Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bądź światłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Tajemnicą wielkich ludzi jest ich wiara. Nie trać również swojej najlepszej energii na tłumy, które trzymają swoje umysły w zbiorowej świadomości, nie koncentruj umysłu na tym co na zewnątrz … i zanim zaczniesz coś mówić, w dodatku mądrze musisz pobyć dłuższy czas w ciszy.

Milczenie jest silniejsze od wypowiedzianych słów. Jest czas, że nie należy rozpraszać siebie przez mówienie, zachować własne rady i zastrzeżenia dla siebie … to powoduje wycieki twojej mocy. Tak naprawdę takie osoby nic nie różnią się od głupców, którzy głoszą swoje „mądrości” na każdym rogu ulicy. Mędrzec nie głosi swoich mądrości gdzie popadnie, zamyka swoją szufladkę i otwiera ją tylko wtedy, kiedy widzi taką potrzebę. Mędrzec milczy kiedy mówi inny, w dodatku starszy i bardziej od niego doświadczony. Ten, który nie rozumie milczenia i domaga się słów, prawdopodobnie nie zrozumie i słów, choćby były najbardziej mądre.

Kiedy czujesz, że nie przegadasz drugiego człowieka, nic nie mów, twoja cisza będzie więcej warta. Cisza mędrca często dowodzi poszanowania innego człowieka, który przez swoje nierozważne słowa nie szanuje samego siebie.

W wielkiej sieci komunikacji kosmicznej, która zawsze jest do człowieka dyspozycji, na każdym kroku pokazują się znaki. Naucz się je tłumaczyć i właściwie interpretować, będą dla ciebie oświecającą latarnią. Naucz się korzystać z doświadczenia drugiego człowieka, a nie bądź tylko gotowy do wyrokowania jako wszystkowiedzący ….. to nie czyni cię mądrzejszym tylko wtłacza na pola negatywnej świadomości a to czyni cię mniejszym i gorszym, dopiero kiedy odsłonisz prawdziwe twoje pola odzyskasz wielkość własnego światła, zaczniesz realizować się we właściwy sposób.

Wielokrotnie widzieliśmy nawet na naszej stronie dużo osób, które zostawiały po sobie obfite treści w stylu:
- jestem już wysoko uduchowiony, pełen miłości w jakiej ty żyć nie potrafisz, mam wielką wiedzę, rozmawiam z całym Wszechświatem, nie ma tam dla mnie tajemnic, nie potrzebne mi są już żadne nauki, … hmm, jednym zdaniem - nie wchodzą tutaj po to aby się czegoś nauczyć, poznać coś nowego, wymienić doświadczenia, tylko aby się pochwalić - jaki jestem doskonały

Kto wybiera zło, odmawia patrzenia wewnątrz siebie, zamyka uszy na czystą melodię własnego serca, podobnie jak oczy na światło własnej duszy. Robi to bo chce żyć tylko swoimi pragnieniami, idzie drogą intelektu i logiki i zamiast współbrzmieć na nowej fali, następuje w nim utrata nadziei, zanika aktywność i radość życia.

Tylko czysta dusza niczym nie opętana może przebudzić w sobie wszystkie wewnętrzne bogactwa, przede wszystkim święty spokój, w którym dusza rośnie niczym święty kwiat na spokojnych lagunach.

Na drodze naznaczonej światłem jesteś uczniem, który jest już w stanie sam słyszeć, widzieć, osiągnąć samopoznanie, umieć zanurzyć się w głos ciszy i znaleźć wiadomość skierowaną dla siebie.
I przyjdzie następny etap, dostrzegasz jak opuszcza cię dusza wojownika, już z nikim nie walczysz, stoisz z boku obserwując walkę innych, docierają do ciebie fragmenty ich wesołych piosenek i smutne biadolenie, bo nadal jesteś człowiekiem; więc słuchasz, pamiętasz, czujesz ból i miłosierdzie. Tam, gdzie jest życie nigdy nie jest cicho, staraj się wyciągnąć sens z tej nowej tajemnicy, która cię zaczyna otaczać. Dopóki człowiek ma głos, więc ma to czym może się zaprezentować, określić w czym istnieje … ale ty wsłuchaj się w głos, który jest bezgłośny, zapytaj jaki ma kolejny sekret dla ciebie, czego możesz oczekiwać, co musisz jeszcze zrozumieć.



  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych