Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadkowe zdjęcie (pośmiertne?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam, dziś na popularnym portalu społecznościowym pojawiło się takie oto zdjęcie:

Dołączona grafika

No i wywiązała się dyskusja, czy jest to popularne w XIX w. zdjęcie Post Mortem (wykonywane na pamiątkę, po śmierci któregoś z członków rodziny), czy też nienaturalnie wyglądające twarze mężczyzny i dziecka to tylko wina niedoskonałości ówczesnej techniki? Ja skłaniam się ku teorii, że to jednak zdjęcie pośmiertne, ale chciałbym poznać opinię innych osób :)

Pozdrawiam
  • 14



#2

diablodevil.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie, również jest to zdjęcie pośmiertne.
  • 1

#3

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale w czym rzecz? Normalne twarze :P
  • 1

#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest sporo stron w sieci, na których można tego typu zdjęcia pooglądać.
Ze względu na to, że tych fotografii jest znaczna ilość może ktoś kto dysponuje większą ilością czasu dokopie się do omawianego zdjęcia.
Moim zdaniem jest to zdecydowanie zdjęcie pośmiertne i podejrzewam, że osobą, która odeszła z tego świata było to dziecko.
Ale żeby mieć pewność trzeba byłoby skonfrontować to zdjęcie z informacjami zamieszczonymi w oryginalnym źródle.

http://www.paulfreck...wEnd=8&myPage=1
http://thanatos.net/...es.php?cat_id=7
http://www.pbase.com...tem_photography

http://www.youtube.com/watch?v=wwNVT18dC9o&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FKWcJGz-4fU&feature=fvwrel
  • 3



#5

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mimo tego, że facet wygląda jak Frankenstein a dziecko niczym małe zombie twierdzę, że to zwyczajne zdjecie.
  • 4

#6

diablodevil.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Jarecki.
Nie tylko dziecko jest martwe, bo ten facet też wygląda jakby był martwy.
  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to zdecydowanie zdjęcie pośmiertne i podejrzewam, że osobą, która odeszła z tego świata było to dziecko.


Wg mnie martwi sa dziadek i dziecko.Idealna ostrość szczegółów i zmainy charakterystyczne dla zesztywnienia zwłok leżących horyzontalnie
(zwłaszcza na twarzach). Kobieta albo była martwa i obsunała sie w czasie wykonywania zdjęć z uchwytu(dość popularne było fotografowanie ludzi podtrzymywanych przez specjalne imadła -trzymacze ) albo była żywa .Co do kobiety 20% na martwą a 80% żywą.
Przy czasach naświetleń rzedu 10-20 s bardzo łatwo o poruszenie
  • 0



#8

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szperałem trochę w sieci na temat tego zdjęcia i spotkałem się takimi teoriami:

- wszyscy są martwi, a "oczy" domalowano im na powiekach;
- Martwi są tylko dziadkowie, dziecko żyło o czym ma świadczyć fakt, że jego prawa dłoń jest poruszona na zdjęciu;
- Martwy jest tylko dziadek;
  • 1



#9

Nacjonalista.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie teoria z domalowaniem oczu ma sens. Wg. mnie te ślepia nie wyglądają naturalnie.
  • 0

#10

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim jeżeli Oni są martwi to bardziej mnie zastanawia jak ich do diaska "stawiali" 8/
  • 0

#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim jeżeli Oni są martwi to bardziej mnie zastanawia jak ich do diaska "stawiali" 8/

Może ktoś ich z tyłu podtrzymuje?

O zdjęciach "post mortem" pierwszy raz usłyszałem w filmie Inni z 2001 roku. To, że robiono te zdjęcia od razu przyprawiło mnie o ciarki i zmieszanie bo sam nie wiem jaki cel jest tych zdjęć. Chociaż już nie raz na portalach widziałem fotki jak osoba stoi obok otwartej trumny i pod spodem opis a całość zdjęcia żal komentować. Taka ewolucja dawnych post mortem.

Z drugiej jednak strony takie zdjęcia mają w sobie to "coś". Ciężko mi opisać co dokładnie ale jest w tym jakieś znaczenie.
  • 0



#12

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kiedys 15 - 20 lat temu, moj starszy czesto chodzil robic fotki zmarlych, najczesciej rodziny chcialy miec pamiatkowa fote, robili zbiorowe zdjecia lub indywidualne, czesto kilka ujec samej zmarlej osoby, mam kupe takich zdjec. Teraz sie tego nie robi, firmy zabieraja od razu zmarlych i widzimy ich w kaplicy, lub kosciele.
Osobiscie nie lubie takich zdjec, wole ogaldac zmarlych na zdjeciach na ktorych sa zywi, ale "takie" pamiatki niektorzy chca miec.

co do tego zdjecia powyzej to wydaje mi sie ze chyba tylko dziadek jest niezywy.
  • 0

#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Przede wszystkim jeżeli Oni są martwi to bardziej mnie zastanawia jak ich do diaska "stawiali" 8/

Może ktoś ich z tyłu podtrzymuje?



No normalnie ręce opadaja . Jak sie napisze że wszystcy dawniej byli podtrzymywani to i tak sie znajdzie jakiś bez umiejetności czytania ze zrozumieniem. Co gorsza wynika z tego że nawet moderator nie czyta postów ze zrozumieniem treści.

Wiec dla analfabetów wersja obrazkowa:

TAK ROBIONO WSZYSTKIE DAGEROTYPY!!!!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Czasy sa tak długie że nikt poza martwym nie wytrzyma bez poruszenia .Ale ten znowu się osunie.
  • 3



#14

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż czasami ciarki przechodzą jak się patrzy na te XIX - wieczne obyczaje.
I żeby nie było tak mrocznie i ponuro jak na tytułowym zdjęciu, wrzucam fotkę młodej dziewczyny, która wygląda jak żywa ..... ale niestety tylko wygląda.

Dołączona grafika

http://thanatos.net/...ic.php?f=1&t=12
  • 0



#15

Draco.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie zdjęcia mają swój specyficzny klimat. Muszę poszperać więcej na ten temat w sieci. A co do zdjęcia z tematu, moim zdaniem wszyscy trzej wyglądają na martwych, jednak babcia na bardziej świeżą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych