Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomosci na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pomysł wskoczył mi szybko do głowy, wiec moze to zabrzmi mało klarownie - wtedy dziś wieczorem poprawie;

(Nie tylko na waszym forum) zakładając konto, ma sie miejsce na "tylko" 100 wiadomości. Zapełniając je "do brzegu wieloma postami" o rozmiarach artykułów jak np. http://www.paranorma...tura-finansowa/ , rozmiar maksymalny na serwerze zajmie napewno nieco mniej niż 50mb. Tutaj jest takowy limit nałożony. Powiedzmy, ze jest nawet 200 użytkowników forum - wówczas wiadomości, gdyby wszystkie osoby pisały po 20 stron na wiadomosc, miałyby mniej niz 10gb (podejrzewam, ze nawet 5gb). Rozumiem, zeby działo się to 10 lat temu, gdzie laptop z dyskiem 40gb kosztował 3000zł, ale w obecnej chwili ludzie zwykliby korzystać z pokaźnej ilości miejsca - kolezanka musiała zakupić dysk 1TB, bo 500gb jej nie starcza, matka mówi, że jej laptop z dyskiem 320gb ma za mało miejsca.

2 pytania:
- Czemu jest takowy nałożony?
- Po co ludziom tyle miejsca? instalacja windowsa 7 zajmuje ok. 30gb, gry najeżone bajerami potrafią może mieć 5-10gb, ale nawet gdyby chciec zapchać miejsce "nieśmieciami", byłoby trudno

#2

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- Po co ludziom tyle miejsca? instalacja windowsa 7 zajmuje ok. 30gb, gry najeżone bajerami potrafią może mieć 5-10gb, ale nawet gdyby chciec zapchać miejsce "nieśmieciami", byłoby trudno


Z tymi grami się nie zgodzę bo gra World of Warcraft zajmuje u mnie na dysku prawie 30 GB a nowy dodatek w drodze więc coś koło 35 GB będzie.



#3

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecne gry to dużo więcej niż 5-10 gb - ba, same instalki potrafią być dużo "cięższe" - vide Max Payne 3 (~24 gb, po zainstalowaniu ok. 29).

Do tego jak ktoś trzyma i zbiera na hdd filmy blu-ray, to też potrzebuje miejsca.



#4

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam innego typu sugestie w innej kwestii.

Po wybraniu subskrypcji określonego tematu przychodzą powiadomienia o odpowiedziach użytkowników. Zależnie od zainteresowania i czasu wybieram różne typy powiadamiania mnie-przeważnie wybieram natychmiastowe powiadomienia. Gdy mam wolne to jest to dobre rozwiązanie. Problem jest gdy muszę popracować, przychodzę a tu 50, 120 wiadomości-przy dłuższej nieobecności robią się kosmiczne ilości. To kasowanie wszystkiego jest uciążliwe.

Dobra-do brzegu...
Istnieje możliwość zrobić coś takiego:
Wysyłane będą pojedyncze powiadomienia o odpowiedzi w obserwowanym wątku. Następne powiadomienia nie będą nadchodziły do czasu wejścia przez użytkownika na obserwowany temat. Widziałem to na kilku forach-jest taka możliwość?


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych