Skocz do zawartości


Crossdesser wygrał z rodzicami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Nietolerowany przez krewnych, wyrzucony z domu i wyzywany w szkole. Krakowski crossdresser postanowił walczyć o swoje prawa przed sądem. Pozwał rodziców i …wygrał!

Filip Zagórski fot. Robert Kulig/OnetNietolerowany przez krewnych, wyrzucony z domu i wyzywany w szkole. Krakowski crossdresser postanowił walczyć o swoje prawa przed sądem. Pozwał rodziców i …wygrał!

Przed krakowskim Sądem zakończyła się sprawa wytoczona przez Filipa Zagórskiego, znanego wśród internatów, jako "Holly", przeciwko jego rodzicom, którzy go nie akceptowali jego stylu życia i nie łożyli na utrzymanie.

- Rodzice nie tolerowali mojego stylu od samego początku, czyli od 14 roku życia, kiedy zaczęły się jakieś drobne makijaże – powiedział Onetowi Filip Zagórski.

Wtedy też zauważył, że jest cross-dresserem. Osobą, dla której podział na płeć, przede wszystkim w zakresie ubioru, nie istnieją.

- Nie uznaję podziałów damsko-męskich. Bardzo lubię ubierać się również w damskie ciuchy – mówił.

Tego nie mogli zaakceptować rodzice. Kurator społeczny, odwiedzający rodzinę, niejednokrotnie widział Filipa na klatce schodowej, kiedy nie mógł wejść do swojego mieszkania. Nie miał własnych kluczy, a rodzice ignorowali jego pukanie. Jeśli już otwierali drzwi i wpuszczali do środka, zabraniali korzystania z domowego sprzętu, mi.in. z pralki. Kilkukrotnie zgłaszał też na policję pobicia przez rodziców. Nie mógł sam wybrać szkoły dla siebie.

- Rodzice byli bardzo przeciwni, żebym poszedł do szkoły artystycznej. Kazali mi iść do technikum, ale tam nie było tolerancji. Byłem popychany, leciały wyzwiska w moją stronę, dlatego zrezygnowałem z technikum – mówi "Holly".

W końcu rodzice wyrzucili syna z domu, a Filip przeprowadził się do ówczesnego prawnego opiekuna. Po osiągnięciu pełnoletności postanowił walczyć o swoje prawa przed sądem. Złożył wniosek alimentacyjny, wynajął prawników.

Sąd Okręgowy zdecydował się o przyznaniu pieniędzy na samodzielne utrzymanie i edukację.

- Teraz za te alimenty mogę sobie wynająć mieszkanie i się usamodzielnić – mówił z uśmiechem po zakończonej rozprawie Filip.

- A co dalej? Praca, studia? Chcesz się pogodzić z rodzicami?

- Teraz z rodzicami nie mam kontaktu, ale może się to zmieni w przyszłości. Ale jak skończę szkołę, to spie***am z Polski – kończy szczerze rozmowę z Onetem "Holly".

Rodzice nie chcieli komentować wyroku. Prawnicy oceniają, że jest to pierwszy krok w dostrzeganiu potrzeb nieletnich w zakresie ich seksualności, nie zawsze zgodnej z tradycyjnym wychowaniem, jaki reprezentowali pozwani.


Źródło

Dla wyjasnienia dodam od siebie, że znalazłam w necie, iż crossdreser to nic innego jak eufemizm na transwestytę - mężczyzne, który przebiera się w damskie ubrania od czasu dla czasu dla podniecenia seksualnego lub psychicznego.

Użytkownik RekaThora edytował ten post 04.09.2012 - 20:07


#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie mamy prawo. Dziecko może pozwać rodzica o alimenty do 25 roku życia jeśli się uczy. Jednak rodzic również może pozwać o alimenty dziecko gdy nie ma środków do życia. Ale to rzadko spotykana praktyka.



#3

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla wyjasnienia dodam od siebie, że znalazłam w necie, iż crossdreser to nic innego jak eufemizm na transwestytę - mężczyzne, który przebiera się w damskie ubrania od czasu dla czasu dla podniecenia seksualnego lub psychicznego.

A ten rokokowy styl bycia to był transwestytyzm ? albo choćby rockowy

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 04.09.2012 - 21:36


#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A tak nawiasem. Co trzeba mieć w "bani". Żeby ubiór makijaż był ważniejszy niż rodzina.
Żeby nie było że jestem homofobem, nietolerancyjnym durniem i co tam jeszcze ktoś może wymyślić.
Powyższa historia, to przykład tego, co niesie ze sobą poprawność polityczna. Silne homoseksualne lobby, I wciskanie dzieciom i młodzieży, że odchył od normy, jest normalny!!!! Jestem heterykiem w gronie moich PRZYJACIÓŁ jest parę ludzi homo i jeden (kiedyś była dziewczyną) trans. Lubimy się, i szanuję ich za to że rozumieją i szanują moje poglądy w ten sam sposób w jaki ja szanuję ich.
I wszystko jest w porządku dopóki ktoś za pomocą sądów, propagandy, i armii idiotów nie zmusza normalnych ludzi do twierdzenia że zachowania PATOLOGICZNE są OK. i jest to sposób na wyrażenie SIEBIE.
Czytając takie historie często czuję dziwny zapach. Coś jakby koza, ale to nie koza, coś jak owca ? krowa? BYK:)) I nagle eureka ! BULL SHIT !!!



#5

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co w tej "normie" jest takiego szlachetnego że odstępstwo od niej jest czymś złym. Budowanie samopoczucia na byciu takim samym jak wszyscy jakoś mi nie imponuje. Ja odwrotnie czuje się zmieszany z powodu stroju kobiet. Paradoksalnie jest on dla mnie męski skoro kobieta jest wymalowana,jej rysy przez to są wyraziste jak u chłopa, jaskrawo ubrana, podwyższona na obcasach, krzykliwa. Tego typu agresywna ekspresja seksualna , w naturze raczej prezentowana jest przez samce. Niegdyś faceci opinali nogi a kobiety kryły sie w sukniach. A dziś prężą łydy laski.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 04.09.2012 - 21:57


#6

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każdy mądry dopóki nie dotyczy to jego własnego dziecka.

Kolega gej czy kolezanka lesbijka to nie to samo gdy przyjdzie Twoj syn i powie Ci w oczy, że jest gejem.

To sprawa bardzo indywidualna i nikt nie może z góry zakładać czy to zaakceptuje czy też nie.


Co do artykułu .. cóż oczywiście bicie dziecka czy wyzywanie przez rodziców z takiego powodu to według mnie kryminał..natomiast tak jak powiedziałem, nikt nie jest w stanie przewidzieć czy wyrzucił by z domu czy nie.

#7

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Byłem popychany, leciały wyzwiska w moją stronę, dlatego zrezygnowałem z technikum


Łojoj, ubierać się jak kobieta, a potem mieć pretensje do całego świata że go gnębią. No na prawdę ludu paczajta jaki to ciemnogród w tej Polsce.

Zawsze sądziłem, że ktoś kto kontrowersyjnie się ubiera bierze pod uwagę to że nie każdemu się będzie to podobać i ktoś w konću zareaguje nie tylko słowami. Na co innego można liczyć strojąc się jak panienka ? Tacy przebierańcy logiką nie grzeszą trzeba przyznać.
Dostanie trochę w tyłek od życia to raz dwa wróci do mamusi i tatusia. Rozpieszczonym bachorom zawszę się w głowach przewraca.

Współczuje tylko rodzicom, bo pewnie im na prawdę zależało żeby syn wyszedł na ludzi, a synkowi się po prostu wydaje że przeżył wielki dramat przez jak to media nazwały - "transfobicznych" rodziców.

Użytkownik Tsu edytował ten post 04.09.2012 - 22:05




#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co w tej "normie" jest takiego szlachetnego że odstępstwo od niej jest czymś złym. Budowanie samopoczucia na byciu takim samym jak wszyscy jakoś mi nie imponuje. Ja odwrotnie czuje się zmieszany z powodu stroju kobiet. Paradoksalnie jest on dla mnie męski skoro kobieta jest wymalowana,jej rysy przez to są wyraziste jak u chłopa, jaskrawo ubrana, podwyższona na obcasach, krzykliwa. Tego typu agresywna ekspresja seksualna , w naturze raczej prezentowana jest przez samce. Niegdyś faceci opinali nogi a kobiety kryły sie w sukniach. A dziś prężą łydy laski.


NIkt nie mówi że odstępstwo od normy jest złe.Ale w okresie dojrzewania różne rzeczy krążą w głowach nastolatków. A historie jak ta.Mogą wypaczyć młody umysł, i z niegroźnej tendencji uczynić sens i j treść życia. Ale przecież MUSIMY!!!! być TOLERANCYJNI !!!! A prawda jest taka że taki nastolatek często ma problemy, żeby "palcem do tyłka trafić" nie mówiąc o swojej seksualności. A formalne popieranie dewiacji, i dyskryminowanie tradycyjnych poglądów, powoduje tylko to że wielu nastolatków pójdzie za "głosem serca" w momencie gdy to serce samo nie wie czego chce.



#9 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Boże na co my pozwalamy. Media stają w obronie jakiegoś (***) tu sobie utnę bo jeszcze ktoś mnie pozwie za obrazę a z rodziców robimy nie wiadomo jakich homofobów, transofobów itp... czy tak naprawdę chu wie co. Ciekawe jakie określenie wymyślą...

Postawcie się na ich miejscu. Chcielibyście mieć takiego syna albo córkę co się chce przerobić na chłopaczka? Bo ja nie i postąpiłbym dokładnie tak samo.

Do czego ten świat zmierza?

Dołączona grafika

Użytkownik Alucard edytował ten post 04.09.2012 - 22:26


#10

Jenot.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomijając kwestie ideologiczne... Właściwie w jakim celu ten chłopak zakładał damskie ciuchy? Mam wrażenie, że to takie wyróżnianie się dla... wyróżniania się. Jeżeli chciał zasygnalizować problem gorszego traktowania którejś płci - ok, mógłbym to jakoś zrozumieć (chociaż sądzę, że rzeczowa dyskusja byłaby o wiele lepszym pomysłem). Ale najwyraźniej chodzi mu tylko o wyróżnianie się spośród tłumu. W sumie romantyczna idea, pod warunkiem, że nie sprowadza się do szokowania wyglądem. To akurat żadna sztuka, bardziej cenię ludzi, którzy wybijają się nieprzeciętną inteligencją lub talentem. Czynienie z własnego wizerunku zewnętrznego jedynego "atutu" nie świadczy najlepiej o danej osobie. Puste to, miałkie i bezcelowe.

#11

Gurp.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podrośnie troche, dojrzeje umysłowo (a prawdziwe życie i problemy ten proces przyśpieszą), to zauważy że bzdety, o które z rodzicami walczył nic nie warte i będzie mu conajmniej bardzo głupio. wróci do rodziców szybciej niż myśli

#12 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy da się jakoś zgodnie z prawem pozbyć takiego odstrzeleńca? Czy jak mi w przyszłości syn powie, że jest p.. tfu gejem to jestem skazany na wychowywanie i utrzymywanie go?

#13

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czy da się jakoś zgodnie z prawem pozbyć takiego odstrzeleńca?

Jak już nic nie pomoże to zapłacić znajomemu psychiatrze by stwierdził jakieś psychozy :)

#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy da się jakoś zgodnie z prawem pozbyć takiego odstrzeleńca? Czy jak mi w przyszłości syn powie, że jest p.. tfu gejem to jestem skazany na wychowywanie i utrzymywanie go?


Tak, jesteś zobowiązany prawnie do wychowania go i utrzymania. Nie ma znaczenia czy jest gejem, lewakiem czy nie daj boże nacjonalistą. :mrgreen: Tak samo jak prawnie dzieci są zobowiązane do utrzymywania rodziców jeśli nie mają środków do życia. Jak mówiłem jest to obosieczny miecz.
Jak sobie to wyobrażasz? Jeśli poglądy Twojego dziecka Ci się nie spodobają, to chciałbyś je wyrzucić na bruk?



#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytając powyższe posty przyszedł mi na myśl obraz Zuzanna i starcy Sam obraz jest świetny ale to co czytam smutne.Tolerancja, akceptacja a właściwie nie widzenie odmienności pozwala tak naprawdę dostrzec indywidualność. Widzimy odzież a nie widzimy człowieka.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych