Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wicca


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więcej na tej otóż stronce.
Co o tym myślicie :D ?
  • 0

#2

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bywałem na niej już wiele razy, wg mnie dobrze wyjaśnia czym jest wicca, chyba mogę ją polecić zaciekawionym magią.
  • 0

#3

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie dziwna religia wiara czy co kolwiek to jest. Czytałem to 2 razy i dalej nie wiem czy oni uznają życie po śmierci czy nie ale najprawdopodobniej tak czytam że nic nie rozumiem....
  • 0

#4

fuckinworkofart.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stronka godna polecenia, jedna z najrzetelniejszych w polskim internecie

Ale, moze udziela sie to ze jestem bondynką, ja i tak zabardzo nie mogłam sie doszukac podstawowych zasad/praw/obowiązków* tej religi.

Może byłby ktoś uprzejmy i po krótce wytlumaczyć??

Pozdrawiam

* Niepotrzebne skreślić :P
  • 0

#5

Wilczar.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strona tłumaczy parę rzeczy. Jest bardzo hm interesująca.
Jak ktoś ma jakieś pytania co do Wiccy, to zapraszam na PW.
  • 0

#6

TheMan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To bardziej swiatopoglad niz religia ;)
  • 0

#7

Ebro.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wicca to jest raczej religia której ważnym elementem jest magia i rytuały magiczne;)
  • 0

#8

Bloody Star.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale, moze udziela sie to ze jestem bondynką, ja i tak zabardzo nie mogłam sie doszukac podstawowych zasad/praw/obowiązków* tej religi.

Może byłby ktoś uprzejmy i po krótce wytlumaczyć??

Pozdrawiam


Zasad nie jest dużo. Podstawowa : Mind the Threefold Law ye should three times bad and three times good.
Prawo powrotu spamiętaj to trzy razy dobro, trzy razy zło.
Każdy dobry uczynek powróci do nas x3 i każdy zły uczynek x3 ( istnieje wersja z x9)

Prawo jest jedno najważniejsze : Możesz robić co chcesz tak byś nie krzywdził innych (ludzi,zwierząt,roślin!)

Obowiązków : Sama nie wiem. Należy odprawiać rytuały w święta ale nie sądze by był to przymus.

Oczywiście każdego Wiccanina obowiązuje przysięga zachowania tajemnicy składana przy inicjacji.

:D

I proszę nie nazywajmy wszystkiego tak pochopnie magią. Odnośnie wicca czarostwo będzie lepszym słowem. (;
  • 0

#9

Lupus39.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To bardziej swiatopoglad niz religia wink2.gif

To religia, taka sama jak każdy kult neopogański, ale w Polsce mało jest wyznawców po inicjacji, więc bardzo często funkcjonuje jedynie jako światopogląd.
  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wicca jest na tak bliska jak bliska jest nam nasza natura. Zapominamy cały czas, ze magie czynimy cały czas. ( ale powstał rym ) Mamy magie rytualna, magie naturalną.

Nawet brak nam wiedzy o tym ^^ , że jesteśmy wiccowcami.
  • 0



#11

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wicca to ochlap rzucony miedzy głodne zdziczałe psy,tylko ten pies który oprze się pokusie, rzucenia się na zgniłe mięso i stanie obok,będzie potrafił zauważyć ze obok jest znacznie smaczniejsza Świerza ofiara.Głodne psy się na jedzą lecz tylko ten jeden inny,przeciwstawiający się instynktowi zdobędzie smakołyk.Oto czym jest WICCA,
Ta definicja,jak ktoś by się pytał obowiązuje we wszystkich systemach kształtowania rzeczywistości
  • -1

#12

shiki.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

blindcrow... Faktycznie jesteś blind. Chyba na wszystko to w co sam nie wierzysz :/ x|
Pozatym ten post jest cholernie obraźliwy. Trochę szacunku nie zaboli AŻ tak bardzo...
  • 0

#13

Papcio Chmiel.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

neopogańska inicjacyjna religia misteryjna (inicjacyjna - czyli przekazywana w kowenach przez obrzęd inicjacji z osoby na osobę; misteryjna - czyli oparta na doświadczaniu tajemnic dzieki obrzędom) nawiązująca do - historycznego czy mitycznego - kultu czarownic, i wywodząca się z praktyk z New Forest w Anglii; oraz czarostwo, popularna wersja tej religii z pominięciem inicjacji.


Czarownice, magowie, druidzi, neopoganizm. Ta sekta nie ma szans z wyznaniem w UFO. jest nas więcej i coraz więcej :D
  • 0

#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamykam tą reklamę.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych