Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Dzi¶ zostanie otwarta tajemnicza paczka sprzed 100 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
108 odpowiedzi w tym temacie

#76

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poczekajmy na tłumaczenie dokumentow które tam s±. Oni przejrzeli to powierzchownie, dajmy im czas a dowiemy się wiecej.
  • 0

#77

Xeo.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kim był wła¶ciwie ten Johan Nygard? A co do gazety wyprzedzaj±cej rocznik o 2 lata, to co¶ tu ¶mierdzi... podróż w czasie? W±tpię, naprawdę.
  • 0

#78

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żadne podróże w czasie, ludzie. Były dwie paczki. Paczka w paczce. Pewnie go¶ciu dokładał różnych rzeczy przez x lat a potem t± mniejsz± paczkę owin±ł w t± większ± i włożył do depozytu. Był politykiem więc na pewno "uzgodnił" sobie datę z tym, któremu paczkę oddawał.
  • 1



#79

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

http://deser.pl/dese...paczke__Co.html

Opis tego, co znaleziono.
  • 2

#80

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówiła o gazecie z 1914 roku a nie z 1940! I tak tworz± się teorie spiskowe...


Z tego artykułu wynika, że gazeta była z sierpnia 1912 roku a nie z 1940 czy nawet 1914. Teorie spiskowe powstałe na innych teoriach spiskowych skoro z 1940 zrobili¶cie 1914 : D
  • 0



#81

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówiła o gazecie z 1914 roku a nie z 1940! I tak tworz± się teorie spiskowe...


Z tego artykułu wynika, że gazeta była z sierpnia 1912 roku a nie z 1940 czy nawet 1914. Teorie spiskowe powstałe na innych teoriach spiskowych skoro z 1940 zrobili¶cie 1914 : D


Może dlatego, że prezenterka powiedziała "newspaper from august nineteen-fourty"? Opcjonalnie fourteen, nie mam póki co dostępu do nagrania, żeby się wsłuchać.

Tak czy inaczej mnie uczono, że fourty to czterdzie¶ci a fourteen to czterna¶cie. No chyba, że na dniach dokonano korekty w języku angielskim, i od dzi¶ znaczy to dwana¶cie.
  • 1

#82

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nygard był zwi±zany z lokaln± polityk± i paczkę przekazał pocz±tkowo burmistrzowi miasta mówi±c, że jej zawarto¶ć przyniesie korzy¶ć i zadowolenie przyszłym pokoleniom.

Po otwarciu tej paczki mam wrażenie, że jej zawarto¶ć ma bardziej charakter osobisty i Nygard miał na my¶li przyszłe pokolenia, ale w swojej rodzinie która dzięki dokumentom miała dowiedzieć się o zasługach swojego przodka.
  • 0

#83

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://deser.pl/dese...paczke__Co.html

Opis tego, co znaleziono.


Co nie jest dokładnym opisem tu można poczytać .

Obecny Burmistrz Dag Erik Pryhn który otwierał paczkę ( łańcuch loży na szyi??? ) liczył na akcje naftowe , papiery wartościowe. Burmistrz który złożył tą paczkę do depozytu Johan Nygard który podobno powiedzial 100 lat temu " zawartość paczki zachwyci przyszłe pokolenia" . Po otwarciu paczki nie znaleziono akcji , papierow wartosciowych , ani zadnej mapy skarbu ;). W paczce znaleziono pakiet gazet od 1914 do 1919 roku sic... co mozna uslyszeć na filmie w 6'11" (nineteen nineteen 1919) twania transmisji (link na końcu postu) .
Jak myślicie, ktoś wcześniej zaopiekował się zawartością paczki?, czy dla żartu umieścił gazetę?
Cała sprawa z paczką pozostaje nie jasna jak dla mnie ...
Rozpakowanie(relacja.)

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 24.08.2012 - 21:19

  • 0

#84

Mahmud.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

A może jest tam "co¶ mocniejszego" ;) 100 letni alkohol-zd±żył się przegryĽć... :D
  • 0



#85

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tre¶ć listu (z komentarza artykułu na desser.pl):

Mam nadzieję, że uszanowali¶cie moj± ostatni± wolę i otworzyli¶cie przesyłkę w roku 2012. Przesyłka ta była przekazywana w mojej rodzinie od pokoleń. Ze względu na fakt, iż nie mam dzieci nie miałem jej komu dać więc wymy¶liłem ten sposób, w którym wła¶nie bierzecie udział. Uznałem, iż w roku 2012 nauka poczyni takie postępy, że bez problemu poradzi sobie z zarazkami na szmatce będ±cej fragmentem bandaża ofiary zarazy, która wytłukła przed wiekami pół Europy. Owocnych badań


  • 14

#86

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stara makulatura, która prawdopodobnie wyląduje w muzeum? Niezbyt ciekawe.
Temat szybko zdobył popularność. Fani teorii spiskowych już włączyli się do dyskusji, słysząc o "datach na gazetach" - przedstawili swoje jakże wymyślne teorie na ten temat - czemu się dziwić, przecież to normalne.
Jeżeli chodzi o zawartość paczki, skłaniam się ku teorii, że pierwotnie powstała mniejsza paczka. Dopiero później, jej autor postanowił po prostu wzbogacić ją o nieco większą zawartość, tworząc pakunek, jaki mieliście okazję obserwować podczas otwierania. Oczywiście, mogę się mylić - dzielę się jednak przypuszczeniami, które wydają się być dość prawdopodobne zważając na okoliczności ;)
Oczywiście, owa teoria jest prawdopodobna tylko w przypadku, kiedy nie "walnięto" się w tłumaczeniu. Jeżeli wszystkie papiery są z roku 1912 lub nieco wcześniejszych lat, to nie ma o czym mówić - pakunek powstał w takiej formie w jakiej powstał i został po prostu oddany pod opiekę na 100 lat.

Użytkownik Yoh edytował ten post 25.08.2012 - 09:36

  • 1



#87

MaxVV.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Schował w paczce jakie¶ papiery.... może kolekcjonował gazety... z pewno¶ci± by się zdziwił że tym co schował interesuje się tyle ludzi
  • 0

#88

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Schował w paczce jakieś papiery.... może kolekcjonował gazety... z pewnością by się zdziwił że tym co schował interesuje się tyle ludzi

Interesowało.
Wątpię, by owa makulatura, miała teraz większą wartość niż muzealną lub kolekcjonerską. Wszystko zostanie umieszczone w odpowiedniej gablotce, zaś ludzie nie będą się tym interesować tak bardzo jak paczką, która skrywała swoją zawartość od przeszło 100 lat.

Użytkownik Yoh edytował ten post 25.08.2012 - 10:40

  • 0



#89

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Póki nie zbadaj± dokladnie paczki sprzed 100 lat, nie dowiemy się niczego więcej. Może te dokumenty zawieraj± jakie¶ tajemnice sprzed 100 lat? Dokumenty, które pomog± zrozumieć pewne sekrety historii - tak czy inaczej bardzo ciekawa sprawa :)
  • 1

#90

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Jak można wywnioskować z treści listu, autor chciał bezpiecznie schować fragment bandaża osoby, która chorowała na dżumę. W 1912 nie znano jeszcze antybiotyków i nie było możliwości walki z nią. Rodzina tego człowieka, w trosce o innych przechowywała szmatkę i przekazywała kolejnym pokoleniom, do czasów, gdy nauka mogłaby pozwolić na jej wykorzystanie. Autor nie miał dzieci, więc postanowił rozwiązać problem tą paczką. Obawiano się być może, że choroba kiedyś ponownie zaatakuje.

Użytkownik Kubala95 edytował ten post 25.08.2012 - 19:08

  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych