Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pranie mózgów przez większość polityków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrześniowa demonstracja "Obudź się Polsko"

Oglądałem ostatnio w internecie i w telewizji wrześniową demonstrację pod hasłem „Obudź się Polsko”. Ponownie naocznie utwierdziłem się w przekonaniu jak wielkie spustoszenie przynosi systematyczne „pranie mózgu”. Na przykład w przedwojennych Niemczech elementem takiego prania mózgu był hymn narodowy „Niemcy, Niemcy ponad wszystko w świecie”. Dziś „każdy widzi” do czego to doprowadziło.

Podczas wspomnianej demonstracji wystarczyło spojrzeć na plakaty i twarze uczestników. Jakże łatwo na taki proch rzucić iskrę ognia i podpalić Kraj, zdobywając przy tym wymarzoną władzę polityczną.

Głównymi hasłami podczas tej demonstracji były: brak demokracji, kłamliwość mediów, zapaść gospodarcza Kraju, zmiana wieku emerytalnego, katastrofa smoleńska i, przede wszystkim, prześladowanie Kościoła. Nie liczą się przy tym fakty.

A przecież, możliwość zorganizowania takiej demonstracji istnieje właśnie w państwie demokratycznym. Niech ktoś spróbuje zorganizować coś takiego np. na Białorusi, nie mówiąc już o Korei Północnej.

Kłamliwość mediów. Wystarczy spojrzeć choćby na medialne relacje z tejże demonstracji. Nie dostrzegłem specjalnego jej potępienia lub ukrywania szczegółów.

Zapaść gospodarcza. Tu ujawnia się kłamliwość hasła. Na tle światowego kryzysu nasz Kraj nie wygląda wcale tak źle, chociaż ponosi pewne skutki tego kryzysu.

Zmiana wieku emerytalnego. Spójrzmy na bogate kraje zachodnie. Tam zmian tych dokonano już wcześniej. Nie są to zmiany populistyczne lecz są niezbędne. Nie mogą podnosić „słupków” PO, a jednak Tusk poczynił te zmiany. Przypomnijmy jak w swoim czasie premier J. Kaczyński próbował ograniczyć przywileje górnicze i szybko się z tego wycofał w wyniku ostrego strajku górników.

A teraz katastrofa smoleńska. Tu dopiero można mówić o zakłamaniu, ale nie w takim znaczeniu jak głoszą to demonstranci. W obliczu tak wielkiej tragedii nawet władze rządzące nie odważyły się sięgnąć do prawdziwych bezpośrednich i, być może, banalnych przyczyn tej katastrofy. Dlaczego w śledztwie pominięto przyczyny spóźnionego startu z Warszawy? Dlaczego nie wyjaśniono rzekomych przecieków, że w wieczór poprzedzający katastrofę odbyła się „zakrapiana” odprawa generalicji, zwołana przez Prezydenta? Dlaczego dopiero teraz jeden z prawników reprezentujących rodziny ofiar katastrofy publicznie oczekuje sprawdzenia przez prokuraturę zawartości alkoholu we krwi gen. Błasika? Dlaczego wobec tak złych warunków atmosferycznych nie zapadła decyzja o lądowaniu na lotnisku zastępczym? Być może związane z tym spóźnienie na uroczystość było nie do przyjęcia dla głównego decydenta. W tej sytuacji mogłoby się okazać, że głoszona przez demonstrantów „hańba” leży po przeciwnej stronie barykady.

Całkiem absurdalne wydaje mi się hasło o prześladowaniu Kościoła. Polska przecież nie ma ustroju religijnego (na wzór muzułmański) i posiada konstytucyjne oddzielenie Państwa od Kościoła. Polska nieraz bardziej wspiera Kościół gospodarczo niż czynią to inne kraje europejskie. Dopuszcza także nauczanie i finansowanie religii w szkołach. Nawet toleruje (i zezwala na ulgi podatkowe) taką placówkę jak Radio Maryja, która oprócz chwalebnej działalności religijnej szerzy nienawiść społeczną poprzez swoją działalność polityczną. Żąda przy tym szczególnych przywilejów w dostępie do niektórych mediów.

Chciałbym, przy okazji, zwrócić uwagę na zachowawczą postawę części Episkopatu i kleru. Popierając działalność Radia Maryja usiłuje się „odciąć” od pewnych zmian rozwojowych. Na przykład decyzja o pochówku Prezydenta L. Kaczyńskiego na Wawelu jest, moim zdaniem, poważnym błędem. Był on przecież jednym z gorszych prezydentów po 1989-tym roku. Nie reprezentował wszystkich Polaków lecz interesy swojej partii i jej Prezesa, swego brata. Nie pominął żadnej okazji żeby „włożyć kij w szprychy” rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej.

Mam natomiast uznanie dla Kościoła za podpisany ostatnio dokument WSPÓLNE PRZESŁANIE DO NARODÓW POLSKI I ROSJI.



#2

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

bez obrazy.
a kogo to obchodzi?

#3

Nacjonalista.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boli Cię ta ponad stu tysięczna demonstracja? I dobrze. Ma boleć.
Wyjdź z kolegami ateistami "przecinać pępowinę", może osiągniecie szczyt i będzie was 150 desperatów.

Nie daję żadnych kontrargumentów, bo jestem wychowany na jakiejś Biblii, która jest zbiorem bajek i nie potrafię samodzielnie myśleć. Podczas chrztu zostałem smagnięty plugawym, czarnym palcem kleru (bez mojej zgody).
Pozdrawiam.

Użytkownik Nacjonalista edytował ten post 30.09.2012 - 21:58


#4

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak bym czytał towarzysza Nałęcza, identyczna retoryka - jest dobrze, po co robić cokolwiek, a jedyny argument to oczywiście porównanie do czasów hitlerowskich. Oj panie Marianie, radził bym się nie zajmować polityką bo panu to nie wychodzi.

Użytkownik Tsu edytował ten post 30.09.2012 - 22:06




#5

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie Marianie, smutne, że w taki sposób pan to odbiera.
Ponieważ mam pana za inteligentnego człowieka, który niejedno w życiu przeszedł...przyczynę zamieszczenia przez pana w/w wniosków zgonię na media, które widocznie dają za ocean nie do końca rzetelny przekaz...(ludzie w kraju też wszystko przyjmują bez mrugnięcia okiem, więc rozumiem).
Fakty są niestety takie, że mamy największą zapaść i bezrobocie od kilkudziesięciu lat. Gdyby było tak dobrze jak pan pisze, to, te kilkadziesiąt tysięcy ludzi, śmiem twierdzić, że zamiast protestować w stolicy - raczej wybrałoby na weekend góry, tudzież morze...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 30.09.2012 - 22:24




#6

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak bym czytał towarzysza Nałęcza, identyczna retoryka - jest dobrze, po co robić cokolwiek, a jedyny argument to oczywiście porównanie do czasów hitlerowskich. Oj panie Marianie, radził bym się nie zajmować polityką bo panu to nie wychodzi.


No a konkretnie: co nie wychodzi i na czym polega to niewychodzenie? Powiedz jednak lepiej od razu, że tego nie lubisz bo nasłuchałeś się i naczytałeś czegoś innego. Przepraszam, że zwracam się w drugiej osobie, jak to na forum. Radzę poczytać moje artykuły klikając na nie na tej stronie. Szczególnie chodzi o artytkuł # II. Pozdrawiam.



#7

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marsz oglądałem na żywo, uczestniczyła w nim również moja rodzina, nie wiem gdzie Pan się doszukuje tam nawiązań do jakichś marszów NSDAP.
Takie porównania są trochę nie na miejscu.
Nie na miejscu jest również ocenianie stanu gospodarki i poziomu życia w Polsce nie mieszkając tutaj na stałe, a jedynie przez pryzmat polskojęzycznych mediów, które jak wiadomo nie są rzetelnym źródłem. Mija się Pan z prawdą w każdej zawartej tezie.

Powiedz jednak lepiej od razu, że tego nie lubisz bo nasłuchałeś się i naczytałeś czegoś innego


Po prostu widziałem marsz, słyszałem wypowiedzi i postulaty i w pełni się z nimi zgadzam.

@Liv, ojej skąd tyle złości, na urodę szkodzi.

Nie nie mam zamiaru rzucać inwektywami. Ale tekst o małym prezesie jak najbardziej na poziomie, gratuluje.

Użytkownik Tsu edytował ten post 30.09.2012 - 22:38




#8

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Marian - właśnie rozpętałeś wojnę, nie zauważyłeś, że to forum w większej części składa się z narodowców? Dyskusji to tutaj nie zaznasz, juz dawno minęły te czasy - jedyna rzecz na którą możesz liczyć zakładając ten temat to posty tego typu;

Jak bym czytał towarzysza Nałęcza, identyczna retoryka - jest dobrze, po co robić cokolwiek, a jedyny argument to oczywiście porównanie do czasów hitlerowskich. Oj panie Marianie, radził bym się nie zajmować polityką bo panu to nie wychodzi.

po czym zapewne dowiesz się, że jesteś lewakiem, komuchem, żydem i generalnie powinieneś wypier*** z tego kraju, bo to kolaboranctwo, kiedy nie piejesz ze szczęścia i zachwytu na widok małego prezesa o ptasim nazwisku.



#9

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OK livin. Kocham Cię.



#10

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podczas wspomnianej demonstracji wystarczy spojrzeć na plakaty i twarze uczestników. Jakże łatwo na taki proch rzucić iskrę ognia i podpalić Kraj, zdobywając przy tym wymarzoną władzę polityczną.

Głównymi hasłami podczas tej demonstracji był: brak demokracji, kłamliwość mediów, zapaść gospodarcza Kraju, zmiana wieku emerytalnego, katastrofa smoleńska i, przede wszystkim, prześladowanie Kościoła. Nie liczą się przy tym fakty.

A przecież, możliwość zorganizowania takiej demonstracji istnieje właśnie w państwie demokratycznym. Niech ktoś spróbuje zorganizować coś takiego np. na Białorusi, nie mówiąc już o Korei Północnej.

Kłamliwość mediów. Wystarczy spojrzeć choćby na medialne relacje z tejże demonstracji. Nie dostrzegłem specjalnego jej potępienia lub ukrywania szczegółów.

Zapaść gospodarcza. Tu dopiero ujawnia się kłamliwość hasła. Na tle światowego kryzysu nasz Kraj nie wygląda wcale tak źle, chociaż ponosi pewne skutki tego kryzysu.

Zmiana wieku emerytalnego. Spójrzmy na bogate kraje zachodnie. Tam zmian tych dokonano już wcześniej. Nie są to zmiany populistyczne lecz są niezbędne. Nie mogą podnosić „słupków” PO, a jednak Tusk je podjął. Przypomnijmy jak w swoim czasie premier J. Kaczyński próbował ograniczyć przywileje górnicze i szybko się z tego wycofał w wyniku ostrego strajku górników.


1. Co do kłamliwości mediów - te plakaty i twarze o których wspomniano nie zostały wybrane "losowo". Ktoś przecież spędza czas nad materiałem i wybiera odpowiednie ujęcia. Myślisz, że wszystkie plakaty były takie, a wszyscy ludzie tam, to była jedna wielka agresywna masa? Bez obrazy, ale to naiwne i wyjątkowo wygodne pojęcie. Widzisz obraz ludzi, jakiejś grupy, i od razu wszystkich obecnych do jednego wora wrzucasz.

2.Zorganizować możesz, ale musisz mieć pozwolenie od Państwa na daną godzinę, trasę i czas rozejścia się (czyli końca demonstracji). To ostatnie jest wyjątkowo ważne, gdyż po czasie trwania demonstracji policja ma prawo pałować KAŻDEGO biorącego udział w demonstracji po upływie wyznaczonego czasu. I nie ma znaczenia czy zachowujecie się agresywnie czy nie. Pochód jest, przykładowo, legalny do godz. 17. Po tym czasie jest to już zwykłe nielegalne zgromadzenie. Gdzie tu wolność?

3.Nie mamy zapaści gospodarczej, ok. Ale wiesz jakim kosztem? za Rządów platformy zadłużyliśmy się gorzej niż za Gierka, w 2011 dług sięgnął 56,3% PKB!

Jeśli dług wynosi od 55%, ale mniej niz 60%, to w projekcie budżetu na kolejny rok:

- nie przewiduje się istnienia deficytu budżetowego państwa lub uchwala się budżet zapewniający spadek relacji długu publicznego do PKB w stosunku do roku bieżącego
- nie przewiduje się wzrostu wynagrodzeń pracowników państwowej sfery budżetowej
- waloryzacja rent i emerytur nie może przekroczyć poziomu wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku budżetowym
- wyklucza się możliwość udzielania z budżetu państwa nowych pożyczek i kredytów
- ogranicza się wzrost wydatków wielu instytucji państwowych, takich jak: Kancelaria Sejmu, Kancelaria Senatu, Kancelaria Prezydenta RP, Trybunał Konstytucyjny, Najwyższa Izba Kontroli, Sąd Najwyższy.

Inaczej Państwu grozi zapaść finansowa. U nas sposob na rozwiazanie problemu to zmiana systemu emerytalnego - placac na ZUS tak na prawde placisz na dlug, nie na swoją emeryture. Obliczone jest, że 40% ludzi w Polsce nigdy nie dożyje emerytury.

Tylko dzięki ogromnej liczbie kredytów nasza gospodarka jest zieloną wyspą. Poczekaj, aż przyjdzie czas spłacenia tego. Kryzys uderzy w nas później, ale z większą siłą. Jak to mówią "co się odwlecze..."

Użytkownik Nerubis edytował ten post 30.09.2012 - 23:19


#11

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem ateistą. Popieram antyrządowy marsz. Szkoda, że to był nie zamach stanu, chętnie bym pomógł odsunąć od władzy niedemokratycznie wybranych zdrajców. A później bez sądu wsadzić całą tą bandę do samolotu pełnego jadowitych węży i wysłać nad ocean z paliwem wystarczającym na dolecenie nad sam jego środek. Dla pewności wypełniłbym resztę samolotu łatwopalnymi i wybuchowymi substancjami oraz zdalnym detonatorem. No i tak dla całkowitej pewności posmarowałbym ich krwią wieprzową i do samolotu zamknął też kilka wygłodniałych lwów. Myślę, że to pomogłoby polsce wyjść z kryzysu w którym obecnie siedzimy.

Oczywiście żartuje. Kula w łeb i do piachu dla zdrajców narodu.

Użytkownik zak edytował ten post 30.09.2012 - 23:33


#12

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A po prawdzie wygląda to tak, że i fenki* i lemingi to małe, strachliwe zwierzątka :mrgreen:

Dołączona grafika

*Autor postu nie podziela wszystkich teorii zawartych w/w artykule, informuje także o tym, że jest to grupa znacznie mniejsza (sic!). Na pohybel zdrajcom narodu!

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 01.10.2012 - 01:15




#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i tak dla całkowitej pewności posmarowałbym ich krwią wieprzową i do samolotu zamknął też kilka wygłodniałych lwów.


Szkoda lwów.Szkoda samolotu, odrobiny paliwa.Szkoda łatwopalnychi wybuchowych substancji oraz zdalnego sterowania.
Jestem cywilizowanym człowiekiem i uważam ze jak ktoś ma juz umrzec za swe czyny to sie go wiesza ewentualnie ścina, gazuje lub rozstrzeliwuje.Jestem za karą śmierci. Zresztą uważam że akurat kara śmierci nie jeet najcięższa karą. Każdy kiedyś umrze, wiec co to za szpas. Sztuką jest zmienić komuś życie w piekło i zadbać by niemógł w żaden sposób sobie tego zmienić (niemógł ze sobą skończyć).



#14

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sztuką jest zmienić komuś życie w piekło i zadbać by niemógł w żaden sposób sobie tego zmienić (niemógł ze sobą skończyć).


Cela 2x2m o wys.3m z łóżkiem, wc i zlewem, okienkiem pod sufitem 20x20cm. Zero kontaktów ze światem zewnętrznym. Jedynym przywilejem posiłki.
kropka.

#15

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A teraz katastrofa smoleńska. Tu dopiero można mówić o zakłamaniu, ale nie w takim znaczeniu jak głoszą to demonstranci. W obliczu tak wielkiej tragedii nawet władze rządzące nie odważyły się sięgnąć do prawdziwych bezpośrednich i, być może, banalnych przyczyn tej katastrofy. Dlaczego w śledztwie pominięto przyczyny spóźnionego startu z Warszawy? Dlaczego nie wyjaśniono rzekomych przecieków, że w wieczór poprzedzający katastrofę odbyła się „zakrapiana” odprawa generalicji, zwołana przez Prezydenta? Dlaczego dopiero teraz jeden z prawników reprezentujących rodziny ofiar katastrofy publicznie oczekuje sprawdzenia przez prokuraturę zawartości alkoholu we krwi gen. Błasika? Dlaczego wobec tak złych warunków atmosferycznych nie zapadła decyzja o lądowaniu na lotnisku zastępczym? Być może związane z tym spóźnienie na uroczystość było nie doprzyjęcia dla głównego decydenta. W tej sytuacji mogłoby się okazać, że głoszona przez demonstrantów „hańba” leży po przeciwnej stronie barykady.


No i co te "rewelacje" wnoszą do sprawy ? Że niby Błasik oparami gorzały z ust zamroczył pilotów czy jak ? Bo ja tu widze kolejną żałosną próbę wystrugania z gówna insynuacji obarczających winą ofiary które już bronić się nie mogą.

2.Zorganizować możesz, ale musisz mieć pozwolenie od Państwa na daną godzinę, trasę i czas rozejścia się (czyli końca demonstracji). To ostatnie jest wyjątkowo ważne, gdyż po czasie trwania demonstracji policja ma prawo pałować KAŻDEGO biorącego udział w demonstracji po upływie wyznaczonego czasu. I nie ma znaczenia czy zachowujecie się agresywnie czy nie. Pochód jest, przykładowo, legalny do godz. 17. Po tym czasie jest to już zwykłe nielegalne zgromadzenie. Gdzie tu wolność?


Nie zapominajmy o tym że niedawno władza ustanowiła sprytną ustawę, w myśl której jak w okolicy demonstacji dojdzie do jakichś burd, to do odpowiedzialności zostanie pociągnięty jej organizator. Chyba nei trzeba wyjaśniać w jaki posób ta ustawa będzie wykorzystywana.

Marian - właśnie rozpętałeś wojnę, nie zauważyłeś, że to forum w większej części składa się z narodowców? Dyskusji to tutaj nie zaznasz, juz dawno minęły te czasy - jedyna rzecz na którą możesz liczyć zakładając ten temat to posty tego typu;

Jak bym czytał towarzysza Nałęcza, identyczna retoryka - jest dobrze, po co robić cokolwiek, a jedyny argument to oczywiście porównanie do czasów hitlerowskich. Oj panie Marianie, radził bym się nie zajmować polityką bo panu to nie wychodzi.

po czym zapewne dowiesz się, że jesteś lewakiem, komuchem, żydem i generalnie powinieneś wypier*** z tego kraju, bo to kolaboranctwo, kiedy nie piejesz ze szczęścia i zachwytu na widok małego prezesa o ptasim nazwisku.


Całe szczęście że mamy takich zajebistych antynarodowców jak Ty którzy wytrwale dbają o utrzymanie najwyższego poziomu merytorycznego w swoich wypowiedziach.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 01.10.2012 - 09:55



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych