Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pieniądze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#106 Gość_aya

Gość_aya.
  • Tematów: 0

Napisano

Tenhan, poniewaz administracja najwyrazniej przysnela, badz zajeta jest szukaniem brakujacych ogonkow :-), pozwol ze niejako juz goscinnie odpowiem Ci - nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ze sposob w jaki postrzegasz i okreslasz innych ludzi- Twoj sposob, zaprezentowany powyzej, lezy u podstaw wszelkich ideologii rasistowskich? Jestes tego swiadomy? Nie jest niczyja wina ani zasluga ze urodzil sie tam gdzie sie urodzil, majac szanse lub nie majac zadnych aby rozwijac swoj potencjal. Kiedys w pewnej rozmowie powiedzialam Ci ze zmierzasz w strone fanatyzmu, biorac pod uwage Twoj stosunek do ludzi, do innych ludzi; Zydow, Arabow. Ludzi, Tenhan, trzeba byc slepcem zeby nie widziec tego co jest wspolne wszystkim ludziom, oceniajac warstwe zewnetrzna, rozna niz tego ktory czuje sie lepszy od innych ludzi. Wiedzmowato Ci powiem ze zycie, acz szalone i kaprysne- jest nieublaganie logiczne, i przez to bardzo sprawiedliwe, wiec zawsze dostajesz to co dales, z reki do reki, i zwyczajnie w nastepnym zyciu poznasz smak wzgardy ktora teraz czestujesz innych. Nie zycze Ci tego, ale zmierzasz prosciutko w tamta strone.
Przy czym nie dziwi mnie brak jakiejkolwiek reakcji administracji forum w regulaminie ktorego figuruje zapis zakazujacy wyglaszania tego typu pogladow. Tak jak nie interesuja mnie ewentualne minusy, upomnienia czy bany, poniewaz osoby ktore traktuja prawo jak podreczny kij do uderzania nim wedlug swojego widzimisia tych, ktorzy im nie odpowiadaja, sami lamiac to czego przestrzegania zobowiazali sie pilnowac - nie moga zadac ani oczekiwac przestrzegania prawa od ludzi ktorym maja sluzyc pomoca i opieka. Po to sa, choc chyba o tym zapomnieli, co fachowo zwie sie przerostem formy nad trescia. Coz...
Wszystkiego dobrego Tenhan, zycze Ci aby moja prognoza okazala sie nietrafna. Ale to juz zalezy tylko od Ciebie.
Aha, zapomnialabym; w dyskusji o wartosci pieniadza nie mozna zapominac o jednym: ludzie bez pieniedzy przetrwaja, natomiast pieniadz bez ludzi nie. Wiec to nie ludzie powinni sluzyc pienieznemu bozkowi.

Użytkownik aya edytował ten post 28.08.2013 - 13:34

  • -1

#107

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


  • 0

#108

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Straszenie sankcjami od adminów jest nie na miejscu ponieważ nie ma nic złego w wyrażeniu swojego zdania że nie powinno im się pomagać. To w takim razie proszę o warny dla wszystkich popierających u nas aborcję za rasizm wobec Polaków. Martwienie się o wszystkich lub udawanie że martwi się o wszystkich leży u podstaw ideologii spod czerwonego sztandaru która wymordowała najwięcej istnień i do dziś jest rakiem toczącym świat. Tak samo jak bardzo naiwne jest myślenie typu "różnimy się tylko ilością melaniny" bo to jest też przepaść kulturowa i obyczajowa. Kiedy próbuje się ją niwelować to widzimy co się dzieje w Europie, gryzą tylko rękę która ich karmi i dążą do tego żeby tu zrobić taki syf jaki był tam skąd uciekli. Dlatego powinno się zostawić niektórych samych sobie a jeżeli nie potrafią sobie zorganizować życia tak żeby przeżyć to jest tylko ich problem. To nie jest niczyja zasługa że urodził się taki a nie inny i tam gdzie nie trzeba ale nie zmienia to faktu że ma prawo być dumny z tego że jest wybrańcem losu (kto nigdy nie był dumny ze swoich zalet które dostał losowo od natury niech pierwszy rzuci kamieniem). Piszesz że zawsze dostaje to co dałem wcześniej, z ręki do ręki a może właśnie mój stosunek do arabów czy żydów jest właśnie tym że daje to co dostaje? Nie to co ja dostaje osobiście ale to co dostaje od nich Polska i Europa i co m.in. może odbić się na mnie. Nie wierzę w reinkarnacje więc mnie nie rusza żadne "następne życie" którego nie będzie bo po prostu zgnije w ziemi lub ew. dusza będzie bujać się po nicości (poza tym jak wierzysz w reinkarnacje to może to jednak jest to wina tych osób że się tam urodzili?).

To jest chore że wiele krajów, miast, gmin i pojedynczych ludzi jest zadłużonych ale to nie znaczy że można w zamian proponować jeszcze większy syf jaki proponuje Wędrowiec. Socjalizm jest w prawie całej Europie i widzimy w jakim stanie finansowym jest Europa, to socjaliści prowadzą społeczeństwo do agonii a co taki Wędrowiec proponuje jako rozwiązanie? Jeszcze większy socjalizm i jeszcze bardziej scentralizowany...
  • 0

#109 Gość_aya

Gość_aya.
  • Tematów: 0

Napisano

ech...Tenhan, nie "grozenie". Napisalam ze dziwi mnie brak reakcji na lamanie postanowien regulaminu, reakcji osob zobowiazanych z racji pelnionych funkcji do przestrzegania tych zobowiazan. Wlasciwie nie dziwi, biorac pod uwage niektore nicki chocby ktore fonetycznie sa jawna kpina z zakazu uzywania wulgaryzmow. Mniejsza o to, reszta uwag odnosnie administracji dotyczyla mnie, nie Ciebie.:-)
Natomiast- to w co wierzysz, nie wierzysz- jest tylko i wylacznie Twoja sprawa, dopoki nie uznajesz inkarnacji, tak dlugo nie bedziesz pamietal poprzednich wcielen. Wcielen stanowiacych rozciagniety w czasie zwiazek przyczynowo- skutkowy; im bardziej jestes swiadomy tego ze to Ty jestes przyczyna i skutkiem, tym mniejsza odleglosc w czasie dzieli przyczyne i efekt. Wiec jesli twierdzisz ze Ty takim a nie innym nastawieniem im odpowiadasz, to pomysl na co oni odpowiadaja Tobie? Kazdy kij ma dwa konce, prawda? I prosze- nie traktuj moich uwag jako osobistych, poniewaz oceniajac ludzi wedlug ubran ktorymi jest skora, oceniajac kolor i jakosc tych ubran, wartosciujac geny wedlug swoich- lepszych, ublizasz ludziom. Jestem czlowiekiem, Ty takze. Wiec kim pomiatasz, soba, mna? Nami, ludzmi w innych ubraniach. Jesli chcesz, zastanow sie nad tym, jesli nie, trudno. Tylko tyle chcialam Ci przekazac.

Użytkownik aya edytował ten post 28.08.2013 - 15:04

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych