Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomożecie? Mam problem z explorerem ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

używam firefoxa, explorera nie odpalałam chyba nigdy.
Otóż wyskakuje mi od jakiegoś czasu okno explorera i ładuje jakąś arabską (sic!) stronę. I tak skubaniec co kilka minut ....
włączyłam mu tryb off line więc wyskakuje ,,na sucho" i chce połączenia z netem. Wywaliłam cookies i wszystko co mogłam mimo, że wydawało mi się że nic tam nie ma ...

fakt faktem kompa nie chowam do sejfu i może dzieci mi cóś ...

Jak wyłączyć to cholerstwo?



#2

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

domyślam się, że próbowałaś usunąć tę stronę ze startowej, jeśli tak to może spróbuj:

1. skopiuj ten niechciany adres.
2. w firefoxie wklej go w google.
3. daj enter i na pewno już ktoś miał taki sam problem.

no chyba, że wyskakuje ci to coś co chwilę - to pojedź jakimś antyvirusem w trybie offline.

powodzenia.

#3

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

startowa o dziwo jest microsoftu - ponieważ nie używam explorera nigdy nie usuwałam jej ...


irytuje mnie to - dzięki za radę postaram się z googlami tylko że w adresie są jakieś kwadraciki i krzaki.



#4

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Najbezpieczniej polecieć jakimś antyvirusem w offline.


Możesz zawsze spróbować usunąć to coś z rejestru systemu.

/ start - menu start - uruchom - wpisujesz "regedit" - w edytorze rejestru edycja-znajdź i wklejasz ten niechciany adres - jak coś znajdzie to usuwasz po kolei /

wcześniej oczywiście dla bezpieczeństwa exportuj plik rejestru.

#5

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

o matko z córką :o

wybacz ale nie mam pojęcia o rejestrze i chyba wolę tam nic nie ruszać - może zaniosę lapka do kogoś kto się na tym zna poprostu ...

bardzo Ci dziękuję za pomoc i chęć szczerą :)


edit
wygooglałam to cholerstwo - to jest jakiś chat voice z Arabii Saudyjskiej ... :o

ludzie ja nawet skypa nie mam!
i nie mam nic po polsku o tym w googlu

a tu adres tego cuda po odkrzaczeniu

http://www.n85n.com/

Użytkownik Bliss edytował ten post 04.10.2012 - 10:33




#6

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też to kilka lat temu miałem, wtedy jeszcze nie posiadałem dostępu do internetu i tego robaka dostałem w prezencie z innymi danymi na pamięci przenośnej od kumpla. ;) Strona pojawiała się codziennie o osiemnastej. Pomógł skan całego systemu antywirusem, ja używałem Avasta.

Edit: Dodałem polskie znaki. :P I również radzę jak najszybciej zainstalować antywira.

Użytkownik Draggy edytował ten post 04.10.2012 - 17:53


#7

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Draggy - nic się nie martw alfabetem - ja teraz na arabski patrzę i to jest dopiero coś :mrgreen:

postaram się antywirusem jak wrócę bo muszę wyjść teraz

dziękuję chłopaki za pomoc ;]



#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałam podobny problem ale nie związany z żadnym wirusem. Po prostu mam zainstalowanych kilka bannerów za trzymanie których dostaję kasę (wiecie, na necie jest pełno stron płacących za oglądanie reklam - płatne banery różnią się tylko tym, że nie muszę nic klikać - reklamy same się zmieniają). No i tak się złożyło, że jedna z rotujących reklam, w nieregularnych odstępach czasu automatycznie otwierała mi w IE jakąś francuską stronę internetową. Wychwyciłam która i zablokowałam ją w klasyfikatorze treści. Dla pewności zablokowałam też ową francuską stronę. Problem ustał.

Klasyfikator treści w IE znajdziesz w Narzędzia/Opcje Internetowe/Zawartość.
Tam w ustawieniach, w zakładce "Witryny zaakceptowane" wpisujemy adres żądanej strony i klikamy "Nigdy".
Po włączeniu klasyfikatora upewniamy się, że w ustawieniach w zakładce "Ogólne" zaznaczona jest opcja "Użytkownicy mogą oglądać strony Web, które nie mają klasyfikacji" - w przeciwnym wypadku Klasyfikator będzie blokował wszystko o wszystkich i korzystanie z IE przestanie być możliwe, również dla programów (niektóre programy wykorzystujące IE mogą przestać działać). Ale w przypadku gdy wiemy, że nic ważnego IE nie wykorzystuje a sami z niego nie korzystamy można właściwie opcję "Użytkownicy mogą oglądać strony Web, które nie mają klasyfikacji" zostawić odznaczoną. Ale to już na własną odpowiedzialność. Jak antywirus albo torrent przestanie działać to nie moja wina xD

Aha. I zapisz sobie gdzieś hasło do klasyfikatora albo ustaw dobrą podpowiedź. Niestety hasło musi być i nie da się tego nijak obejść.



#9

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeskanuj kompa combofixem bardzo często pomaga przy takich problemach.

#10

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dziękuję wszystkim pięknie :)

Ana - zrobiłam jak mówisz i czekam na efekt

a co do antywirusa to nie mam chyba wcale :lol - muszę coś sobie ściągnąć ale się boję żeby czegoś nowego sobie nie przywlec



#11

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepsza obrona przed wszelkiego rodzaju internetowym syfem to dobry antywir plus dobry firewall - ja odkąd mam net (będzie może z 10 lat) używam tandem Zone Alarm (firewall) + Kaspersky AntyVirus (antywir), i jeszcze nie złapałem nawet 1 wirusa czy robaka.

Obecnie w modzie są "pakietowe" aplikacje typu internet security, ale nie wiem jak działają gdy istnieje potrzeba jego wyłączenia - u mnie gdy wyłączę firewall to Kasper i tak wykryje próbę uruchomienia czegokolwiek (jak co mogę zablokować nieznaną aplikację), a w ZA mam dany dostęp tylko do zaufanych źródeł, więc też nic złego się nie przedostanie (gdy kasper musi iść offline).

Obecnie z darmowych antywirusów dobry jest Avast, a firewalli Comodo (który jest chyba i firewallem i antywirem w jednym). Polecam zainstalować.



#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:lol - muszę coś sobie ściągnąć ale się boję żeby czegoś nowego sobie nie przywlec

Niemasz av i uzyważ windowsa w necie? To ty twardzielka jesteś. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Też polecam avasta lub comodo internet security.A twój problem (i pewnie kilka tych których jeszce nie wykryłaś )rozwiąże spybot. ściagnij po zinstalowaniu antyvirusa zainstaluj(nie isntaluj dodatku tea coś tam) , zaktualizuj . Nacisnij immunize wykonaj polecenia. Potem wącz skanowanie iiz na kawke a po powrocie naciśnij guzik Rozwiąż wykryte problemy.
I gotowe.



#13

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemasz av i uzyważ windowsa w necie? To ty twardzielka jesteś. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie ma co popadać w paranoję, te wszystkie cudowne pakiety zabezpieczające też same w sobie są dalekie od ideału, a i (przynajmniej według mnie) dość mocno utrudniają życie. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku -- aktualizować system, nie klikać bez pojęcia, nie instalować wszystkiego jak leci i używać programów bez dziur -- czyli nie Internet Explorera i nie Outlooka :)

Nigdy nie używam żadnych zabezpieczających programów działających w tle, co więcej, zawsze wyłączam również wszystkie śmieci windowsowe, firewalle itp. Wirusów ani innych nieproszonych gości nie mam i nigdy nie miałam.



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeskanuj kompa combofixem bardzo często pomaga przy takich problemach.


NIE skanuj komputera combofixem. To NIE jest skaner. Jest to specjalistyczne narzędzie, bardzo inwazyjne i niebezpieczne przy używaniu go przez laika. Combofixa powinno się używać tylko i wyłącznie pod nadzorem specjalisty. Autor ostrzega o tym przed włączeniem programu, dodatkowo jego zasada działania wskazuje jednoznacznie na bardzo dużą ingerencje w system. Za takie porady powinny lecieć bany...

Wejdź na forum Pclab, jest tam dział bezpieczeństwo i tam wykonaj logi programem OTL wedle instrukcji zawartych w przypiętym temacie. Potem wszystko Ci wytłumaczą.


Dziki Kurak@

Teraz taka ilość stron potrafi zrobić kuku, że nie mam pojęcia w jaki sposób unikasz wirusów. Ja nie jestem laikiem, wiem mniej więcej czego unikać, ale grzebiąc mocno po necie nie ma opcji żeby się uchronić przed wszystkimi zagrożeniami. Ostatnio zhackowali forum na które czasem wpadałem i chciało mi cholerstwo zaaplikować małe co nieco. Gdyby nie av to bym tego nie zablokował.



#15

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz taka ilość stron potrafi zrobić kuku, że nie mam pojęcia w jaki sposób unikasz wirusów. Ja nie jestem laikiem, wiem mniej więcej czego unikać, ale grzebiąc mocno po necie nie ma opcji żeby się uchronić przed wszystkimi zagrożeniami. Ostatnio zhackowali forum na które czasem wpadałem i chciało mi cholerstwo zaaplikować małe co nieco. Gdyby nie av to bym tego nie zablokował.

Bez obaw -- jeśli nie masz dziurawej przeglądarki oraz sam nie klikasz bez pojęcia, to niczego nie złapiesz (uściślając -- niczego groźnego). Alarm w programie antywirusowym? Oczywiście, przecież musisz mieć pewność, że kupiłeś najlepszy produkt na rynku oraz że jest on nieprawdopodobnie wręcz skuteczny ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych