Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykradziono 2 mln kont z Chomikuj.pl. Złodziej chce za nie 15 tys. zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio zmieniałem hasło na Allegro. Wiecie co? Nie przyjęli go, bo było za długie. :roll: Można mieć tam maksymalnie 16 znakowe hasło. Zupełnie tego nie rozumiem. Ja zwykle stosuje dłuższe, różne w każdym miejscu.



#17

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mój kolega z roku nawet nie kupował transferu na chomiku tylko podkradał innym a było to banalne z tego co mówił. Dużo osób ustawiało sobie hasło takie samo jak nick. Więc jeżeli ludzie robią takie idiotyzmy to niech się później nie dziwią.



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomniała mi się scena z filmu ściągany.


Sprawdziłem mojego chomika. Niestety nie pamiętałem hasłą, więc musiałem zrobić nowe.



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba uważać. Nie tylko głupie hasła są łamane. Mi ostatnio włamali się na stronę i wordpressa. Aktywność hackerów jest bardzo duża, a szybkość komputerów ułatwia brute force. Nawet długie hasła nie dają pewności...



#20

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trzeba uważać. Nie tylko głupie hasła są łamane. Mi ostatnio włamali się na stronę i wordpressa. Aktywność hackerów jest bardzo duża, a szybkość komputerów ułatwia brute force. Nawet długie hasła nie dają pewności...

Nie rozumiem jak w XXI wieku można zaatakować poważną stronę brute-force'em ?
Przecież wystarczy zastosować najprostsze zabezpieczenia takie jak obrazki z kodami oraz blokady czasowe w przypadku nieudanych prób autoryzacji. Wiadomo, że z obrazkami bywa różnie (boty), ale blokada na 10-15 minut po 3 nieudanych próbach to powinien być standard.
A zamiast haseł w bazie oczywiście dobry hash + własny mod na wypadek gdyby ktoś złamał hash'a.

Użytkownik PiXel edytował ten post 20.08.2012 - 21:23


#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale nikt tego nie stosuje. Blokadę to ja widuję od święta, na kilku forach jest takie zabezpieczenie. Ale na ważnych serwisach? Gdzie.



#22

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd mam wiedzieć czy padłem ofiarą?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych