Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Dzi¶ zostanie otwarta tajemnicza paczka sprzed 100 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
108 odpowiedzi w tym temacie

#91

harpoonek.
  • Postów: 159
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak można wywnioskować z tre¶ci listu, autor chciał bezpiecznie schować fragment bandaża osoby, która chorowała na dżumę. W 1912 nie znano jeszcze antybiotyków i nie było możliwo¶ci walki z ni±. Rodzina tego człowieka, w trosce o innych przechowywała szmatkę i przekazywała kolejnym pokoleniom, do czasów, gdy nauka mogłaby pozwolić na jej wykorzystanie. Autor nie miał dzieci, więc postanowił rozwi±zać problem t± paczk±. Obawiano się być może, że choroba kiedy¶ ponownie zaatakuje.


Wy z tym listem tak na poważnie? Przeczytałam jego tre¶ć, ale pomy¶lałam, że to napisał jaki¶ użytkownik dla żartu ;)
  • 0

#92

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Niby był w komentarzu napisanym przez jakiego¶ użytkownika, ale tre¶ć wygl±da wiarygodnie. Być może postarał się i przetłumaczył tekst dostępny na jakiej¶ zagranicznej stronie.
  • 0

#93

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niby był w komentarzu napisanym przez jakiego¶ użytkownika, ale tre¶ć wygl±da wiarygodnie. Być może postarał się i przetłumaczył tekst dostępny na jakiej¶ zagranicznej stronie.


Prędzej udoskonala sztukę trollowania.
  • 0



#94

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Ponieważ od 7 stron nikt nie napisał tego co najważniejsze w temacie (a więc zawarto¶ć paczki) to cytuję:

"W ¶rodku znaleziono skrawki białego, czerwonego i niebieskiego materiału, prawdopodobnie fragmentu sztandaru (być może nawet królewskiego) i dokumenty. Dużo dokumentów. W¶ród nich listy z USA, protokoły, gazeta z sierpnia 1912 roku, zeszyt z notatkami i obrazek wyrwany z pamiętnika. I tyle."
  • 2

#95

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo już co¶ więcej? Nie za bardzo wiem gdzie trzeba się kierować aby co¶ o tym wyczytać, jaka¶ oficjalna strona, cokolwiek? Ten list był bardzo intryguj±cy aczkolwiek nie wydaje mi się zbyt prawdziwy. ;)
  • 0

#96

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co¶ przereklamowana ta paczka chyba - trochę dokumentów i tyle... nawet za Ľródło historyczne to nie za abrdzo posłuży
  • 0

#97

Sourpuss.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co¶ przereklamowana ta paczka chyba - trochę dokumentów i tyle... nawet za Ľródło historyczne to nie za abrdzo posłuży

To dokumenty, które maj± 100 lat. Za Ľródło posłuż± bardziej niż niektóre ksi±żki.
  • 0

#98

KaczyIII.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może w ¶rodku jest skremowany Jezus? 8) a tak swoj± drog± że też nikogo nie korciło żeby tam zajrzeć, sprawdzić zawarto¶ć?

To by było nawet niemożliwe :roll:
  • 0

#99

LadyStefa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dopiero dzisiaj wpadłam na t± informację. My¶lałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatni± stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Wł±czam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakim¶ szkłem. Wie kto¶ może, kiedy dokładnie otworz± t± paczkę?
  • 0

#100

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopiero dzisiaj wpadłam na t± informację. My¶lałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatni± stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Wł±czam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakim¶ szkłem. Wie kto¶ może, kiedy dokładnie otworz± t± paczkę?

No przecież już otworzyli. Przegl±dnij ostatnie 3-4 strony tematu.
  • 0



#101

LadyStefa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Dopiero dzisiaj wpadłam na t± informację. My¶lałam, że paczka jest już otwarta, więc otworzyłam ostatni± stronę tematu i zapoznałam się ze wszystkimi komentarzami. Nic na temat otwarcia. Wł±czam ten live, a tam paczuszka cała i zdrowa leży sobie pod jakim¶ szkłem. Wie kto¶ może, kiedy dokładnie otworz± t± paczkę?

No przecież już otworzyli. Przegl±dnij ostatnie 3-4 strony tematu.


Wybacz. Co¶ mi się widocznie z przegl±dark± b±dĽ forum zepsuło, bo wy¶wietlało mi jedynie 3 strony komentarzy. Przepraszam za fałszywy alarm.
  • 0

#102

Woolf.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

¦ledzi kto¶ może dalsze losy tej paczki? Pojawiły się gdzie¶ jakie¶ nowe informacje na jej temat?
  • 0

#103

Kate.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Straszne rozczarowanie z t± paczk±, może naogl±dałam się za dużo filmów ale spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...
  • 0

#104

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...

Na jakiej podstawie się tego spodziewała¶?
  • 0



#105

Kate.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

spodziewałam się tam conajmniej dowodów na podróże w czasie...

Na jakiej podstawie się tego spodziewała¶?

To była ironia ;)
Ale i tak - człowiek ten zapowiadał co¶ co zachwyci przyszłe pokolenia - czy w tym materiale znalazło się co¶ co rzeczywi¶cie można było za takowe uznać?
  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych