Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woda: paliwo ostateczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zecharia Sitchin - Woda: paliwo ostateczne

Czy woda będzie paliwem przyszłości napędzającym samoloty i statki kosmiczne?

Jeśli tak, to ludzkość będzie wykorzystywać "technologię bogów" i, tak jak i w innych dziedzinach, współczesna nauka jedynie doścignie wiedzę starożytnych.

Pierwsze doniesienia o możliwości użycia wody - zasobu obfitego i czystego - jako "paliwa" dla napędu odrzutowego, pochodzą z Tokijskiego Instytutu Technologii, w którym opracowywano technologię napędzania małych, bezosobowych samolotów, poprzez poddawanie ich "silników" działaniu wiązki laserowej wystrzeliwanej z ziemi lub satelity. Wielkim sukcesem okrzyknięto informację tokijskiego zespołu, zamieszczoną w Applied Physics z 10 czerwca, o udanej próbie z papierowym modelem samolotu, którego "silnik" z płytek aluminiowych poddano działaniu wiązki laserowej. Wywołując uwalnianie się cząstek metalu uzyskano strumień odrzutowy, który z kolei sprawił, że model uniósł się w powietrze.

W wyniku eksperymentu udało się więc wytworzyć strumień odrzutowy o pewnej masie pozwalający na pchnięcie samolotu do przodu. W klasycznych odrzutowcach siła odrzutowa wytwarzana jest przez spalanie paliwa naftowego i wyrzucanie strumienia gorących gazów. W tokijskim eksperymencie ciepło dostarczone zostało przez wiązkę laserową, a strumień odrzutowy przez uwalniające się cząstki aluminium. W celu maksymalnego zwiększenia wydajności systemu napędowego szef tokijskiego zespołu - Takashi Yabe -zaproponował, by jako materiału napędowego użyć wody. Jak powiedział: "Wodę można pozyskiwać wprost z atmosfery podczas lotu". Opisując eksperyment oraz koncepcję z wykorzystaniem wody, dziennik New Scientist (15.06.2002) w taki sposób zilustrował futurystyczny "silnik wodny":

Dołączona grafika

"Woda - intrygujące paliwo"

Opisujący serię eksperymentów Kenneth Chang, redaktor stron naukowych w The New York Times , stwierdził, że "woda jest niezwykle intrygującym paliwem". W papierowym samolocie uzyskano jedynie pojedyncze "pchnięcie", które zużyło całe paliwo wodne, lecz Dr Yabe rozważając ten problem stwierdził, iż większy samolot wykorzystujący tę technologię mógłby w sposób ciągły uzupełniać zapas wody wprost z powietrza, "więc nie było by potrzeby przewożenia dużych ilości wody".

Technologia Anunnaki

Muszę przyznać, że szeroki uśmiech zagościł na mojej twarzy, gdy czytałem powyższe nowinki. W mojej ostatniej książce p.t. "Zaginiona księga Enki" opisałem zastosowanie wody, jako napędu dla statku kosmicznego Anunnaki (w języku Sumerów "Ci, Którzy z Nieba na Ziemię Przybyli").

Enki, szef zespołu naukowego Anunnaki, był dowódcą pierwszej grupy Anunnaki przybywającej na Ziemię. Jego imię - EN.KI - oznacza po sumeryjsku "Władca Ziemi". Lecz ten tytuł uzyskał dopiero później, po przybyciu jego przyrodniego brata, Enlila (EN.LIL = "Pan Dowództwa / Pan Władztwa"). Pierwotnym imieniem Enki było E.A., co przełożyć można jako "On, Którego Domem Jest Woda". Przedstawiany był przez Sumerów jako siedzące bóstwo wylewające strumienie wody (patrz ilustracja). Był on pierwowzorem Wodnika (Aquarius) i jego zodiakalnej konstelacji (patrz ilustracja).

Dołączona grafika

Z początku przyjąłem wyjaśnienie, że imię to odzwierciedlało jego zamiłowanie do wody, żeglowania i rybołówstwa. Wraz z rozszerzaniem się zakresu moich badań i prac, w coraz większym stopniu obejmujących "technologie bogów", z rosnącym zadziwieniem odkrywałem, że współczesna nauka dogania jedynie starożytną wiedzę. Tak było w przypadku astronomii, potem genetyki, a teraz napędu kosmicznego.

Rola Marsa

Niewiarygodna wiedza Sumerów o niebie przejawiała się nie tylko znajomością wszystkich znanych nam obecnie planet (plus Nibiru), lecz także ich opisów i przypisanych im ról. I tak, Mars zwany był Stacją. Fotografie wykonane przez NASA w latach ’70, które zamieściłem w mojej książce "Genesis jeszcze raz", ujawniają pozostałości sztucznych budowli na Marsie. Stwierdzono jednak, iż Mars nie mógł służyć astronautom jako baza ze względu na to iż jest planetą pozbawioną życia, atmosfery i wody.

Lecz zupełnie nieoczekiwanie słyszymy z ust tego samego eksperta kosmicznego, że i owszem, w przeszłości były na Marsie rzeki, jeziora i oceany. Co więcej - nadal znajdują się tam olbrzymie pokłady wody - zamarzniętej - na biegunach oraz w innych miejscach, centymetry pod powierzchnią planety...

Tak więc Mars mógł być nie tylko Stacją. Mógł służyć także do zaopatrywania statków Anunnaki w ich paliwo - wodę.

Czy silnik wynaleziony przez Enki musiał odparowywać wodę by wytworzyć odrzut? Prawdopodobnie nie - wyrzucana mogła być woda jako taka - pomysł tak prosty, jak zraszacz do trawnika...

Powyższy artykuł ukazał się w magazynie 'Atlantis Rising' nr 36 (Listopad/Grudzień 2002) pod tytułem "The Ancients and the Power of Water".
ZECHARIA SITCHIN
© Z. Sitchin 2002

  • 0



#2

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

woda jako paliwo ??
troche to kiepski pomysl bo nie mamy jej duzo na ziemi, mowie o tej czystej

juz lepiej by bylo na antymaterie, albo reaktor jadrowy
  • 0



#3

Shirohime.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja. Nawet jakby się to udało, to szybko zaczęłoby nam brakować wody pitnej... Chyba, żeby wykorzystywać tą z oceanów...
  • 0

#4

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ewolucja paliwa:

Produkty kopalne (gaz, ropa)-->wodór-->pierwiastki rozszczepialne-->hel3-->deuter(zimna fuzja)-->antymateria-->??

Woda jako taka nie ma tu zastosowania, ale jest dobrym źródłem wodoru i jego izotopu deuteru.
  • 0

#5

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawy tekst. jak widac horyzonty naszych naukowcow ciagle sie powiekszaja :)
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych