Skocz do zawartości


Zdjęcie

Patrzenie w Slonce ( Sungazing)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Edycja: Dziki Kurak

Uwaga - metody opisane w poniższym poście grożą trwałym uszkodzeniem wzroku. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Spoiler

  • 1

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie próbowałam i raczej nie będę- pani w przedszkolu mi mówiła, że patrzenie w słońce wypala oczy (uszkadza siatkówkę)
  • 0

#3

Art123.
  • Postów: 251
  • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jest to element terapii "Yoga dla Twoich oczu" i ma on uzasadnienie w praktyce:)
  • 0

#4

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czekam na wasze kometarze i doswiadczenia jezeli macie jakiekolwiek.

Jezeli to wypalalo by oczy ja juz nie mialbym ich a jednak widze lepiej niz kiedykolwiek i przestalem nosic okulary. :)
  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To patrz sobie dalej, aż stracisz wzrok całkowicie. Głupota nie boli, ale utrata wzroku już przeszkadza w życiu.
Jeżeli dojdzie do krótkotrwałej, nadmiernej ekspozycji oczu (bez żadnej ochrony) na promieniowanie UV, to może zakończyć się to tak zwaną ślepotą śnieżną. Jest to rodzaj oparzenia rogówki i spojówki, którego objawy widoczne są dopiero po kilku godzinach od zdarzenia. Zalicza się do nich zwiększone łzawienie połączone z bólem i zaczerwienieniem oka oraz uczucie piasku w oczach. W większości przypadków jest to stan tymczasowy i rzadko powoduje trwałe uszkodzenia oczu. Dotychczas przeprowadzono wiele niezależnych badań, które niezbicie potwierdzają teorię mówiącą, że ekspozycja nawet na niewielkie ilości promieniowania UV kumuluje się przez okres wielu lat i zwiększa ryzyko wystąpienia zaćmy lub uszkodzenia siatkówki (odpowiedzialnej za proces widzenia), które jest procesem nieodwracalnym.

http://okulistyka.wi...d-nim-oczy.html
http://www.pardon.pl...skiej_na_sloncu

Użytkownik Wszystko edytował ten post 06.08.2012 - 10:54

  • 6



#6

mdf.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie głupota, to czysta prawda. To działa i spotkałem się z tym wiele razy, sam próbowałem i wiem, że poprawia samopoczucie, łatwiej się myśli, jest się po prostu bardziej wydajnym po takiej terapii. Nigdy nie doszedłem do 44 minut, ale wielu ludzi tak. Sęk w tym, żeby przestrzegać zasad i przyzwyczajać oczy. Nie porównuj tego z tepymi masami wierzącymi że na niebie zobaczą maryję. Pewnie sie gapili gapili aż oślepli. To nie ma nic wspólnego z metodą HRM.

Aha i zwróć uwagę na to, że nie zaleca się patrzenia na słońce w dzień, tylko do godziny po wschodzie i od godziny przed zachodem, kiedy promienie są słabsze, a jednak równie dobrze wpływające na człowieka co w dzień. Przecież patrzenie na zachod i wschod słońca nie boli. Promienie słoneczne działają bezpośrednio na szyszynkę, która przez środowisko naukowców uważana jest jedynie za gruczoł. Lecz ten gruczoł pod wpływem promieni słonecznych potrafi wiele zmienić w ludzkim organizmie. Pozdrawiam.

Użytkownik mdf edytował ten post 06.08.2012 - 11:01

  • -1

#7

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swiete slowa .
Mysle ze wielu ludzi zle robilo te metode bo kazdy chce wszystko jak najszybciej a to zdecydowanie nie dziala w ten sposob.
Moze ten film powie wam troszeczke wiecej?
To film dokumentalny zrobiony przez mlodego chlopaka ktory pprobuje tej metody i idze do lekarza i zobaczie sami jak wygladaja jego oczy. :)
Pamietajcie jest to bezpieczne tylko jezeli robi sie to prawidlowo i nie skacze sie z 10 sekund na 5 minut bo i takich widzialem...
Dlatego odrazu przestrzegam.
Mysle ze doswiadczenie jest duzo wiecej warte niz sucha teoria sczegolnie ze niektorzy lekarze daja paracetamol na wszystko nie musze mowic jaki to kraj prawda?:)


  • 0

#8

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie probowalem ale slyszalem juz o tej metodzie w kontekscie fakira ktory twierdzil nie nic nie je ani nie pije tylko zywi sie patrzeniem w Slonce (tak w skrocie).
Jak wazne i "odzywcze" jest dla nas Slonce poza "funkcja grzewcza", to mozna sie przekonac czytajac NAUKOWE opracowania na temat witaminy D, ktora produkujemy tylko przy ekspozycji ciala na slonce, a ktora coraz wiecej sugeruje ze jest jedna z najwazniejszych witamin - nowe badania obalaja mit latwego przedawkowania jej, a poza tym lacza ja (a raczej jej brak) z wieloma schorzeniami, nie koniecznie tylko dot. kosci. a np. ukladu nerwowego i hormonalnego..

Wszyscy odczuwamy na sobie ze kiedy dzien pogodny, sloneczny to mamy lepsze nastroje, a z tym patrzeniem na Slonce, to dawniej zanim pozamykalismy sie w 4 scianach to spedzalismy po 10 godzin na dworze, na sloncu i moze nie bezposrednio patrzac w jego kierunku, ale wystawialismy oczy i tak na spora ekspozycje promieni slonecznych m.in. UV, wiec nie jest to dla nich nic nowego i demonizowanie obecnie tego, jest przynajmniej dziwne.. bo jak ze wszystkim "przesada" szkodzi i to logiczne oraz udowodnione ze od nadmiernego opalania mozna doznac oparzen slonecznych skory.. ale czy Pan panie wszystko z tego powodu bedziesz chodzic ubrany w folie aluminiowa na codzien? czy poprostu racjonalnie zazywasz kapieli slonecznych.. to samo mozna zastosowac do spojowek.
Czy wytwarza to jakas inna energie, czy moze wlasnie ma to zwazek z witamina D (ktora rowniez m.in poprawia humor, wzmacnia organizm, dziala dopingujaco na organizm! w sporcie znany fakt), tego nie wiadomo, ale jesli dzieki temu ludzie czuja sie zdrowsi i witalni to dlaczego ich krytykowac? Przypomne tylko ze glupi jest ten, co nie slucha innych, bo on sie wtedy niczego nowego nie nauczy..
  • 1

#9

BodhisattvaChris.
  • Postów: 32
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Slyszalem o tym ze HRM ( Hera ratan manek ) nie je w ogole tylko pije sama wode co udowodnil okolo 3 razy pod obserwacja w kontrolowanych warunkach medycznych.

HRM zostal zbadany przez lekarzy okazalo sie ze wszystkie funkcje zyciowe ma jaknajbardziej w normie poza 1 drobnym faktem ze 1 czesc mozgu ktora kontroluje nasz glod i inne mechanizmy jest duzo wieksza niz u przecietnego mieszkanca naszej planety.
Po przez zwiekszenie 1 czesci mozgu cialo zaczelo inaczej dzialac dzieki czemu HRM byl w stanie tego dokonac.


Drogi czytelniku Pamietaj
Nie nalezy przerywac jedzenia tak jak zrobil to HRM moze to spowodowac smierc.
to ostrzezenie mosi byc razem z ta informacja poniewaz napewno beda ludzie ktorzy beda myslec ze przestana jesc robiac to cwiczenie.
  • 0

#10 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

No czegoś tak głupiego to ja dawno nie czytałem. Mam lepszy pomysł dla tych osób które tego próbowały, ultra terapia, wystarczy rozgrzać piec albo palnik gazowy na maksa i włożyć do niego swoje klejnoty rodowe początkowo na 10 sekund i w każdy następny dzień zwiększamy dawkę o 10 aż do 250 sekund pomagamy sobie i zarazem innym zapobiegając szerzeniu się głupoty w przyszłości.




oczywiście, nie brać tego na poważnie bo można sobie krzywdę zrobić
  • -7

#11

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

to zapraszam zapoznac sie z artykulami o witaminie D, co dla mnie mogloby byc pewnym wytlumaczeniem, a na przyszlosc to nie odwiedzaj tematow czy nawet forow paranormalnych jesli dla ciebie to glupie.. ja nie wchodze na fora "graczy", "pokemonow" czy czegokolwiek innego co mnie nie interesuje i nie wypisuje im jacy oni sa glupi. Ktos moglby pomyslec ze masz strasznie nieudane zycie, byc moze naigrywaja sie z ciebie wszyscy w szkole albo wygladasz jak kotlet mielony i dowartosciowujesz sie na anonimowych forach..

Użytkownik manitoris edytował ten post 06.08.2012 - 15:03

  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alucard@

Są dwa rodzaje sceptyków. Jeden typ zaprezentował Wszystko, gdzie po prostu wkleił ostrzeżenie o skutkach ekspozycji oczu na promieniowanie UV. Drugim rodzajem jesteś Ty, który wyzywasz ludzi od głupków.



Ciekawi mnie jedno, jakie jest natężenie promieniowania UV podczas wschodu i zachodu słońca. I czy taka ilość jest szkodliwa.
  • 0



#13 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo uważam, że to jest oczywiste i nie ma sensu nawet ostrzeżeń wklejać co i tak już zrobił "Wszystko" patrzenie nawet podczas wschodu lub zachodu jest szkodliwe i nie wiem nad czym tu dalej dyskutować i za głowę się łapię, że ludzie na takie "terapie" wpadają. Jak dla mnie to cały wątek powinien polecieć do kosza dla bezpieczeństwa innych a zwłaszcza młodych bo zapewne i tacy odwiedzają to forum.


to zapraszam zapoznac sie z artykulami o witaminie D, co dla mnie mogloby byc pewnym wytlumaczeniem, a na przyszlosc to nie odwiedzaj tematow czy nawet forow paranormalnych jesli dla ciebie to glupie.. ja nie wchodze na fora "graczy", "pokemonow" czy czegokolwiek innego co mnie nie interesuje i nie wypisuje im jacy oni sa glupi. Ktos moglby pomyslec ze masz strasznie nieudane zycie, byc moze naigrywaja sie z ciebie wszyscy w szkole albo wygladasz jak kotlet mielony i dowartosciowujesz sie na anonimowych forach..


O czym ty w ogóle mówisz co? Weź mi nie porównuj jakiś tekstów o teoriach spiskowych czy UFO do gapienia się prosto w słońce no k.... czy to tak ciężko zrozumieć? To jest dla mnie czysty debilizm...



Promienie UV mogą uszkodzić Twoje oczy.

Udowodniono klinicznie, że długotrwała ekspozycja na promienie UV może uszkodzić powieki, rogówkę i soczewkę. Silne wystawienie na światło UV może uszkodzić przednią powierzchnię oka, tak jak poparzenie słoneczne uszkadza skórę.

W krótkim odstępie czasu promieniowanie UV może wywołać zapalenie rogówki (fotozapalenie rogówki). Oko jest szczególnie wrażliwe, kiedy promieniowaniu UV towarzyszy wiatr i śnieg. Może to wywołać przejściowe objawy, w tym ból, zaczerwienienie oczu, poczucie obcego ciała (uczucie piasku w oczach), niezwykłą wrażliwość na światło oraz nadmierne łzawienie.

W długim czasie skutki wywołane promieniowaniem UV kumulują się i stają się bardziej poważne, chociaż często rozwijają się bezobjawowo. Im większa ekspozycja Twoich oczu na promieniowanie UV, tym większe ryzyko powstania zaburzeń i chorób oczu utożsamianych z wiekiem, ze względu na skumulowanie skutków uszkodzeń wywołanych przez promieniowanie UV. Dotyczy to rozwoju zaćmy, uszkodzeń siatkówki, raka skóry wokół powiek i innych chronicznych zaburzeń oczu, takich jak srzydlik lub zmiany rogówki czy spojówki.


Proszę dalej chcecie się w to bawić? Coś mam jeszcze dodać na ten temat?

Użytkownik Alucard edytował ten post 06.08.2012 - 16:18

  • -2

#14

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od kilkudziesięciu lat pracuję w środowisku ludzi z różnym stopniem upośledzenia wzroku, z ludźmi którzy utracili wzrok częściowo lub całkowicie z różnych przyczyn. Znam też przypadek gościa, który jako mały chlopak często wpatrywał się w Słońce i okupił to degradacja wzroku. Pierwszy raz spotykam się z tekstem, który namawia do wpatrywania się w Słońce. To ekstremalnie bulwersujący i szkodliwy pomysł. ;p Szkoda, że nie mam do wyboru bardziej dosadnej emotikony.
  • 3



#15

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To mi wygląda na jakaś prowokację - napisz ludziom bzdury aby sie patrzyli w słońce i zobacz czy uwierzą i będą praktykować. Bo że ktoś naprawdę namawia do takich głupot trudno uwierzyć.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych