Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna "Halucynacja"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Campbell.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Jest to moj pierwszy post na forum. Prosze o pomoc w wyjasnieniu 2ch spraw.
Odrazu przejde do rzeczy. Czasami zdarza mi sie obudzic i odrazu po przebudzeniu przez chwile mam dziwne halucynacje. Zazwyczaj (80%) widze, ze trzymam papierosa w reku przez chwile (nie orientuje ze dopiero wstalem i nie odpalalem papierosa) a gdy probuje wziasc "Buszka" dotykam ustami palcow i... orientuje sie ze tak naprawde nie mam tego papierosa. Pamietam ze mialem tez inne halucynacje tego typu ale nie pamietam jakie dokladnie. Parazliz senny to raczej nie byl, skoro moglem ruszac rekami :)

Druga sprawa!
Pare miesiecy temu przytrafilo mi sie cos niesamowicie dziwnego. Zanim usnalem, mialem... sam nie wiem co to bylo. Opisze to od poczatku:
Wszystko wygladalo tak jakby to byla jawa i tak jakbym poprostu usypial. Polozylem sie na lozku zamknalem oczy i probowalem usnac, lecz nagle (nie pamietam dokladnie w ktorym momecie) mialem juz otwarte oczy i zobaczylem pod malym stolikiem na srodku mojego pokoju batona :o i nagle jakas dziwna sila zaczela mnie po niego doslownie ciagnac. Nie wstalem i nie podszedlem po niego, tylko cos tjb. czolgal sie na czworaka po niego, nastepnie go zjadlem, wrocilem na lozko i zaczalem wymiotowac na poduszke, po czym zaczalem wcierac twarz w te wymiociny (Oczywiscie nie naprawde, tylko tak to widzialem), pamietam ze czulem jakas kielbase na twarzy x| . Mialem tego wieczoru jeszcze ok. 4 takie krotkie scenerie ktorych niestety juz nie pamietam. Napewno dzialo sie to wszystko nie dlugo po tym jak sie polozylem, poniewaz przez sciane slyszalem moja mame gadajaca z kolezanka.
Osobiscie do dzisiaj uwazalem, ze moglo byc to spowodowane ogromna iloscia odzywek ktore bralem chodzac na silownie, pamietam dobrze ze wtedy juz mialem koncowke zapasow i mieszalem po ok. 5-6 miarek 2 rodzajow odzywek (n.o. xplode oraz Jack3d), ale trafilem na to forum i mam nadzieje ze uzyskam inne wytlumaczenie.

Nie jest to prowokacja, pisze jak najbardziej powaznie.

Użytkownik Campbell edytował ten post 10.08.2012 - 03:24

  • 0

#2

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do tego pierwszego to takie chwilowe halucynacje występujące zaraz po przebudzeniu są raczej czymś normalnym.

Jeśli chodzi o drugi przypadek to wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie co było powodem.
Tego typu halucynacje mogą wystąpić też po nadmiernym wysiłku fizycznym i psychicznym oraz w przypadku wysokiej gorączki.

Użytkownik PiXel edytował ten post 10.08.2012 - 03:48

  • 0

#3

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat był wałkowany wielkokrotnie:

http://www.paranorma...731#entry491731
http://www.paranorma...__1#entry493080

Są to hipnagogi, obrazy bądź dźwięki powstające podczas przechodzenia z trybu czuwania do snu. Trwają zazwyczaj kilka sekund. Ostatnio na przykład przestraszyłem się cholernie, gdy wieczorem deszcz o parapet stukał i w szyby okna uderzał, a ja - niby senny - szepty nad uchem usłyszałem. Dopiero po chwili do mnie doszło, że już praktycznie spałem, a to był ten słynny "sen na jawie". Potrafią być bardzo realistyczne.


Podpowiedź ode mnie - jeśli ktoś ćwiczy świadomy sen, to polecam wykorzystywanie do tego hipnagogów. Pozwalają utrzymać świadomość podczas przechodzenia w sen.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych