zabijają itd....

to Szatan jest w stanie poprzecinac te cholerne sznurki ktore nami kieruja, jesli tylko damy mu na to szanse, poniewaz chcac czy nie chcac, ziarenko satanizmu jest w kazdym, ale to kazdym znas, i tlumiac je, odrzucajac powodujemy ze sie kumuluje, rosnie w niewlasciwy sposob, a kiedy rozerwie nas na strzepy bedzie za pozno, to metafora,

Jeżeli dasz mu na to szansę to pozbawi cię duszy i zabierze prosto do otchłani piekła :P Nie zgodzę się również z tym, iż ziarenko satanizmu jest w każdym z nas, to kolejna bzdura, satanista to ten co oddaje cześć szatanowi nie Bogu więc gdy człowiek ufa Bogu i wie jakim złem jest szatan
nie nazwę go satanistą :P A w przypadku tego "ziarenka satanizmu" to faktycznie boję się że w twoim przypadku może być już za późno :P
Lecz to nie ja o tym zadecyduje tylko ty, a uwierz mi że przyjdzie czas kiedy staniesz przed obliczem Boga :P

skad biorze sie zlo na tym swiecie? na pewno nie od Szatana, a od nas samych, my powodujemy ze nasz umysl wariuje i robi z nas potwory, a dlaczego tak jest? dlatego ze natura ludzka przyzwyczajona jest do wolnosci, ta wolna wola ktora posiadamy to jest najcenniejsze w naszym zyciu, a kosciol, delikatnie owszem, przez cale zycie nam ta wole po troszku ogranicza, w koncu wariujemy.. bo najwiecej bledow popelniaja wlasnie ci najbardziej oddani bogu i kosciolowi, co da sie zauwazyc niestety.

Otóż nie drogie dziecko :P To szatan i jego zbuntowana armia powoduje iż umysł ludzi wariuje, bo ty chyba nie wiesz że teraz on stoi tuż obok i podpowiada ci takie bzdety :P I widzę że nie doceniasz daru wolnej woli jaką dał ci Bóg, a mimo to piszesz iż jest to najcenniejsza rzecz :/
Nikt nic cie nie ogranicza, po przeczytaniu biblii szatana, widocznie masz takie poczucie, przypomnę ci iż tę książkę napisał Antony La Vey założyciel kościoła szatana, i to jego pokolenie z dobrze wiedziało o co mu chodzi, oglądałem wywiad z lat 80 i wyraźnie powiedzieli iż chcą manipulować człowiekiem i wykorzystywać go w ten sposób do własnych celów :P Więc zastanów się mówiąc że szatan nie jest dyktatorem....

wiec nie pisz mi ze to Szatan jest dyktatorem poniewaz w jego Biblii nie ma zakazow nakazow i wskazan jak zyc i jak postepowac, za to jest jedno przeslanie, dazyc do poznania samego siebie zeby doznac olsnienia, a to olsnienie ukaze nam dokldnie to co da nam szczescie, wejrzec w glab siebie..

Tak i ty oczywiście wierzysz temu i jakbyś nie wiedziała że w chrześcijaństwie również trzeba znać swoje poczucie wartości :P
A i do twojego odnośnika do zawszeiwszedzie, to można go zrozumieć że przerwał z tobą dyskusję iż uznał że nie ma sensu bo ciągle mówisz o tym samym :P I nie słuchasz jego rad :P
Ja również chyba dochodzę do tego wniosku, bo mi aż żal ciebie, jak myślę iż dajesz się tak zmanipulować :P
I ciekaw jestem czy w ostatniej chwili szatan dałby ci tą łaskę.....odpowiedz znam, może sama się kiedyś może przekonasz....
Wiedz o jednym, masz szanse Bóg zawsze ci ją daje... i to od ciebie zależy czy ją wykorzystasz :P

Użytkownik Johnny Bravo edytował ten post 24.03.2013 - 19:43

  • 0

#74

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abstrahując od nauki teologicznej , którą wpaja nam się od urodzenia wyobraźcie sobie , dlaczego Bóg kusił Adama i Ewę , po co prowokował? Dlaczego doświadczał Hioba , czy z miłości zabił jego krewnych i zabrał wszystko?
A jeśli to Szatan był tym , który chciał ludziom dać wiedzę niczym Prometeusz ogień i za karę stracił zaufanie boga .
Jest możliwość , że Bóg był zazdrosny o swoją wiedzę i potęgę i nie chciał ludziom dać kosztować z drzewa poznania.
Co Bogu zrobili pierworodni z Egiptu , że ich zabił żeby udowodnić faraonowi potęgę , przecież wśród nich było wielu niewinnych. Czy obraz Szatana za karę za bunt nieposłuszeństwa nie został zobrzydzony ?Dlaczego wstęp do zbawienia jest nieosiągalny dla tych co nigdy o nim nie słyszeli ? co winni są nasi słowiańscy , pogańscy przodkowie czy współczesne dzikie odizolowane plemiona.Pytanie czy (zakładając że istnieje)
taki jest Bóg czy tak przerobili go ludzie?

Użytkownik Padael edytował ten post 24.03.2013 - 20:08

  • 0



#75

renata86.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niestety nie wiem jak tu sie te cytaty wstawia ale to nie istotne.. wiec tak. gniew, zazdrosc i chciwosc, grzechy ktore wymieniles.. GNIEW - uczucie wlasciwe moim zdaniem ludziom o zdrowych zmyslach, poniewaz jezeli ktos zrobi cos przeciwko tobie, jest naturalne ze odczujesz wtedy gniew, banalny przyklad kontrastujacy w biblii Szatana i w pismie swietym - spoliczkowanie. pismo mowi jezeli ktos uderzy cie w jeden policzek powiedz ze mu wybaczasz i nadstaw drugi, biblia Szatana zas mowi jezeli ktos uderzy cie w jeden policzek walnij go z podwojona sila oddajac cios. i mysle ze ta druga wersja odzwierciedla nature czlowieka, poniewaz to instynkt obronny. my nie jestesmy stworzeni by byc meczennikami, pozbawiac sie naturalnych reakcji, zachowujac sie jak przegrani na starcie.. zachowanie o ktorym mowi pismo swiete jest wrecz ponizajace, i takie tez bylo zycie wiekszosci tych ktorzy oglosili sie chrzescijanami, ponizajace! upokarzajace! ktos zniszczy moje mienie, na ktore zapracowalam ciezko, i co i mam zachowac sie jak typowe popychadlo ze szkolnej lawki, czyli przemilczec fakt, nie odczuwac gniewu i wybaczyc? idiotyzm, zniszczyles cos mojego, musisz za to zaplacic, to chyba logika, to po prostu zycie! i idiotyzmem jest zachowanie sie jak popychadelko. Zazdrosc- uczucie motywujace moim zdaniem, odczuwajac zazdrosc ze ktos posiada wiecej lub lepiej niz my, poza tym uczuciem budujemy nasze postanowienie dazenia do posiadania wiecej i lepiej, czyli motywujemy sie by udoskonalic nasze dotychczasowe zycie, mysle ze to jak najbardziej logiczne uzmyslowienie sobie znaczenia tego odczucia. chciwosc.. kolejny glowny grzech, jednakze zauwazmy ze wiekszosc ludzi na szczytach kariery, posiadajacych nabrzmiale konta, miliony inwestycji to ludzie wlasnie chciwi, i to nie jest ich wada, bo dzieki temu osiagneli to co osiagneli, zadowalajac sie tysiacem zlotych na miesiac kiedy wiemy ze mamy mozliwosci posiadac 2 tys jest glupota i kazdy logicznie myslacy czlowiek zdaje sobie z tego sprawe. i na koniec morderstwo, to jest skomplikowany temat, aczkolwiek jak najbardziej do wyjasnienia, nikt nie propaguje wyjscia na ulice z nozem i pchniecia pierwszego lepszego przechodnia, tu trzeba wejsc w glebsze rozumowanie, jezeli walczysz z kims na smierc i zycie i masz zupelna swiadomosc ze jezeli ty nie zabijesz tej osoby to ona zabije ciebie to co zrobisz? zaglusisz swoj instynkt przetrwania zezwalajac na to by ta osoba cie zabila bo przeciez nie mozesz popelnic strasznego grzechu.. czy zabijesz pierwszy by ujsc z zyciem? to wlasnie pokazuje jak bardzo jestesmy ograniczeni, swiadomi tego ze mozemy zginac, owszem ale bez grzechu! zalosne, doprawdy zalosne.. zycie to najwiekszy dar jaki posiadamy, jest jedno, i tracic je w imie wiary jest idiotyzmem, dlatego tak, aprobuje te grzechy i nie uwazam je za grzechy, poniewaz potrafie zinterpretowac je w sposob wlasciwy, i potrafie udowodnic ze mniej w nich jest zla niz kosciol i pismo nam to ukazuje! dalej.. przyklad rozmowy egzorcysty.. nie bede tego nawet komentowac poniewaz sam fakt ze autorem jest osoba duchowna mowi sam za siebie, to oczywiste ze ksiadz przedstawi wszystko w sposob taki by uznac potege boga i zniweczyc potege Szatana, tym kosciol zajmowal sioe od wiekow i tym dalej sie zajmuje, takze znajdz mi przyklad bardziej wiarygodny. Szatan jest sojusznikiem ludzi.. hm powiedz mi dlaczego dawni bogowie z mitologii dzis w wiekszosci uznawani sa za demony? jestem tego bardzo ciekawa.. a co za tym idzie, kto jak nie oni wlasnie sluzyli ludziom? czlowiek stworzony jest na podobienstwo boga, owszem, co powiesz o aniolach? czy ty tez jestes na tyle ograniczony by wizualizowac Szatana jako kozla z widlami i rogami? Szatan nie rozni sie niczym od najpiekniejszych aniolow poza faktem ze nie jest jego niewolnikiem jak reszta.. przyklad z twojego pisma, stworzenie adama i ewy, i zakaz zjedzenia jablka z konkretnego drzewa.. to idealny przyklad na to jak bardzo bogu zalezy na unizonosci czlowieka, na podporzadkowaniu sobie czlowieka, na obracaniu nim wedle swego upodobania.. i to swoiste swiadectwo na dyktature boska. dalej.. satanista to nie tylko ktos kto oddaje czesc Szatanowi, ale ktos kto propaguje ideologie stawiania siebie w centrum swojego swiata, i dazenia do szczescia i spelniania wlasnych pragnien, dlatego tez w kazdym ale to kazdym z nas to ziarenko satanisty istnieje, nie poprzez oddawanie czci Szatanowi a przez dazenie do doskonalosci, a powiedz mi kto dzis nie dazy do szczescia? kazdy! wiem kto napisal biblie Szatana, mowisz ze przez nia ktos mna manipuluje.. zgadzam sie.. ja sama! bo dotad bylam slepa i glucha.. a dzis manipuluje wlasnym umyslem tak jak ja tego chce a nie jakies pisma czy religie! tylko przeczytanie biblii Szatana uzmyslowi ci do konca moje racje.. ale coz, to juz lezy w kwestii twojej woli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych