Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reputacja -100 = BAN, Reputacja - 50 = Urlop 30 dni.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
67 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Reputacja -100 = BAN, Reputacja - 50 = Urlop 30 dni. (109 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz takie rozwiązanie?

  1. Głosowano Tak (53 głosów [48.62%])

    Procent z głosów: 48.62%

  2. Głosowano Nie (51 głosów [46.79%])

    Procent z głosów: 46.79%

  3. Nie mam zdania na ten temat. (5 głosów [4.59%])

    Procent z głosów: 4.59%

Głosuj

#16

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego całkowicie? Co jest nie tak z opcją żeby były tylko plusy?


Jest jeden duży minus takiego rozwiązania. Przyjdzie na forum jakiś troll o debilnych poglądach (próbujący może nawet stworzyć nowy system- pewnie wiecie o kogo mi chodzi...) i zdobędzie np. jednego, lub dwóch zwolenników. Co wtedy? Będzie miał +1, lub +2 na każdym poście. Natomiast inne, też całkiem dobre posty będą miały albo zero, albo co niektóre +1, tak jak jest teraz. Ludzie rzadko kiedy dają plusy, a jeśli już to dla postów, które mają już dodatnie punkty: np. jak userzy widzą, że ktoś napisał post i dostał trzy, lub cztery plusy od razu lawinowo dojeżdża nawet do 10. Podsumowując: głupota będzie gloryfikowana, bo ktoś znajdzie paru "kolesi", albo stworzą się kółka wzajemnej adoracji, co raczej nie jest dobre. :(

#17

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na samym początku tematu napisałem, że "to tylko pomysł", nie zjedzcie mnie ;).

Uzbierać -100 za poglądy, to chyba musiałbyś cały czas obrażać osobe o poglądach odmiennych.


Rzadko się spotykam na tym forum z obrażaniem drugiej osoby, raczej dyskusje, które się tu odbywają są na poziomie (chwała moderacji za usuwanie trolli :) ) natomiast na przykładzie pana co ma w sygnaturze hasło 'Jestę Bolszewikiem' niestety nie pamiętam nicku, ale raczej wiadomo o kogo chodzi, dostaje regularnie minusy przy każdym swoim poście i albo dobija już do setki, albo może już ma ? nie wiem. W każdym bądź razie obrywa mu się notorycznie właśnie za poglądy, bo ludzi to on raczej nie obraża a i, że dorzuci tam swoje 3 grosze i zostanie zminusowany to szkodliwy nie jest. Pewnie wygodniej byłoby usuwać ludzi z niską reputacją, ale nie wiem czy do końca sprawiedliwe. W końcu osoby z innymi poglądami są powodem do wielu ciekawych dyskusji na tym forum.

Użytkownik Bobek edytował ten post 01.09.2012 - 14:07


#18

Nanciscor.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Uzbierać -100 za poglądy, to chyba musiałbyś cały czas obrażać osobe o poglądach odmiennych."

Wybacz jeśli zbyt dobitnie się wyraziłem.
Mnie to tak wielce nie dotyczy, gdyż więcej czytam niż się wypowiadam, ale pomysł wystarczająco mocno mi się nie podoba, aby nie przełamać prze-zawsze złotego milczenia :)

Użytkownik Nanciscor edytował ten post 01.09.2012 - 14:04


#19

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj wskoczyć do dowolnego tematu z prawicowym intelektualnym onanizmem i/lub wyraź się na tym forum źle o Korwinie - przy takim rozwiązaniu gwarantuję ci bana w dwa dni :]
Podobnie - wejdź w polemikę z Atonem - kanonada minusów na lewo i prawo gwarantowana.

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 01.09.2012 - 14:08


#20

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na samym początku tematu napisałem, że "to tylko pomysł", nie zjedzcie mnie ;).

Pomysł pomysłem, ale dokonałem małych badań.
Korzystając z powszechnie dostępnych narzędzi sprawdziłem ile jest osób z jaką reputacją i wyszło że łącznie

poniżej 0: łącznie 887 osób,
poniżej -5: łącznie 249 osób,
poniżej -10: łącznie 134 osoby,
poniżej -20: łącznie 59 osób,
poniżej -30: łącznie 38 osób,
poniżej -40: łącznie 29 osób,
poniżej -50: łącznie 17 osób,
poniżej -60: łącznie 14 osób,
poniżej -70: łącznie 11 osób,
poniżej -80: łącznie 9 osób,
poniżej -100: łącznie 6 osób,
poniżej -200: łącznie 2 osoby,
poniżej -500: 1 osoba

Na forum jest prawie 15000 userów (zarejestrowanych) z czego ok. 6% ma ujemną reputację. Nie widzę sensu robić zmian w czymkolwiek.

Swoją drogą, przyglądając się wyciągniętym z forum danym o reputacji można dojść do ciekawych wniosków :roll:

Użytkownik Ill edytował ten post 01.09.2012 - 17:06


#21

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Banowanie za negatywną reputację? Zły pomysł.

Po pierwsze, minusy można dostać za dwie rzeczy:
1) jeśli komuś nie podobają się poglądy danej osoby
2) (BARDZO rzadko) jeśli ktoś napisze coś naprawdę głupiego, łamiąc przy tym zasady pisowni etc. - tacy użytkownicy jednak i tak łamią regulamin, więc tak czy tak wylatują z forum.

Wystarczy się rozejrzeć, że tylko pierwszy powód jest stosowany. W tematach o religiach z reguły osoby o świeckich poglądach dostają plus. W politycznych - prawicowcy. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z poziomem języka, argumentacją, liczy się TYLKO strona barykady. Nawet jednolinijkowce z których tak naprawdę nic nie wynika mogą dostać po kilka plusów.

W praktyce zatem system taki oznaczałby "za dużo użytkowników się z tobą nie zgadza - ban". Zupełnie jak na forum Davida Icke i w paru innych podobnych miejscach.

Po drugie... taki system można wspaniale nadużywać. Wystarczy się zmówić z 3 czy 4 innymi osobami żeby codziennie minusować posty jakiegoś usera (bo go nie lubią albo chcą sobie jaja porobić). Dwa - trzy tygodnie i taki user dostałby bana. Można by nawet pokusić się o zbanowanie, na przykład, Eurego, chociaż wymagałoby to nieco więcej rutynowego minusowania raz dziennie.

Oczywiście pozostaje kwestia tego na co komu system reputacji. Wprawdzie zamiast plusów i minusów można dać "zgadzam się/nie zgadzam", ale nadal to nic nie zmienia... Jak dla mnie - wyeliminować, bo w sumie nie wiadomo po co to jest i nikt na to większej uwagi nie zwraca.

No chyba, że ktoś przeczytał posta, wydawał mu się logiczny, ale nagle po zobaczeniu nic nie znaczącego numerka zmienił zdanie...

Edit:

Spróbuj wskoczyć do dowolnego tematu z prawicowym intelektualnym onanizmem


Weź rozbieg i strzel baranka w ścianę.

Dziękuję Tsu za wspaniały przykład, właśnie o takim zachowaniu jak twoje mowa.

Użytkownik Rainbow Lizard edytował ten post 01.09.2012 - 15:18


#22

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spróbuj wskoczyć do dowolnego tematu z prawicowym intelektualnym onanizmem


Weź rozbieg i strzel baranka w ścianę.

Btw. Dlaczego moderatorzy mają ogromny dzienny przydział plusów i minusów a sami nie mogą być nimi osądzani, było już gdzieś wyjaśnienie na ten temat ? I dlaczego to niby ma być fair ?



#23

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... Pomysł w sumie dobry, lecz jest jeden problem. Często (kiedyś) pisałem posty, które nie podobały się innym użytkownikom, czy to filozofią życia, czy politycznymi aspiracjami. Jest to trochę złe ocenianie, gdyż facet może znać się na rzeczy, ale dostanie minusa, bo nie lubi Korwina ;)

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł może i dobry bo wiele takich osób jak WZt by poleciało na dobre z tego forum. Ale z drugiej strony zbierze się kilku takich o poglądach WZt i zaczną minusować notorycznie jedną osobę żeby ta dostała bana. Więc takie coś się raczej nie opłaci. Po wprowadzeniu takiej zasady ujawniło by się wielu skrytych minusowaczy.



#25

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Pierwszy krok do odmóżdżania tego forum.
Fakt że mam -118 świadczy że mam minus stoosiemnaście i co z tego -_-
Mam gdzieś zdanie innych i mówię co myślę
Nie to konto to inne, mam je gdzieś to tylko nick który nic dla mnie nie znaczy podobnie jak ta żałosna reputacja.

BTW jestem jednym z dziewięciu Ostatnich Mohikaninów z reputacją minimum minus sto.
Im Proud.

Użytkownik barakudo edytował ten post 01.09.2012 - 16:59


#26

Lucasso.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dostałem w temacie o Ayahuasce 3 minusy za stwierdzenie,że jest zwykłym narkotykiem halucynogennym,oraz że nie pasuje do działu "postrzeganie pozazmysłowe". I co mam powiedzieć?

Użytkownik Lucasso edytował ten post 01.09.2012 - 17:54


#27 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Ło ho, ho... ile ofiar ciemnogrodzkiego zua ;_; Będę na was przeznaczał całą pulę plusów, bo i tak nie mam co z nimi zrobić. Możecie się zbierać na mnie z minusami, jak pod klubem podczas gigu Ad Hominem, mam to szczerze mówiąc - w nosie. I wam też to radzę.

PS argumentacja w stylu: "lubienie korwina" jest już bardzo dawno passé. Ale to inni przecież dyskutują używając cięgle jednego tego samego argumentu.

#28

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będzie banowania ani jakiegokolwiek ograniczania dostępu do forum na podstawie reputacji. Punkty reputacji odzwierciedlają (przynajmniej w ogólnym zarysie, pojedyncze odstępstwa są nieuniknione), jak czytający oceniają poglądy danego użytkownika -- a za poglądy banować nie będę.

Jeśli komuś brakuje banów za niezgodność z linią programową forum, to niestety go rozczaruję, mogę zarazem zaproponować skorzystanie z usług innych forów o podobnej tematyce, gdzie otrzymanie bana za odrobinę sceptycyzmu lub zdrowego rozsądku nie jest niczym nietypowym ;) Na paranormalne.pl czegoś takiego nie będzie.

Zachowania odbiegające od ogólnie przyjętych norm społeczno-kulturowych proszę po prostu zgłaszać za pomocą funkcji raportowania treści -- związku z reputacją tutaj nie ma.


Gwoli wyjaśnienia jeszcze jednego szczegółu: członkowie grup Moderator oraz Super Moderator mają wyłączoną możliwość przyznawania reputacji, bowiem w przeszłości znane były przypadki odwetowych działań ukaranych użytkowników polegające na hurtowym odejmowaniu punktów.



#29 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Gwoli wyjaśnienia jeszcze jednego szczegółu: członkowie grup Moderator oraz Super Moderator mają wyłączoną możliwość przyznawania reputacji, bowiem w przeszłości znane były przypadki odwetowych działań ukaranych użytkowników polegające na hurtowym odejmowaniu punktów.


Niestety zrodziło to tendencję do nadużyć z drugiej strony ale biorąc pod uwagę małą liczebność tej grupy to może jest w tym jakiś sens.

#30

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety zrodziło to tendencję do nadużyć z drugiej strony ale biorąc pod uwagę małą liczebność tej grupy to może jest w tym jakiś sens.

Ocena działań podejmowanych przez moderatorów oraz super moderatorów należy do mnie, ja nie widzę żadnych uchybień w ich pracy.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych