Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadlatuje superkometa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kometa jaśniejsza od Księżyca za rok
będzie widoczna z Ziemi


Za rok na niebie pojawi się kometa wielka i jaśniejsza od widzianego w dzień Księżyca. Astronomowie już dziś nazywają ją jedną z największych komet w historii ludzkości.

Kometa C/2012 S1 (ISON) dokładnie 28 listopada 2013 r. zbliży się do Słońca na bardzo bliską odległość, mniej niż dwa miliony kilometrów. To blisko 25 razy bliżej Słońca niż Merkury. Z tego powodu kometa będzie bardzo jasna (jaśniejsza nawet od Księżyca) oraz widoczna z Ziemi gołym okiem nawet podczas dnia.

Na profilu planetarium Centrum Nauki "Kopernik" na Facebooku jest napisane, że jeśli kometa przetrwa przelot w pobliżu Słońca, to może rozwinąć piękny warkocz! Będziemy mieli wtedy doskonałe warunki do obserwacji, bo kometa widoczna będzie w środku nocy prawie w zenicie. Niektórzy już dziś nadają jej przydomek Wielkiej Komety 2013.

Kometę odkryło 21 września dwóch rosyjskich astronomów Witali Newski i Artiom Nowiczonok z obserwatorium w Kisłowodzku.

.


A zatem radzę już się szykować na megawidowisko.
  • 30

#2

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już nie mogę się doczekać :)
  • 1



#3

Patrick.
  • Postów: 135
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czekamy na teorie spiskowe odnośnie tej komety. :) W ciągu roku na pewno pojawi się ich od groma.
  • 0

#4

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Się okaże dopiero za rok. Na razie, nowa kometa wygląda jak niepozorny punkt.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Oto dwaj szczęśliwi odkrywcy.
  • 2



#5

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety zwykle po takich zapowiedziach było wielkie nic. Najciekawsze były komety, o których dowiadywaliśmy się zaledwie miesiące przed tym jak się rozegrało widowisko.
  • 0

#6

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przecież za rok będzie już dawno po końcu świata 2012...
Niech sobie leci i tak jej nie zobaczymy ;)
  • 6

#7

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najciekawsze były komety, o których dowiadywaliśmy się zaledwie miesiące przed tym jak się rozegrało widowisko.


Wyjątkiem była jedna z ostatnich komet XXw - Hale-Bopp, którą odkryto niemal dwa lata przed przejściem przez perychelium. Prognozy co do jej jasności i rozmiarów sprawdziły się a ja napatrzyłem sie na nią tak długo, jak na żadną inną. :mrgreen:
  • 0



#8

Hild.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że będzie można ją obserwować. To będzie dla mnie powód do odkurzenia teleskopu, który zalega gdzieś złożony w szafie od dobrych kilku lat :roll:
  • 0

#9

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czekamy na teorie spiskowe odnośnie tej komety. :) W ciągu roku na pewno pojawi się ich od groma.


a moze byc juz taka?:

"A zatem powiadam wam,iż koniec się zbliża, bowiem kiedy prawdziwia wiara w Odkupiciela upadnie, co stanie się ponad 2 tysiące lat po jego śmierci, zagrzmią niebiosa. Niczym stado koni przez świat przebiegną kataklizmy. Najpierw ziemia wyda swój płomienny okrzyk, a niebo stanie w odcieniu czerwieni, wiatry zadmą, a woda się podniesie. Ludzie ujrzą swe błędy, kiedy słońce zacznie ich palić. Zapłoną wtedy bowiem dwa Slonca, a po zgaśnięciu jednego z nich woda zaleje lądy. Strzeżcie się, bowiem będzie to śmierć, której nikt jeszcze nie doznał. " Erafryt Elezjusz, 1572 r.p.n.e


- Ta superkometa bedzie jasniejsza od Ksiezyca i widoczna za dnia, czyl jak drugie Slonce!
- Poza tym kometa, bedac dostatecznie blisko i jako dostatecznie duza moze oddzialywac swoja grawitacja (jak Ksiezyc) na plywy oceanow.
- "Plomienny okrzyk" moze byc wynikiem znowu jej grawitacji / pola magnetycznego, ktore wymusi na Ziemi serie wybuchow wulkanow,
- no i jest to na okolo 2000 lat po smierci Jezusa :/

Użytkownik bullik edytował ten post 28.09.2012 - 14:40

  • 0

#10

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W Polsce i tak będą chmury.
  • 14

#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

- Poza tym kometa, bedac dostatecznie blisko i jako dostatecznie duza moze oddzialywac swoja grawitacja (jak Ksiezyc) na plywy oceanow.


Komety mają zbyt małe rozmiary i masę, by w jakimkolwiek stopniu oddziaływać na pływy oceanów.
  • 5



#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- no i jest to na okolo 2000 lat po smierci Jezusa :/

Odróżniasz urodziny od śmierci??? WG oficjalnej rachuby wypada to w ok 2033 roku.Wdług realniejszej ok 2029r.
Po za tym co to za osobnik Erafryt Elezjusz?? Kolejny wymysł kłamców z stron spiskowych???No i cóz takiego napisał w 1572 r.p.n.e czyli 800 lat przed Homerem i kilkadziesiat lat po Gilgameszu????? No i dlaczego nikt nie słyszał o tym "najstarszym pisarzu greckim"? Bo ten rok zapewniłby mu taki tytuł.
  • 1



#13

Astro1004.
  • Postów: 107
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Post bullika to chyba była ironia,a przynajmniej mam taką nadzieje.(chyba ,że twoja odpowiedź też była sarkastyczna w takim razie sory).
  • 0

#14

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W Polsce i tak będą chmury.


Mało, że masz rację, to jeszcze śmiać się chce człowiekowi z naiwniaczków. Wielka podnieta o 1z1000000 (miliona)
...a co jeśli policzyli pod wpływem i w nas pizgnie!?!
  • -2

#15

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano



- no i jest to na okolo 2000 lat po smierci Jezusa :/

Odróżniasz urodziny od śmierci??? WG oficjalnej rachuby wypada to w ok 2033 roku.Wdług realniejszej ok 2029r.
Po za tym co to za osobnik Erafryt Elezjusz?? Kolejny wymysł kłamców z stron spiskowych???No i cóz takiego napisał w 1572 r.p.n.e czyli 800 lat przed Homerem i kilkadziesiat lat po Gilgameszu????? No i dlaczego nikt nie słyszał o tym "najstarszym pisarzu greckim"? Bo ten rok zapewniłby mu taki tytuł.


a odrozniasz ironie?? :roll: rzadko tu pisze ostatnio i tak mi sie zebralo na wklepanie tego posta, jako odpowiedz na swego rodzaju "ironiczne wyzwanie": "no to czekamy na teorie spiskowe" i ja wpisalem pierwsza.. zreszta zaakcentowalem "a moze byc taka?" co wydawalo sie mi oczywista do odczytania ironia, ale widac tylko mnie to bawilo..

a teoria trzyma sie "kupy", bo "okolo 2000 lat", to wlasnie +/-30 moze byc.. historycy odnosnie dawnych dziejow rowniez czasem stosuja daty "okolo" gdzie jest do przyjecia rozstrzal w dziesiatkach lat typu: "okolo V wieku p.n.e"
i gdyby ta przepowiednia miala byc prawdziwa, to nikt nieoczekiwalby od jasnowidza, aby ten podal dokladna date ;]

Co do samego Erafryta Elezjasza, to juz sama jego godnosc jest podejrzanie brzmiaca i piszac to mialem swiadomosc ze to jedna z tej serii co: "upadl zelazny ptak i rozdzielich dwoch braci" (nawet na forum ktos to tu kopiowal jako nieznany werset Nostradamusa)
Na polskich forach, stronach i blogach jest wiele razy ta przepowiednia skopiowana, ale na zagranicznych nic - zero.. dlugo szukalem i takiej przepowiedni niema, wiec spijcie spokojnie..

Użytkownik bullik edytował ten post 29.09.2012 - 11:01

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych