Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Alchemia Seksualna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
110 replies to this topic

#16

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Brak regularnych kontaktów fizyczno - erotycznych u jednostek ludzkich obojga płci skutkuje poważnymi, niejednokrotnie nieodwracalnymi zmianami patologicznymi w ich ciałach i psychice. Z własnego doświadczenia wymienić mogę kilka tylko najpoważniejszych: depresja, zaburzenia psychotyczne, nerwica, poczucie osamotnienia i wyalienowania społecznego, myśli samobójcze, a także bóle reumatyczne oraz spaczenia seksualności, między innymi - poważny nałóg (a nie nawyk już!) masturbacji.


Znam 37 letniego prawiczka wobec, którego wciąż podejmowane są próby zapewnienia mu bliskości drugiej płci. Wszystkie wymienione przez Ciebie zmiany (prócz myśli samobójczych i depresji) są nad wyraz widoczne. Do ostatniej sam się przyznaje otwarcie przyznaje i -mało tego- chwali się sposobami jakimi to osiąga (sic!), ku uciesze zresztą towarzystwa (co mogłoby być odrębnym, obszernym tematem do debaty). Co do zmiany ciała obecnie można by powiedzieć, że jak w za niemowlaka wybuchł u niego pożar, a strażacy gasili kołyskę łopatą. Te zmiany postępują z miesiąca na miesiąc, są wręcz namacalne.

Najgorsze w tym wszystkim jest, że taka osoba postępuje na tyle w idealizowaniu kontaktów z drugą płcią, że nie jest w stanie przełamać się bardzo długo do tych najprostszych jak np. rozmowa w cztery oczy.

Nie wiem czy dobrze rozumiem to co sugerujesz. Propagujesz legalizację prostytucji? Czy myślisz nad utworzeniem specjalnych oddziałów pomocy działających w tym kierunku (nimfomanki i erotomani na garnuszku państwa)?
Wychowanie seksualne w szkołach jest guzik warte i nie takiego typu uświadomienie ma na celu.

Moim zdaniem są dużo pilniejsze sprawy do rozwiązania dotyczące psychiki, potrzeb i wygód ludzkości niż fakt, że ktoś sobie nie poużywał.
  • 1

#17

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie, że po prostu nie idzie Ci z płcią przeciwną, a ten "esej" jest żałosną próbą zwrócenia na siebie uwagi. Ja Ci na pewno nie będę wpsółczuł. Jesteś mężczyzną? To weź się w garsć. To jest Twoja osobista sprawa i nikt jej nie będzie za Ciebie załatwiał. Przestań tworzyć sobie jakieś dziwaczne ideologie, wyłącz komputer, idź do baru (czy gdzie tam chcesz), strzel sobie dwa piwka na odwagę i zacznij rozmawiać z dziewczynami. To nie takie trudne, trzeba się tylko przełamać.
  • 1

#18

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najgorsze w tym wszystkim jest, że taka osoba postępuje na tyle w idealizowaniu kontaktów z drugą płcią, że nie jest w stanie przełamać się bardzo długo do tych najprostszych jak np. rozmowa w cztery oczy.

Skoro stworzyć rzeczywistość w której partnerstwo jest tak samo objęte "patronem" Państwa jak zdrowie czy nauka to takim osoba było by o wiele łatwiej. Przede wszystkim nie musieli by "zdobywać się na odwagę" bo przyjęli by z ulgą że jest to coś powszechnego i niemal obowiązkowego by choć spróbować.W małych społecznościach takie rzeczy były rozwiązywane ,w dużych gdzie nikt nie chce brać odpowiedzialności za bliźniego ,musi zrobić to państwo, w końcu ono stworzyło te wielkie metropolitalne skupiska ludzkie.

W szkołach jest obowiązkowy WF, chodzi oto tylko żeby te dzieciaki choć spróbowały, nawet ja mają obie lewe nogi, każdy chce sobie pokopać w piłkę , tylko się wstydzi swoich braków. I zadaniem Państwa jest pomoc im. Przecież Wf nie jest dla tych młodych atletów którzy już allready są usportowieni.

Tak samo trzeba pomóc nieśmiałym. To nie będą strzelać w kinie na batmanie. Ludzie ekstremalnie nieśmiali zwracają się przeciw innym ludziom, bo choć tego nie mówią wprost czuja ze zostali zostawieni sami sobie i teraz się mszczą . Albo im pomożemy albo odstrzelimy ich zawczasu . Wte albo wewte.

Tyle że robiąć różne prawka masz dużą szanse na prace. A posiadanie kobiety z którą będziesz miał dzieci to już raczej prywatna sprawa. No chyba chcesz jak żydy, albo średniowecze gdzie to ojciec wybierał kobiecie męża. Zrobimy to samo tylko będzie to państwo.
Cofnięcie w rozwoju??

znowu dopowiadasz, tak jak ja dopowiedziałem do prawka, nie widzisz tego?
Krytykuj to co jest powiedziane nie to co sobie dopowiesz. Takie to trudne.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 16.08.2012 - 10:17

  • 0

#19

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W szkołach jest obowiązkowy WF,

Powiesz rodzicowi żeby wypisał zwolnienie, i już nie jest :P
  • 0

#20

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W szkołach jest obowiązkowy WF,

Powiesz rodzicowi żeby wypisał zwolnienie, i już nie jest :P

Zwolnienie z WF wydaje lekarz a nie rodzic.

Użytkownik PiXel edytował ten post 16.08.2012 - 14:07

  • 0

#21

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W szkołach jest obowiązkowy WF,

Powiesz rodzicowi żeby wypisał zwolnienie, i już nie jest :P


I stajesz się coraz bardziej otyły, a w wieku 30 lat masz organizm 50cio latka
  • 0

#22

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zwolnienie z WF wydaje lekarz a nie rodzic.



No ja sam sobie wydaję, a w sumie karteczki czy nawet slowa nie są mi potrzebne - tak o to po poligonie w podstawówce i gimnazjum, mam teraz w liceum luzy - i nie muszę nawet kombinować ;) Jest jakies zaliczenie? Nie ma. No to dziękuję za lekcję ;) W sumie w drugim półroczu nie miałem żadnej oceny, a na koniec i tak miałem 4 ;)

@Muhomorniczy - więc co w takim razie proponujesz? Spotkania dla singli? Z tego wiem chyba takie są.. No i internet. Mnóstwo portali randkowych. Jak ludzie będą chcieli, to sobie poradzą.

Tak samo trzeba pomóc nieśmiałym. To nie będą strzelać w kinie na batmanie. Ludzie ekstremalnie nieśmiali zwracają się przeciw innym ludziom, bo choć tego nie mówią wprost czuja ze zostali zostawieni sami sobie i teraz się mszczą . Albo im pomożemy albo odstrzelimy ich zawczasu . Wte albo wewte.


Bo tamten pan zrobił to z samotnosci, a nie przez chorobę psychiczną... Taki niesmialy nie był chyba, skoro korzystał z usług prostytutki, notabene ta jego czuprynka podobno była inspirowana włosami tej pani ;)

Użytkownik RuudJolie edytował ten post 16.08.2012 - 14:45

  • 0



#23

marguz2.
  • Postów: 28
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Od pewnego czasu śledzę niektóre wątki na forum, nie udzielam się jednak do tej pory.

"Dla każdego spośród nas naturalnym wydaje się posiadanie takiej wyjątkowej drugiej osoby, którą zawsze moglibyśmy obdarzyć swą czułością i uwagą; zwierzyć się jej ze swoich problemów, przytulić i pocałować; zostać przezeń obdarzonym czułością, pieszczotą fizyczną, a także, co jest najzupełniej naturalne - zaspokoić zeń swe potrzeby seksualne, przynależne przecież każdemu zdrowemu człowiekowi.

Faktem, który trzeba w tym punkcie stwierdzić, jest fakt, iż tego typu potrzeba posiadania partnera jest całkowicie niezależna od przestrzeni metafizycznej człowieka, od potrzeby uczuć, miłości i akceptacji. Zawiera się ona w całości w sferze fizyczno - biologicznej i przez tą też sferę jest zaspokajaną."

Pewnie dużo osób, jeśli nie większość ma potrzebe bliskości drugiej osoby, jednak znam przypadki w tym jeden od dobrych kilkunastu lat, gdzie człowiek nie wykazuje najmniejszego zainteresowania taką bliskością i żyje, więc myślę, że przyrównywanie do potrzeb fizjologicznych jest conajminej naciągana.

"Pytanie, które chcę wam teraz zadać, wydać się może niektórym absurdalne, jednak, jak zostało wyłożone, stanowi ono logiczny wniosek poprzedzającego go ciągu rozumowania: czyż nie jest pożałowania godną tragedią, że wysoko rozwinięte i ucywilizowane społeczeństwa zaspokajają dziś wszystkie podstawowe potrzeby wszystkich obywateli - nie pozwalając nikomu umierać z głodu, pragnienia, zimna lub chorób - jednocześnie całkowicie ignorując równą przecież wymienionym przed chwilą potrzebę bliskośći partnerskiej, która niezaspokojoną pozostaje u ogromnej ilości członków społeczeństwa?"
Które konkretnie społeczeńśtwo masz na myśli, bo ja nieodnotowałem takowego na mapie świata?

"Z tego więc stanowiska pytam was - czy uważacie, że porządek społeczny, który dopuszcza do podobnych zjawisk, nazwać można sprawiedliwym, nowoczesnym, postępowym lub chociażby tylko - ludzkim?" taki porzadek społeczny jest jeszcze do zaakceptowania, bo to od tej osoby zależy czy będzie na tyle ogarnięta że coś zrobi w temacie czy będzie opłakiwać, że nie może sobie spuścić z kija, mniej do zaakceptowania jest porządek społeczny który nazwać można sprawiedliwym, nowoczesnym, postpęowy skazuje tysiące osób na śmierć, życie w skrajnej nędzy, choroby...

Pozdrawiam
  • 0

#24 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A teraz zagadka. Jaki związek ma to, że Arctur nie potrafi wyrwać panienki, a tym, że jest "anarcho-socjalistą" czy czymś podobnym? Im większy looser tym bardziej na lewo. Na pocieszenie zacytuję słynne powiedzenie "Onanizm wzmacnia organizm". :) Tak właśnie działa naturalna selekcja. Jednostki nie potrafiące się dostosowywać i uczyć nie przekazują swoich genów dalej.

edycja: overdose
proszę darować sobie uwagi dotyczące spraw osobistych i wtrącanie ich w dyskusję na forum
Dołączona grafika
  • 0

#25

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jednostki, które odczuwają niepohamowaną chęć zawsze mogą działać na własną rękę, ewentualnie mogą skorzystać z usług osób zajmujących się najstarszym zawodem świata. Moim zdaniem nic państwu do tego


Spodziewałem się ordynarnych nawiązań do prostytucji/masturbacji, ale ani jedno ani drugie nie może być podstawą zdrowego życia seksualnego.

Prostytucja jest podnadto niebezpiecznym i chorym zjawiskiem społecznym, które państwo winno zwalczać właśnie wprowadzając rewolucje do alchemii seksualnej; posłużyć się tu można analogią do czarnego rynku organów ludzkich/leków, który zanika wówczas, gdy państwo jest w stanie każdemu obywatelowi zapewnić opiekę zdrowotną.

Ponadto, czy choć przez krótką chwilkę zastanowiliście się nad tym, ile problemów w życiu uczuciowym człowieka można by było rozwiązać gdyby tylko oddzielić je od kultury? Ile osób chętnie współżyłoby ze sobą, i pasowałoby do siebie idealnie, będąc szczęśliwymi, gdyby tylko wyeliminować dzielące je bariery i paradygmaty kulturowe, każące ludziom "wchodzić" w związki w absurdalne i zupełnie niezrozumiałe dla mnie sposoby?

Wiele mówiło się o rewolucji seksualnej, o wielkim przełomie obyczajów - to wszystko bzdura. Osiągnąć pozycję spełnienia seksualnego połączonego ze stałym związkiem z partnerem jest dziś tak samo trudne, a może i nawet trudniejsze niż 50, 100 lat temu.
  • -5

#26

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prostytucja jest podnadto niebezpiecznym i chorym zjawiskiem społecznym, które państwo winno zwalczać właśnie wprowadzając rewolucje do alchemii seksualnej; posłużyć się tu można analogią do czarnego rynku organów ludzkich/leków, który zanika wówczas, gdy państwo jest w stanie każdemu obywatelowi zapewnić opiekę zdrowotną.


Miło by było. Tylko przypominam, że z takich usług korzystają nie tylko single. Być może nawet w większosci Ci żonaci/mężatki.

Ponadto, czy choć przez krótką chwilkę zastanowiliście się nad tym, ile problemów w życiu uczuciowym człowieka można by było rozwiązać gdyby tylko oddzielić je od kultury? Ile osób chętnie współżyłoby ze sobą, i pasowałoby do siebie idealnie, będąc szczęśliwymi, gdyby tylko wyeliminować dzielące je bariery i paradygmaty kulturowe, każące ludziom "wchodzić" w związki w absurdalne i zupełnie niezrozumiałe dla mnie sposoby?


Mógłbys to rozwinąć?
  • 0



#27 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakie problemy to ludzie mają. Rusz dupe, a nie czekasz, aż ci ktoś podsunie rozwiązanie

Brak regularnych kontaktów fizyczno - erotycznych u jednostek ludzkich obojga płci skutkuje poważnymi, niejednokrotnie nieodwracalnymi zmianami patologicznymi w ich ciałach i psychice.

Dzieci dla pedofilów! Konie dla Zoofilów! Denaci dla Nekrofilów!
  • 0

#28

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ech...

Jest przecież wiele miejsc, gdzie można spotkać partnera/partnerkę, typu parki, bary, teatry, kina, dyskoteki, kluby, itepe. Oprócz tego są biura matrymonialne, można też zwyczajnie podejść i zagadać. Co państwo ma jeszcze zrobić? Może wynająć specjalnych agentów, którzy będą śledzić ludzi, robić notatki, a w końcu podejdą do mężczyzny i powiedzą: ''widzisz tę kobietę? Pasuje do ciebie! Jej pesel to xxxxxxxxxxx, ma dwa koty, lubi jeździć na rowerze, ma numer buta 40 i kumpluje się z Iksińskim i Igrekowskim...''

Skupmy się na bliźnich, tych, których nie znamy za dobrze, których mijamy na ulicy, a czujemy, że są bratnimi duszami. Nie bójmy się zagadać! Co złego może się zdarzyć po powiedzeniu na przykład: ''przepraszam bardzo, że panią zatrzymuję, ale jest pani tak piękna, że każda sekunda z panią jest niczym wieczność na Polach Elizejskich... Mogę panią odprowadzić?(to tylko przykład)''. Najwyżej zostaniecie wyśmiani, nikt was nie ukamieniuje.

Łatwo jest mówić: hmm, boję się zagadać, więc państwo powinno coś zrobić, żebym nie musiał. Guzik! To nie wina państwa, że jesteście nieśmiali. Po prostu należy zebrać się w sobie, wypić kieliszek na odwagę, spiąć poślady i ruszyć w poszukiwaniu partnera/partnerki, lub chociażby znajomych czy przyjaciół.

Ja naprawdę nie chcę nikogo urazić ani wszczynać wojny, ale kiedy słyszę, że to wina państwa, że jest się samotnym...

  • 0



#29

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ech...

Jest przecież wiele miejsc, gdzie można spotkać partnera/partnerkę, typu parki, bary, teatry, kina, dyskoteki, kluby, itepe. Oprócz tego są biura matrymonialne, można też zwyczajnie podejść i zagadać. Co państwo ma jeszcze zrobić? Może wynająć specjalnych agentów, którzy będą śledzić ludzi, robić notatki, a w końcu podejdą do mężczyzny i powiedzą: ''widzisz tę kobietę? Pasuje do ciebie! Jej pesel to xxxxxxxxxxx, ma dwa koty, lubi jeździć na rowerze, ma numer buta 40 i kumpluje się z Iksińskim i Igrekowskim...''


A na to mężczyzna: Spadaj dziadu, jestem gejem! :D. Państwo może jeszcze wprowadzić bykowe... a tak serio, to dalej ten temat "orze mi czachę" i w sumie nie wiem o co chodzi autorowi, bo oprócz jakiejś tam zdziwaczałej idei nie rzucił żadnym konkretem. W każdym razie jakakolwiek próba interwencji państwa w moje życie kawalerskie musiałaby się skończyć wyjazdem z tej Absurdlandii do jakiegoś mniej pos**nego kraju...

Użytkownik Edric edytował ten post 16.08.2012 - 20:03

  • 0



#30

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

hmm, boję się zagadać, więc państwo powinno coś zrobić, żebym nie musiał


Oczywiście państwo nie powinno też podejmować kroków w kierunku zapewnienia obywatelom poczucia bezpieczeństwa, bo przecież każdy może się nauczyć bronić przed napadem?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych