Skocz do zawartości


Zdjęcie

Slenderman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hild.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ostatnio bardzo popularna stałą się gra Slender. Zaciekawiony postanowiłem poszukać informacji o tytułowym Slendermanie. Oto co znalazłem.

"Slender Man" to pseudonim nadany tajemniczej postaci widzianej w tle kilku zdjęć w jednym z tematów forum SomethingAwful. Zdjęcia pokazywały dzieci i pewnego człowieka o smukłej sylwetce, czasem pojawiającego się w długich, poskręcanych włosach przypominających macki. Szczupły mężczyzna został odkryty na forum SomethingAwful w wątku skupionym wokół pożaru w którym zginęło wiele dzieci w latach 80-tych. Opisuje się go jako osobę noszącą czarny garnitur i czarny kapelusz, a jak sama nazwa wskazuje, wydaje się on być bardzo chudy i zdolny do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.

Nie wiadomo czy pochłania, zabija lub porywa swoje ofiary do nieznanych miejsc lub innych wymiarów, gdyż nie ma żadnych dowodów lub śladów do wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Jak dotąd niewiele wiadomo, ale jego cele i siedliska są dość wyraźnie uzgodnione. Ma potrzebę porywania dzieci i często pojawia się tuż przed zniknięciem dziecka lub nawet kilku na raz. Wydaje się pojawiać w miejscach ukrytych we mgle, parkach lub lasach, co jest najprawdopodobniej jego sposobem na kamuflaż. Należy również zauważyć, że dzieci były w stanie go czasem zobaczyć, gdy w pobliżu nie było żadnych dorosłych, chociaż mówi się, że niektóre dorosłe osoby też go widziały. Dzieci również mają sny lub koszmary o szczupłym mężczyźnie, tuż przed ich zniknięciem. Powstaje mnóstwo dyskusji dotyczących możliwości zobaczenia Slender Mana przez inne osoby niż jego ofiary. Wielu ludzi jednak wierzy, że jeśli widzisz Slender Mana to jesteś jego ofiarą lub celem, chociaż nie ma na to żadnych dowodów.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dwa odzyskane zdjęcia z pożaru biblioteki w Stirling City. Zostały one zrobione w dzień zniknięcia czternastu dzieci. Istoty uznaje się jako skazy na filmie dokonane przez urzędników. Pożar w bibliotece wybuchł dokładnie tydzień później. Oryginalne zdjęcia skonfiskowano jako dowody.
1986, fotograf: Mary Thomas, zaginął 13 czerwca 1986 roku.

Źródło: http://www.joemonste...dawzg1412/6829/

Dołączona grafika

Więcej: http://knowyourmeme....mes/slender-man

Gameplay Slender:
http://www.youtube.com/watch?v=Ai-03MFO9iQ
  • 5

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że to po prostu taka creepypasta. Drugie zdjęcie wygląda naprawdę jak fejk.
  • 0



#3

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Była creepypasta nt. Slendera już na tym forum.
  • 0

#4

Hild.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie temt jest po prostu ciekawy więc uznałem, że warto o tym napisać :roll:
  • 0

#5

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzieś czytałem już o tym slendermanie.

Podobno w Moskwie jakiś chłopak zobaczył jak coś po budynkach chodzi i postanowił do nagrać( gdzieś w necie jest film) i jak tak nagrywał do zobaczył ze to coś idzie w jego stronę i nagle znikło nie wiadomo gdzie ale po paru minutach pojawiło się u niego w oknie i go zabiło czy porwało nie pamiętam dokładnie .

Podobno Policja rosyjska prowadziła(prowadzi?) dochodzenie w tej sprawie.

Użytkownik Wilkołak edytował ten post 12.09.2012 - 16:32

  • -1

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to postać i "miejska legenda" została stworzona na potrzebę gry o tym samym tytule.
  • -2

#7

Cinone.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Slenderman został kompletnie zmyślony przez użytkowników forum "Something Awful". Stał się tak popularny że zaczeto tworzyć creepypasty.

Cała historię Slenderman'a możecie znaleść pod tym linkiem: http://knowyourmeme....mes/slender-man
  • 6

#8

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chessman mylisz się, postać Slendermana jest dosyć stara i powstała na długo niż gra która chyba pojawiła się względnie niedawno. Polecam poszpyrać za filmikai w tym tytule jak i obejrzenie filmików na youtube usera MarbleHornest. Niezły mindfuck.
  • 2

#9

Lucasso.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to postać i "miejska legenda" została stworzona na potrzebę gry o tym samym tytule.


Creepypasta powstała o wiele wcześniej niż gra. Sama gra jest dość świeża,a na historię o Slendermanie natknąłem się przypadkowo conajmniej 2 lata temu (jeśli nie więcej).

Teraz mogę się uważać za hipstera,bo znałem Slendermana zanim ten był fajny :P
  • 3

#10

Iki.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komentarz z bloga :
zielonyjezus - | 9 miesięcy i 4 dni temu |
fake! zdjecia sa z konkursu something awful majacego na celu strolowanie portali paranormalnych. autor: Victor Surge

Do działu Creepypasta .
  • 0

#11

White11.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do slendermana, zamierzam opisać go w dość obszernym temacie, dlaczego?, bo od początku gry "Slender" dużo informacji o slendermanie się pojawiło, na prawdę dużo :).

BTW. Kiedyś gdzieś czytałem już nie pamiętam dokładnie, ale pamiętam coś takiego, że podobno jak w coś się mocno wierzy, i dużo ludzi w to mocno wierzy, to ten Przedmiot,Osoba się urealistycznia tak jakby i zaczyna istnieć na prawdę, kto wie?.

Użytkownik White11 edytował ten post 13.09.2012 - 19:19

  • 0

#12

diablodevil.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam obejrzeć sobie na youtube serię MarbleHornetsPL (40 parę odcinków) i MarbleHornets (w wersji ANG ale jest ponad 60 odcinków).
MarbleornetsPL:
http://www.youtube.c...eature=CBIQwRs=
MarbleHornets:
http://www.youtube.c...eature=CA4QwRs=

Polecam najpierw obejrzeć te 40 coś odcinków z PL, a potem resztę na orginale.
  • 1

#13

Hild.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Czy na tym nagraniu dźwięk od 44 sekundy nie przypomina wam jadącego pociągu? Ciekawe, ale trochę naciągane. Obejrzę wszystkie to może się wypowiem na temat moich przemyśleń :P
  • 0

#14

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powstał już nawet film na podstawie legend o Slendermenie.

W odizolowanym, wolno wymierającym górniczym miasteczku dzieci znikają bez śladu.
Krąży legenda, że porywa je tajemniczy mężczyzna, nazywany „ The Tall Man”. Julia Denning
(Jessica Biel) jest sceptycznie nastawiona do pogłoski, że za porwaniami stoi tajemnicza
zjawa, do momentu kiedy jej syn nie znika w środku nocy. Zdecydowana, aby odnaleźć syna,
Julia chce rozwiązać legendę „TheTall Mana”.


http://www.filmweb.p...The-2012-592693
  • 1

#15

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytałam kiedyś creepypastę o slendermanie, ale przychylam się do opinii, że została stworzona, na potrzeby trollowania paranormalnych for internetowych - fajny pomysł i całkiem nieźle wyszedł, bardzo fajnie, bo w grę gra się świetnie, a bez creepypasty by jej nie było :)

Edit - poprawiłam po sobie literówki, gdyż pisałam w nocy.

Użytkownik Kocica edytował ten post 15.09.2012 - 13:14

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych