Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cywilizacje Afryki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Karringoth

- Trzeci jest rasistą i uważa, że biali są lepsi od czarnych. Nawołuje do przemocy wobec innych ras, a jeśli ci np. będą uczestniczyć w jakiejś manifestacji (w białej Europie ofc), to spałować uczestników tylko po to aby pokazać "kto tu rządzi".


I jestem dumny z tego że staram się bronić wartości białej europy która stworzyła tak wspaniałą cywilizacje i osiągnęła tak wiele. Nie pozwolę by ktoś to próbował zniszczyć a działania lewicy są destruktywne. Nadal nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytanie:

- Czy znasz jakiegoś czarnoskórego nobliste chodzi mi jednak o nobla z nauk ścisłych czyli prawdziwego nobla?
- Czy znasz jakieś wynalazki lub osiągnięcia które zawdzięczamy czarnym?
- Czemu nie chcesz przyznać że osiągnęliśmy od nich więcej czyli jesteśmy lepsi?
- Jak powinno się reagować na takich ludzi jak na obrazkach powyżej wg Ciebie?

Jako że na dwa pierwsze pytania moja własna odpowiedź jest taka sama czyli nie stąd mój wniosek że gdyby to oni rządzili światem i dominowali nie rozwijalibyśmy się, żyli w skrajnej nędzy, bez zdobyczy technologicznych po prostu bylibyśmy prymitywni. Owszem nawołuje do przemocy wobec tych którzy chcą nas zniszczyć takich zachowań nie powinno się respektować. Nie mam nic przeciwko czarnym jeżeli będą siedzieć w swojej afryce albo pracować u nas ale bez żadnych roszczeń i jeżeli przyjmą nasz sposób bycia, oczywiście jeżeli mam być szczery to jednak wolałbym się obejść bez nich.

Owszem jestem rasistą i co z tego? Przemawiają za tym historyczne fakty. Nie było żadnych badań bo są one niestety nieetyczne więc trzeba posiłkować się tylko tymi faktami historycznymi.
  • 9

#2

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Argumenty o nich? No litości.
Przy każdej okazji, gdy jest mowa o nich to tłumaczymy jak krowie na rowie, że ich wystąpienia były reakcją na albo krwawe działania ówcześnie panujących, albo tłumaczyliśmy cierpliwie, że w dłuższym okresie ich rządy przyniosły korzyści. Przyznaliśmy także, że obaj mają swoje za uszami, ale Wy dalej powtarzacie swoje, niczym komunista w USA, że "u Was biją Murzynów!"


Co z tego, że przyniosły korzyści? Czy sprawia to, że krew która została przelana nagle zostaje zmyta z ich rąk?

Idąc dalej, liczba zabitych przez Franco jest "trochę" większa niż przez jego przeciwników (co oczywiście nie usprawiedliwia tych drugich) według różnych szacunków od 1,5 po aż 13 razy.

Ale nie Ciebie się pytałem. Jestem ciekaw co myśli o nich mefistofeles. I nie chodzi mi tu o rozmowę o nich. Tych było wiele, jednak jestem ciekaw po prostu co o nich sądzi.

"Czerwoni", o których mówisz są o tyle groźni, że już od przeszło 90 lat im we łbach tylko rewolucje proletariatu (przypominam, że to czerwoni wymyślili walkę klas, aż do ostatecznego zwycięstwa klasy robotniczej i eliminacji całej reszty), międzynarodówki oraz rządy Rad nad całą Europą. Przy napotkaniu na taki beton albo patrząc na ostatnie pół wieku naszej historii rozwiązanie nasuwa się samo.


Po pierwsze: Nie wszyscy czerwoni myślą o walce klas i rewolucji proletariatu.
Po drugie: Określenie "czerwony" jest określeniem dość szerokim, a spotkałem się z ludźmi którzy nazywali tak nawet socjaldemokratów.
Po trzecie: Ja uważam nacjonalistów za niebezpiecznych, a mimo wszystko nie zamierzam Was bagnetem dźgać (chociaż duża część z Was to też "beton")

Ale to oczywiście nie pasuje do tak wesoło przez Was kreowanego wizerunku nacjonalisty. Przypisując nam wyłącznie teksty typu "Aryan Terrorism" przedstawiasz poziom dziennikarzy Gejzety Zaborczej, którzy tak lubią przypisywać nam wytwory własnej wyobraźni.


Nie zauważyłeś, że nie mówiłem tutaj o ogóle nacjonalistów, a jedynie o jednostce?

Idąc Waszym tokiem myślenia, to jest nawoływanie do przemocy i mowa nienawiści względem białych. A nie, czekaj... To przecież nie istnieje.

Jakby to ujął nasz moderator... Deal with it.


Ludzie nawołujący do nienawiści, czy to wobec czarnych, czy to wobec białych powinni być traktowani tak samo.

Co dzień modlę się o narodziny drugiego Franco. Pracuję także po nocach, planując jego sklonowanie, a w swoim narodowym gronie ciągniemy zapałki, kto będzie nowym dyktatorem.
Nie wiedziałem, że obalanie kłamstw na jakiś temat jest równoznaczne z chęcią powrotu tegoż.

Nieładnie, oj nieładnie.


Generale wróć!


Ten post dostał co najmniej 10 plusów (ode mnie dostał minusa).

Wytłumaczył, o co mu chodziło? Wytłumaczył. To Wy dorabiacie mu gębę modlącego się do pewnego malarza z wąsem.


Raczej próbował się wykręcić. Jeśli nazwę Cię wrogiem proletariatu, a potem będę się bronił mówiąc, że nie mówię tego samego co komuniści, bo mam wobec Ciebie inne zamiary, a w ogóle to to określenie dla mnie co innego znaczy, to mi uwierzysz? Podobnie mogę się bronić gdybym nazwał Cię "naziolkiem". A właściwie po każdym pejoratywnym określeniu mógłbym się tak wykręcać.

@reformator

- Czy znasz jakieś wynalazki lub osiągnięcia które zawdzięczamy czarnym?


TAK

- Czemu nie chcesz przyznać że osiągnęliśmy od nich więcej czyli jesteśmy lepsi?


Po pierwsze: To że ktoś osiągnął więcej nie znaczy, że jest lepszy/
Po drugie: Osiągnęliśmy więcej, bo mieliśmy łatwiej. W Europie łatwiej o pożywienie, a trudniej o zwierzę, które chce Cię zjeść. Człowiek w pierwszej kolejności myśli jak zdobyć jedzenie, lub nie zostać zjedzonym, dopiero jeśli te podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone jest czas na myślenie o takich rzeczach jak nowe wynalazki.

- Jak powinno się reagować na takich ludzi jak na obrazkach powyżej wg Ciebie?


Jeśli ktoś wprost nawołuje do nienawiści, to powinien ponieść konsekwencje.

- Czy znasz jakiegoś czarnoskórego nobliste chodzi mi jednak o nobla z nauk ścisłych czyli prawdziwego nobla?


Nie znam. Jednak to o niczym nie świadczy. Czarnych noblistów nie ma wiele, gdyż stosunkowo niedawno zaczęli być równi z białymi.

Kobiet noblistek też nie ma wiele. Czy to świadczy, że kobiety są gorsze od mężczyzn?

Użytkownik Karringoth edytował ten post 10.09.2012 - 19:34

  • 2

#3 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po drugie: Osiągnęliśmy więcej, bo mieliśmy łatwiej. W Europie łatwiej o pożywienie, a trudniej o zwierzę, które chce Cię zjeść. Człowiek w pierwszej kolejności myśli jak zdobyć jedzenie, lub nie zostać zjedzonym, dopiero jeśli te podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone jest czas na myślenie o takich rzeczach jak nowe wynalazki.


Mnie tam mało obchodzi "walka ras" i inne podobne rzeczy ale to co napisałeś jest nieprawdą ponieważ cała Południowa Afryka ma klimat bardzo zbliżony do europejskiego, coś jak Francja. To samo Rodezja, a klimat wielu regionów afrykańskich jest podobny do regionów Subkontynentu Indyjskiego, a różnica w rozwoju cywilizacji wynosi kilka tysięcy lat i zapewne gdyby nie Imperia kolonialne to ta różnica stale by się powiększała. Co innego obrona czarnej rasy przed szykanami czy tam jednej z trzydziestu iluśtam ras, których się doliczono, a co innego takie powtarzanie bzdur, że niby klimat powstrzymywał ich w rozwoju. Sugerujesz, że Egipcjanie mieli łatwiej niż my? Albo Hindusi, którzy mieli z brzegu dżunglę, a w środku suche wyżyny? A i tygrys mógł zeżreć w każdej chwili. Temat rzeka ...
  • 4

#4

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie tam mało obchodzi "walka ras" i inne podobne rzeczy ale to co napisałeś jest nieprawdą ponieważ cała Południowa Afryka ma klimat bardzo zbliżony do europejskiego, coś jak Francja.


Jest znacznie suchszy. Mniejsza o to. Generalnie rozwojowi cywilizacyjnemu raczej sprzyjają gorsze warunki klimatyczne (ale znowu nie za bardzo), które wymuszają "kombinowanie" jak tu się zaadaptować. Jeśli gdzieś panuje niemal cały rok podobna temperatura, a po owoc wystarczy sięgnąć, trudno oczekiwać by takie warunki skłaniały do myślenia.


I jestem dumny z tego że staram się bronić wartości białej europy która stworzyła tak wspaniałą cywilizacje i osiągnęła tak wiele.



Należy pamiętać, że ta Europa sporo sobie pożyczyła od innej części świata która była, powiedzmy, średnio biała.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 10.09.2012 - 20:44

  • 2

#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Po drugie: Osiągnęliśmy więcej, bo mieliśmy łatwiej. W Europie łatwiej o pożywienie, a trudniej o zwierzę, które chce Cię zjeść. Człowiek w pierwszej kolejności myśli jak zdobyć jedzenie, lub nie zostać zjedzonym, dopiero jeśli te podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone jest czas na myślenie o takich rzeczach jak nowe wynalazki.


Mnie tam mało obchodzi "walka ras" i inne podobne rzeczy ale to co napisałeś jest nieprawdą ponieważ cała Południowa Afryka ma klimat bardzo zbliżony do europejskiego, coś jak Francja. To samo Rodezja, a klimat wielu regionów afrykańskich jest podobny do regionów Subkontynentu Indyjskiego, a różnica w rozwoju cywilizacji wynosi kilka tysięcy lat i zapewne gdyby nie Imperia kolonialne to ta różnica stale by się powiększała. Co innego obrona czarnej rasy przed szykanami czy tam jednej z trzydziestu iluśtam ras, których się doliczono, a co innego takie powtarzanie bzdur, że niby klimat powstrzymywał ich w rozwoju. Sugerujesz, że Egipcjanie mieli łatwiej niż my? Albo Hindusi, którzy mieli z brzegu dżunglę, a w środku suche wyżyny? A i tygrys mógł zeżreć w każdej chwili. Temat rzeka ...

Fakt jest faktem że o ile prawie wszystkie inne kontynenty rozwineły niezwykłe cywilizacje które istniały juz nawet tysiąclecia temu to czarna Afryka jest ewidentną biała plama na mapie cywilizacji.Jedyna nieco wyższa cywilizacja to Wielkie Zimbabwe. Czyli jeden zamek na poziomie średniowiecznej 3-rzędnej forteczki A to jak na gigantyczny kontynent , z olbrzymia populacją ,zasiedlony "od zawsze" to naprawdę cieniutko. Podobny problem to Australia ale ci przynajmniej wiadomo że rozwineli wysoka kulturę duchową a poza tym sa potomkami bardzo prymitywnych (a potem odizolowanych ) osadników.Ichniejsze psy nawet nie potrafiły jeszce szczekać.
Afryka miała wszystko potrzebne do rozwoju a wyszło ... wiadomo co.
  • 0



#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie tam mało obchodzi "walka ras" i inne podobne rzeczy ale to co napisałeś jest nieprawdą ponieważ cała Południowa Afryka ma klimat bardzo zbliżony do europejskiego, coś jak Francja. To samo Rodezja, a klimat wielu regionów afrykańskich jest podobny do regionów Subkontynentu Indyjskiego, a różnica w rozwoju cywilizacji wynosi kilka tysięcy lat i zapewne gdyby nie Imperia kolonialne to ta różnica stale by się powiększała.


Cywilizacje powstają i upadają. Kiedyś to właśnie Północna Afryka była znacznie bardziej rozwinięta, a Arabowie przodowali w nauce. Kiedy Islam był religią ludzi światłych? Gdy nie był fanatyczny, był otwarty na naukę innych cywilizacji i kultur, a ich imperium było bardzo tolerancyjne i wieloreligijne.

Dopiero fanatyzm religijny zniszczył doszczętnie wieki rozwoju.
  • 0



#7

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale to co napisałeś jest nieprawdą ponieważ cała Południowa Afryka ma klimat bardzo zbliżony do europejskiego, coś jak Francja. To samo Rodezja, a klimat wielu regionów afrykańskich jest podobny do regionów Subkontynentu Indyjskiego


Toteż w pewnych rejonach Afryki powstawały cywilizacje. Np. Mali czy Songhaj. W takim Timbuktu już w okolicach 1300 roku powstawały już szkoły (niezbyt to pasuje do obrazu murzynów mieszkających w drewnianych chatkach).

Kolejnym problemem jest to, że nie wiemy zbyt dużo o cywilizacjach Afryki. Np. takie Wielkie Zimbabwe jest dla nas ciągle zagadką.

Sugerujesz, że Egipcjanie mieli łatwiej niż my?


Egipcjanie rozwijali się w dość żyznych rejonach Nilu, nie mieli więc na pewno jakoś dużo ciężej.

@mefistofeles

Tak, dla mnie socjalista to w moim subiektywnym odczuciu podczłowiek, którego ekonomiczne poglądy są dla ludzkości katastrofalne. Nie stosuję jednak wobec socjalisty żadnych represji, nacisków i nie zamierzam nigdy stosować. To jak , jestem "naziolkiem" czy nie?


Daj spokój. Nigdy nie nazwałem Cię "naziolkiem" i nazywać tak Cię nie zamierzam.

Socjalista jako podczłowiek ma świadczyć, że osoba prezentująca takie skojarzenie jest odbierana jako nazista, czyli narodowy....socjalista Nie no litości Pogubiłeś się.


Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi (nam podludziom czasami zdarza się nie rozumieć)

Jak mogą być podobne, skoro co innego mamy na myśli i diametralnie róznią nas zamiary?


Dobrze, nie chce mi się już kłócić na ten temat, bo kręcimy się od jakichś 4 stron w kółko więc dla dobra dalszej dyskusji pominę kwestię tego czy co innego macie na myśli. No bo skoro nadal się tutaj nie zgodziliśmy, to chyba jest to po prostu niemożliwe.


SKĄD zwykły człowiek słysząc teksty i podludziach ma wiedzieć co masz na myśli? Pierwsze skojarzenie do słowa podczłowiek? Faszyzm. Ty tak nie masz? Idąc dalej: Skąd zwykły człowiek ma wiedzieć jakie masz zamiary? Jak czyta teksty o podludziach to pewnie zapala mu się lampka ostrzegawcza w głowie: "O, coś tu nie gra, Hitler też mówił o podludziach i jak się skończyło?". Nie możecie więc posądzać za Waszą złą reputację media, gdyż jak mówiłem, robicie ją sobie (czasem specjalnie, czasem nie) sami.

Ty za to przyznałeś, że zgadzasz się z niektórymi postulatami socjalizmu, wobec tego zgadzasz się także z niektórymi postulatami nazizmu ( jako, że nazizm = narodowy socjalizm/ odsyłam do encyklopedii).


Zgadzam się m.in z postulatem, że wszyscy ludzie są równi. To chyba nie łączy mnie zbytnio z nazizmem, hmm?

Wdzięczny byłbym gdybyś przedstawił mi tok rozumowania, na bazie którego to wydedukowałeś. Jest to oczywista bzdura, nigdzie tak nie napisałem


Czyli po prostu używasz innych słów do opisania tego samego co ja. Jeżeli jednostka osiągnęła więcej czy jest mądrzejsza od innej to jest po prostu lepsza prawda? Oczywiście nie jestem za tym aby szufladkować białych ludzi na podludzi albo ludzi jednakże warto zauważać że są lepsi i gorsi w czymś tam.

Podpisuję się pod tym, lepiej bym tego nie ujął.


Z tego wydedukowałem, że uznajesz, że jeśli ktoś więcej osiągnął to jest lepszy. Zatem szef banku, który ma ładnego, czarnego mercedesa klasy S. Ładną, dużą willę z basenem w jakiejś luksusowej dzielnicy i cyfrę z 6 zerami na koncie nie jest Twoim zdaniem lepszy od przeciętnego człowieka?

Ja akurat nie popieram metod zastosowanych przez AP, być może odzywa się we mnie zbytnia wiara w człowieka i jego poglądową ewolucję. Poglądy popieram zdecydowanie, metod nie.


Cieszę się. Mniej więcej taką odpowiedź miałem nadzieję usłyszeć.

W życiu by mi jednak przez myśl nie przyszło, żeby osobę popierającą jego metody nazwać faszystą.


... Wyluzuj, w każdym moim zdaniu widzisz już słowo "faszysta"? Nigdzie nie napisałem, że ktoś kto popiera jego metody jest faszystą.

Ale proszę, wykaż się. W którym miejscu rzuciłem tym oskarżeniem na prawo lub lewo?


To była hiperbola.

@noxili

Jedyna nieco wyższa cywilizacja to Wielkie Zimbabwe


Imperium Mali, Punt, Songhaj.

Afryka miała wszystko potrzebne do rozwoju a wyszło ... wiadomo co.


Na ziemiach dzisiejszego USA też niby jest wszystko co do rozwoju potrzebne, a właściwie nigdy nie rozwinęła się tam żadna większa cywilizacja. Czemu? Może dlatego, że ludzie to nie cyferki. A na historię wpływ ma wiele przypadkowych procesów jak i decyzji jednostek.

Użytkownik Karringoth edytował ten post 10.09.2012 - 21:48

  • 2

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest znacznie suchszy. Mniejsza o to. Generalnie rozwojowi cywilizacyjnemu raczej sprzyjają gorsze warunki klimatyczne (ale znowu nie za bardzo), które wymuszają "kombinowanie" jak tu się zaadaptować.

Cywilizacje powstawały zarówno w gorszych jak lepszych warunkach . Tylko nie w Afryce , Australii i Antarktyce.




Należy pamiętać, że ta Europa sporo sobie pożyczyła od innej części świata która była, powiedzmy, średnio biała.


Nalezy pamietać że takie same mozliwości miała Afryka.I co ?Za głupi by pożyczać?

Jeśli gdzieś panuje niemal cały rok podobna temperatura, a po owoc wystarczy sięgnąć, trudno oczekiwać by takie warunki skłaniały do myślenia.

W stabilnych ekosystemach jakos też rozwijała się cywilizacja. Vide Aztekowie , Majowie, Toltekowie .

Czarnych noblistów nie ma wiele, gdyż stosunkowo niedawno zaczęli być równi z białymi.

PS nazywanie Afroamerykanów czarnymi jest naduzyciem . Jest takie bardzo niewygodne i starannie przemilczane badanie genotypu "Carnych Amerykanów".Poza kilkoma promilami XXwiecznych imigrantów z jadra Afryki wszyscy czarni okazali sie mulatami. To proste . Prawo i religia(jest adekwatny zapis W Biblii) zabraniało trzymać niewolnika dłuzej niz 10 lat. Po dziesięciu latach właściciel musiał zapewnic mu wolny powrót do ojczyzny( albo narazając się na ostracyzm po cichu zamordować). PRAWO TO nie dotyczyło juz dzieci spłodzonych przez niewolnicę z dowolnym białym . Takie dzieci zostawały niewolne do końca życia i równiez ich dzieci były niewolnikami. Te włąśnie populacja tamtych mulatów tworzą rdzeń "czarnej' Ameryki.

PS2 "Emerytowanych" niewolników zazwyczaj puszczono wolno gdziekolwiek na wybrzeżu Afryki gdzie szybko gineli(albo z powrotem byli łapani). Potem utwozona dla wyzoleńców Specjalne państewko - Liberia . Powstała w wyniku umowy między Amerykańskim Towarzystwem Kolonizacyjnym a autochtonami, podpisanej w 1821 roku. Dzięki niej wyzwoleni niewolnicy ze Stanów Zjednoczonych mieli osiedlić się w tej części kontynentu, na wykupionych przez Towarzystwo terenach, i żyć w zgodzie z 18 plemionami tubylczymi. Początkowo Liberia była zależna od Stanów Zjednoczonych. 26 lipca 1847 roku Amerykanoliberyjczycy uchwalili konstytucję, jednocześnie deklarując własną niepodległość. Nazwa kraju pochodzi od łacińskiego słowa liber – „wolny”.
  • 1



#9 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Toteż w pewnych rejonach Afryki powstawały cywilizacje. Np. Mali czy Songhaj. W takim Timbuktu już w okolicach 1300 roku powstawały już szkoły



http://upload.wikime...reiber_cour.jpg

Jakoś to Timbuktu nie robi na mnie wrażenia :) Jak Tatooine w Gwiezdnych Wojach ;)


(niezbyt to pasuje do obrazu murzynów mieszkających w drewnianych chatkach).


Jakby stawiali domy z desek i strzechy to byłoby super ale połączenie belek z błotem to taka marna architektura :)


Należy pamiętać, że ta Europa sporo sobie pożyczyła od innej części świata która była, powiedzmy, średnio biała.


Nalezy pamietać że takie same mozliwości miała Afryka.I co ?Za głupi by pożyczać?



Dodam tylko, że ludzie mogli zamieszkać na stałe na terenach Polski po ustąpieniu lodowca czyli z 10 tys lat temu, a w super rozwiniętej Skandynawii jeszcze później czyli wynik cywilizacyjny całkiem niezły. Tacy Hindusi mogli pracować nad sobą od wcześniejszego okresu.

Użytkownik Aton edytował ten post 10.09.2012 - 21:56

  • 1

#10

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Karringoth

TAK


Jak widzę noblisty żadnego mi nie podałeś, no mniejsza. Chodziło mi o jakieś poważniejsze wynalazki niż zastosowanie orzeszków ziemnych bo sam przyznasz że na tle białych wynalazków to wręcz żałosne czyli coś na poziomie no nie wiem samochodu czy tablicy mendelejewa albo odkrycie atomu.
Ale dobra przyznaje znalazłeś naprawdę wspaniały przykład czarnoskórego mysliciela i odkrywcy George Carver znalazł ponad 300 zastosowań dla orzeszków ziemnych. Nie żebym ignorował małe wynalzki sądzę że ułatwiają życie i są potrzebne sam znalazłem 500 zastosowań dla mojego fotela jednakże cywilizacji o eony do przodu to on nie poniósł.


Po pierwsze: To że ktoś osiągnął więcej nie znaczy, że jest lepszy/
Po drugie: Osiągnęliśmy więcej, bo mieliśmy łatwiej. W Europie łatwiej o pożywienie, a trudniej o zwierzę, które chce Cię zjeść. Człowiek w pierwszej kolejności myśli jak zdobyć jedzenie, lub nie zostać zjedzonym, dopiero jeśli te podstawowe potrzeby zostaną zaspokojone jest czas na myślenie o takich rzeczach jak nowe wynalazki.



Niektórzy to już wyjaśnili ale i ja się pokusze. Nie mieliśmy łatwiej. Zacznijmy od tego że w Afryce ludzie są od zawsze a na wszystkich kontynentach powstały jakieś cywilizacje które mogą poszczycić się osiągnięciami jakimiś znaczącymi w naukach. Azteckowie, Inkowie, Majowie, Chiny, Indie, Egipt, Arabowie, Europa oczywiście, Persja a Afryka?? Afryka jest olbrzymia i cała nie jest pokryta piaskami sahary dla twojej wiadomości. Są tam obszary o klimacie jak w Europie, na dodatek mnóstwo surowców i ludności, nie wiem czy wiesz ale bodajże Botswana bądź ruanda nie kojarze które dokładnie państwo jest wielkim producentem mięsa wołowego.


Natomiast w Europie nie powiesz mi że w Szwecji czy Norwegii łatwo było o jedzenie? Ciągłe wojny, choroby, mnóstwo państw a mimo to wspaniały rozwój. Egipt niby sam piasek, tylko jedna rzeka a jaka wspaniała cywilizacja. Nawet Mongołowie mimo iż dzicy potrafili stworzyć olbrzymie imperium i dać światu parę ciekawych rozwiązań. Czarnoskórzy natomiast praktycznie nic.


Jeśli ktoś wprost nawołuje do nienawiści, to powinien ponieść konsekwencje.


Czyli jakie? Nie uważasz że powinno się ich stąd usunąć i zabronić wjazdu?

Nie znam. Jednak to o niczym nie świadczy. Czarnych noblistów nie ma wiele, gdyż stosunkowo niedawno zaczęli być równi z białymi.

Kobiet noblistek też nie ma wiele. Czy to świadczy, że kobiety są gorsze od mężczyzn?



Błagam Cię. W USA już od przeszło 50 lat czarni są tak samo traktowani. Ale nie chodzi nawet o nobliste, jakiś czarny naukowiec albo chociaż kandydat do Nobla czarny? Jest ktoś taki? Kwestia kobiet cóż hmm jest ich mniej ale są mimo iż też nie były traktowane na równi w czasach Skłodowskiej.

Toteż w pewnych rejonach Afryki powstawały cywilizacje. Np. Mali czy Songhaj. W takim Timbuktu już w okolicach 1300 roku powstawały już szkoły (niezbyt to pasuje do obrazu murzynów mieszkających w drewnianych chatkach).

Kolejnym problemem jest to, że nie wiemy zbyt dużo o cywilizacjach Afryki. Np. takie Wielkie Zimbabwe jest dla nas ciągle zagadką.


No dobrze tylko nic im nie zawdzięczamy, nie opracowali nic nadzwyczajnego, nie budowali wspaniałych budowli, nawet źródeł po sobie nie pozostawili z tego co widać bo inaczej wiedzielibyśmy więcej. Nie ma co porównywać Mali do antycznej Grecji albo Rzymu bo to żałosne.








pdjakow


Należy pamiętać, że ta Europa sporo sobie pożyczyła od innej części świata która była, powiedzmy, średnio biała.



No dobrze ale dlaczego w takim razie Afryka sobie czegoś nie pożyczyła? I jest jeszcze jedna kwestia. My prawda pożyczaliśmy ale także rozwijaliśmy. Przykładowo proch. W Chinach był używany raczej jako zabawka, czasem fakt zdarzały się działa ale to dopiero biały człowiek zastosował dla niego prawdziwie bojowe zastosowanie, rozwinął broń palną etc etc



mylo


Cywilizacje powstają i upadają. Kiedyś to właśnie Północna Afryka była znacznie bardziej rozwinięta, a Arabowie przodowali w nauce. Kiedy Islam był religią ludzi światłych? Gdy nie był fanatyczny, był otwarty na naukę innych cywilizacji i kultur, a ich imperium było bardzo tolerancyjne i wieloreligijne.

Dopiero fanatyzm religijny zniszczył doszczętnie wieki rozwoju.



Niestety racja ale Arabowie są wciąż zaliczani do białej rasy. Arabowie nie tyle przodowali w nauce co po prostu bazowali na grekach. Jednak słabo im wyszło rozwinięcie tych myśli, nie to co w Europie gdzie ponowne interesowanie się greckimi pismami przyniosło renesans i dalszy błyskawiczny rozwój który trwa nadal.






Toteż na koniec kilka różnych myśli. Afryka to cywilizacyjna pustka, nie przeszło do historii żadne afrykańskie osiągnięcie (pomijam północ bo to nie czarnoskórzy) obecnie afryka to praktycznie nadal cywilizacyjne dno. Kiedy czyta się raporty Kapuścińskiego to aż krew zalewa. Ci ludzie leżą całe dnie a ich jedynym zadaniem jest przynieść wodę z rzeki albo czasem zapolować. Wykorzystują non stop te same prymitywne narzędzia, zero rozwoju. Szkoły czy drogi budują im chińczycy. No i murzyni jeszcze lubują się w wojenkach między sobą ale te wojny nie przynoszą rozwoju jak to było w europie tylko w sumie nie wiadomo co przynoszą. Stąd mój wniosek że jeżeli wyobraźilibyśmy że świat składa się tylko z Afryki a na świecie są tylko czarni prawdopodobnie nie mielibyśmy teraz takiej technologii żeby dzielić się tymi przemyśleniami.
  • 2

#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale dobrze grają w kosza, do tego są wytrzymałymi pracownikami jeśli ktoś ich pogoni. Czarni są lepiej wykształceni fizycznie niż biali.
  • 0



#12

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cywilizacje powstawały zarówno w gorszych jak lepszych warunkach . Tylko nie w Afryce , Australii i Antarktyce.


W Afryce też powstawały.

Nalezy pamietać że takie same mozliwości miała Afryka.I co ?Za głupi by pożyczać?


Przecież pożyczali od Arabów.

@reformator

Ale dobra przyznaje znalazłeś naprawdę wspaniały przykład czarnoskórego mysliciela i odkrywcy George Carver znalazł ponad 300 zastosowań dla orzeszków ziemnych.


Chciałeś wynalazcę to masz wynalazcę.

Znajdź mi białego biegacza, który prześcignie Bolta.

Są tam obszary o klimacie jak w Europie


Jak na tak wielki kontynent jest ich stosunkowo niewiele. Tak niewiele, że trzeba było o nie walczyć.

Botswana bądź ruanda nie kojarze które dokładnie państwo jest wielkim producentem mięsa wołowego.


Utrzymują się w biznesie od ponad 1000 lat? Nieźli są.

Egipt niby sam piasek, tylko jedna rzeka a jaka wspaniała cywilizacja.


Ale cywilizacja rozwinęła się właśnie w rejonie tej jednej rzeki. Ziemie dookoła Nilu to jedne z najżyźniejszych na świecie, a Egipt był w starożytności największym eksporterem żywności. W Rzymie panował głód gdy nie dochodziły dostawy egipskiego zboża.

Czyli jakie? Nie uważasz że powinno się ich stąd usunąć i zabronić wjazdu?


To znaczy, że powinien być traktowany tak samo jak biały nawołujący do nienawiści wobec innych ras.

Błagam Cię. W USA już od przeszło 50 lat czarni są tak samo traktowani.


50 lat to dużo?

No dobrze tylko nic im nie zawdzięczamy, nie opracowali nic nadzwyczajnego, nie budowali wspaniałych budowli, nawet źródeł po sobie nie pozostawili z tego co widać bo inaczej wiedzielibyśmy więcej. Nie ma co porównywać Mali do antycznej Grecji albo Rzymu bo to żałosne.


Nie twierdzę, że cywilizacje afrykańskie są równe europejskim, twierdzę jedynie, że to nie prawda, że takich nie było. I uważam, że nie można stwierdzić, że biali są lepsi od czarnych.

Uważasz, że biali są mądrzejsi od czarnych. Z tego co wiem, nie jest to kłamstwo, bo faktycznie średnie IQ białego człowieka jest wyższe niż czarnego, ale... średnie IQ przedstawiciela rasy żółtej jest jeszcze wyższe.

Przykładowo proch. W Chinach był używany raczej jako zabawka, czasem fakt zdarzały się działa ale to dopiero biały człowiek zastosował dla niego prawdziwie bojowe zastosowanie, rozwinął broń palną etc etc


A to nie Mongołowie przypadkiem?
  • 1

#13 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale cywilizacja rozwinęła się właśnie w rejonie tej jednej rzeki. Ziemie dookoła Nilu to jedne z najżyźniejszych na świecie, a Egipt był w starożytności największym eksporterem żywności. W Rzymie panował głód gdy nie dochodziły dostawy egipskiego zboża.


No nie bardzo. Z Egiptu kultura przeniosła się wzdłuż Nilu na Nubię gdzie wykształciła się całkiem podobna kultura ale dziwnym trafem Abisynia nie przesiąkła tymi wpływami mimo, że miała na to kilka tysięcy lat. A pierwsze państwo na tym obszarze Aksum stworzyli Semici w I w.p.c. i dopiero wtedy zaczęła się epoka kamiennych budowli i obelisków. Nadmienię jeszcze tylko, że ten słynny żyzny muł dolnej części Nilu skądś musiał się wziąć. A brał się nie skądinąd jak właśnie z żyznej Etiopii gdzie prowadzony był nadmierny wypas bydła od niepamiętnych czasów. Żyzna ziemia ogołocona z trawy spływała rzeką i osadzała się w jej dole.

Teoria o powstaniu cywilizacji wynikającej z klimatu i środowiska naturalnego jest nie do obrony. Dobrze radzę byś nie brnął w to dalej ponieważ to założenie można obalić nieskończoną ilością przykładów :) Owszem, środowisko naturalne nadaje kształt cywilizacji ale nie jest jego determinantem.
  • 0

#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@noxili

Jedyna nieco wyższa cywilizacja to Wielkie Zimbabwe


Imperium Mali, Punt, Songhaj.

Afryka miała wszystko potrzebne do rozwoju a wyszło ... wiadomo co.




Mówimy o czarnej Afryce.
Cywilizacja to kultura + pismo.Albo zostawia poza tym jakieś własne osiągniecia.

Punt - tak naprawdę niewimy gdzie lezał , i jaki był . Jest XX teorii o lokalizacji. Wiemy napewno :Z Puntu do Egiptu przywożono duże ilości drogocennych towarów, takich jak mirra, kadzidło, elektrum, złoto, kość słoniową, heban, żywicę, gumę, skóry lampartów, żyraf, a także żywe zwierzęta, jak czczone przez Egipcjan pawiany, a więc w sumie produkty typowe dla Afryki na południe od Egiptu. Niekiedy wyprawy przywoziły także ludzi, jak słynnego tancerza – karła z czasów Dżedkare, wspominanego jeszcze w okresie panowania Pepiego II.Niemozna nazwać wiec tego jakąś wyjątkowa cywilizacją.Być może była to łatwo dostepna dzićz z egipska faktorią. To tak jak stwierdzić że Nowy Jork jest tworem indian.Z niego tez przywozono multum towarów i czasem ludzi.

Mali to twór polityczny bez jakiejś włąsnej kultury przekraczjąca poziom kulturalny zwyłego "dzikiego" plemienia. Kulturę wyższą przyniósł im Islam.


Songhaj podobnie był tworem politycznym.Niczym szczególnym nieodróżniał się od innych ośrodków islamskich w czasie Islamskiego Renesansu.
Notabene na tamtych terenach doszło do hybrydyzacji narodów. Najeźcy (konnica arabska) podbijała społeczności afrykańskie i wytwarzła typowa zależność feudualną. Coś jak saksońscy panowie i rzymsko- celtyckie chłopstwo w Anglii.
Właśnie takie twory kulturowe tworzyły te kultury żekomo "czarne". Islam zajmuje sie wiara nie genetyką , wiec szybko wytworzył czarny islam afrykański. Podobnie jak wcześniej powstał islam berberyjski czy islam potomków afrykańskich Wandali i Rzymian w Algierii.Nazwanie jednak czegoś takiego kultura afrykańską jest poprostu nieporozumieniem. To kultura Islamu.Arabowie - twórcy islmu- , podobnie jak żydzi to ludy semickie i są zaliczani do ludów białych a nie czarnych.

Na ziemiach dzisiejszego USA też niby jest wszystko co do rozwoju potrzebne, a właściwie nigdy nie rozwinęła się tam żadna większa cywilizacja.



Mesa Verde w USA
Dołączona grafika

Dołączona grafika

:mrgreen: :mrgreen:




Nie twierdzę, że cywilizacje afrykańskie są równe europejskim, twierdzę jedynie, że to nie prawda, że takich nie było.

Problem z tym ze samoistne kultury afrykańskie (afryka "czarna"nigdy nie wytworzyła samoistnej cywilizacji) niedorównują równiez cywilizacjom czy kulturom nietylko europejskim ale też , indyjskim azjatyckim, indiańskim a nawet polinezyjskim czy nawet melanizejskim (też "czarni") .Afryka czarna to naprawde jest czarna dziura.

I uważam, że nie można stwierdzić, że biali są lepsi od czarnych.


I ja równiez jestem daleki od takiego stwierdzenia. Przeciwstawiam się tylko twierdzeniom ze jesteśmy tacy sami bo to nieprawda. Czarni lepiej biegają (od wieków dobór naturalny promował szybkonogich pasterzy bydła ).Europejczycy(i azjaci i indianie) sa lepszymi jeźcami i strzelcami itp..ludzie z plemion Bantu to statystycznie najwięksi ludzie świat i dlatego sa lepszymi koszykarzami czy bokserami. Inaczej ludzie czarni postrzegaja muzyke(znacie jakiegoś czrnego muzyka klasycznego czy heavy metalowego?) Oni preferuja rytm kosztem melodii itp.itd.
  • 1



#15

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mylo

Ale dobrze grają w kosza, do tego są wytrzymałymi pracownikami jeśli ktoś ich pogoni. Czarni są lepiej wykształceni fizycznie niż biali.


Oczywiście ja to doceniam. Zastanawiam się kto wymyślił koszykówkę ale mniejsza. Jednak wykształcenie fizyczne nie jest tak ważne dla rozwoju cywilizacji jak umysł i to widać właśnie porównując nasz dorobek z dorobkiem czarnych i dlatego ja nie chcę żeby kiedykolwiek czarni dominowali na świecie. Mogą siedzieć sobie w afryce albo można by było znowu ich zagonić na plantacje gdzie wbrew obiegowej opinii źle im się nie żyło.


Karringoth

Przecież pożyczali od Arabów.


Ta to średnio się napożyczali. Nigeria mimo olbrzymi zasobów ropy jakoś Arabii Saudyjskiej nie przypomina. Co do kultury to już tam inna sprawa bo kraje islamskie afryki są jeszcze bardziej zacofane i prymitywne niż arabskie.


Chciałeś wynalazcę to masz wynalazcę.

Znajdź mi białego biegacza, który prześcignie Bolta.



Dziękuje za tego wynalazce czy raczej odkrywce ale sądziłem że wyszukasz kogoś poważniejszego niż gościa który znalazł zastosowanie dla orzeszków ziemnych ale ok. Nie znajdę obecnie takiego białego ale prosze Cię. Porównujesz bieganie do rozwoju technologii i cywilizacji? Raczej nie mamy czego się wstydzić, biali za to wynaleźli środki które mogłyby sprawić że biali prześcigali by bolta ale są one niedozwolone. Zresztą bieganie

ak na tak wielki kontynent jest ich stosunkowo niewiele. Tak niewiele, że trzeba było o nie walczyć.


No tak bo w europie to nie walczono o tereny. Tylko że u nas ta walka powodowała rozwój. Rozwoj broni, budownictwa obronnego a w Afryce nie za bardzo bo tam nawet nie było za wiele królestw a po prostu plemiona.

Utrzymują się w biznesie od ponad 1000 lat? Nieźli są.



Skoro teraz mają tyle bydła to kiedyś zapewne też mieli sporo i widać ono dobrze tam się czuje. Podobnie jak kiedyś na Ukrainie na czarnoziemie rosło dużo zboża tak przecież jest i teraz.



Ale cywilizacja rozwinęła się właśnie w rejonie tej jednej rzeki. Ziemie dookoła Nilu to jedne z najżyźniejszych na świecie, a Egipt był w starożytności największym eksporterem żywności. W Rzymie panował głód gdy nie dochodziły dostawy egipskiego zboża.


Zgadza się egipt był spichlerzem rzymu i jedną z najbogatszych prowincji ale właśnie Etiopia też była nad tą rzeką. Nie wspomne przecież o innych afrykańskich rzekach jak kongo czy niger a przecież tam żadna cywilizacja równa chociażby Babilonii czy Egiptowi nie powstała.

To znaczy, że powinien być traktowany tak samo jak biały nawołujący do nienawiści wobec innych ras.


Nie powinien zostać wykopany stąd na zbity pysk przez takie hasła jakie reprezentuje. Biały powinien być ukarany grzywną czy czymś tam. Bo jest róznica jak przyjeżdża tutaj muzułmanin, nie pracuje, ssie socjal, robi dzieci, nie nauczy się nawet języka i wyłazi na ulice z takimi transparentami że zniszczy europe i żeby się szykowała a między białym który we własnym kraju mówi o zagrożeniu ze strony czarnych czy tam fioletowych i że powinno przed tym się bronić bo tego białego przynajmniej można zrozumieć że w swój pokręcony sposób chce chronić własną kulturę i kraj w którym mieszka.




50 lat to dużo?


To sporo. Pół wieku a biorąc pod uwagę że USA istnieją od niewiele ponad 200 lat to sporo.

Nie twierdzę, że cywilizacje afrykańskie są równe europejskim, twierdzę jedynie, że to nie prawda, że takich nie było. I uważam, że nie można stwierdzić, że biali są lepsi od czarnych.


Dlatego się nigdy nie dogadamy. Owszem cywilizacje jakieś tam były bo byli tam ludzie więc siłą rzeczy coś tam robili jednak były tak prymitywne że nie wiem czy zasługują na to miano. Ja twierdzę że jeżeli my tworzymy tak wspaniałe rzeczy, tak wspaniałe technologie i nauke to raczej dla ziemii i rasy ludzkiej to my jesteśmy lepsi niż czarni którzy szybciej biegają, rapują i rzucają piłką do kosza z całym szacunkiem. Więc suma sumarum jesteśmy lepsi i jako biały powinieneś to zaakceptować, być z tego dumnym i robić wszystko by ten stan utrzymać.



Uważasz, że biali są mądrzejsi od czarnych. Z tego co wiem, nie jest to kłamstwo, bo faktycznie średnie IQ białego człowieka jest wyższe niż czarnego, ale... średnie IQ przedstawiciela rasy żółtej jest jeszcze wyższe.


Tak zgadza się ale żółtych uważam że są na takim poziomie jak my. Zauważ że teraz kraj jeżeli chce zaistnieć musi się z westernizować czyli de facto przyjąć białe wartości. Suma sumarum żółci przyjęli to i się rozwijają, wiele im zawdzięczamy jednak dominowaliśmy nad nimi i to my ich wyciągnęliśmy z tego zapuźnienia można powiedzieć. Jednak murzynom co by nie dać i tak sobie nie radzą i nie rozwijają tak jak Japonia chociażby.



A to nie Mongołowie przypadkiem?


Ale co Mongołowie? Rozwijali broń palną? Raczej nie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych