Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test IQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Interesuje mnie wasze iq, przeciętne, ponadprzeciętne... jakie uważacie, że posiadacie? Mam 2 darmowe testy, ale nie wiem jak tu z linkami, na jednym forum zjechano mnie za to ^^ niestety o sobie myślę, że mam bardzo niskie :( kompletnie nic nie rozumiem z tych durnych obrazków. Jest na to jakaś rada?

Czy niestety poziom inteligencji nie zależy od nauki? Jeżeli mam rację, to czemu inteligentni ludzie są szanowani, podziwiani, skoro tak naprawdę nie zrobili nic, jeśli chodzi o rozwój osobisty? Po prostu mieli szczęście, więc czemu mam im się kłaniać, nie rozumiem tego. Liczę na rozmowę o inteligencji, z czego wynika itp..przed chwilą sprawdzałem sobie iq na stronie i nie wiedziałem w większości pytań o co chodzi. Takie to trudne. Spotkałem się także z pytaniem "studia dla mało inteligentnych?", w odpowiedzi autor/ka dostała "awf i europeistyka", a inny napisał, że dla mało inteligentnych jest praca fizyczna. Zgadzacie się z tym?

Użytkownik andar edytował ten post 14.08.2012 - 03:28

  • 0

#2

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam 2 darmowe testy, ale nie wiem jak tu z linkami.

To ja poproszę na priv Dołączona grafika

EDIT:
Pierwszy test trochę krótki i z układaniem dziwnych słów, nie do końca na inteligencję - mój wynik 9/10.
Drugi test już lepszy, ale ograniczenie czasowe trochę przeszkadza bo chociaż na większość pytań odpowiedziałem dość szybko to były takie 2 gdzie skończył mi się czas...
Niestety, ale serwer strasznie zamula i w połowie testu przestał odpowiadać dlatego nie skończyłem :/

Użytkownik PiXel edytował ten post 14.08.2012 - 04:36

  • 0

#3

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli posiadasz testy typu MS (Multiselect), Ravena, Wechslera lub kwalifikacyjne do Mensa to także poproszę na PW.

Z tego co się orientuję to test Wechslera jest najbardziej miarodajny pod warunkiem że zostanie wykonany max raz w roku. Tam średnia to 100pkt, max-120. Normą jest przedział 85-115pkt.

Kiedyś robiłem sobie jeden z testów na necie-cena ok 2,5zł. Więc sobie zrobiłem. Okazało się że zapłaciłem 23zł a wynik był poniżej IQ kija od szczotki. Robiłem sobie normalne testy przy obecności psychologa i miałem średnią ok 110pkt. Podobnie było podczas narodowego testu IQ. Te testy jednak nie są miarodajne, można je uznać za fajną zabawę. Zdarzały się osoby z IQ ok 75pkt odnoszące międzynarodową sławę i uznanie.
Pan Andy Warhol miał 86pkt
  • 0

#4

Axote.
  • Postów: 152
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja także poprosiłbym na pw. Zawsze mnie to zastanawiała, a nigdy nie mogłem w internecie znaleźć czegoś poza "wyślij sms". :mrgreen:
  • 0

#5

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rozwiązywałem wiele różnych testów na inteligencję z których jedne były faktycznie na inteligencję a inne przy okazji też na wiedzę a nawet koordynację ruchową.
Układanie puzzli na czas to wg mnie niezbyt trafna metoda sprawdzania poziomu IQ...
Kiedyś w ramach jednego z testów IQ zadano mi pytanie o jakiegoś tam z kolei króla Polski co mnie strasznie zdziwiło bo nie wiem jak to się ma do inteligencji (na pytanie oczywiście nie udzieliłem odpowiedzi bo nie interesuję się historią).
W niektórych testach jest też sprawdzana pamięć chwilowa - osoba która przeprowadza test czyta ciąg liczb które należy powtórzyć w takiej samej lub odwrotnej kolejności.
Pamiętam, że najlepiej poszedł mi test Ravena bo miałem wynik 100% a test był akurat przeprowadzany przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychologa (babka była pod wrażeniem :D ).

Czy niestety poziom inteligencji nie zależy od nauki?

Nauka służy zgłębianiu wiedzy a inteligencja i wiedza to dwie różne rzeczy, inteligencja jest wrodzona a ostatnie badania dowodzą, że mamy ją w genach czyli jest dziedziczona.
Wiedza natomiast jest nabyta przy czym wyższy iloraz inteligencji sprzyja nabywaniu wiedzy i co ważne umiejętności efektywnego jej wykorzystywania.

Jeżeli mam rację, to czemu inteligentni ludzie są szanowani, podziwiani, skoro tak naprawdę nie zrobili nic, jeśli chodzi o rozwój osobisty?

Jest kilka typów inteligencji, klasyczne testy sprawdzają inteligencję logiczną a "szanowaniu" i "podziwianiu" sprzyja najbardziej inteligencja interpersonalna która nie wiele ma wspólnego z logicznym myśleniem.
Wiele powszechnie lubianych osób (aktorów, piosenkarzy i innych artystów) przyznaje się do problemów z matematyką a mimo to są lubiane za swoją inteligencję emocjonalną.

Użytkownik PiXel edytował ten post 14.08.2012 - 05:42

  • 1

#6

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Interesuje mnie wasze iq

Pierwszy i ostatni raz robilem po swietach Bozego Narodzenia. Mialem 30 minut na chyba 30 zadan. W ciagu 20 minut zrobilem 27 i mialem juz calkowicie tego dosyc, wiec pozostale 3 strzelalem. Wyszlo mi, ze moje IQ to 138.
_____________________________________________________________________________________

Czy niestety poziom inteligencji nie zależy od nauki? Jeżeli mam rację, to czemu inteligentni ludzie są szanowani, podziwiani, skoro tak naprawdę nie zrobili nic, jeśli chodzi o rozwój osobisty? Po prostu mieli szczęście, więc czemu mam im się kłaniać, nie rozumiem tego.

Ostatnio przeczytalem duzo artykulow na temat inteligencji. W niektorych jest napisane, ze duza role odpowiadaja geny (nawet 70%), ale wedlug mnie to jest calkowita bzdura, poniewaz gdybym mial brac pod uwage moich rodzicow (jezeli sa moimi  :hm:) - to bylbym przecietniakiem.
To dzieki samodoskonaleniu sie i wytrwalosci mozemy sobie wywalczyc to co chcemy, dlatego pamietaj, ze cieżka praca jest wiecej warta niz talent!
_____________________________________________________________________________________

(...)dla mało inteligentnych jest praca fizyczna. Zgadzacie się z tym?

Inteligencja a wyksztalcenie to co innego.
Inteligentna osoba moze pracowac jako np. kucharz (praca fizyczna) i tak samo na odwrot. Malo inteligentna osoba moze pracowac na takim stanowisku jakie odpowiada jej wyksztalcenie. Chyba rozumiesz?  :)


P.S. Nie pozwolilem nikomu edytowac mojego postu. Tak, wiem kto to...

Użytkownik Critias edytował ten post 14.08.2012 - 11:58

  • 0

#7

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja od dłuższego czasu usiłuję w pełni polubić książki, stwarzam pozory i jakoś nikt dłoni mi nie podaje, a taka inteligentna osoba, która w życiu nie musiała ani jednej książki przeczytać, by być inteligentną (tak wynika z twojego postu) i tak w polemice ze mną wygra, na dodatek panuje takie przekonanie, że np. metalowcy są inteligentni, ale żeby tak o dresach - nigdy nie słyszałem.

Niesprawiedliwe to :( ja coś zrobiłem i postępów brak, oni nie zrobili nic, żywią się mięsem a jednocześnie zachowują świeżość umysłu. Na domiar złego każe mi się ich szanować. Szanować to ja mogę kogoś kogo wspominam jako idiotę i który po latach dojrzał psychicznie, zaczął posługiwać się wyszukanymi słówkami. Ktoś taki ewidentnie wykonał jakiś ruch, uczył się inteligencji.
  • 0

#8

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Testy na inteligencje mają zazwyczaj to do siebie,że wystarczy znależć klucz do rozwiązywania.Często w pakiecie jest kilka rodzajów zadań,wystarczy metodą analogii pogrupować je.Nie uważam ich za miarodajne mimo nieskromnie mówiąc wysokich wyników.Znam wiele osób mających problem z rozpoczęciem zadań,które są kreatywne i niegłupie,często po pokazaniu mechanizmów dopiero znakomicie sobie radzą.
  • 0



#9

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inteligecja akademicja jest malo warta jak zobaczysz po wyjsciu ze szkoly ze ci 5 uczniowie nie umieja odnalesc sie w zyciu a ci co wywaleni ze szkoly albo jechali na 2 i 3 zarabiaja wieksza kase.

Zauwazyliscie moze ze robienie bledow czyni nas madrzejszymi?
Szkola mowi ze robiac blad jestes glupi... wiec?:)

Pewnie zauwazyliscie ze w szkole nei ucza biznesu nawet ludzi po studiach w ktorych jest ekonomia i temu podobne klepia biede ... dlaczewgo skoro byli szkoleni do tego zeby pomagac i odnosic sukces.

Mysle ze zeby dobrze zyc trzeba miec inteligecje finansowa dlatego mam dla was zagatke:).

Czy dom jest twoja najwieksza inwestycja? Jezeli tak lub nie to dlaczego?
czy twoj dom to dobra inwestycja czy zjada cie finansowo zywcem?:)

Jestem ciekawy waszych odpowiedzi.

Pamietam jescze jak kolega mi mowil ze testy na inteligecje dawali murzyna kiedys zeby im udowodnic ze sa strasznie tepi ale to bylo dawno temu.
  • 0

#10

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie rozwiązywałam testów i specjalnie mnie to nie interesuje. Jest opcja, że przebadali mnie pod tym kątem, bo przez tzw. problemy rodzinne od dziecka byłam ciągana po najróżniejszych psychologach. Tak czy siak, jak wspomniałam, raczej nie jestem ciekawa (głos w głowie mówi mi, że po prostu nie chcę się zawieść, kiedy wynik będzie oscylował wokół IQ Homera Simpsona).
A w kwestii Warhola i innych wielkich osobistości, wydaje mi się, że dzięki swojemu IQ, postrzegali pewne problemy trochę prościej, dlatego nie odczuwali aż takiej presji i mogli iść do przodu, bez ustawicznego stresu wynikającego z wydumanych, daleko idących skutków skutków skutków działań.

W niektórych testach jest też sprawdzana pamięć chwilowa - osoba która przeprowadza test czyta ciąg liczb które należy powtórzyć w takiej samej lub odwrotnej kolejności.


O, takie są fajne. Za gówniarza chodziłam do grupy teatralnej dla dzieci i młodzieży, wszystkie pierdoły do zapamiętywania na dykcję, nowe kwestie i tak dalej szły mi najlepiej.

Inteligecja akademicja jest malo warta jak zobaczysz po wyjsciu ze szkoly ze ci 5 uczniowie nie umieja odnalesc sie w zyciu a ci co wywaleni ze szkoly albo jechali na 2 i 3 zarabiaja wieksza kase.

Zauwazyliscie moze ze robienie bledow czyni nas madrzejszymi?
Szkola mowi ze robiac blad jestes glupi... wiec?:)



Serio? Naprawdę, nie wpadłabym na to :D. To żadna nowość, że człowiek najpierw i przede wszystkim powinien nauczyć się życia, doświadczyć tego, co ludzkie, a potem próbować ewentualnie wpasować się w jakiś szablonik, który ktoś tam kiedyś wymyślił i narzucił... Swoją drogą, szkoła i 'kucie' też miałaby inny kształt, gdyby wybór nauczycieli był bardziej restrykcyjny. Większość z nich swoją posadę zawdzięcza przypadkowi, albo nieszczęśliwemu zbiegowi okoliczności, co lubią powtarzać na każdej lekcji. W ciągu swojej szkolnej kariery spotkałam tylko dwóch takich, którzy mieli naprawdę pasję do tego zajęcia, serce do uczniów, nawet tych najgorszych; takich, dzięki którym umiałam wyciągnąć jakieś wnioski i otworzyć oczy szerzej.

Użytkownik stupidkid edytował ten post 14.08.2012 - 10:59

  • 0

#11

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie nie róbcie tych głupich testów przez internet, bo są nic nie warte. Jak chcecie zrobić prawdziwy test IQ to się zgłoście do MENSY. MENSA organizuje sesje testowe w różnych miastach. Płaci się 30zł i ma się z tego co pamiętam 20 minut na 45 pytań. http://mensa.org.pl/index.php Minus jest taki, że dość długo się czeka na wyniki testu. Czekałem chyba z 7-8 tygodni.

ja coś zrobiłem i postępów brak

Co zrobiłeś? Przeczytałeś jedną książkę? Od tego nie staniesz się od razu super inteligentny.

oni nie zrobili nic, żywią się mięsem a jednocześnie zachowują świeżość umysłu. Na domiar złego każe mi się ich szanować.

Nikt Ci nie karze nikogo szanować.

Ile Ty masz lat człowieku? Nie martw się teraz tym na jakie pójdziesz studia. Wnioskując z Twoich postów, masz jeszcze kupę czasu na podjęcie tej decyzji. I nie wmawiaj sobie, że nie jesteś inteligentny.

To dzieki samodoskonaleniu sie i wytrwalosci mozemy sobie wywalczyc to co chcemy

Dokładnie.



...i przede wszystkim musisz sam siebie szanować, jeśli chcesz, żeby inni Cię szanowali.

Użytkownik Kajman edytował ten post 14.08.2012 - 11:23

  • 1



#12

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na samym wstępie tej dyskusji, ktoś powinien zwrócić uwagę na fakt, że już od dawno wyróżnia się kilka rodzajów inteligencji:

inteligencja kognitywna (albo abstrakcyjna) - to hipotetyczna esencja inteligencji i dotyczy systemów naturalnych i sztucznych, sprowadza się do takich sprawności umysłowych, jak umiejętności analizowania i syntezy informacji które da się zawrzeć w formie znaków,oraz wykorzystania posiadanej wiedzy do własnych celów które może też modyfikować. Jak dotychczas, w praktyce, obejmuje ona zdolność kojarzenia faktów, przeprowadzania operacji prostych przekształceń językowych, dokonywania operacji logicznych. Inteligencję tę można programować, rozbudowywać i także mierzyć za pomocą specjalnych testów.
inteligencja werbalna - zdolność formułowania wypowiedzi, szybkiego i adekwatnego znajdowania słów, dobrego rozumienia tekstu wypowiadanego lub pisanego. Bardzo wysoką inteligencją werbalną charakteryzują się na przykład poeci, potrafiący improwizować wiersze.
inteligencja emocjonalna - polega przede wszystkim na umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami, nazywania ich oraz zauważania i wpływania na emocje innych. Wiążą się z nią takie umiejętności umysłowe jak empatia i asertywność.
inteligencja społeczna - pokrewna inteligencji emocjonalnej zdolność przystosowania się i wpływania na środowisko społeczne człowieka.
inteligencja twórcza - czyli zdolność do generowania nowych pojęć lub ich nieoczekiwanych połączeń. Inteligencji twórczej nie da się mierzyć, nie ulega jednak wątpliwości, że ludzie posiadają różny jej poziom.





Jako ciekawostka: dawno temu pewna grupa naukowców robiła testy na IQ dzieciom w Afryce i wyszło im, że poziom znacznie odbiega od średniej europejskiej. Tylko jak się potem okazało pytania w teście były zupełnie nie przystosowane do realiów tamtejszego życia społecznego. Dla przykładu było pytanie z czym skojarzysz spodek i odpowiedzi filiżanka, ołówek, krzesło. Problem polegał na tym, że większość dzieci nie wiedziała co to filiżanka...


Więc trzeba również pamiętać o dopasowywaniu testów do grup społecznych...


  • 0

#13

sickman.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mysle ze zeby dobrze zyc trzeba miec inteligecje finansowa dlatego mam dla was zagatke:).

Czy dom jest twoja najwieksza inwestycja? Jezeli tak lub nie to dlaczego?
czy twoj dom to dobra inwestycja czy zjada cie finansowo zywcem?:)


Niech zgadnę - czytałeś "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" Robert T. Kiyosaki :)
  • 0

#14

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak czytalem mam jego wszystkie ksiazki i opisuje bardzo ciekawe rzeczy co nie zmienia faktu ze on tylko dotyka wierzcholka gory lodowej.
Mysle ze fajnie bedzie skonfrontowac 1 i 2 strone medalu bo napewno nie wszyscy beda jednomyslini.
Zastanawiajace jest to ze jest taka bieda w swiecie tak duzych mozliwosci.
Czesto pytam ludzi ostatnio czy intersuja sie pieniedzmi i inwestycjami zazwyczaj slysze ze nie ale kiedy pytam : a chcialbys wiecej zarabiac?
Kazdy mowi TAK!!
Ale czasem zdarza sie ze ktos ma jakas ciekawa informacje.

Czy jest tu ktos kto interesuje sie finansami , inwestycjami, i biznesem?


Co myslisz na temat tych ksiazek?
  • 0

#15

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Robiłem sobie kiedyś jakiś test wzorowany na test Wechslera to wyszło mi 144. Imo taki wynik można sobie o kant dupy rozbić :P Nic nie przebije profesjonalnego zestawu testów przeprowadzonych przez psychologa.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych